Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Sence Türkiye'nin en önemli sorunu ne?

20.03.2017 09:20
16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan referandum ile Halk'ın evet veya hayır oylarına sunulacak olan başkanlık sistemi (yeni anayasa düzenlemesi) anketörler tarafından yapılan anketler ile muhataplarına yani biz Halk'a sorulmaya başlandı.Herkes şimdiden referandum sonucu için tahminler de yürütüyor.Peki anketörler millete hangi soruları yöneltiyor?Yoksa Sen henüz ankete katılamayanlardan mısın?Gel Sana Beni cevap vermeden önce düşündüren, dürüst - açık sözlü cevaplar vermeye iten, yanımdaki kişilere de yorumlar yapmaktan ve ankete katılmaktan kaçındırmayan, anket şirketinin hazırladığı çalışmanın sorularını paylaşayım.Bulunduğun şehirde yaşamaktan memnun musun?

Milletvekili genel seçimlerinde oyunu kime verdin?

Yarın seçim olsa kime oy verirsin?

16 Nisan'daki referandumda evet - hayır hangi oyu vereceksin?

Bu kararı vermende ki en önemli sebep?

Hollanda - Almanya olayları oy tercihlerini etkiliyor mu?

Sence Türkiye'nin en önemli sorunu nedir?

Türkiye'nin şu anki ekonomik durumu nasıl?

Türkiye'nin gelecekte ekonomisi nasıl olacak?

Türkiye siyasette iyiye mi gidiyor kötü ye mi?

Büyükşehirde kime oy verdin?

Yarın Büyükşehir Belediyesi seçimleri olsa kime oy verirsin?

Büyükşehir Belediyelerinin çalışmalarından memnun musun?

Yarın seçim olsa Büyükşehir Belediyesine oy verir misin?

Büyükşehir Belediyesinin, yönetim kabiliyeti, cesareti, kararlılığı, çalışkanlığı, bilgisi, dürüstlüğü ve halka yakınlığı nasıl?

Büyükşehirin beğendiğin yönleri ve eleştirdiğin yönleri neler?

Başarız gördüğün hizmet alanları?

Projelerden haberdar oluyor musun?

Sence Yeni Terminal, Sakarya Park, Kart54, Uzun Çarşı Dönüşüm Projesi, Yol Asfalt Çalışmaları, HES (Hidro Elektrik Santrali), Park Yeşil Alan, Sosyal Hizmetler, Halkla İlişkiler, Sportif Faaliyetler, Sağlık Hizmetleri, İçme Suyu Kalitesi nasıl?

Sence Sakarya'nın en acil sorunu nedir?Bu sorulardan Beni en çok etkileyeni :

''Türkiye'nin en önemli sorunu'' sorusuydu.

Türkiye'nin en önemli sorununa gelirsek; Siyasetçilerin söylemleri yüzünden kitleler arasında giderek artan ''Kutuplaşma Sorunu'' dur. Bu sorun hayatın her alanında ''Gelir Adaletsizliği'' ne sebebiyet vererek başlı başına bir probleme dönüşmektedir. Çözüm ise Siyaset mekanizmasının akraba politikaları ile yönetilerek gelir adaletsizliklerine sebebiyetler vermek değil, Siyasetin Bizler gibi ülkenin yarınlarına, gençlerine, yeni yüzlerine, eğitimli ve adaletli insanlarına fırsatlar verilerek teslim edilmesidir. He şunuda belirtmek gerekir ki; endişelenmeyin! Kimler siyaset yapacaksa yapsın, Birilerinin iddaa ettiği gibi ülkemizde özgürlük problemi falan da olmayacak. Şükürler olsun gayet özgürürüz ve özgür bir Türkiye'de yaşıyoruz. Kadınlar dilediğini giyiyor, tek başına yaşıyor, ilişkiler istenildiği gibi yaşanıyor. Hiç bir siyasetçi politikacı Biz gençleri kısıtlamıyor. Buna rağmen Avrupa ve Dünya ise git gide kültürel açıdan yozlaşıyor, oralarda yaşayan insanlar ve Türk kardeşlerimiz ise ayrımcılıklara, ötekileştirilmeye, ırkçılığa racism'e maruz kalıyorlar.Yeni Dünya Düzeni faşist söylemler ile oy toplamak için popülizm-racism yapan siyasetçilere değil; dinamik, çok yönlü, medeni cesareti yüksek, girişken, gerçekçi, realist, rasyonel, akılcı yaklaşımları benimsemiş, uyumlu, ortaklıklara önem veren, dengeli her şeyden en önemlisi ise Ticaret bilen; bir ipin bile hesabını verebilecek Ticari Ahlak'a, Helal Kazanç Bilinci'ne sahip genç politikacılara ihtiyaç duyuyor.

Neden mi?

Ticaret'in manası kârdır. Hamallık Değil ...

Medyabar.com bugun 77407 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 2407 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler