Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Ali İhsan Yavuz'a bir Sakaryalı olarak sormak istediklerim

25.09.2017 13:43
Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz geçen hafta yapmış olduğu 'diş macunu insanları koyun gibi yapıyor' açıklaması ile Ülke gündemine oturuverdi.

"AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, 'Batı ülkelerinin Müslümanları sindirmek için uğraştığını' savunarak, bu amaç için de diş macununu kullandıklarını ileri sürdü" haberlerine gülmek veya ağlamak arasında gidip geldim.

Kendisi yılların bir hukukçusu olarak, diş macunu konusunda 'yapılan bilimsel araştırmalar sonucu, diş macunları insanları koyun gibi yapıyor' deseydi hadi neyse diyecektim.

Ali İhsan Yavuz'un bu açıklamayı 'internetten okudum' demesi işi biraz daha mizansene çevirdi.

Sakarya Milletvekili olan Ali İhsan Yavuz, böylesine bir açıklamayı 'günde mutlaka dişlerinizi üç kez fırçalayın' diyen bu işin uzmanlarına bıraksaydı keşke...

Aslında Milletvekilimiz, diş macunu açıklaması yerine;

Kaç yıldır bir türlü yer bulunulmayan 1000-1500 yataklı Şehir Hastanesini, sadece temeli atılan Çocuk Doğum Hastanesini, emsallerinin bir yıl önce bitirilip maçlarını oynadığı stadımızdan bize açıklamalar yapsaydı en azından gündeme olumlu gelirdi.

Sakaryaspor göçebe gibi lig müsabakalarını oynamak için saha aramazdı.

Bir Milletvekilinin asli görevi şehrin sorunları üzerine kamuoyu yaratması gerekirken, o Sakarya'yı 'diş macunu insanları koyun gibi yapıyor' sözleri ile ülke gündemine taşıdı.

Ne diyelim...

Bu da Sakarya'nın talihsizliği olsa gerek...

*

SESOB BAŞKANI HASAN ALİŞAN ADETA DESTAN YAZIYORSon günlerde SESOB Başkanı Hasan Alişan haklı bir gurur yaşıyor.

Adalet Bakanlığının 'bilirkişilik müessesesine' bir standart getirmek için atmış olduğu adımlar neticesinde SESOB, Mahkemelerce atanan bilirkişilere eğitim verecek 11'nci kurum olarak yerini aldı.

Ülke genelinde eğitim ve sertifika verecek sadece 11 kuruluşun içinde SESOB'un da yer alması Sakarya adına sevindirici...

Yıllar sonra 11 kuruluş ve Üniversitelerin yanında sadece SESOB'un girmesi, Başkan Hasan Alişan ve yönetiminin büyük bir başarısı...

Bir Sakaryalı olarak Başkan Hasan Alişan'ı kutlar, başarılarının devamını dilerim.

*

Sakaryaspor'da yaşanan dedikodulara Başkan İsmail Gürses son noktayı koymak zorunda...

İsmail başkan spor kamuoyunun karşısına çıkıp, 'biz yolumuza Osman hoca ile devam edeceğiz ya da hocamızın yapmış olduğu hizmetlere teşekkür edeceğiz' demesi gerekir.

Her maçtan sonra yok şu hoca ile görüşüldü, yok hiçbir hoca ile görüşülmedi tartışmaları ligin ilk 5 haftasını fazlası ile meşgul etti.

Bu hem takıma zarar veriyor, hem oyuncuları hem de Osman hocayı olumsuz etkiliyor.

Çarşamba günü oynanacak olan Gümüşhane maçında alınacak kötü bir sonuç bizi yarıştan oldukça uzaklaştıracak.

İsmail Başkan, bugün, yarın bu sorunu kökten çözmek zorunda...

Yoksa verdiği emeklere yazık olacak.

Futbol, başarılı olduğun sürece omuzlarda taşır, başarısızlığında yerlerde süründürür.

Dünü unut, yarınlara bak...

