Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

SATSO'da sandık cepheleşmeleri ve perde arkası:

20.09.2017 13:58
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Akgün Altuğ Yönetim kurulu başkanı seçildiği dönem ve bir öncesindeki meclis döneminde 23 nolu meslek gurubundan Arma filtre şirketinin temsilcisi olarak sanayicilerin desteğini alarak meclise girmişti.

Sonrasında ise bu meslek grubunda istenmeyen kişi halini aldı.

Bu sorun son dönemde iyice büyüdüğü gibi SATSO Meclis Başkanı olmasına rağmen başkanlığını yaptığı Kaynarca Makina İmalatçıları OSB nin müteşebbis heyeti tarafından oy birliği ile başkanlıktan düşürüldü.

Asıl ilginç olan müteşebbis heyetteki SATSO meclis üyelerinin kimlikleridir.

Vali ve Büyükşehir Belediye başkanı huzurunda yaşanan ciddi tartışmalarda sonucu değiştirmemiştir.

Sonrasında SATSO kimliğinin yıpranmaması adına müteşebbis heyet oy birliği ile Kösemusul'un osb başkanlığına onay vermiştir.

Ticaret ve Sanayi Odası'nda 23 ve 33 nolu meslek gurubundaki meclis üyelerininde içinde olduğu müteşebbis heyetin bu tavrından sonra Akgün Altuğ'un SATSO Başkanı olma kararı almakla birlikte istenmeyen adam olgusunu değiştirmek için sanayicilere karşı mücadelede süs bitkicisi kimliğini ön plana çıkardığı SATSO çevrelerinde konuşulmaktadır.

Fakat kendisi gibi ''Başkanlık yarışında bizde varız' diyen diğer adaylar Talip Kuriş ve Günay Güneş'de matematiksel zorluklarla karşı karşıya kalınca gizlice ortak kulisler başlamıştır.

SATSO camiasında aralarının açık olduğu konuşulan bu isimler ve OSB krizinde imzası olan Turgay Çelik ile Altuğ bir anda müttefik oluverdiler veya zorunlu kaldılar.

Günay Güneş,Talip Kuriş'te kendi gruplarında zayıf kaldıkları için Akgün Altuğ'da 23. Guruptan çıkamayacağı için ittifaklar yapıldı.

Altuğ Karya fidancılık kimliği ile kendisini OSB yönetiminden düşüren Turgay Çelik,SAMİB Başkanı Günay Güneş ve Talip Kuriş'le birlikte Kösemusul'a karşı mücadeledeler.

İnci Grup ise her ortamda başkan adaylığı gibi bir niyetlerinin olmadığını gruplarını SATSO çatısı altında temsil etmek üzere seçime katıldıklarını beyan etmekte.

Tabiiki tüm bu gelişmelere göre en büyük mücadeleyi Kösemusul gösterecek

Medyabar.com bugun 22356 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 971 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
muhittin çameli
02.11.2017 13:04
Kültür bakanlığına ait, batçıkın yanındaki AFA binası, o kocaman dev bina yıkıldı.Daha yeni bir bina idi.Daha yıllarca hizmet verebilirdi.Bu ne israf ki, bu ne zenginlik ki, onu yıkdı Sakarya belediyesi.Bu kadar müsriflik olur mu?İlle de yapacaksan, ihtiyaç varsa, ki yok, başka yere bir tane yap.Daha dün yapılmış dev binayı niye yıkıyor, milyonları çöpe atıyorsun.Millet aç, işsiz, garip.Siz gökyüzünde dolaşıtyorsunuz, ayağınız yere bassın.
faruk güzinoğlu
12.10.2017 16:19
1. Geçidin yanındaki yeşil alana küçücük bir kapalı alanlı cafe verilmilşti. Ş,mdi gidin bakın ne oldu. Büyüye büyüye, genişleye genişleye neredeyse tüm yeşili işgal eder duruma geldi. Kalan az yeşile de sandalye masa atarak doldurdu. Etrafı da çevirerek tümünü dahil etti.Taa Themonoya kadar srılı. B.ŞEHİR BUNU GÖRMEZ Mİ, GÖRDÜYSE GÖRMEZDEN Mİ GELİR. Hani ADALET, HANİ DÜRÜSTLÜK? Basınımız BUNLARı GÖRMEK, GÖSTERMEK İÇİN VAR AMA, BASINDA GÖRMÜYOR.ne olacak bizim halimiz? Bizim yazdığımıza değil, yerinde görün, yerinde inceleyin. Belki biz yanlış yazmış olabiliriz.
Online Ziyaretçiler