Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Peygamberimiz mezarından kalksa...

24.02.2017 10:03
Peygamber'imizin anlatmakla yükümlü olduğu din, Allah'ın O'na indirdiği KURANIN tarif ettiği din idi.

يَا أَيُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَيْكَ مِن رَّبِّكَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ
"Ey elçi,Rabbinin sana indirdiğini tebliğ et, eğer böyle yapmaz isen elçiliğini yapmamış olursun"(Maide 67)
فَذَكِّرْ بِالْقُرْآنِ
وَذَكِّرْ بِهِ
"Kuran ile öğüt ver"(Kaf 45, Enam 70)
Peygamber'imiz as hayatı boyunca Kuran'ı anlattı.

Peygamber'imizden sonraları işler değişti, Kuran dinine ilaveler yapıldı, tıpkı hristiyanların yaptığı gibi indirilen İslam bozuldu.

Bu ilaveler Kuran'a giremedi ama alternatif eserler vasıtasıyla zihinlerde bambaşka bir din oluştu.

İşin en kötü yanı, insanların yorumları din diye satıldı.
Böyle bir dünyaya Peygamber'imiz faraza tekrar gelse...

Olmaz ya, diyelim çıkageldi nasıl bir manzara ile karşılaşır?

Kuran'a tabi olup KURANIN ortaya koyduğu dini ömür boyu anlatmakla yükümlü olan O güzel insan, Allah'ın razı olduğu, nimetim dediği ve zirveye ulaştırdığı bu ayet dininin yerini riv-ayet- dininin aldığını görünce Nasıl bir duyguya kapılırdı acaba?

Yapılan ilavelerle indirilen dinden çıkıp bu günün meriyyetteki dini ile karşılaşsa nasıl bir tavır koyardı hiç düşündünüz mü?
Farzedin ki Allah'ın Elçisi çıkageldi.

Herkes otokontrol yapsın ve kararını versin!

Kuran perspektifinden bakarak Kuranın verdiği dersler muvacehesinde bu konuyu bir inceleyelim:

Faraza Allah'ın Elçisi çıkagelse şu manzara ile karşılaşacak ve şaşıracaktır:

1- Kur'an'ın yerini alan Mektubat, Risaleler, Saadeti Ebediye, Mesnevi vs. İle karşılaşıp hayal kırıklığına uğrardı.

2- Allah'ı bırakıp ölülerden, tılsımlardan, ağaçtan, ottan vs. nesnelerden medet umulduğunu görseydi putperestliyğin hortladığını görürdü.

3- Hocaların Kur'an yerine masal anlattıklarını, bilmem kaçıncı yüzyılın fıkıh kitaplarını din diye anlattıklarını görseydi kesin şaşırırdı.

4- Kur'an'da ki mucizelerin bilmem kaç katı olan keramet hikâyelerini dinleseydi

"Ben peygamberim bu kerametler bende yok !" Demekten kendini alamazdı.

5- Hele Hele her okuduğu rivayeti hadis zannedip ezberleyen falancaların naklettiği hadisleri duysa "Yahu bunları ben bile bilmiyorum acaba beni başka bir Muhammed ile mi karıştırıyor" derdi.

6- Muhammed eşittir Allah diyenleri görseydi kendisini Mekke putperestlerinin arasında sanardı.

7- "Bana ayet okuma, Kur'an'ı tartışmaya getirme" Diyenleri görseydi "Acaba başka kitap geldi de benim mi haberim yok" derdi.

8- Kendisi "Müslüman" ismini taşıdığından, kendilerini " Şucu, bucu, Nakşi, Kadiri, Hanefi, Şafii vs." isimlendirenleri görse muhtemelen ehl-i kitabın mezhebleri sanardı.

9- Sıkı durun ! Hz. Muhammed "Türbelerden, şehitlerden medet umulmaz, Şefaati ancak Allah yapabilir, gaybı o bilir, olağan üstü yollar ile kimse kimseye fayda vermez, tek kaynağımız Kur'an'dır, ben hiçbir mezheb ve tarikattan değilim vs." Deseydi Maazallah! Katledilirdi!

10- Bol keseden şefaatle birbirini kurtaranları, ölürken bizi naime erdirenleri görseydi, "Benim kızıma vermediğim garantiyi bunlara kim verdi diye söylenmez miydi? ( K. Ders ve Sohbetleri)

11- Beni takip etmek, bana uymak, Arabistan halkının giysilerini giymek değil, benim suretimi değil siretimi (yol tarzımı) uygulamaktır derdi.

12- Allah cc bana gaybı blemezsin dediği halde, nasıl oldu da ileriye yönelik ? kıyametin alametleri' gibi haberler verdiğimi uyduruk rivayetlerle söyleyebildiniz diye vahlanırdı.

13- Allah cc Kurana sımsıkı yapışın ki ihtilafa düşmeyin, ihtilafa düşerseniz gücünüz gider, müşriklerden olmayın ki onlar bölük pörçük oldular, Dinlerini parça parça edip ayrılanlarla senin hiçbir işin olmaz (3/ Ali İmran 103, 105, 8/ Enfal 46, 30/ Rum 31-32, 6/ Enam 159) dediği halde
Bunca ayet varken nasıl olduda "Ümmetimin ihtilafı rahmettir" diyebildiğimi iddia edersiniz diyerek hayret eder ve şikâyette bulunurdu.

