Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Çok net söylüyorum, bunun adı yardakçılık!

21.06.2017 11:46
İnsan doğar can kazanır, büyür güç kazanır, gücünü ikrardan alır yani kararlarından alır, kararlarında adaletli ise kemale erer ve eğer kemale ererse kâmil olur.

Evet, sosyal paylaşım sitelerinde de rastladığımız ve eksiksiz insanı formüle eden bu bilgiye göre, insanı insan yapan en önemli özellik kararlarındaki adalettir.

Eğer insan verdiği kararlarda adaletli değil ise kemale eremez ve beşer olur. Beşer ise bir manada deri gibidir, vakti gelince dökülür, yani sonsuza dek yaşayamaz.

Bir insan düşünün bütün yetkiler altın tepsi ile önüne serilmiştir, bu insan aldığı yetkinin güç zehirlenmesi ile verdiği kararlarda adalet çizgisinden uzaklaşmış ve neticesinde deri gibi dökülerek kaybolup gitmiştir.

Bu insan bir kez olsun ben nerede hata yaptım diye öz eleştiri yapamayacak kadar gururunun ve kibrinin esiri olmuş, fitne üretmeye ve ağır yaralı bir hasta gibi günden güne kan kaybetmeye başlamıştır.

Yaşadığı ağır travmanın etkisi ile denize düşen yılana sarılır psikolojisine bürünmüş ve düne kadar arkasından her türlü hakaretleri savurduğu insanlarla dost olmaya başlamıştır.

Bu tip insanları etrafınızda görmüşsünüzdür mutlaka. Toplum içerisinde silik bir karaktere mahkum oldukları aşikar iken birde bu insanların elinden tutup kaldırmaya çalışan, yalan ve iftiralarını yaymaya çalışan yardakçıları vardır.

Toplumun büyük bir kısmı çantacı diye de tarif ediyor bu insanları.

Bi bakıyorsunuz yalan ve iftiralarla dolu mail haberciliği yaparak parti yönetimlerini yerden yere vurup yıpratmaya çalışıyorlar, bi bakıyorsunuz aynı parti yönetimini herhangi bir konuda göreve davet edip, adaletli ve prensipli olduklarından bahsederek asrın çarkını yapıyorlar.

Kerametin kendilerinde olduğunu zannedip palyatif zafer sarhoşluğu yaşıyorlar. Soru cümlesinin ne anlama geldiğinden bi haber yürütülen bu kampanyalarda kullanılan cümleler bile devrik.

Eğitim sisteminin defolu mahsulleri olarak toplumun büyük kesiminde yaftalanmış bu şahsiyetlerin, kış uykusundan uyanarak toplumda bir karşılıklarının olmadığını artık anlamaları gerektiğini düşünüyorum.

Yazımı kısa bir hikâye ile bitirmek istiyorum, tabi anlayanlara...

Kral, demirciyi çağırtıp; "Yarına kadar bin tane çivi yapmazsan şafakta asılacaksın" demiş. Bir günde bin tane çivinin yapılamayacağını bilen demirci hiçbir endişe duymadan çivi yapmaya başlamış. Yakınları ağlayıp sızlarken o çalışmaktan ağlamaya zaman bulamamış. Kaygısızlığını hatırlatanlara da "Sabahın sahibi var" dermiş. Şafak sökülürken saraydan bir adam koşarak demircinin yanına gelir. "Ne kadar yaptınsa hemen ver. Kral öldü tabutuna çakacağız." demiş...

Medyabar.com bugun 33243 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 4479 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
üyeüye
22.06.2017 09:30
aba altından sopa gösteren kişiler toplumda sevilmez. Gücünü oturduğu koltuktan alanlar adam yerine koyulmazlar bizim toplumda. Sendika varsa mağdur üyeler onların hakkını korusun. Sanırım gerginiz biraz, havalardandır yakında düzelir. Kalın sağlıcakla
Online Ziyaretçiler