Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

CHP'de başkan kim olacak?

11.12.2017 13:23
CHP Adapazarı İlçe Kongresi aslında İl kongresinin de artçılarını veriyordu.
isterseniz ; Adapazarı İlçe Kongresine şöyle bir göz atalım.

Bir tarafta Milletvekili Engin Özkoç'un desteklediği Elif Yar; diğer tarafta muhalif cephenin desteklediği Altuğ Balcıoğlu ve Erol Aydın.

Dikkat çekici husus muhalif grubun kendi içinde bölünmesi idi.

CHP'nin önemli isimleri Ümit Usal;Ergün Özkan, Füsun Çetin'in desteklediği Altuğ...

Balcıoğlu diger tarafta Özgür Arık , İhsan Mahmutoğlu'nun desteklediği Erol Aydın.
Son derece çekişmeli geçen kongrede Fatma Kurtuluş 133 oyla başkan seçildi.

Muhalif cephenin 2 adayla seçime gitmesi sonuçları da etkiledi. Ve Kurtuluş 8 oy farkla başkan seçildi.

Bundan sonra ne olacak?

30 Aralık'ta yapılacak olan İl Kongresi öncesi CHP'de muhalif cephenin eli güçlendi.

Ecevit Keleş ve Oğuz Curoğlu, Fatma Kurtuluş ile birlikte önemli bir sınavı kazandı.Bu il kongresi için 133 delege desteği demek.

Bazı ilçelerdeki matematikte bu gruptan çıkacak bir ismin kendisine kongreyi kazandıracak delege sayısına ulaşacağına da gösteriyor.

Ayça Taşkent aday olacak mı?

Adapazarı İlçe Kongresindeki tablo bazı çevreler tarafından İl Başkanı Ayça Taşkent'in aday olmayacağı şeklinde yorumlandı. Zira ortadaki delege matematiği Milletvekili Özkoç'un desteklediği Taşkent'in aleyhine idi.

CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent ile İl Kongresi ile ilgili konuştum. En baştan belirteyim Taşkent başından beri nerede duruyorsan ;aynı yerdeyim diyor ve ekliyor.
"Ben en başında adayım dedim. Hala aynı yerdeyim. İl Başkanıyım ve kongrede de adayım. Ben sonuçlara göre; kazanıp kazanmama ihtimallerine göre hareket etmem. Hesap yapmam."

Fatma Kurtuluş temkinli konuştu.

CHP Adapazarı İlçe Kongresini kazanan Fatma Kurtuluş ile de konuştum. Oğuz Curoğlu ve Ecevit Keleş ile birlikte hareket eden Kurtuluş İl Kongresi öncesi temkinli konuştu. Henüz tablonun net olamadığını ifade eden Kurtuluş ; "Adapazarı İlçe Kongresini kazandık. Ancak bir çok ilçemiz ve delegeler var. Henüz oturup konuşmadık. Ben delege sayısı matematik hesabı yapmam. Kim adaylığını açıklayacak;bakalım görelim. Ona göre değerlendiririz."

Açıkçası Fatma Kurtuluş birazda politik bir cevap verse de İl Kongresinde kimle birlikte hareket edeceği kesin.


Muhalif Cephe elini güçlendirdi.

Sonuç olarak 30 Aralık'a az bir süre kaldı. CHP Genel Merkezinde önemli başarılara imza atan Milletvekili Özkoç; CHP İl Kongresi öncesi bu kez karşısında seçimi kazandırabilecek sayıda delege çoğunluğu olan muhalif cephe ile bir seçime girecek.

Medyabar.com bugun 10107 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 2613 kere okundu
YORUMLAR 3 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Delege
12.12.2017 10:09
dikkatimi çekti yazınızda ecevit bey ve oğuz bey isimleri ön planda olmuş yoksa bunlardan birimi aday olacak? bence aday olacak isim erdoğan ısır diye düşünüyorum ve tekrardan bir hezimet yaşayacak İlçe kongresinde izlediğim kendisini uzakda duruyor ilgilenmiyor edesında ama arkadaşlarına talimat üzerine talimat veriyordu bizim gariban genç arkadaşlarda pır pır etrafında demekki iyi bakıyor iyi besliyor garibanları
ümitçetin
11.12.2017 22:25
Özür dilerim bu yazının CHP ile hiçbir alakası yok bence, delege sayısı bile yanlış
Selami özkoç
11.12.2017 21:42
Fatma kurtuluşu destekleyenler iki kişi değil 133 kişi Fatma kurtuluş delege ağalarının adayı değil delegelerin adayıdır o il delegeleri üzerinden hiç kimse hesap yapmasın onlar ilçede olduğu gibi ildede ne yapacağını bilir.....ayrıca muhalif gurup kazandı diye bir şey yok FATMA KURTULUŞ kazandı CHP kazandı ...birlik beraberlik içersinde örgütü ile millet vekili ile 2019 yılı milletvekilleri ve belediyeler yılı olacak
Online Ziyaretçiler