Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Günaydın Türkiye'm

06.03.2017 10:17
Uyanın, uyuya kalmayın, duyanlar duymayanlara haber versin çünkü EKONOMİ BÜYÜYOR.Pazar sabahına, Tunatan'da; SSMMMO ile Sayın Vali'miz Hüseyin Avni Coş ve Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu'nun ev sahipliğinde Sayın Maliye Bakanımız Naci Ağbal ile uyandım.


Uykudan yeni uyanmış gözlerim ile kahvaltıya adım atar atmaz, uzun bir süre sonra herkesi bir arada; Maliye Bakanımız'ı heyecanlı gözler ile beklerken görmek beni çok şaşırttı ve sevindirdi. Şaşkınlığımı ve sevincimi üzerimden atamadan bir Dost'un sesinin kulaklarımda çınlaması; Sayın Ak Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir'in hoş karşılaması ile tam bu sıralarda Sayın Maliye Bakanımız Naci Ağbal'ın gelişi ve içeri teşrif etmesi bir oldu.Maliye Bakanı Naci Ağbal hazırladıkları ''TÜRKİYE EKONOMİSİ VE REFORM GÜNDEMİ '' başlıklı sunumlarında Bizler'e; Ekonomik Gelişmeler, Ekonomide Reform Niteliğinde Düzenlemeler, Gündemdeki Reformlar Yönetim Sistemi Reformu(BAŞKANLIK SİSTEMİNDEN) bahsetti.Evet Günaydın Türkiyem, Sende uyan Sakaryalı hemşerim. Sana'da günaydın. Geçti Artık kabuslu günler. Yolumuza taş olan ve takılıp düştüğümüz 15 Temmuz süreçlerinin etkilerinden kurtulmaya başladık. Artık Güçlü Ekonomik Büyüme zamanı. İstihdamda sürekli artış hedeflerimiz var. Herkes taşın altına elini koysun. Yaşadığımız topraklar, Bu Ülke, Ülkemiz Hepimizin. Canım Türkiye'miz, bizlerin yani yarının gençlerinin geleceğin mimarlarınındır.Ekonomide Reform Niteliğinde Düzenlemeler ile artık genç girişimcilerin, yatırımcıların, Esnafın yani Vatandaş'ın para kazanma zamanı. Piyasalara hareketlenmeler geliyor. Tekrar eski günlere geri dönecek hatta daha güzel günler geçireceğiz.Nasıl mı?-YATIRIMA DESTEK VAR.

-GÜÇLÜ ÜRETİM VE İHRACAT YAPILMASI İÇİN TEŞVİKLER VAR.

- VATANDAŞ İŞ KURSUN, İSTİHDAM OLUŞTURSUN, SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMAYA KATKIDA BULUNSUN DİYE FİNANSMAN VE DİĞER DESTEKLER VAR.

-SÜPER TEŞVİK SİSTEMİ GELİYOR. MEVCUT TEŞVİKLERDE BULUNAN KDV İSTİSNASI, GÜMRÜK VERGİSİ MUAFİYETİ, GELİR VERGİSİ STOPAJI DESTEĞİNE İLAVETEN, SÜPER TEŞVİK SİSTEMİ İLE %200 ORANINDA YATIRIMA KATKI, SIFIR KURUMLAR VERGİSİ, 10 YIL KURUMLAR VERGİSİ İSTİSNASI, 10 YIL GELİR VERGİSİ STOPAJ İSTİSNASI, İŞVEREN SİGORTA PRİMİ DESTEĞİ, 49 YIL SÜREYLE BEDELSİZ İRTİFAK HAKKI TESİSİ VE BEDELSİZ DEVİR, 10 YIL %50 ORANINDA ENERJİ TÜKETİM DESTEĞİ, 10 YIL FAİZ / KAR PAYI YA DA HİBE DESTEĞİ, 5 YIL ASGARİ ÜCRETİN 20 KATI NİTELİKLİ PERSONEL ÜCRET DESTEĞİ, %49 ORANINDA YATIRIMA ORTAK OLMA, YATIRIM KONUSU ÜRÜNE KAMU ALIM GARANTİSİ, ALTYAPI YATIRIMI DESTEĞİ, İZİN, TAHSİS, RUHSAT, LİSANS VE TESCİL KOLAYLIKLARI GELİYOR.

- MEVCUT TEŞVİK SİSTEMİ ETKİNLEŞTİRİLDİ. YATIRIM DÖNEMİNDE YARARLANILABİLECEK YATIRIMA KATKI ORANI TÜM BÖLGELER VE YATIRIMLAR İÇİN YÜZDE 80'E ÇIKARTILDI. İNŞAAT İŞLERİ NEDENİYLE İNDİRİLEMEYEN KDV'NİN İADESİ ARTIK MÜMKÜN.

-SONRAKİ YILLARA DEVREDEN YATIRIM İNDİRİMİ TUTARINA ENDEKSLEME İMKANI SAĞLANDI.

-YATIRIMA KATKI ORANLARI İLE SİGORTA PRİMİ İŞVEREN HİSSESİ DESTEĞİNİN ORAN VE SÜRELERİ ARTTI.

-STRATEJİK YATIRIMLARDA FAİZ DESTEĞİ VAR.

-2017 YILINDA İMALAT SEKTÖRÜNDE YAPILACAK YATIRIMLARA İLAVE TEŞVİK VAR. KURUMLAR VERGİSİ DESTEĞİ GÜÇLENDİRİLDİ.

-YATIRIM KATKI TUTARI 15 PUAN ARTTIRILDI.

-2017 YILINDA YATIRIMA KATKI TUTARININ TAMAMI DİĞER KAZANÇLARDAN İNDİRİLEBİLECEK.

-KURUMLAR VERGİSİ ÖDENMEYECEK.

-2017'DE YAPILAN İNŞAAT HARCAMALARI NEDENİYLE ÖDENEN KDV'YE İADE.

-GÜÇLÜ ÜRETİM VE İHRACAT BAŞLIYOR. İHRACATTA HIZLI KDV İADESİ(İHTİSAS VERGİ DAİRELERİ) YAPILACAK.

-SAKARYA'YA İHTİSAS VERGİ DAİRESİ AÇILMASI SÖZÜ VERİLDİ.

-İNDİRİMLİ ORANDA MAL VE HİZMET TESLİMİNDE BULUNAN YATIRIMCILARIN YÜKLENDİKLERİ KDV BİR YIL BEKLEMEDEN İADE EDİLECEK. %120 TEMİNAT İLE KDV İADELERİ 5 GÜNDE YAPILACAK.

-BEYAZ EŞYADA ÖTV MOBİLYADA KDV İNDİRİMİ VAR. BEYAZ EŞYALARDA UYGULANAN %6,7 ÖTV ÜÇ AY SÜRE İLE SIFIRA İNDİ. MOBİLYADA UYGULANAN %18 KDV ÜÇ AY SÜRE İLE %8'E İNDİ.

-İSTİHDAMA KATKI OLSUN DİYE SOSYAL GÜVENLİK İŞVEREN PRİMİNİ KARŞILIYOR DESTEKTE BULUNUYOR.

-5 PUANLIK İŞVEREN HİSSESİ. BÖLGESEL TEŞVİK. ASGARİ ÜCRET DESTEĞİ. ENGELLİ TEŞVİĞİ. AR-GE DESTEĞİ. BAĞ-KUR TEŞVİĞİ VAR.

-2017 YILINDA YARATILACAK İLAVE İSTİHDAM İÇİN PRİM VE VERGİ ÖDENMEYECEK.

-2017 YILINDA ARTI İSTİHDAM İLE İŞE ALINACAK HER BİR İŞÇİ İÇİN ÖDENMESİ GEREKEN TÜM SGK PRİMLERİ VE VERGİLERİ DEVLET KARŞILAYACAK.

-2017 YILINDA ASGARİ ÜCRET DESTEĞİNE DEVAM.

- PRİM ÖTELEME İMKANI VAR. OCAK ŞUBAT MART AYLARINI EKİM KASIM ARALIK AYLARINA ÖTELİYOR VE SİGORTALI PRİMLERİ YIL SONUNA ERTELENİYOR . FAİZ ALINMAYACAK.

-VERGİ VE PRİM BORCU YAPILANDIRMASINDA ÖDEME SÜRESİNİ KAÇIRANLARA İKİNCİ BİR ŞANS VERİLDİ VE MAYIS AYINA KADAR UZATILDI. MAYIS SONUNA KADAR PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ VAR. PEŞİN ÖDEME İMKANI OLMAYAN VATANDAŞLAR TAKSİTLİ ÖDEMEYE GEÇEBİLECEK.

- YAPILANDIRMADA DÜZENLİ ÖDEME YAPANLARA FAİZSİZ 4 AY UZATMA İMKANI VAR.VERGİ ÖDEMESİ OCAK MART OLANLAR MAYIS VE TEMMUZA UZATILDI. SGK PRİMİNDE ŞUBAT NİSAN ÖDEMESİ OLANLAR HAZİRAN AĞUSTOS'A UZATILDI. ERTELEMELERDE FAİZ ALINMAYACAK.

- KREDİ GARANTİ FONU ETKİNLEŞTİRİLDİ. ARTIK BANKALAR DAHA KOLAY KREDİ VERECEK.KOBİLER DAHA UCUZ KREDİ ALACAK

-KOBİ'LERE FİNANSMAN DESTEĞİ VAR . KOBİ'LERE İLK 12 AY GERİ ÖDEMESİZ OLMAK ÜZERE 36 AY VADELİ FAİZSİZ 50.000 TL KREDİ DESTEĞİ SAĞLANDI.

- SİCİL AFFI DÜZENLEMESİ HAYATA GEÇİRİLDİ. İŞLETMELERE SİCİLLERİNDE BEYAZ BİR SAYFA AÇMA HAKKI TANINDI.GEÇMİŞ ÖDEME PERFORMANSLARINA İLİŞKİN OLUMSUZ KAYITLAR KREDİ VE FİNANSAL KURUMLARCA DİKKATE ALINMAYACAK. KREDİ KURULUŞLARI VE FİNANSAL KURULUŞLARIN YAPTIKLARI İŞLEMLERDEN DOLAYI HUKUKİ VE CEZAİ SORUMLULUKLAR OLMAYACAK.

-VERGİYE UYUMLU MÜKELLEFE %5 TEŞVİK VAR. TİCARİ, ZİRAİ VEYA MESLEKİ FAALİYETLERİ NEDENİYLE GELİR VERGİSİ MÜKELLEFLERİ İLE KURUMLAR VERGİSİ MÜKELLEFLERİ HESAPLANAN VERGİNİN %5'İNİ ÖDEMEYECEKLER.


Gelelim en önemli konuya BAŞKANLIK SİSTEMİNE:

BAŞKANLIK SİSTEMİNİ anlatmıyorlar, içeriğini bilmiyoruz diyorduk ya halk olarak; Maliye Bakanı Naci Ağbal Ekonomik veriler ile başlayarak, bizim yani halkın anlayacağı şekilde içine düştüğümüz anayasa hastalığının reçetesini yazdı.

Bir sonraki köşe yazımda BAŞKANLIK SİSTEMİNİN içeriğini

KAMU YARARI ADINA HALK İÇİN ANLATACAĞIM...

Medyabar.com bugun 150715 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 1026 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler