Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Ak Partili belediyeler ne yaparsa doğru yapar (!)

02.10.2017 14:32
Artık şu bir gerçek ki, şehirde ne yapılırsa yapılsın hoşumuza gitmese de rıza gösteriyoruz.

Mesela Adapazarı Belediyesi Reji sokağını yeniden dizayn etti. Gerçekten ışık sistemi ile yeni yapılan kaldırımları ile güzel bir cadde oldu.

Her ne kadar Avrupa yollarını oldukça geniş yapsa da, bizim Belediyemiz tam tersini yapsa da yine göze hoş gelen bir cadde oldu.

Ama ne gariptir ki, iki aracın karşılıklı zor geçtiği yola, bizim Adapazarı Belediyesi birde plastik dubaları çakmış. Hangi akla hizmet bu dubalar çakılmış gerçekten insan çok merak ediyor.

Özellikle DSİ girişine çakılan bu dubalar kazalara o kadar güzel zemin hazırlamış ki, hangi dolmuşçu ile hangi minibüs şoförü ile konuşsanız, bunları buraya çakmaya hangi 'üst akıl' müsaade etmiş sesini duyarsınız.

İnsan anlamakta zorlanıyor gerçekten.

Günde elli kez gidip gelen dolmuşçu-minibüsçü bile isyan ederken, o dubaları oraya çakan zihniyet hangi akla hizmet ediyor diye insanın sorası geliyor.


*


Eski adı ile Kent Meydanı, yeni adı ile Demokrasi Meydanı; Aziz Duran'ın Belediye başkanlığı döneminde bir firmaya ihale edilmişti.

O yıllarda YENİGÜN Gazetesi'ndeki köşemden bas bas bağırmıştım.

"Ey Aziz Başkan bu Meydanın mimarisi yanlış, kullanılan malzemeler üçüncü sınıf" diye...

Kışın karda yürürken düşülen, yazın sıcakta yüzünüze yansıyan inanılmaz bir sıcak...

Hatta çok daha ileri giderek, bu işi bilmiyorsan çağırırsın mimarları, çağırırsın bu işin uzmanlarını diye aylarca kavga(!) etmiştik.

Ve yıllar sonra Zeki Toçoğlu, 'bu Meydan şehrimize yakışmıyor' diyerek yeni projeler hazırlatıyor.

Yani her şey sil baştan...

Sakarya Üniversitesinin giriş kapısı 2 milyon 700 bin lira gibi inanılmaz bir rakama ihale edildiyse, yeni Meydan kaç milyon liraya ihale edilecek gerçekten merak ediyorum.*

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'tan sonra Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş de istifa etti.

Düzce Belediye Başkanı daha önce 650 bin liraya almış olduğu makam otomobili ile gündemden aylarca düşmemişti.

Düzce Belediye Başkanı kamuoyu en son ' CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve binlerce insan yürürken, Düzce sınırlarında konaklama yapılan alana kamyonlarca hayvan dışkısı dökülmesi ile yakından tanımıştı.

Ak Parti çevrelerinde on Belediye Başkanının görevden alınacağı, aylarca önce zaten deklare edilmişti.

Acaba sırada hangi Belediye Başkanları var?*

Geyve İlçemiz, benim İlçeler arasında en beğendiğim İlçelerden biridir.

Nedendir bilmem Geyve İlçesinin benim gönlümde yeri bir başkadır.

İnsanları sıcak mı sıcak...

Alçak gönüllü...

Tertemiz bir İlçe...

Belediye Başkanı Murat Kaya her şeye rağmen olumlu işler yapıyor.

Döneminde hiçbir tarım arazisini imara açmadı.

Önce tarım ve meyvecilik diyor.

Bunda da başarılı oluyor.

'Ayva festivali' ile haftalardır sesini duyurmaya çalışıyor.

Geyve İlçemiz kirazı ile ayvası ile Sakarya'nın adeta sembolü oldu.

Belediye Başkanı Murat Kaya'yı yürekten kutlarım.

Medyabar.com bugun 247595 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 5757 kere okundu
YORUMLAR 11 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
GEYEVLİ
04.10.2017 09:01
AYVA FESTİVALİNDEN SONRA AYVANIN DEĞERİMİ ARTTI ACABA YİNE 90 KURUŞ 1 LİRA ÜRETİCİYE FAYDASI VARMI YOK FAKAT MASRAF ÇOK KİM KAZANIYOR BURADA SON HALKA YANİ SATICI VEYA HALCİ GARİBAN KÖYLÜ SADECE SEYRETTİ 2 GÜNLÜK EĞLENCE OLDU İYİMİ OLDU GÖRECEĞİZ KATMA DEĞERİ NE OLACAK GEYVELİYE
muhsin sülün
03.10.2017 11:27
Eğer dolmuşçu ve minibüsçü bir işi yanlış buluyorsa o iş mutlaka doğru yapılmıştır....
ahmet
03.10.2017 10:48
ısmarla yazı olduğu her yerinden belli, Aziz Duran kimseye sormadı diyorsun ama yeni tasarımlar için Zeki başkanın herkesle istişare halinde olduğunun haberini yapanda sizsiniz ki orayı yazıda pas geçip fiyata vurgu yapmışsınız. Altına birde kavgalı olduklarını bildiğiniz Geyve ye övgüler, direk benim şbb adayım yazsaydın zekamızla dalga geçmiyor derdik bari
KADİR
03.10.2017 06:00
geyvenın degerini anlattığınız içi teşekkürler
Cenk AKYOL
02.10.2017 20:22
Olmadı ama hadi diyelim yaptınız oldu denetim nerde? yayalara yapılmış kaldırımlarda park etmiş araçlar yüzünden yürünmüyor esnaf kaldırımları işgal etmiş otoparkların olduğu yerlerdeki kaldırımlar otoparklara dönüşmüş bu otoparklar denetlenmezmi kaldırıma, yaya geçitlerine park etmiş araçlara ceza kesilmezmi? asfalt atmışsın yamur suyu gider mazgalları yağmur yağdımı su seviyesinin üzerinde kalıyor. aman hele 2 araç karşıkarşıya geldimi biride mnibüs ya da kamyonetse çatışma kaçınılmaz. böyle belediyecilikmi olur yazıklar olsun bizim paramızı çarçur eden idarecilerimize yok birbirinizden farkınız.
Koca Yusuf
02.10.2017 19:19
Dolmuşçulara sorarsanız diye yazdığınız yerde noktayı koydum. Onlar insan mı? iki araç geçemeyen yerler gerçekte tek yön, senin polisin iş yapıyor mu? önce gez oraları derim ben !
Bisikletliler
02.10.2017 17:21
Duba dedikleriniz, bisiklet yolunu ana yoldan ayıran dubalar. Birçok gelişmiş ülkede bisiklet yolları banket vb şekilde değil, şehir içinde bu şekilde dubalar ile ana yoldan ayrılabilir. 2918 sayılı yasaya göre ayırmasına da gerek yoktur, zaten bisikletin de her araç gibi bu yasaya göre yol hakkı mevcuttur. Yani Belediye, hem yayınlanmış yönetmeliğe hem de modern kent örneklerine göre detay eksikleri olsa da doğru bir bisiklet yolu yapmış. Günde yüzlerce bisikletlinin kullandığı bu yol, oldukça verimli oldu. Teşekkür ederiz. Yine yönetmeliğe göre düzenlenecek yeni tüm yolların bu şekilde bisiklet yolu eklenmesi mecburi. Kısaca, herkes alışsa iyi olur. Dolmuşculara sorarsanız bütün yollara hatalı. Onlara ayrı bir boş şerit yapmak lazım :)
coşkun bilireeee
03.10.2017 11:35

hahaha müthiş bir yorum süper bir bakış açısı. işte herkes kendi tarafından bakıyor sayın Bilir. yok duba neymiş yok bu neymiş falan

Emyasa
02.10.2017 23:36

Keşke dediğin gibi tüm bisiklet kullananlar kullansada yapıldığına değse..Senin gibi bi kaç numune hariç o yolları kullanan bilinçli çok az hemşerilerimm..köşe yazısında bahsedilen karşı çıkılan bisiklet yolu değil gereksiz senin benim paralarımla alınan israftan başka bişey değil.öncelikle yazıyı güzelce oku idrak et ondan sonra yasa daki o gereksiz maddelerden bahset derim... Bisikletlilere saygımız sonsuz tabi yapılan yollardan giderseniz. .

murtaza
02.10.2017 18:19

DSİ önüne yapılan 20 tane duba Bisiklet yolu ise sana bu hayatta başarılar dilerim. O yolda Bisikletinle gidersen yakında cenaze namazını kılarız:)

murtaza
02.10.2017 18:19

DSİ önüne yapılan 20 tane duba Bisiklet yolu ise sana bu hayatta başarılar dilerim. O yolda Bisikletinle gidersen yakında cenaze namazını kılarız:)

Online Ziyaretçiler