Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Kurtulmuş ve Soylu'dan Sonra Akşener'de mi Ak Parti'ye?

24.09.2017 09:13
Siyaset ve önümüzdeki seçimlerin konuşulduğu bir dost meclisinde ortaya atılan bir senaryo hayli kafamı kurcaladı.

"Meral Akşener'in AK Parti'ye geçmeyeceğinin garantisi var mı?"

İfade aynen buydu. O an donup kaldım. Sonra düşünmeye başladım. Kurtulmuş ve Soylu örnekleri var...

Olur mu, olur...

Burası Türkiye...

Konuya nereden gireceğimi bilemiyorum.

Tarihler 2012 Eylül'lünü gösteriyor. Meydanlarda gürleyen, bugünün Kültür Bakanı Numan Kurtulmuş, yine bugünün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu...

Her ikisi de siyasi parti başkanlıklarında bulundular. Biri rahmetli Erbakan hocanın, diğeri ise Başbakan Tansu Çiller'in prensi konumundaydı.

Toplumda karşılığı bulunan her iki parti başkanının meydanlarda söyledikleri söylemlerin hedefinde iktidar partisi AKP vardı. Söylemleri ile iktidarı hırpaladıkları göz ardı edilemez.

Süreç içerisinde dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan her iki lider ile diyalog başlatmış, yapılan istişareler sonrasında her iki muhalif lider Ak kadrolara katılmışlardı. Sabretmesini bilen her iki lider de bugün bakanlık koltuğundalar.

Peki, benim dikkat çekmek istediğim konu nedir?

Günümüzde ülke gündeminde olan bakanlık yapmış, T.B.M.M. başkanvekilliği yapmış ve parti başkanı olmadığı halde kitleleri arkasına almış, topluma umut olmuş olan Meral Akşener'den bahsediyorum.

Bazı düşünürler tarihin tekerrürden ibaret olduğunu söylerler. Peki tarih tekerrür eder mi? Edip etmeyeceğini bize zaman gösterecek.

Birileri açısından Meral Akşener'in Ak kadrolara katılması belki ütopya olarak gelebilir ancak geçmişte yaşananlar ışığında yarın bunun olmayacağını kim iddia edebilir ?

Merhum Süleyman Demirel'in tarihe mal olmuş sözünü bir kez daha hatırlatıyorum.

Dün dündür. Bugün bugündür!

Medyabar.com bugun 22581 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 1081 kere okundu
YORUMLAR 6 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Gerçekler
28.09.2017 10:54
Yazmayı bilmiyorsan editör ne? Yapsın. Birde editöre yanlı diyor.
kertenkele
28.09.2017 09:30
Sn.Editör..''Gerçekler'' rumuzlu yorumcu'ya cevaben yazdığım 2 yorumu yayınlamamanız ,sizin ''taraflı'2 olduğunuzun b,ir işaretidir..
Gerçekler
25.09.2017 11:45
Meral Akşener karaktersiz değildir. Yeni oluşum o sizin saydığınız kişileri 2019 da ki seçimlerde sandığa gömecektir. Buna tüm Ülke inanmış. Sizde inanın.
kertenkele
27.09.2017 10:32

Meral Akşener dahil ''mevcut hiçbir siyasetçi'' Türkiye'nin bugünkü ve ilerideki siyasi güzergahı için yeterli donanım'a,ehliyet'e sahip değil.Meral Akşener'i ülke'nin kurtarıcısı olarak gösterme,lanse etme çabaları biçare,yancı ve Türkiye karşıtı insanlar'ın girişiminden başka birşey değildir.''Karaktersiz'' kelimesi'ni şahsım değil siz telafuz ettiniz Meral Akşener dendiğinde bilinçaltınızda bu kelime karşılık buluyor olsa gerek..Benim hiçbir siyasetçi'ye inancım yok.İnanmak gibi bir mecburiyetim de yok..Meral Akşener de dahil....Mevcut partilerde istediği makam mevki vslere gelemeyen,umduklarını bulamayanlar,nerede yeni bir parti kurulacak ise o parti'nin borazancılığını yapmaya,düdüğünü öttürmeye kalkışıyorlar.Siyaset bu olmamalı..

kertenkele
25.09.2017 16:15

BEN KARAKTERSİZ KELİMESİ SARF ETMEDİM.YORUMUMU İYİ OKUYUN..ANLAŞILAN O Kİ,BİLİNÇ ALTINIZDA MERAL AKŞENER DENDİĞİNDE BU DÜŞÜNCE,FİKRİYAT,TABLO OLSA GEREK..BEN MERAL AKŞENER'E DEĞİL HİÇBİR SİYASETÇİ'YE İNANCIM VE GÜVENİM YOK.MERAL AKŞENER BENİM İÇİN, TANSU ÇİLLER TAKLİDİ YAPAN BİR ZAMANLARIN KOMEDİ DANS ÜÇLÜSÜNDEN BİRİDİR SADECE.

kertenkele
25.09.2017 09:13
Meral Akşener 15 temmuz şaibelisi.Hayır mı şer mi belli değil..Muamma...Mhp yi katrıştıran hizipçi,fitneci,argo konuşan (özellikle sinirlendiğinde,karşısında vatandaş dahi olsa farketmez) ) birini ak parti ne yapsın?.Şu önümüzdeki 10-15 yıl zor.Özellikle direksiyonda Uzun adam Reis varken,Reis'in de 15 temmuz hususunda doğal olarak hassas olduğu aşikar.. Meral'in ak parti'ye gelebilme ihtimali ,benim bu ülke'ye c.başkanı olabilme ihtimalim ile eşit..Nereden akılınıza gelir böyle yazı yazmak..Enteresan:)
Online Ziyaretçiler