Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Yerli Otomobil bu şekilde bizde üretilir mi ?

12.12.2017 12:52
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerli otomotiv üretiminin Türkiye de yapılması talimatı sonrası TOBB önderliğinde hummalı bir çalışma başladı.

Yerli Otomobili kendi şehirlerinde üretmek isteyen iller de ; inanılmaz lobi çalışmaları da başladı.

Bir çok il içinde Otomotiv ile ilgili bürokratından, sanayicisine teknisyenine kadar Otomotiv Heyetleri kurdular.

Kimi şehirde belediyeler, kimilerinde OSB"ler yerli otomobil için toplantı üstüne toplantı, açıklama üstüne açıklama yapıyorlar.

Peki, oralarda bunlar olurken; yerli otoya en başından beri talip olan Sakaryada durum nasıl ?

Açıkça ifade edeyim, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Kösemusul'un kişisel gayretleri TOBB üzerindeki kişisel ilişkileri sayesinde bir şeyler yapılmaya çalışılıyor.

Benim gördüğüm manzara bana hiç içaçıcı gelmiyor.Yerli otomobilin üretilmesi için avantajı olmayan illerde bile çok ciddi pr çalışmalarını medyadan takip edebiliyorum.
Bu sessizliğin bir örneğini Otomotiv Test Pistinde yaşadık.O zamanlarda da ; SATSO gazetelerde bu iş bizden gidiyor diye adeta haykırırken denilen oldu ve o yatırım Bursa"ya gitti.

Açıkçası şu anda oluşan hava benim hoşuma gitmiyor.Hele birde lobi yapmak konusundaki etkisizligimizde aklıma geldikçe...Insallah ben yanılıyorumdur.

Medyabar.com bugun 81861 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 1927 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
yorumsuz
13.12.2017 11:03
sakarya neden olmasın bi ara fayton imalatı yapan ustalar vardı :) tamamen yerli..milli milli diye her fırsatta eyyyyyy almanya diyenler alman arabasına binmekten de kurtulur sanırım.
Berkay KOÇAK
13.12.2017 10:53
Kim ne derse desin, yerli otomobil projesi sadece sözdeyken kimse yoktu, sadece Sakaryalı Babayiğitler vardı. Karasu dediler, size burada arazi dediler.. Yerli otomobil üretilecekse Sakarya da üretilsin dediler.. Şimdi yerli otomobil projesi gerçek olacak iken bu sefer başka kişiler gelin güvey olmaya başlamışlar. Ayıptır ulan ! ;Proje sözdeyken neredeydiniz de gerçekleşince çoğalmaya başladınız. Eğer bu proje Sakarya'dan başka bir ile verilirse ne oy veririm ne de hakkımı helal ederim. İşte o kadar
Online Ziyaretçiler