Medyabar.com bugun 94549 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 6174 kere okundu
YORUMLAR 16 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
hasbi okur
02.10.2017 15:20
sayın Bilir ;Karasu ilçe kongresinde fındık fiyatları ile ilgili soruya milletvekilimiz bu cevabı vermiştir..Belliki diş macununun etkisinden kurtulamamış
Sakarya54
27.09.2017 10:02
Sn Vekil'e ayrıca su sorularıda yoneltmek gerekir; - Secildigi donemden beri hangi projelere imza atmıstır? - Sakarya'mıza hangi YENI projeleri getirmiştir? - Sehrin hangi problemlerini çözmüş yada aktif rol almıştır?
ben mustafa
25.09.2017 22:09
sayın yazar gücenme ademoğluna. anlaşılıyor ki en çok diş macunu kendi ve onu seçenler kullanmış! bu bir itiraftır. biliyorsunuz itirafçıların suçu hafifler.
Alaattin Muğlalı
25.09.2017 18:21
Ali İhsan Yavuz denilen Milletvekilini destekleyen yorumculara.... Yazar ne diyor, sizler ne diyorsunuz? Yazar diş macununu bırak bilim adamlarına , sen bak Sakarya'da yıllardır yer bulunamayan şehir hastanesine Bitmeyen stada... bitmeyen doğum hastanesine... Sakarya'nın sorunlarına bak diyor. Bu Millet sana Sakarya'nın sorunları çöz diye oy verdi diyor.
temel çatalbaş
25.09.2017 17:04
ben bakanın tam ısabet soz soyledığıne katılıyorum oyle olmasaydı o vekıl sakaryadan secılebılırmıydı yada akp 15 yıl tek basına ulkeyı yonetebılırmıydı.tebrıkler sayın vekılım.ınsanlar koyunlaştı aynen.
cem osmansavar
25.09.2017 16:55
Ben başkana değil " Reis" e oy veriyorum, Ben vekillere değil "Reis"e oy veriyorum diyenlere duyrulur. Reis'in sizi temsil etmesi için uygun gördüğü adamın seviyesi bu!
kerem tatlıcı
25.09.2017 16:51
Biz de yazınızı internetten okuduk coşkun bey :))) bu çağda bununla mı küçümseyeceksiniz adam doğru bişi demiş
murat tarcan
25.09.2017 16:48
Yahu kardeşim adam bilimsel bir açıklamayı söylemiş. Bir sürü bilgiye (akademik bilgi de dahil tüm dünya kütüphaneleri açık) internetten ulaşılıyor, küçümsemek için bahane arayan bir muhalefet anlayışı hiç hoş değil. Sonda yazdıklarınızı önemsizleştiren bir giriş olmuş. Tavsiye siz de kütüphaneden kitaplara başvurup önce florür araştırmaları okusanız sonra da yazsanız. Sevgiler
hasan
25.09.2017 16:39
İsrail tohumlarını yıllardır Türkiye'ye sokan, toprağın ölmesine sebep olan konuları araştırması gereken Ali İhsan Yavuz diş macununu internetten okumuş:))))))
Mehmet
25.09.2017 16:34
diş macununu sen isviçreli bilim adamlarına bırak ülkenin sorunlarına biraz göz atın
Ekrem KARANIK
25.09.2017 16:02
Sn. Coşkun bey , Hemen de gülüp geçmeyin , Florür ve etkilerini , ve hatta NAZİ lerin kamplarda insanlara florür vererek nasıl delirdiklerini incelediklerini bir araştırın . Deterjanlardan tutun çukulataya kadar heryerde sağlığımızı bozan kullanım gereçleri ve yiyecekler sağlığımıza büyük tehtid oluşturuyor . Reklamlara çıkıp ta florür çok iyidir diyenler , acaba gerçek doktor mu ? ....
KAMİL
25.09.2017 16:36

Bu yorumdan sonra aklıma nedense Aziz Nesin geldi....

yavuz macun
25.09.2017 16:02
KEŞKE BU DİŞ MACUNUNU KULANANLARI MİLLETVEKİLİ ADAYI YAPMASALARDI...
yorum
25.09.2017 15:30
ali ihsan yavuza soru sorarak bile vakit harcamaya deymez.beyni bilgisi vizyonu ortada olan bir mv.kendi ağzını diş macunu yerine sopayla,bi dal parçasıyla temizleyebilir. Sakıncası yok.herkesin beyni yerinde.
Kininizde boğulun
26.09.2017 09:16

?Ümmetimi zora sokmaktan endişe etmeseydim, onlara her namaz vaktinde misvakla dişlerini temizlemelerini emrederdim. ? Buhârî, Cum?a 8, Temennî 9, Savm 27; Müslim, Tahâret 42)--- Hüzeyfe radıyallahu anh şöyle dedi: Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem uykudan uyanınca misvakla dişlerini temizlerdi. Buhârî, Vudû? 73, Teheccüd 9; Müslim, Tahâret 46, 47)--- Ebû Mûsa radıyallahu anh şöyle dedi: Nebî sallallahu aleyhi ve sellem?in yanına girdim. Misvağın ucu ağzındaydı. Buhârî, Vudû 73; Müslim, Tahâret 45) Sen şimdi dal parçası,sopa diyerek kıt aklınca misvakla dalga geçiyorsun he. Sen ve senin gibiler İslam dinine olan kininizi açıkça yapamadığınız için misvak üzerinden sarık sakal cübbe üzerinden kusuyorsunuz.Allah sizi ıslah etsin.

pukay
25.09.2017 15:00
Böyle gerici açıklamalar ancak akp den gelir gelmesine de acaba ne ...... da gündemi değiştiriyorlar diyede düşünmüyor değil insan.
Online Ziyaretçiler