Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Ölmeye devam ediyoruz

20.07.2017 23:09
Karasu'ya gelirken yolda başlıyoruz ölmeye. Adapazarı'ndan gelirken eğer Limandere'ye kadar ölmeden gelebilirseniz çok şanslısınız.

Velev ki geldiniz. Limandere yakınındaki su birikintisi engeli ile karşı karşıyasınız.

Diyelim ki Tuzla Işıklara gelirken oluşan virajı da atlattınız. Hatta Tuzla Işıklarda durmaya kalktığınızda arkanızdan gelen araç da size çarpmadı. (Çünkü kamera olmayan ışıkta durmak kerizlik).

Yunus Mekii'nden yukarı çıkarken ne mantıkla yapıldığı belli olmayan Melen Suyu Kavşağı'ndan dönüş yapan arabaya da çarpmamayı başardınız.
Hatta sonrasında arabayı taşlığa doğru atmamayı da başardınız.

Yetmedi Karasu girişine kadar geldiniz ve ucuneden Karasu girişini kaçırmış olduğu için geri geri gelen arabaya bile çarpmadınız.

Yenimahalle Kavşağı'na kadar ulaştınız. Büyük başarı değil. Daha macera şimdi başlıyor.

Kavşakta kimin önce geçeceğini bildiniz. Kavşağa çarpmak üzere olan araçlar bile dikkatinizi dağıtamadı. Ne güzel.

Şimdi parkurun gidiş-geliş olan aşamasına geldiniz. Yol artık duble değil. Üstelik Palacı Petrol'ün oradan Liman yönüne girmek isteyen ve Liman yönünden çıkmak isteyen araçlar var. Üstelik kavşak ya da ışık yok!

Yol duble falan değil. Bildiğin Hindistan Trafiği...

Neyse kendinizi duble olmayan yoldan kurtardınız.

Karasu Işıklar'a gelirken duble yolun sadece bir tarafına açılan, zaman zaman iki tarafına da açılan Samanyolu Kavşağı'nın gördünüz. Geçen geldiğinizde kapalıydı. Şimdi açık!

İki tarafı da kontrol etmeniz lazım. Çünkü orada yol anayoldan gelenin değil, hızlı davrananın..
Diyelim ki buradan da ölmeden geçtiniz.

Ve gideceğiniz yer de Küçükboğaz Mevkii'nde.
Şimdi de yolun çeşitli yerlerinden trafiğe çıkan araçların engelleri ile karşılaşacaksınız.

Yolda çizgi olmadığı için aslında hangi şeritte olduğunuzu da bilemeyeceksiniz.
Trafik rahatladı sanıp az hızlanma şansı buldunuz. Zira artık kendinizce parkura alışmıştınız. Küçükboğaz'dan plaj yönüne girecek oldunuz. Sola yanaştınız. Cep arıyorsunuz. Daha çok ararsınız.

Arkanızdan gelen ve araç sollayan bir başka aracı dikiz aynanızda görmenizle can havli dönmeniz bir oluyor.

Kocaali yönünden gelen aracı da geçebilirseniz ve tüm bunları gece yapabilirseniz usta bir şoför olup hayatınıza devam edebiliyorsunuz.

Ödülünüz de yarın aynı hayatı tersten yaşamak.
Zaten bu yazıyı okuyanlar bu dediklerimizi yapabilenler.

Medyabar.com bugun 2552 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 5709 kere okundu
YORUMLAR 6 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Emre ŞahinGÜNER
11.12.2018 11:52
Merhabalar.Tuzla ışıkları için birşey söylemek istiyorum.Ben o ışıklarda geçenlerden değil bekleyenlerdenim. Fakat kışın gece 11'de hiç araba olmadan mahalle tarafına yanan ışıklar saçma değilmi sizce. Akıllı kavşak yapılamazmı burası. Çokmu zor.Gece 11 de bekliyorum, ama kendimide hıyar gibi hissetmiyorum hani.Birde Adapazarı istikametinden gelip, SHELL(palacı) petrolün ordan plaja sapmak isteyenler oluyor.Özellikle yazın burası aşırı tehlike arz ediyor.Saygılar...
okuyucu
21.07.2017 09:47
sakaryada en cok ışık ihlali yapılan yol burası. Kırmızıda gecenler o kadar cok ki yesil yandığında etrafı kontrol etmeden gaza basmak büyük risk, her an ÇOMARın biri üstünüze çıkabilir. bi ara söğütlü kavsağında polis aracı denetim yapıyodur, 1-2 gun durup kayboldular.
YUNUS EMRE AKGÖZ
21.07.2017 00:19
karasu kocaali arasındaki o havaalanı gibi döner kavşakları hangi matıkla yaptılar acaba çok merak ediyorum.kaldırım mühendisleri projesidir herhalde.
rıfkı yavrukurt
25.07.2017 13:42

O kavşaktan kamyon veya tır dönerken kasası yolda kalıp arkadan çarptığında da böyle mi diyeceksin acaba ??? Ana yol olduğundan dönüş yapan araçların yolu engellememesi için o kavşaklar o kadar büyük yapılıyor... Anlamadığım kavşak büyük olunca ne oluyor ? Kavşak küçük olunca kalan yere ev mi yapacaksın yani ???

rıfkı yavrukurt
21.07.2017 15:37

o kavşatan bir kamyonun veya tır'ın döneceğinide düşünürsen kavşak normal aslında , o kavşağı ufak yapsa kamyon dönmeye kalksa , kafası kavşakta kasası ana yolda kalacak , çarpsan bu sefer yine vik viklenecen böyle kavşak mı olur diye....

Duyarlı sürücü
21.07.2017 07:54

O hava alanı gibi kavşaklar hız limitlerini ısrarla aşan sürücüleri yavaşlatıp kendisinin ve etrafındaki sürücülerin can güvenliğini sağlamak için düşünülmüş bir çare... Düşünene işe yararsa tabi....

Online Ziyaretçiler