14- Kuran Müslümanlığı sapıklıktır diyenlere Allahın Elçisi, ben sapık mıyım derdi.

15- Allah, " bana ve size ne yapılacağını bilmem de" (Ahkaf 9) dediği halde, ben garanti de değilken nasıl olur da benim size şefaat ederek aracı olacağıma, sizi kurtaracağıma inanırsınız, derdi.

يَوْمَ لَا تَمْلِكُ نَفْسٌ لِّنَفْسٍ شَيْئًا وَالْأَمْرُ يَوْمَئِذٍ لِلَّهِ - 16
" O (kıyamet) gününde hiçbir kimse hiçbir kimseye fayda sağlayamaz"(82/infitar 19)
Bu ayet ortadayken Nasıl olurda benim size şefaat edip sizi kurtaracağıma inanıyorsunuz, derdi.
Ben, kızım Fatıma'yı bile kurtaramazken sizi Nasıl kurtarabilirim, derdi.
Sual Melek'leri kıyamet günü birini yakalasa, o da ben Nakşibendi tarikatının Halidi kolundanım dese hemen bırakırlar" diyecek kadar sapıttınız derdi.

17- قُلْ إِنَّمَا أَنَا بَشَرٌ مِّثْلُكُمْ يُوحَى إِلَيَّ أَنَّمَا إِلَهُكُمْ إِلَهٌ وَاحِدٌ فَاسْتَقِيمُوا إِلَيْهِ وَاسْتَغْفِرُوهُ وَوَيْلٌ لِّلْمُشْرِكِي٦
"(Resulüm!) De ki: ?Ben de ancak sizin gibi bir insanım. Bana ilahınızın tek bir ilah olduğu vahyediliyor. O'na yönelerek kendinizi düzeltin! O'ndan af dileyin! O'na ortak koşanların vay haline!?(Fussilet 6)

Ayet gayet açık olduğu halde beni göklere çıkardınız, işlevi olmadığı için şu an mevcud olmayan cenneti, cehennemi gezdirdiniz,
Cehennem elinin çoğunun kadınlardan oluştuğunu güya gördüğümü iddia ettiniz,

Musa Peygamber'in tavsiyesiyle Allah'ın huzuruna tekrar tekrar dönüp güya Allah'ın 50 vakit emrettiği namazı 5 vakte indirmek için pazarlık yaptığımı, dolayısıyla 50 vakte ümmetimin tahammül edemeyeceğini haşa Allah bilmemiş, Musa Peygamber bilmiş ve 5 vakte indirilmesine sebep olmuş inancına sahip oldunuz,

Beni uçan, kaçan, parmaklarımdan Pınar'lar akıtan, taşlarla konuşan bir Peygamber haline getirdiğiniz için İman zafiyetine uğradınız" derdi.

Peygamberimiz bunları ve daha fazlasını dediğinde böyle bir Muhammed'e (as) tepkiler ne olurdu ?

Ehl-i Sünnet tayfası: Sen bidatçi olmuşsun,

Tarikatçı olduğunu iddia edenlerin içindeki cahiller: Sen sapık Vahhabi olmuşsun!

Başka bir grup: Falancanın kitaplarını okuya okuya bozulmuşsun!

Bir başkası: Kurbanın olam, gittiğin yol yol değil,

Bir başka taife: Sen mezhepsizsin.... derdi.

Hurafeler öyle kontrolden çıktı ki Ali Şeraiti'nin şu sözünü ben de ona (as) şöyle derdim:

"Ey Muhammed, getirdiğin dini öylesine bozdular ki artık sen bile görsen tanıyamazsın!
24.02.2017

