Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Böyle oynarsak işimiz zor

02.05.2017 23:52
Astra Grup Sakarya Büyükşehir Belediye Basket Ankara'da Telekom'a farklı yenilerek seride durumu 2-1 yaptı.

Aslına bakarsanız Telekom ile oynadığımız ve kazandığımız iki maçta da rakibimize karşı zorlanmıştık. Oyuna bir türlü istediğimiz gibi başlayamıyoruz.

Telekom Super Lig tecrübesi olan ve sezona en geç başlayan bir takım. Zaten bu geç başlamalarından dolayı sahada rotasyon yapamıyorlar. 6 kişi ile oyunu domine etmeye çalışıyorlar. Çok hızlı hücuma çıkıyorlar. Bu onlar için bir avantaj olarak gözükse de kendileri gibi hızlı hücum yapan bir takım olunca kolay sayı yiyorlar.

Takimin beyni Amerikalı oyuncuları Monroe. Hani hepsi bir arada derler ya. Savunmada hücumda boyalı alanda dış suçlarda takımın en büyük silahı. Tek dezavantajı takımın kadro sıkıntısı nedeni ile dinlenemediğinden bir süre sonra oyundan düşüyor. Çok agresif her an rakip oyuncu ile anlık reaksiyonlara girebiliyor.

Monroe'ye Serhat'ında ritmini bulup sayılar eklemesi ile Telekom ciddi bir rakip oluyor. Tüm bunlara Telekom'un diğer Amerikalısı Mckee'nin organizasyon yeteneği eklenince Telekom cçok ciddi bir rakip oluyor. Eğer 3 periyoda kadar Telekom'a direnç gösterebilseniz rakibin yorulmasından yararlanabilirsiniz.

Gelelim bize. Büyükşehir Basket çoğu zamanlar bir parlayıp bir sönüyor.

Koç Ernak mecburi olarak Yiğitcan Turna'nın yokluğunda oyuna Lazeric Jones ile başladı. Lazeric hücumda çift hanelere ulaşsada savunmada ciddi handikaplari var.

Kerem Gönlüm'ün de bu maçta skora katkı yapamaması (4 sayı).Hakan Yapar'ın o alışık olduğumuz rakamlara ulaşamaması (9 sayı) ve genel olarak bazı dakikalar hariç oyuncularımızın etkili olmaması bu sonucu getirdi.

Anladığım kadarı ile seride 2-0'lık galibiyet bizimkileri biraz demotive etmiş. Zaten maç sonu koç Selçuk Ernak ile.kısa sohbetimizde oynanan oyundan memnun olmadığının ruh halini yansıtıyordu.

Ben maçlarda hakem konuşmayı sevmeyenlerdenim. Bana görede kötü bir yönetim gösterdiler.

Peki; dört dörtlük hatasız bir maç yönetilseydi durum değişir miydi, bence Hayır.

Sezon bitmeden önce Büyükşehir Belediye Basket'in basın toplantısında söylediğim lafın arkasındayım.

Yerli oyuncuların ne kadar iyi olursa olsun takimin kaderini belirleyecek Amerikalı oyuncuların performansıdır.

Kısaca bizi zor bir üçüncü maç daha bekliyor. Daha da zoru böyle oynarsak son periyot Sakarya'ya kalabilir. Ve her zaman seyircinin ittirmesi ile maç kazanamazsınız.

Medyabar.com bugun 127538 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 1651 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Engin ESEN
03.05.2017 10:26
biraz gerçekçi olalım dün resmen lig 1. liğine yakışmayan bir sonuç vardı ortada kendi sahamızdada ite kaka seyirci baskısıyla yenmiş bir takımız biz onların sahada 2. maçtada yenileceğiz serinin son maçı evimizde gerçekten zor bir maç geçicek sakarya basket kendine yakışır şekilde malesef ki mücadele etmemekte
Online Ziyaretçiler