Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Tek Adam

24.04.2017 10:20
16 Nisan'da yapılan referandum öncesi en çok vurgulanan ve propagandası yapılan "Tek Adam" söylemini analiz edelim. Tek adam neler yapabilir? İşte bazıları:

Dilerse, kurdurduğu mahkemelerde ve kendine yakın milletvekillerinden oluşan üyelerle binden fazla kişiyi idam ettirip, binlerce kişiyi mahkum edebilir.

Dilerse, adaleti sağlamak için "bir sağdan, bir soldan astık" da diyebilir.

Dilerse, camilerde Arapça okunan ezanın yerine Mozart'ın bir senfonisini de dinlettirebilir.

Dilerse gazeteler kurabilir veya aralarında gazetelerin de bulunduğu yüzlerce kitabı yasaklayabilir.

Dilerse karikatürlerin nasıl yapılması gerektiğini "Yabancı devlet reisleriyle icra heyetleri başlarında bulunan zevat hakkında itidalli karikatür yapılsın." diyerek talimat verebilir.

Dilerse yükselen ve güçlenen Çinlilere ayak uydurmak için Latin alfabesinden Çin alfabesine de geçebilir.

Dilerse, devlet dairelerindeki portrelerin yerine kendi portrelerini astırabilir, Türk Lirası üzerine kendi resmini bastırabilir.

Dilerse, laik(!) olan devlet yönetimini Druidizm dinine geçirebilir.

Dilerse, insanların hangi bezleriyle nereleri örtebileceğini, bıyık ve sakal uzunluğunu belirleyebilir.

Dilerse, muhaliflerin parti kurmasına izin verip, daha sonra orada toplananları tespit etme işlemi tamamlanınca o partiyi kapattırabilir.

Dilerse, bir camiyi müzeye veya depoya çevirebilir, bir kiliseyi restoranta dönüştürebilir.

Dilerse, üniversiteye sadece kendinin hoşuna giden tip ve kişiliklerde öğrencilerin girmesini isteyebilir.

Dilerse, halka sormadan yurt dışından dilediği kadar borç alabilir.

Dilerse halkın mağduriyeti için toplanan paraları başka amaçlar için kullanabilir.

Dilerse bu paraları sadece belli şehirlerde yatırımlarda kullanabilir, diğer bölgelerde ise çivi yerine sadece güvenlik güçleri çakar.

Dilerse her demokratik ülkede olduğu gibi(!) tüm şehir meydanlarına heykellerini yaptırabilir.

Dilerse halkın en fazla oy verdiği partiye değil de gözüne kestirdiği bir partiye yetki verebilir.

Dilerse...

Şimdi tüm bu yazdıklarıma bu ülkede şahit olduk diyecek var mı? "EVET" mi dediniz? Yok daha neler, siz eğitimsiz, aptal, kör(!..) ve daha nice sıfatlara mı sahipsiniz? Bence "Hayır" demeliydiniz!

Çünkü caaanım memleketimdeki özgürlükler, demokrasiler, aydınlıklar falanlar filanlar Cumhurbaşkanlığı Sistemiyle tehlike altındaymış....

Medyabar.com bugun 9141 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 2842 kere okundu
YORUMLAR 6 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
cemal ufuk
25.04.2017 08:02
bunlşarı güçlüyken, iktidar ve devlet elinizdeyken söylemek kolay değil mi ? 15 yıl önce neredeydiniz ? başkalarına mı yalakalık yapıyordunuz yoksa, bodrumlarda gizli kapaklı işler mi yapıyordunuz ? evet, tek adamlığa d, diktatörlüğe de karşıyız. bunu azınlık olsak da, tek kişi kalsak da söyleriz ve söylemeye devam ederiz HAYIR'cılar olarak. Ama sizin gibi gücü kaybedince sürüngen gibi yaşamayız!
Arnavut54
24.04.2017 23:33
Yazarın ağzına sağlık... Kelimesi kelimesine tam bir durum tespiti... Altına imza atarım... BİRİLERİNİN ne kadar zoruna gitmiş, hemen yoruma sarılmışlar... Yara olunca gocunuyor insan, neymiş o zamanlar savaş sonrasıymış, o zamanlar değişiklikler gerekliymiş... Ne kadar çok biliyorsunuz, o zamanlar yaşamış zevat... Suç duyurusunda bulunurken benim selamımı da söyle ! Burada yazar olmayan bir şeyi yazmamış, insan hakları ihlali yok, hakaret yok... Neye istinaden suç duyurusunda bulunacaksın çok merak ediyorum :) Ben tüm kalbimle "EVET" dedim yazdıklarına da, 16 nisandaki pusulaya da... Çünkü biz söz verdik bir kere reise SENİ BAŞKAN YAPACAĞIZ DİYE !
hattat5657
24.04.2017 13:37
Fetöcü müsün sen bu Atatürk düşmanlığı nereden geliyor.
Rıza
25.04.2017 08:58

O değilde sen fetöşçü gibi duruyorsun..Adam çok güzel bir şekilde ifade etmiş,senin rahatsız olduğun konu neresi???

as54
24.04.2017 13:35
Sırf Atatürk ü karalamak adına yazılmış bir yazı, yazar burada içindeki Atatürk düşmanlığını dile getirmiş. Birincisi burada konu olan değişikliklerin bir çoğu İsmet tarafından yapılmış olup bunları kimse zaten tasrif etmiyor. İkincisi Atatürk zamanında yapılan değişiklikler bir savaş sonrası yapılmış ve o günü şartlarında gerekli olan değişikliklerdi. Ve bugünün şartlarında da cumhurbaşkanlığı sistemi gerekliydi ve oldu yarında bu sistemi eleştirmek isteyenler olabilir fakat yapılanlar yapıldığı dönemin şartlarında değerlendirilmeli. Üçüncüsü Zülfikar senden olsa olsa Atatürk düşmanı olur, yazar değil. Ve bu yazın hakkında gerekli yerlere suç duyurunda bulunulacaktır. Anlayamadığınız Türkiye de Osmanlıda Selçuklu da bizim.
Rızvan
24.04.2017 16:57

bu yazının neresinde Atatürk düşmanlığı var. Çok merak ettim. He İnönüye de çok haksızlık etmeyin. bir kısmı onun zamanındaydı. Sevgili yazarın söyledikleri daha çok yakın tarih. çok çabuk unutuyoruz. çok şeyi. temeli atılmadan atanan genel müdürler. neler gördük neler.

Online Ziyaretçiler