Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Think, Düşünce, Tefekkür ve İklim

31.07.2017 10:10
Ezanların hür olduğu, Çanların ve Hazanların aynı avlu içerisinde bırakın hoşgörüyü tesanüt (dayanışma) içerisinde kendi davetlerini yapabildiği dünyanın yegâne ülkesiyiz.

Bize bunu miras bırakan ceddimiz zaten dinler arasında husumet bırakmamış dostluk, yardımlaşma, yokluğu ve yoksulluğu paylaşma, gailede birlik ve çoğulculuğu yaşatma kültürü ile imece medeniyetini en kıymetli miras terekesi olarak bırakmışken beden ve çevre temizliğinin farzdan içeri, önde bir farz ve şart olarak bize bırakıldığını bilerek, görerek ibret ve de ders almıyorsak;

İstanbul Florya Atatürk Ormanını mekân tutup üreyen ve çoğalarak İstanbul'un her yerine dağılan papağanların bize verdiği mesajı almıyorsak,

Marmara gibi bir iç denizde oluşan hortumlardan ne demek istediklerini sorup, anlamadıysak daha vahimi Muson Yağış Rejimi sayılacak ve İstanbul'u vuran sele sebep ani feyezanları okuyamadıysak, vay bizim ilmimize, yazık bilim adına akademisyenlerimize.

Tabiat ve onun sahibi; Ruhlarınız kirlendi ey insanlar! Kendinizin ve çocuklarınızın geleceğini tahrip ediyorsunuz, mal uğruna ve rantiyeden yağmacılığınızla yeşil alanları yok ediyorsunuz mu demek istiyor.

Bolu ve Bursa orman alanlarımız çölleşiyor, uzay Fotoğraflarını görmüyor musunuz?

Anadolu akarsularımızın debilerinde ciddi azalmalar var, dağ kaynaklarımızda kaybolmalar başladı.

Trakya'da yer altı suyumuz çok derinlere indi.

Tuz göllerimiz ikaz ve işaret ediyor dikkat dikkat!

İzmir Karşıyaka kuş cennetini, Mavi Kente feda etmişiz, Flamingoları düşünmemişiz. Son yangınlar neyin habercisidir bilen var mıdır?

Biz bir iklim şurası yapmalıyız.

Necasetten taharet; Yaşam alanı ve ibadet alanının temizliği ve bakımı konusunda çevre ve merkezde ki insan ilişkileri konusunda ciddi çalışmalı ve yeni tezler ortaya koymalıyız. Her din belirli yerlerde ibadet edebilirken, yalnızca Müslüman dünyanın herhangi bir yerinde kendisi ve secde ettiği yer temiz olmak kaydıyla kulluk vazifesini yerine getirebilir. Diğer anlamla Müslüman'a yeryüzünün tamamı mescittir YANİ; Yeryüzünün tamamının temizliğinden sorumluyuz. Hıfzıssıhha ile Sıhhatimizin muhafazasından sorumlu olduğumuz gibi. Çevre sağlığından da sorumluluk ve yükümlülüklerimiz vardır.

Bizler; gönlü kararmış insanları bu temiz dünyamızı kirletmekten men etmeliyiz.

İklim değişikliği performansı düşük olan ülkemizin Çevre, İnsan ve Medeniyet bağlamında kanunlar ve yaptırımlarla ön almasını sağlamalıyız.

Temiz enerjinin en ucuzunu halkımıza sunmalıyız.

Rüzgâr ve Güneş Santralleri yine dövizle gelecek yabancı ekipmanlar ve elemanlarca yapılacak Batılıların finansı ile sonuçlanacak hilelerdir, kül yutmayalım Bedava Hidrojen Enerjisi varken, dünyayı kirleten Petro Dolarların ve Karbon salanların kesesini doldurmayalım.

Şehirler inşa ediyoruz; şehir plancıları ve mimarlarımız çiziyor, meclis üyelerimiz oyluyor; cepler doluyor katlar yükseliyor; Şehirlerin sıcaklık yoğuşmasının kentler üzerinde görünmeyen kubbe gibi bir ısı kalkanı oluşturduğunu, denizden gelen nem dolu yağmur bulutlarının bu ısı kalkanından kaçamayıp aşırı yağışa sebep olduğunu düşünen var mı?, giydirme cephe denilen parlak cepheli ayna binaların cephelerinde ki tretuvarlarda sabah, akşam bulunan kuş telefatlarının sebebi nedir diye araştıran bir kişi ne duydum, ne okudum, ne gördüm?

Papağanları sorgulamazsak, kuşları dinlemezsek, Marmara gibi bir iç denizde oluşan hortumlara ne oluyor diye sormazsak?, işte böyle sellerde boğuluruz.

İklimimizi muhafaza etmezsek, Suyumuz, Arpamız, Buğdayımız, Yulafımız yok olacak.

Az su isteyen genetik tohum satıcıları eşikte bekliyor da, alacak dövizimizde olmayacak.

Tefekkür sahipleri,

Düşünce Adamları,

Thing Personaly;

Ortak Akıl Üretelim, Durum Vahim...

Medyabar.com bugun 16686 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 416 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler