Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

KYK Yurt alanı Gıda Üniversitesine tahsis edilsin

09.09.2017 14:06
Dün gündeme taşıdığımız KYK binalarının bulunduğu alan eğer Fen Lisesi olarak tahsis edilemiyorsa alternatif olarak öngördüğümüz coğrafi ve fiziki olarak Üniversitelerimizin gıda koluna tahsis edilmesi hem ilçemizde ileride yaşanabilecek çeşitli asayiş olaylarının büyümesini engeller hem de ilçemize Üniversitenin bir kolunu daha tahsis etmekle kültür elçilerimizin sayısını artırmış olabiliriz.

Bazıları nedense bu bölgenin YARI AÇIK CEZAEVİ olarak tahsis edilmesinde oldukça ısrarlı, gerekçeleri de insan trafiği yaşanacağı ve dolaylı olarak ilçemize ekonomik katkı sunacağı iddiaları?

Ceza ve ıslah evleri cezaya uğrayan vatandaşların cezalarını adalet mekanizmasının verdiği karar doğrultusunda cezalarını çekerlerken ceza bitimlerinde toplum içerisine tekrardan kazanılmalarına yönelik işlevinden oldukça uzaklaşmış durumda.

Deyim yerinde ise mahkumlar bir ders almak yerine buralarda karşılaştıkları diğer mahkumlarla suçlarla ilgili fikir teatilerinde bulunuyorlar. Bilgi ve becerilerini artırıyorlar. Islah olmak bahane?

Bakın etrafınıza.

Cezaevine giren bir kişinin bir ceza avukatı gibi bilgi birikimine sahip olduğunu görürsünüz. Yani suç işlemeye tövbe etmesi gereken bir mahkumun cezasını çekmelerinin ardından tekrar aynı yere dönenlerin sayısı hiç de azımsanmayacak düzeyde.

İstatistiki bilgiler gösteriyor ki 81 il içerisinde suç potansiyelin artmasında Sakarya ilimiz ilk sıralarda. Yapılan araştırmalara baktığımızda ülkemizdeki ceza evlerinde hükümlü olanların hayat düzenlerini değiştirmedikleri yönünde.

Dolaylı olarak şiddete meyilli ailelerin diğer fertlerinin de suç eğiliminde oldukları ortaya çıkıyor.. Kurulması düşünülen yarı açık cezaevinin ilçemize kurulması getirisinden fazla götürüsü olduğu gerçeğini gözden uzak etmeyelim.

Sosyal medyada görüşlerini ifade eden Sakarya barosu Avukatlarından Gökhan Bilgin, durumun vehametine dikkat çekerek; ''kararın imza aşamasında olduğu ve toplumsal refleks ile oluşturulacak tepkinin acil olarak verilmesi'' gerekliliğine dikkat çekiyor. Peki bu çağrıya biz neler yapıyoruz? Sadece havanda su dövüyoruz.
Değerli Hendek halkı?.

Bergama halkının kadınıyla ,çocuğuyla, engellisiyle , yaşlısıyla, genciyle Ankara'ya yürüyerek yaptıkları protesto eylemi sonrasında kazanımlar elde ettiklerini lütfen hatırlayalım. Arife tarif gerekmez? Geçen her dakikanın aleyhimize işlediğini lütfen unutmayalım..
Ya şimdi ya hiçbir zaman

Medyabar.com bugun 90593 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 927 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler