Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Bakan Özhaseki'nin açıklamaları ve Erenler...

27.10.2017 11:34
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 1999 depreminden önce yapılan 15 milyon civarındaki riskli binanın 15 yıl içinde dönüştürülmesi gerektiğini kaydederek, belediye başkanlarına çağrıda bulundu.

Bakan Özhaseki, "Birçok belediye başkanı dışarıda çiçek böcek, sanat, sanatçı, kültür aktivite ile uğraşıyor, arkadaşlar yapmayın. Eyvallah çiçeğe ihtiyacımız var, sanata ihtiyacımız var, sanatçı da gelsin hepsi başımızın üstünde ama ilk işimiz kentsel dönüşüm" dedi.

Biliyorsunuz bu açıklamalar da çok konuşuldu.

Sayın Bakanın açıklaması sonrası aklıma hemen Sakarya geldi.

Biz kentsel dönüşümde ne alemdeyiz?

Koskoca Sakarya'da kentsel dönüşümü uygulayan tek belediye Erenler Belediyesi...

Bir aralar Hendek'te Kentsel dönüşüm ile ilgili çalışmalar vardı. Ancak sonrasında yaşanan sorunlar ile o proje şu an için ne durumda bende bilmiyorum. Biraz da Sapanca...

Ama hiç biri Erenler'deki büyüklükte bir çalışma değil.

Bakan Ozhaseki'nin açıklaması sonrası Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk'ü aradım; öyle ya Erenler'de Kentsel dönüşüm hızla ilerliyor, acaba o ne düşünüyordu..

Öztürk kentsel dönüşümde uzunca süreden beri ciddi bir çalışma içinde olduklarını ve ortaya güzel eserlerin çıktığıni belirterek;

"Sayın Bakanımızın kentsel dönüşüm ile ilgili açıklamaları bizim ne kadar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Erenler'deki Kentsel dönüşümün Türkiye'de örneği yok. Kentsel Dönüşüm çalışmalarımızla doğal afetlere hazırlıklı, insan hayatını tehdit eden risklerden arındırılmış normlara uygun, sağlıklı, güvenli, akıllı sistemler ile sürdürülebilir yaşam alanları oluşturulması hedefi ile yolumuza devam ediyoruz" dedi.

Evet Erenler Belediyesi, Kentsel dönüşüm konusunda Bakanlığın da dikkatini çeken ve bizzat Bakanlık'tan övgü alan Kentsel Dönüşüm çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Başkan Öztürk bu konuda yanına başkan yardımcısı Muhammed Kıratlı'yı da alarak çok önemli bir başarıya imza atıyor.

Ya diğerleri...

Medyabar.com bugun 40668 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 2816 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Ömer Sevinçli
27.10.2017 17:38
Kentsel dönüşümmü güldürmeyin bizi Sakarya sivil yapılaşmada içler acısı bir durumda Adapazarı ve Erenler çarpık yapılaşmanın estetik dışı yapılaşmanın en nadidede eserlerini birbirlerine nazire yaparcasına sergiliyorlar sokaklar ise yılan gibi şehir planlama soskaklar çıkmasın diye adeta anlaşmış yeni yapılan konutlara bakıyorum belediye sadece alıcağı vergiyi düşünmüş mimariden eser yok kaldırım payı yok kısacası şehircilikten bir iz yok gelişi güzel yapılaşma var buda görüntü kirliliğine sebep oluyor büyük şehir değil küçük şehir bile değiliz mega bir köy görüntüsündeyiz.
burhan bursalı
27.10.2017 17:20
sayın başkana çalışmaları için teşekürler . Ancak 99 Marmara depreminden sonra ortak akıl Sakaryada kat yüksekliğinin 3 katı geçmemesi gerektiği sonucuna varmıştı. Toki marifetiyle Erenlerde yapılan 4-5 katlı binaları Sakarya'ya ihanet olarak görüyorum. Zaman içinde bunlar emsal olacak , yeni nesiller yaşananları hatırlamayacak , bir sonraki büyük depremde tekrar canlar yanacak. Rant ve hırs uğruna gelecek nesillerimize bu kötülüğü yapmayın. Sakarya için en güzel model ayağımızın toprağa bastığı yatay büyümedir.
Online Ziyaretçiler