Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Başkan Toçoğlu'nu dinlerken

31.10.2017 01:34
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu dün akşam yerel basın mensupları ile bir araya geldi. Şehrin gündemi yaptıkları ve yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi gazetecilerin sorularını cevapladı.

Öncelikle Başkan Toçoğlu'nu basın toplantısına çok iyi hazırlanmış ve bir o kadarda moralli gördüm bunuda ifade edeyim.

Başkan Trenin Mevcut gara gelmemesini sanki kendileri istiyormuş gibi bir hava yaratılmaya çalışıldığını ifade ederek , "Oysa durum böyle değil. . Bizim TCDD yetkililerine teklifimiz rayları yer altına alın nereye kadar istiyorsanız gelin. Mithatpaşa'ya gelin 6 geçitten bu şehri kurtarın. Bu konuyu defalarca anlattım hala gündeme geliyor. Trende olsun trafikte demek çözüm değil. TCDD'nin önerdiği şekliyle bu işin olması mümkün değil. Onlara bir öneride daha bulunduk. Tüm bunları yapamıyorsanız, Maltepe de mevcut bir arsa var.Garı oraya yapın"

Başkan Tocoglu'nun söyledikleri net olarak ortaya koydu ki, TCDD yüksek maliyeti gerekçe göstererek Treni yer altından Gara getirmeme konusunda fikrini değiştirmezse; Tren de eski gara gelmeyecek.Başkan'nın geçitlerde oluşacak trafik kaygısı haksız bir kaygıda değil.

Bir konuda daha net gördüm Başkan Toçoğlu'nu.O da raylı sistemin şu an için gündemlerinde olmadığı. Bunun sebebini de Toçoğlu şu sözlerle ifade etti; " Hadi nereden gideceksiniz? Kimi taşıyacaksınız? Camiliye kadar götürdük diyelim oradan insanları evlerine taşıyacaksınız. Zamanı gelince raylı sistem gelecek. Şu an buna müsait bir durum yok"

Merak edilen bir konuda Büyükşehir Belediyesine yeni bir hizmet binası yapılıp yapılmayacağı idi. Başkan Tocoglu'da şu an bunun öncekileri olmadığı ve yeni bir binaya harcanacak parayı başka elzem konularda kullanmak gerektiğini ifade etti.

Başın toplantısında Toçoğlu'nun üstünde durduğu bir konuda, alt yapı yatırlarimlari idi, Toçoğlu alt yapıya çok ciddi oranda yatırım yapıldığını ifade ederek, " Belki alt yapıya yapılanlar gözle görülmüyor ama şehrin yağmur suyu kanaları bile yoktu. Biz bunları yaptık nedenle de çok ciddi yağışlarda bile ciddi sorunlar ile karşılaşmadık."

Toplantıda Toçoğlu'nun üstünde durduğu bir konuda kat sınırlaması ve şehrin yatay büyümesi idi. Deprem kuşağında olan bir sehrin; çok katlı binalarla olmayacağını ve yatay büyümenin hem şehrin estetiği hemde deprem güvenliği açısından çok doğru bir karar olduğunu vurguladı. Zaten bu açıklaması ile de 3 kat konusunda bundan sonrada taviz vermeyeceklerini net olarak ifade etti.

Yine merak edilen bir sorulara cevap verdi Toçoğlu Atatürk İlkokulunun yıkılarak yerine Otopark yapılması ile ilgili protokol imzalanmış. Belediye iki okul yapıp Milli Eğitime devrettikten sonra Atatürk Ilkokulu da yıkılıp yerine 600 araçlık bir otopark yapılacak. Tabi bu bugünden yarına bitecek bir şey değil.

Evet; Başkan Toçoğlu'nun basın toplantısından benim aklımda kalan konu başlıkları bunlar.

Medyabar.com bugun 22672 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 936 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
muhittin çameli
02.11.2017 13:08
Kültür bakanlığına ait, batçıkın yanındaki AFA binası, o kocaman dev bina yıkıldı.Daha yeni bir bina idi.Daha yıllarca hizmet verebilirdi.Bu ne israf ki, bu ne zenginlik ki, onu yıkdı Sakarya belediyesi.Bu kadar müsriflik olur mu?İlle de yapacaksan, ihtiyaç varsa, ki yok, başka yere bir tane yap.Daha dün yapılmış dev binayı niye yıkıyor, milyonları çöpe atıyorsun.Millet aç, işsiz, garip.Siz gökyüzünde dolaşıtyorsunuz, ayağınız yere bassın.
ADALI
01.11.2017 14:13
Yeni hizmet binasının yapılacağı yer Donatım semtindeki SASKİ,nin bulunduğu yer.bunun için tek engel 113 yıllık demiryolları .Mithatpaşa Adapazarı arasında bulunan demiryolları yeni hizmet binasının görünümünü bozacakmış.Toçoğlu,nun ada treninin merkeze sokmama inadı sırf bu yüzden,maalesf sayın başkan yeni hizmet binası için adapazarı nın kalbi olan tren garına kafayı takmış durumda.
Online Ziyaretçiler