Medyabar.com bugun 151605 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 4971 kere okundu
YORUMLAR 7 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Kerem sakaray
07.12.2017 17:52
kitap ve hikmet ne oluyor peki?kitabı da hikmeti de indirmiştir yüce Allah..vav mugdası ile ayrı bir atıf vardır orada.HİÇ BİR ŞEYE GÜVENMEYEN SEN EY HASAN NASIL OLURDA GÜNÜMÜZDE MEAL YAPAN BİRİNE GÜVENEBİLİYORSUN...SONRA GİDİP EZAN VAR KAMET VAR PEYGAMBER YAPTI HANİ 200 YILSONRA UYDURMAYSA BUNLARDA UYDURMA OLMALI..NEBİ İGİBİ NAMAZA DURMAYIN MUNAFKILIK KÖTÜ BİR ŞEY.EVET KURANDA HİKMETLİDİR. ALLAH...BU KURAN Bİ ANDA İNMEDİ...PEYDEREY İNDİ...NİSA65 SENİ HAKEM KILIPTA AYETİ.. BU GİBİ İNSALAR SONRA DERLER NAMAZ 1400YILDIR VAR EE ODA BOZULMUL OLAMAZ MI???? SUNNİ Şİİ DEĞİLİM KURAN NEBİ BÜTÜNDÜR...Evlerinizde okunan Allah'ın âyetlerini ve hikmeti hatırlayın. Şüphesiz Allah, her şeyin iç yüzünü bilendir ve her şeyden haberi olandır.AHZAP 34
cemal uyar
10.03.2017 09:58
daha evvel ki yazılarınızda da genel tema aynı . sürekli hadislerin olmadığına dikkat çekiyorsunuz . o vakit şunun cevabını verin . ayetleri ve hadisleri de aynı kişi ( peygamber efendimiz ) söylememiş mi ? cevap veriyorum evet. eee siz aynı kişinin ayet deyip söylediğine iman ediyorsunuz fakat aynı kişinin hadis deyip söylediğine inanmıyorsunuz .bu nasıl bir çelişkidir ?
Bir Zat
03.03.2017 17:33
Son olarak sünnet Kuran'a göre açıklama mıdır? Yoksa Peygamber'imizin yaşantısı mıdır sorusunu şu ayetle cevap vermeye çalışmak isterim ki ''Peygamber size ne verdiyse onu alın (ne emrettiyse onu yapın). Size ne yasak ettiyse ondan da sakının (ona muhalefet etmeyin). ALLAH'tan korkun; çünkü, (Peygamber'e muhalefet edenlere karşı) ALLAH'ın azâbı çetindir. " Haşr/7 ve ''Kim Resûl'e itaat ederse, böylece andolsun ki Allah'a itaat etmiş olur. Ve kim yüz çevirirse, o taktirde Biz seni, onların üzerine muhafız olarak göndermedik.'' Nisa/80 bu ayetler peygamberimizin yaptığı her işin ,yaşantısının Kuran'ın birebir uygulaması olduğunu rahatça anlayabiliyoruz.
Bir Zat
03.03.2017 17:18
Hz.Muhammed'den önce ki peygamberler de namaz kılıyordu.Peygamber'imiz İslam dini gelmeden öncede namaz kılıyordu.Ve Hz.Muhammed (a.s.m) İslam dininin gelmesiyle gerekli şeklini sahabelere göstermiştir.Ve namazda Subhaneke'nin okunmasında ne gibi bir sakınca olabilir bu dua da Allah övülüyor.Salli ve Barik için de bu geçerli Peygamberimize ve aline bereketler isteniyor.Ayrıca Hz.İbrahim'in dinine uy ayetinin Hz.İbrahim'in milletine uy diye de meal edildiği çevirilerde var.(Bu da bir şeyi değiştirmez.).Kabe'nin bu topraklar da olmasında ötürü o zaman ki insanlara bu din daha yakındı fakat çarpıtılımış , şirke çevrilmiş olan dine .Hz.Muhammed'in yaşantısında Hz.İbrahim dinindeki gibi tevhid ve vahdet vardır ve tüm peygamberler haniftir.
Kazım Turuncu
28.02.2017 23:16
17.maddede mirac'a çıkmadığını söylemişsiniz. Necm Suresi 13: ''Andolsun, onu bir diğer inişte de görmüştü. 14- Sidretü'l-Münteha'nın yanında. 15- Ki Cennetü'l-Me'va onun yanındadır. 16- Sidre?yi bürüyen şey bürüyordu. 17- Bakış kaymadı ve haddi aşmadı. 18- Andolsun ki o, Rabbinin büyük âyetlerinden (bir kısmını) gördü.'' Bu ayetlerde peygamberin büyük ayetler gördüğü yazıyor. Meva cenneti geçiyor. Çıkmış işte.
Kenan Aydın
28.02.2017 00:23
Bilgi sahibi olmak o konuda eğitim almanın yanında araştırma yapmak emek sarfetmek çok çalışmakla olur. Hasan hocamın yanında eksik olduğumu kabul ediyorum. Ancak bir zata düşünmesi ve araştırması için bende eksik bilgimi tamamlar diye ; Namaz peygamberimizden önce var mı idi. Hanif olan Müslümanlar mekkede peygamberimizden önce de namaz kılıyormuydu. Yaradan Allah neden ayeti kerimede Hz. Muhammede hanif olan Hz.İbrahimin dinine uy dedi. Namazda okunan subhaneke duası Hz.Adem den bu yana okunan ve bilinen duamıdır. Peygamberimiz salli ve barik dualarını kendisi için neden okusun. Sünnet olarak ifade edilen konudan Kuran a göre açıklama mı anlaşılmalı yoksa peygamberimizin yaşam tarzı ve yaptıkları mı..lütfen cevap verebilirmisiniz.
Bir Zat
26.02.2017 16:21
Peygamberimizin Kuran'ı açıklamak için gönderildiği hem Kuran'da hem hadislerde vardır.Sadece Kuran'ı indirmek yetseydi Allah neden peygamberi gönderdi.Hadisleri bu kadar saf dışı bırakacaksak örneğin nasıl namaz kılmamız gerektiğini nereden öğrenecektik.Aklım almıyor ! Ve bende şöyle düşünüyorum ki eğer Hz.Muhammed şu an var olsa milletin kafasını karıştırmayın derdi.
Online Ziyaretçiler