Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

'Paralel Yapı Deşifre' ve Kuklacı!

24.02.2017 12:50
Geçtiğimiz günlerde Sakarya Polisinin yaptığı operasyonla Balıkesir de yakalanan ve daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderilen twitter'daki paralel yapı deşifre adlı hesabın sahibi emekli astsubay M.D ile ilgili bir çok soruda gündemde.

Öyle ya; Balıkesir'de oturan Sakarya ile bir bağlantısı olmayan bu isim, nasıl oluyor da; Sakarya ile ilgili bir çok isim hakkında sayısız iddiada bulundu.

Sadece Sakarya degil ; Türkiye'nin birçok ilinde özellikle bürokratlara yönelik adeta karalama kampanyası yaptı.

Hiç bir kanıt ve belgeye dayanmayan söyleme dayalı ithamlarda bulundu. Bu arkadaşa belgen kanıtın var mı, insanları karalıyorsun dediğim için; twitter'dan beni engelledi.

İşin bana göre en önemli yanı, bu adam değil. Belli ki; bu hesap bilinçli ve planlı şekilde bir algı operasyonu için kullanılmış. Ki iki ihtimal var; ya bu işi basından beri organize eden birileri var yada twitter'da attığı bazı twitler ses getirmeye başlayınca Paralel Yapı Deşifre hesabının sahibine bazıları bilgi akışında bulunmaya başladı.

Her ne olursa olsun; Kuklacı ve Kukla Var. Bazıları kendi kişisel hesapları nedeni ile bu hesap sahibine yalan yanlış bilgiler aktardı.
İşte asıl mesele de bu; bir anda neden bu hesap tarafından Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş hedef haline getirildi.

Neden Sakaryalı bazı iş adamları hedef tahtasında oturulmaya çalışıldı. Kimin kimle ne hesabı vardı ki, böyle bir algı operasyonu oluşturulmaya çalışıldı.

Düşünsenize Balıkesir'de oturan bir adam, maşallah Sakarya'yı ezbere biliyor. Çok acikki, bu arkadaşa bilgi akışı sağlanmış . O da twitter'da yazmış ta yazmış.

Sözün özü; şu anda cezaevinde olan Paralel Yapı Deşifre adli hesabın sahibi başta Sakarya olmak üzere bir algı operasyonunun tetikçisi olmuştur.

Bu olayın arkasında kinler var; kim neden başta Vali Coş ve bazı isimleri hedef haline almıştır.
Eğer bu soruların cevabını bulamazsak ve bu yönde gelişme sağlayamaz, üstüne gidemezsek, büyük resmi göremeyiz.

Hayatim boyunca bir felsefem vardır. Biri biri ile ilgili bir suçlama yaptığı zaman önce söyleyenin bu durumdan çıkarı var mi, ona bakarım. Işte kilit cümle de burada. Kimin bu ipe sapa gelmez twitlerden çıkarı var.

Medyabar.com bugun 159198 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 4717 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler