Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Yeni Türkiye'nin inşası

27.02.2017 09:04
Geleceğin Dünya'sından, Adalet kavramını, Barış duygusunu,Huzurlu olmayı bekliyor ve istiyorsak; Türkiye Dünya'nın vicdanıdır ve vicdanı olmaya devam etmelidir.

Bizler Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları, yarının Dünya'sını inşa etmede, başarılı, huzurlu, mutlu, girişken, toplumda aktif roller üstlenen, eğitimli, kendini iyi yetiştirmiş, kendini iyi ifade edebilen, girişimci yatırımcı ithalat ihracat yapabilen, istihdam sağlayabilen, sürdürülebilir kalkınmada etken roller üstlenebilen insanların yetişmesinde etkili olmalıyız.Bu konuda her birimize ayrı ayrı sorumluluklar düşmektedir ve etrafımızda bulunan gençlere yani gelecek nesillerimize, özellikle Kadınlar'a eş adaylarımıza eşlerimize annelerimize çok değer vermeliyiz.

Unutmayın ki Başarı hiç bir zaman uzakta değil, yanı başınızda ailenizin yakınındadır.

Başarılı, huzurlu, mutlu insanların arkasında Kadın rolü; ister anne olsun ister eş çok mühimdir.

Türkiye'nin Dünya konjonktüründe, gelecekte daha güzel bir yer edinmesinde, Kadınlar'ın daha çok söz sahibi olması; özgür, eğitimli, toplumda söz hakkı olan, kendini geliştirmiş, istihdamda etkin, siyasette ve iş dünyasında aktif roller üstlenen Kadınlar'ın artması çok önemlidir.

Her şey, ilk önce Kadınlar'ın eğitim eksikliği ve Erkeklerin Kadınlar üzerindeki etkisi ile başlamaktadır. Erkek hegemonyası altında; ister eş olarak ister karşı cins, devamlı kontrole maruz kalan ve ''Sen bilmezsin, Sen Kadın'sın, kendini koruyamazsın, başına bir şey gelir, şunu yapma, şuraya gitme, evden ayrılma, geri dur, ne çalışması, ne okuması, okuyupta ne olacaksın?'' gibi söylemler ile karşılaşan Kadınlar, ev hanımı olma mesleğine yönlendirilerek; evde yarışma programları, Kadın programları, evlilik programları gibi televizyon kültürüne itilerek daha çok cehalet unsurları ile başbaşa bırakılmakta ve zekâları köreltilmektedir. Düşünsenize bu anlayış ile nasıl kendisine, ailesine, ülkesine ve dünyasına faydalı bir çocuk yetiştirebilir bir anne? Oysa ki Ecdâdımız ne çocuklar yetiştirmiş Fatih Sultan Mehmet daha 21 yaşında İstanbul'u fethetmişti, Dünya'ya adalet kavramını barış duygusunu yeniden getirmişti.

Bizler bugün Dünya'da barış için en aktif rol oynayan ülke olan; geleceğin, yarının Türkiye'sini kurmaktayız, yeniden inşa etmekteyiz. Dünya üzerinde daha çok ses sahibi olan eğitimli, kültürlü, medeniyet seviyesi yüksek, girişken, kendini çok çabuk ve iyi ifade edebilen, iş hayatında ve politikada siyasette başarılı çocuklara gençlere ihtiyacımız var.

Peki her açıdan tam donanımlı bir evlat yetiştirmede en önemli etken nedir?

Tabiki de Kadınlar yani anne adaylarıdır. Annelerimiz, anne adaylarımız, Kadınlar başta beslenme konusunda (erkeklere kan şekerlerini dengede tutabilmeleri için doğru beslenme yöntemlerini aşılayan; tahıllı besinler esmer ekmek, kuru baklagiller, bulgur, kabuklu meyveler fındık, fıstık, ceviz, protein ağırlıklı besinler, çiğ sebzeler yemeyi telkin eden) eğitimli olmalılar, daha sonra ise Kadınlar'ın okul okumuş, kurslara katılmış, üniversite bitirmiş ve iş dünyasında kendini geliştirmiş, sosyo kültürel düzey açısından statüleri iyi her açından eksiksiz olmaları gereklidir.

Çünkü bu şartları taşımazlar ise kendilerinde olmayan şeyleri nasıl çocuklarına verecekler ve ülkemize gelecekte hizmet eden donanımlı, bilgili evlatlar yetiştirecekler?

Unutmayın bir çok çocuk annesi ile büyür ve bir çok şeyi annesinden öğrenir. İlk ve en etkili öğretmenler Kadınlar annelerimizdir. İş hayatında ve eğitim hayatında başarılı, günlük hayatında ise huzurlu, mutlu erkek bireylerin olmasında Kadın; eş-anne rolü çok mühimdir.

Kadınlar'dan Sevgi, ilgi, eğitim görerek büyüyen erkekler daha girişken, daha yatırımcı bakış açısına sahip, daha toplumda etkin roller üstlenen, daha çok mesleği ve başarıları ile ön planda olan insanlardır.

Evet her başarılı erkeğin arkasında bir Kadın vardır ister annesi ister eş adayı ister eşi...

Kadınlar yani anne adaylarımız anneler geleceğin inşasında en çok dikkat etmemiz gereken konudur.

Kadınlar tarafından doğru yetiştirilmiş yani toplum içerisinde cinsiyet ayrımcılığı yapmayan erkeklere ihtiyacımız var. Sebebi Hem ticarette, hem siyasette, hem politikada, hem yönetici kadrolarında aktif roller şu an daha çok erkeklerde.

Bu kadrolarda gelecekte de başarılı bireylerin yetişmesini ve ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasını istiyorsak Kadın olsun erkek olsun eşit fırsatlar vermeliyiz ve cinsiyet ayrımcılığı yapmamalıyız yani adaletli davranmalıyız.

Bu şekilde ancak Dünya barışında vicdan rolü üstlenmeye devam eden bireyler yetişir ve bizler de gelecekte huzurlu olabiliriz.

Sonuç olarak Kadınlar'a değer vermeli, her Kadın'ın bir anne adayı olduğunu ve Kadınlar'ın yetişecek nesillerde en önemli rolü erkek eğitmenliğini üstlenebileceğini, Kadınlar'ın erkekler üzerlerinde bulunan etkilerini unutmamalıyız.

Kadınların evde oturarak körelmelerini engellemeli, devamlı okumalarını, gezmelerini, görmelerini sağlamalıyız.

Kadınlar'ın kendilerini iyi yetiştirmelerinde, eğitimli bireyler olmalarında ön ayak olmalıyız. Kadınlar'ın zihinleri üzerinde kesinlikle baskı kurmamalı, Onlar'a ve Onlar'ın hayatlarına saygı duymalıyız.

Saygı duymayı bilmiyorsak da öğrenmeliyiz. Kadınlar'a toplumda erkeklerden daha çok yer vermeli iş dünyasında ticarette, siyasette, politikada, mülki idari amirliklere, yönetici ve idareci kadrolarında özellikle Kadın istihdamına dikkat etmeliyiz.

Medyabar.com bugun 96561 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 2152 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler