Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Osman Özdemir: Kırgın değilim

15.11.2017 10:24
Sakaryaspor'da bir veda daha yaşadık. Aslına bakarsanız Pazartesi günü Teknik Direktör Osman Özdemir ile yolların ayrılması bir dejavu yaşattı bana. Zaten Osman Hoca ile yaptığım ropörtaj öncesi aklıma önceki dönemlerde yaşanan ayrılıkları getirdi. Şaban Yıldırım, Yılmaz Vural, Murat Bölükbaşı, Ercüment Coşkundere, Deniz Kolgu, Yavuz İncedal, Tuncay Şanlı. Kısa bir zaman dilimi içinde aklıma gelen isimler.

KIRGIN DEĞILIM ÜZGÜNÜM

Osman Özdemir'e ilk sorum "Kırgın mısınız" oldu; açık yüreklilikle cevapladı. Ben Sakaryaspor ile ilgili işin hep güzel kısmına bakıyorum. Bu takımda ben futbolcu olarak azda olsa hizmet ettim. Daha sonraki yıllarda Teknik Direktör olarak geldim. Geçen yıl bir üst lige çıkma başarısını gösterdik. Bu başarının bir parçası olduk. O şampiyonluğun ben ve teknik ekibim bir parçası olduk. Biz şampiyon yaptık demiyorum, kesinlikle, zaten böyle bir ifade kullanmam; bana yakışmaz. Bence; başarılı bir teknik adamın bu şekilde gönderilmesi beni üzdü. Kırgınlık demeyelim buna üzüldüm."

FILMİN SONU İYİ OLACAKTI

Araya giriyorum; 'Açar mısın hocam bu konuyu biraz daha?'

İstatistikleri ortadaydı. Biraz sabırlı olunması ve filmin sonunun beklenmesi lazımdı. Sakaryaspor takımı iyi bir takım, sabır göstermek lazımdı. Ama yönetim bu konuda sabırsız davrandı. Üzgünüm; çünkü sportif anlamda zirve yarışında beş altı tane takım var ve biz o takımlardan biri idik."

12 HAFTADIR GİTTİ GİDİYOR DENİLDİ

En çok konuşulan konulardan birini daha soruyorum Osman Hoca'ya ligin başından beri ha gitti ha gidecek diye bir hava oluştu. Bunun için ne düşünüyordu?

"Sezonun ilk haftasından başlayarak, teknik direktör gitti, gidecek şeklindeki bir kaos ortamında bir teknik adamın ligin 12. haftasına kadar devam eden psikolojisini, verimini iyi irdelemek lazım. Ben bunları yaşadım. 12 hafta yaşadım. Başkanın biraz daha dik durup teknik adamın arkasında durması lazım olduğunu ayrılırken başkanımızın kendisine söyledim. Şimdi; Sakaryalılardan bir ricam var. Sakaryaspor yönetiminden,taraftarlardan, camiadan, medyadan, benden sonra gelen isme her kesimin Sakaryaspor başarısı için destek olması lazım."

FUTBOLCU SAHA ICINDE PARA PUL DUSUNMEZ

Bir başka merak edilen ve son zamanlarda dillendirilmeye başlanan benimde çok tehlikeli bulduğum bir durumunda soruyorum Osman Hoca'ya, 'Futbolcuların, paralarını alamadıkları için oynamadıkları söyleniyor. Bunun için ne diyeceksiniz?

"Şunu herkesin çok iyi bilmesini istiyorum. Bende futbol oynadım. Saha çizgisinin içinde girince her şeyi unutursunuz. Bu bir namus ve şeref meselesi olur futbolcu için. Futbolcu o sahaya ayak bastığında kazanmak için oynar forması için oynar. Orada aklına para pul gelmez. Ancak maalesef neticeler kötü gittiğinde bir kulp bulmak için konuşulur böyle şeyler. Bu çok yanlış bir algı. Kesinlikle yok böyle bir şey.O çocuklarda buraya hizmet etmek için gelmişler. Para pul işleri saha çizgisi dışında kalır."

Evet; Osman Hoca bunları anlattı. Yaşananlardan üzgün, ama bir o kadar da Sakaryaspor'un başarısını istiyor. Cümlelerini özenle seçiyor. Veda ederken bile yeni polemikler oluşturmamaya çalışıyor.

Medyabar.com bugun 247531 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 6788 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler