Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Meydan ful çaksa sıkıntıydı!

02.04.2017 10:20
MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Sakarya'da vereceği mesajlar kadar mitinge katılım sayısı da meral ediliyordu. Peki mitinge yaklaşık kaç kişi katıldı, mitingin genel havası nasıldı?

Serkan Köse yazdı

Öncelikle Hendek'ten 200'ü aşkın partilinin yer aldığı araçlar konvoy halinde hareket etti. Mitingin yapıldığı Demokrasi Meydanı'nda polis barikatları dışında kalan ancak mitingi takip eden bin kişilik topluluk vardı.

Barikatları geçerek, mitingi alanda izleyenlerin sayısının da yaklaşık 6-7 bin civarında olduğundan söz edebiliriz.

Gerçi mitin alanına ulaştığım dakikalarda alanda göze çarpan boşluklar 'Sıkıntı' dedirtecek boyuttaydı. Neyse ki, Bahçeli'nin alana ulaşmasına kadar geçen sürede boşluklar önemli oranda kapandı.

MHP Lideri'nin daha önce Sakarya'da yaptığı mitinglerin daha kalabalık olduğu aşikar ancak? Mevcut şartlar altında Demokrasi Meydanı'ndan yansıyan fotoğrafı iyi okumak lazım.

MHP'de bir muhalif kesim var ve parti tabanında Evet-Hayır ikilemi devam ediyor. Üstelik Hayır eğiliminin yüksek olduğu bahsi de var.

Partinin lidere bağlılık noktasında özünü göre fırsatı bu sayede doğmuş oldu. Yani, miting alanının sırf ?Evet' için ve psikolojik hamle olarak AKP desteğiyle dolması daha büyük sıkıntı olacaktı.

''Hiç AKP'li yoktu?'' demiyorum ama en azından MHP'nin özünü görmeyi engelleyecek boyutta AKP'den bir katılım yoktu.

Şimdi katılım sayısı muhakkak ele alınacak, karşılaştırmalar olabilecektir. Ama en azından ?AKP'liler doldurdu' denemeyecek.

Belki alan ful çakmadı ama mesajlar güzeldi. Güzel olan bir başka fotoğraf ise platforma yakın olanların mitin süresince coşkuyu elden bırakmamasıydı.

Medyabar.com bugun 237942 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 776 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler