Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Sana da ADALET...

05.07.2017 09:41
15 Haziran'da Güvenpark'tan başlayan ve Maltepe'de sonlandırılacağı planlanan Adalet yürüyüşü!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Türk Siyasi hayatında örneğine çok da rastlayamacağımız türden bir eylem ortaya koyuyor!

70 yaşında bir insan mevsim koşulları da dikkate alınırsa yaklaşık 500 km mesafeyi yürüyerek katediyor .

Dile getirdiği ise insan olmanın temel hakkı Adalet!
İdeolojik temelin tayin edeceği yada yön vereceği bir durum değil yaşamı tayin eden, yaşam kalitesini belirleyen ve herkese ama herkese lazım olan ADALET!

Yürüyüş boyunca elde tek taşınan döviz ADALET, dile getirilen tek konu ADALET !

İktidar erkleri her masum eylemden ürktükleri gibi bu yürüyüşten de korktular!

Hatırlayınız geçmişte de benzeri eylemler yapıldı Cumhuriyet mitingleri , Gezi parkı eylemi, Oturma eylemi vs...

İktidar erkleri tüm bu eylemleri maksatlı, dış mihrakların tezgahı gibi yaklaşımlar sergileyerek itibarsızlaştırma çabasına girişmişlerdi.

Durum bu günde farklı değil...
Adalet arayan son derece masum bir yürüyüş eylemi üst akıl, pensilvanyanın yolu, kandilin yolu diye adlar takılmakta.

İktidar erkleri iktidarına dokunacak diye panik içindeler ve masum eylemi itibarsız kılma gayretindeler.

Siyasetçilerin bu tarzda davranışlarına alıştık bu kez durum biraz daha farklı.

Yürüyüş eylemine itiraz eden terör örgütlerine hizmet ettiğini düşünen ve bu iddiasının peşine takılanlar ise kamusal alanlarda görev yapan yurttaşlar.

Sosyal iletişim ağlarında ortaya attıkları ve hiçbir dayanağı olmayan ipe-sapa gelmez iddialar şaşkınlık boyutunda!

Düzce sınırından itibaren yürüyüşe katıldım tek derdim ADALET aramak ve yürüyüşü gözlemleme olanağımda oldu, katılımcılarında tek derdi ADALET'ti!

Kamu hizmeti sunan kendilerini derin strateji uzmanı sananlar, duyum aldıklarını teröre hizmet ettiğini ve bu eylemi üst akılın tertiplediği gibi aklı zorlayan iddialar ile karalama çabasının ne kadar boş olduğunu gözlemledim!

Demokrasisi gelişmiş toplumlarda iktidarı eleştirmenin en doğal ve pratik yoludur bu tarz eylemler.

Bizde ise iktidarı dokunulmaz , eleştirilmez görüyor iktidar erkleri ve kraldan fazla kralcı kamu çalışanları !

Her iktidar gibi bu iktidarın da görev süresi hiç kuşku yok ki sınırlıdır, yaşamın da bir sınırı olduğu gibi!

Sakarya İli sınırları içinde yürüyüşü izledim ufak tefek sataşmalar haricinde problem doğmadı!

Yürüyüşte bulunan tüm yurttaşlar ne yaptığını biliyor ve bu bilinç ile katılım sağlıyorlar.

Dışarıdan gelen tahriklere kapılmadan ADALET gibi kutsal kavramın peşine takılmışlar yollarına devam ediyorlar.

Umarım Maltepe'ye kadar hiçbir sorun yaşamadan varırlar ve şölen havasında başlayan yürüyüş aynı anlayışla miting eşliğinde sonlandırılır.

Kendini siyaset ve strateji uzmanı zannedenler yürüyüş bitmeden dahil olun ve ne olduğunu kendi gözlerinizle görün!

Yürüyüşün adresini pensilvanya diye gösterenlerin sanırım geçmişini gizleme çabası var!

ADALET'e bir gün onlarda ihtiyaç duyacak!

Ergün ÖZKAN
ergunozkn@hotmail.com

Medyabar.com bugun 21869 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 3759 kere okundu
YORUMLAR 12 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
ercan
06.07.2017 10:47
erdoğan meydanda halka sesleniyor; bu kılıçdaroğlu asgari ücreti 1400 tl yapacakmış. meydan hep bir ağızdan koro halinde yuh çekiyor ve biz dünyaya rezil oluyoruz. sonra kendisi zammı yapıyor. ülkemizdeki çoban-koyun ilişkisini anlatan en güzel örneklerden bir tanesi. şimdi adelet için eylem yapanları itibarsızlaştırmak için hemen yaftalama geliyor, pkk-feto destekliyor. bunu diyenler ''ne istedinizde vermedik'' lafını bir kere olsun sorgulamışlarmıdır acaba? bir şekilde yürüyor iktidarın gemisi. ama sağdan soldan su almaya başladı.dünyadaki erdoğan imajı belli zaten. ben ne dersem o olur işlemez her yerde.
adalı
06.07.2017 02:28
Gezi olaylarına masum diyen adamın yazısının geri kalanını okumadım bile.Adalet sadece kılıf başka birşey değil.HAdi iktidar için dedikleri doğru olsun (değil ya)aponun heykelini dikeceğiz diyen adamın hakını savunup adaletini arayan yürüyüş.Hendekte şehidin kabrini ziyaret edip 2 gün sonra katilleriyle kol kola yürüyenlerin adaletinden ne olur?hangi adalet.İngilizin-almanın ajanlarının kol gezdiği gezi ve adalet yürüyüşü kimin yürüyüşü olabilir.Halkını ikna edemeyen iktidar olamayan zihniyet ülkesini dışarıya avrupaya şikayet ederek iktidarı devirmeye çalışıyor ama nafile.boş bir yazı olmuş gereksizlerin gereksiz yazıları.bu millet fetö tarafından kandırıldıysa bunda en büyük pay bize 28 şubatları yaşantanlarındır.
AssEss
06.07.2017 00:41
Adalet, ne kadar büyük ne kadar güçlü bir kelime, adalet ne kadar kof ne kadar naif ne kadar boş bir kelime, öyle ki bu adaleti duvarlara yazmaktan başka bir şey yapamadığımız için ülke ve millet ve yurttaşlar ve halk olarak, kalkmış ilahi adalete bel bağlamışız, yarın hakkın divanında varınca ey kulum ben sana hakkını bu tarafa bırak mı dedim dediğinde he mi diyeceğiz yoksa adaleti arayacak mıyız bu dünyada ilahi adalete bırakırsak işi HAK yerini bulmuş olur mu..
Arnavut54
06.07.2017 00:09
Bu ülkenini sırlarını ifşa etme hadsizliğinde bulunmuş ve cezası kesilmiş biri için yürüyor sözümona ama bugün Aihm'e referandum iptali için dilekçe imzalıyor...rastlantıya bak... Ama adaletlidir kılıçtaroğlu.... Ve adaletlidir Medyabar... tarafsızdır ve tarafsız yayın yapar... Adaletlidir... Nedense hükümet yanlısı yapılan yorumlar mümkünse yayınlanmaz çünki görülmemiştir... Ama adaletlidir nasılsa hükümet karşıtı yapılan yorumlar onlarca beğeni alır... hükümet yanlıları bir elin parmaklarını geçmez... Adalet....! O Adalet herkese lazım ama anlayana... Öyle değilmi Ergün Özkan...!
Arnavut54
06.07.2017 00:03
Ergün Özkan..! Adalet yürüyüşünü savunur gördüm sizi... Evet adalet ? kemal kılıçtaroğlu iyi bilir adaleti... SSK'nın başındayken de adaletli bir yönetim sergiliyordu değilmi, akrabağlarını SSK'da maaşa bağlarken, sonra bir kaset davasıyla chp'nin başına geçti değilmi en adaletlisinden... sonra gezi olaylarında bir zat ağzından kaçırmıştı "mesele ağaç değil sen hala anlamadınmı" diyerek adalet fışkırıyordu geziden de... Sonra o gezide polisime molotof atan biri öldü ve aynı kılıçtaroğlu onun anasını bir yanına pkk olduğu yedi düvelde bilinen bir kansızı diğer yanına aldı ve yürüdü hiç utanmadan ve tabiii bu adalet... Kendisi klimalı ultra lüks otobüste yattı, millet dışarda battaniye kavgası yaptı bu adalet..
Ergün Özkan Yazar Olursa...
05.07.2017 22:37
Laf söyledi, bal kabağı...
atak
05.07.2017 20:31
sn köşe yazarı yürüyüşe destek amaçlı yazı düşünmüş ve yazarken kendini çok zorlamış.
MELEK
05.07.2017 19:26
bu nasıl bir yazıdır Allah aşkına medyabar bu kadar taraflı olduğunu belli etmek zorundamısın? amacı adalet yürüyüşü masumca diyonuz ya yürüyüşteki oğlum polis içerde diyen halkı sokağa çağıran yalan söleyen chp belediyi çalışanı kadın söylenen marşın pkk marşı olması yürüyüşteki vekillerin pkk hdp fetö yanlısı olması fln devam eder bunlar böle bunlardamı sadece adalet istiyo saçmalamayın Allah aşkına Türk milletini cahil yerine koyup beyin yıkamaya çalışmayın pkk hdp fetö yanlılarını masum göstermeye çalışmayın böle habercilik gazeticilik yazarlık fln olmaz bunun adı nedir benden iyi biliyosunuz şölen havasında başlamış haklısınız şölen kılıçtaroğlunun ultra lüx karavanında yürüyüşü tamamlıyo yanlarında gidenler kaldırımda petrollerde...
Sakin deniz
05.07.2017 12:50
ülkede adalet sistemine güvenmeyen herkes bu yürüyüşü desteklemek zorunda mı? hdp li lerle kol kola girenlerin yanında yürümek zorunda mı ? şunu anlamıyorlar yürüyüşe karşı isen hükümed yanlısısın,yürüyüşdeysen hükümet karşısındasın bu nasıl anlayış adalet sistemine güvenmiyorum,yürümüyorum da bu kadar hep beraber olunda şu süper milletvekili emekliliğini yüksek milletvekili maaşlarını düşürün biraz
GERÇEKLER
05.07.2017 12:31
yürüyüşe en önde katılan kişilerden 2 örnek: Ahmet Türk: PKK uşağı devlet düşmanı bir hain Fetöcü darbeci Akın Öztürk alçağının karısı. Yürüyüşün ne için olduğunu sanırım anlamışsınızdır. Diğerlerini saymaya ve başka söze gerek yok.
tuğrul
05.07.2017 10:31
Adalet isteyen güruhun adaletsizlerle omuz omuza yürüdüğü nerde görülmüştür?. 30-40 yıldır memleketin temeline dinemit koyoan bölücü alçaklarla omuz omuza olacaksın adı adalet koyacaksın. Bu yürüyüş yeni bir kalkışmanın provası olup, ayrıca kılıçtaroğlunun kendini kurtarma projesidir. Bu asil millet oynanan oyunu çok iyi seziyor artık. Bir tane şehit yakını var mı ? bir tane gazinin iştirakı söz konusu mu sözde bu adalet kervanında? Bu kervanın elebaşılarının akibeti de kodeste son bulur haberiniz ola...
sakarya54
05.07.2017 10:14
Adalet herkese lazım bu yürüyüşe karşı çıkanların yüzde kaçı mahkemelere adalete güveniyor acaba
Online Ziyaretçiler