Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Doktor mu, köle mi?

26.07.2017 10:20
Sapanca Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde, bir gurbetçi kadının 3 yaşındaki çocuğuna bakarken darp edilen Dr. Fatma Banu Turhan'ın sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamayı okurken önce insan olarak utandım.

Dr. Fatma Banu Turhan'ın köle mi, Doktor mu olduğunu inanın çözemedim.

Genç Doktorun, oradan oraya tabiri caizse nasıl sürüldüğünü(!)...

Ne emeller ile başladığı Doktorluk yaşantısının ilk yılında nasıl pes ettiğini, sosyal medya hesabına sanırım gözyaşları ile çok sevdiği mesleğine nasıl veda ettiğini anlamak için sadece İNSAN olmanın yeterli olacağı kanısına vardım.

Acil serviste yaşadığı dramı mı?

Bir gecede 300 hastaya baktığına mı?

Dayak yediğine mi?

Hangisini yazayım bilemedim.

Dr. Fatma Banu Turhan, özellikle son on yılda sağlıkta devrim(!) yaptık diyenlere, aslında sağlıkta yaşanan rezaletleri özetlemiş.

Devlet Hastanelerinde yaşananlara fazla dayanamamış ve istifasını(!) vermiş.

Tek dileğim Fatma Doktorun çektiği çileleri, başka Doktorların çekmemesi...

*

Dr. Fatma Banu Turhan ile başlayan yazıma, Sakarya'dan olaylı bir şekilde ayrılan Dr. Orhan Demirel, diğer lakabıyla Malkoçoğlu ile devam edelim...

Sakarya'nın Malkoçoğlu olarak tanıdığı Dr. Orhan Demirel'in başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir desem yeridir.

Özellikle yerel medyada 'bir Doktor neden silah taşır' diye eleştiri yağmuruna tutulan Dr. Orhan Demirel 'can güvenliği nedeniyle' Devlet tarafından tahsis edilmiş.

Sebebi ise 2010 yılında Kırklareli ilimizde görev yaptığı hastanede, kaynağı belli olmayan bir paranın ortaya çıkmasında ve Devletin uğramış olduğu zararı şikâyet etmesi ile başlamış.

O yıllarda sağlıkta yapılanan Feto terör örgütü, Dr. Orhan Demirel'in iddiasına göre peşini yıllarca bırakmamış.

Dava üstüne dava...

İdari Mahkemeler peş peşe gelmiş.

Afyon'a sürgün gönderildikten sonra, Sakarya'ya İl Halk Sağlık Müdür yardımcısı olarak atanmış.

Yine Dr. Orhan Demirel'in iddiasına göre, 2010 yılında başlayan olaylar Sakarya'da da peşini bırakmamış.

Sudan sebepler ile bu kez Tekirdağ ilimize gönderilmiş.

Dr. Orhan Demirel bu kez Hukuk yoluyla hakkını arıyor.

Sonucunu herkes gibi bende çok merak ediyorum.

Medyabar.com bugun 21974 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 5212 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Hasan Çerçi
26.07.2017 19:04
Sap ile saman karışmış coşkun bey. Biri darp edilmiş bildğin acımasızca görevi başında insana hizmet içim çalıştığı esnada yerlerde sürüklenmiş bir vatan evladı. Mesleğinin başında samimi içten insanlarla bire bir ilgilenen doktorumuz. Diğer arkadaşın senin beyanına göre iddiadan ibaret. Haklımı haksız mı doğrumu eğrimi bilmiyoruz. yani iki ayrı makale söz konusu birisinde kameralar görüyor.doktorun mağduriyeti aleni belli diğeri seninde dediğin gibi iidia.iki farklı örnek senin bence konuya olan ağırlığına çok doğru orantı oluşturmamış.
erdem
26.07.2017 16:19
coşkun kardeşim konuyu gündemde tuttuğun için size teşekkür ederim.doktor kızımız içini döktü gizli kalan birçok konuyu gündeme getirdi .sıradanlaşan doktorlara darp olayı kadar vatandaşlarımızın konuya bakışı.maalesef doktora yapılana hak verenler var,özellikle sakaryamızda.bende bir doktor babasıyım.memur halimle nasıl okuttuğumu bir allah birde ben bilirim.mezun oldu sevindik,okuturken yoksul halka hizmet için yemin ettik kura çekti memleketin bir ucunda mecburi hizmetini yaptı.günde en az 300 hasta baktı.olumsuzluklara rağmen direndi dayandı mecburi hizmetini bitirdi.tayin dönemi geldi sakarya yı istemedik.olaylar bizi haklı çıkardı.oysa memleketime hizmet hayalimizdi.hep dert yanıyoruz neden doktor gelmiyor diye.nasıl gelsin söyleyin
Online Ziyaretçiler