Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Şehirdeki tek gündem Cadde54 mü?

20.12.2017 16:11
Yaklaşık 2 aydır Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Levent Bülbül'ün gündeminde Cadde54 var.

Bülbül basın toplantılarına Serdivan'da yapımı süren Cadde54'e eleştiri ile başlıyor, eleştiri ile bitiriyor.

Bülbül'e göre basın toplantılarında anlattığı konulara yerel medya da yeteri kadar ilgi göstermiyor.

İl Başkanı Bülbül'ün temcit pilavı gibi Cadde54 eleştirilerini anlamakta zorlanıyorum.

Üstelik son toplantısında konuyu yerel medya eleştirisine getirmesini de anlamıyorum.

Sayın Başkan Cadde54 konusunda bir sorun, hatta kamu adına bir zarar olduğunu düşünüyorsa mahkemelerin yeri bellidir.

Açıkçası sayın Bülbül son bir aydır Cadde54'ü şehrin bir numaralı gündemi yaptı.
İyi de bu şehirde başka bir sorun yok mu ?

Bir firma çıkmış bu şehirde herkese açık bir ihaleye girmiş.
Bu ihaleyle kazanmış.

Sonuç olarak da bu şehirde binlerce insanın istihdam edileceği ve milyonlarca liranın Sakarya ekonomisine kazandırılacağı bir projeden bahsediyoruz.

Cadde54 ile ilgili benim bakış açım farklı.

Benim Cadde54 ile ilgili tek endişem projenin bitimi sonrası bölgede oluşabilecek trafik yoğunluğu.

Bence bu konular üzerinde durmalıyız..

Ancak her hafta sayın Bülbül ihale üzerine konuşuyor.
Oysa artık projede ciddi yol kat edilmiş.

Sayın Bülbül madem bu süreçten rahatsızdı yada ona göre bu konuda hukuksal bir sorun vardı; bir avukat olarak bu işte yapılması gerekenleri en iyi o biliyordur.

Her hafta Cadde54 gündemi, her hafta aynı konular...

Oysa bu şehirde özelikle muhalefet cephesinin gündeme getirmesi gereken onlarca konu var.

Ancak ben sayın Bülbül de, bu konularla ilgili her hafta Cadde54'e ayırdığı zamanı göremiyorum.

Sonuç olarak Cadde54 ile bu şehire 750 Milyonluk bir yatırım gelecektir.

Bu şehirde binlerce insana iş olanağı sağlanacaktır.
Benim Cadde 54'e bakış açım budur.

Sayın Bülbül bu konuya bizim göremediğimiz yerden bakıyorsa bunun çözümü her hafta basın toplantısında aynı konuları gündeme getirmesi değildir.

Medyabar.com bugun 109763 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 7115 kere okundu
YORUMLAR 24 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
şefik kobayurt
25.12.2017 17:31
İKTİDAR BELEDİYE BAŞKANLARININ GÖREVDEN ALINMASI; Asla hukuki, meşru ve yasal değil. Demokorasiye de taban tabana zıt.Seçim sistemine de.Seçimle gelen seçimle gider diyen iktidarın ilkelerine de. Asla tasvip etmeyiz. En kötü tarafı da, görevden alınarak AKLANMALARI.Yaptıkları ne varsa, yanlarına kalması. Bu çok ilkel, çağ ve hukuki dışı bir durum. HEPTEN FAYDASIZ DA DEĞİL. Tek faydası, alınmayanları hizaya getirmesi, kibirlerinin yalancıktan olsa da kırılması, rol icabı olarak ve görevden alınma korkusu ile halka yaklaşmaları.Ama, inandırıcı olamıyorlar, bu güne kadar nerede idiler?
Fatih Pervan
21.12.2017 17:58
Sayın Raif UĞAN bu proje MHP İl Teşkilatı tarafından kamu yararı için 05 Aralık Salı günü mahkemeye taşınmıştır. Raif UĞAN bu yazıyı dün yani 20 Aralık Çarşamba günü yayınladı. Sakarya gündemini 15 gün geriden o da taraf olcam diye eksik takip etmenize neden olmuş.Size tavsiyem Cehape ve Sakaryaspor kadar ilimizin sorunlarıyla da ilgilenmeniz.Mesela Trafik sorunu hakkında bir yazınızı yazın bizde okuyup bilgilenelim,yapıcıysa takdir edelim. Bundan sonraki her Çarşamba saat 14.30'da yapılan basın toplantımıza bizzat katılımınızı bekler,kendi kulaklarınızla canlı izlemeniz için en önden yer ayıracağımızı bilmenizi isterim.Yine de kaleminize sağlık.
karkentli
21.12.2017 17:50
48 yıllık geçmişinden bugüne kadar milletin ve devletin yararına olana sırt verdiği gibi zararına olanda göğüs germiştir.Daha ihale kanunlarını şartlarını ve proje içeriğini bilmeden ve şuan yargıya intikal etmiş bu konunun üstünü kapatmak için kendini şehrin sorunlarını dile getiren bir gazateci süsü vererek konuyu saptırıp başka yerlere çekip birilerine yalakalık yapan reklam trajını artırma çabasına girip patronlarının gözünde kendini parlatıp her türlü şekile giren bu şahıs İl başkanımız ve MHP'nin kurumsal kimliği üzerinden gündem yaratma çalışması gerçek anlamda mesleğini yerine getiren basınımızın güzide insanlarına leke sürdüğü kadar hem akılsızlıktır hemde beyhude meczup bir iletiden öteye gidemeyecektir.
karkentli
21.12.2017 17:48
Bugün güven vermeyen satılık kalemli köşe yazarlığı yemiyle kafeslenmiş bir medya Papağanı Şehrimizde kamu arazisine yapılmak istenilen Cadde54 adlı Avm inşaatında ihale ve proje aşamasında hukuksuzluk olduğu tespit edildiği için MHP Sakarya il Başkanımız Sn. Muhammed Levent Bülbül beyin kamu malının zarara uğratıldığı açıkca görünen hataların ve yanlışların düzeltilmesi için aylardır başlatığı mücadeleden bir haber olan gazeteci kimliğine bürünmüş bu şahıs bugün basiretsiz bir yazı yazmış bu gazeteci müsfettesi bilmelidirki MHP geniş mahşeri vicdanları temsil etmektedir. Milletimizin ve Şehrimizin çıkarları neyi gerektiriyorsa onu titizlik kararlılık ve sabırla yerine getirmektedir.
fatihse
25.12.2017 15:32

Ne kadar da gözleriniz kör, ve sürü zihniyetli insanlar! Sayın Cumhurbaşkanımız yatırım, yatırım diye söyleyip duruyorken, neden böyle projelerin önü kapanmak ister. Çok güzel MHP açmış davasını, oturmuş kenara. Bundan sonra Sakarya köy kalmaya mahkum!! KİM YAPARDI BÖYLE PROJE, KİM İHALE ŞARTLARINI YERİNE GETİRİRDİ. BELLİ CADDE54 YAPANLAR GÜÇLÜ, VİZYON SAHİBİ. SAKARYA DA BÖYLE BİR FİNANSAL GÜCE SAHİP İNŞAATÇI MI VAR. KANDIRMAYALIM BİRBİRİMİZİ! PROJE 10 NUMARA 5 YILDIZ. .

Kemal YİĞİTOĞLU
21.12.2017 14:48
Kaleminiz keskin ise benim ve benim gibi herkesin düşündüğü bir nokta var. BU YERLER KİME NASIL ŞEKİLDE SATILDI. BİLMEK İSTİYORUZ. Hadi kalemini göreyim senin kim ne satmış kim ne almış kim kimin nesi yazda görelim. Tek tek incele bakalım NE ÇIKACAK ALTINDAN
zeki!!! yusuf
21.12.2017 13:42
sakaryanın ,serdivanın en kurnaz belediye başkanları sizmisiniz kardeşim sen kalkacaksın belediyeye ait yeri mütahite vereceksin ve bunu çok çok büyük bir meziyetmiş gibi lanse edeceksin yok böyle bir belediyecilik anlayışı.o zaman adama sormazlar mı kardeşim zırai donatım fabrikasının arazisi belediyeye devredilince orasını kent park olarak düzenleyen, bir çok kişinin begenmediği ama bugünün ZEKİİİ !!!! belediye başkanlarını görünce mumla arar olduğumuz AZİZ DURAN enayimiydi o trilyonluk araziyi sizin gibi mütahite peşkeş çekmedi.bir sorumda sana raif ugan binlerce kişeye iş imkanı derken oraya cadde 54 diye bir fabrika kuruluyorda yoksa bizim mi haberimiz yok ??????
SEDA S.
21.12.2017 13:20
Siz hiç bir belediye yada devlet kuruluşu gördünüz mü tedarikçisine para kazandıran. Kazara kazandırdıysa eğer 60 ay vadeli kredi gibi parça parça tahsil edersiniz ancak.. Yani kısaca; eğer belediyenin bir kaybı varsa bunu mutlaka telafi etmenin yolunu bulacaktır.. O yüzden milletçe her şeye tüü kaka demekten vazgeçmeliyiz. Bu devirde tek gerçek politika var, politikacılarımızda bunu iyi biliyor ; "Kazan ? kazan (win-win) ".. Şimdi herkes oturup yapılan bu proje bize ne kazandırıyor onu düşünsün.
KÜRŞAD
21.12.2017 12:54
Değerli yazar, İl Başkanı şehirde 300 milyon tl 'lik bir vurgundan bahsediyor. Muhalefet olarak bu paranın kamunun yani devletin cebine girmesi gerektiğini belirtiyor. %50 - %62,5 o bölgedeki arsa payı belediye bu payı %35 belirlemiş bunu anlatıyor. Üç beş kuruş reklam getirisi için uğraşmayın,habercilik yapın her zaman kazanın....
serdivanlı
21.12.2017 11:05
Sn.Ugan önceki yazılarınızda da matematiğinizin iyi olduğu yazmışsınız ama nedense koltuk hesabınıza göre stad ilk maçlara yetişmedi.Şimdi hesabınıza göre ihale yapılmış bitmiş yapılan 85.530 m2 inşaat için bir firma almış sonra firma bakmış ki yükseklik artasa ben bu alanı ikiye katlarım olmuş inşaat alanı 177.000m2 ihaleden tam 1 yıl sonra. Sorun burada yoksa istihdama projeye yatırıma karşı çıkan yok.Zaten Sn Başkan bu proeyi yapmasa karşı çıkan çok olur çünkü seçim vaadi olarak kitapçılarda yer aldı. Senin anlamak istemediğin nokta ise bu değişiklik baştan yapılmış olsaydı Serdivan B. %35.5 arsa payından daha fazla alma ihtmali olabilirdi. MHP gündeme getirdikçe neden hep cevap senden geliyor.Yoksa reklamı sitenizde dönüyor diye mi?
vatandaş
21.12.2017 13:49

bencede cevap verilmesi gereken sorular bu bence ... evet herkese açık bir ihale doğrudur.Ama ilk önce ihale şartnamesini okuman gerekli sayın raif uğan ; ihale şartnamesine ihale alacak firmanın bütün özelliklerini taşıyan ve bizim yerli firmalarımızda olmayan bütün şartları öne sürersen tabiki başka kimse alamaz.bence madem gazeticilik yada yazarlık yapıyosan yorum yapanı yargılamadan önce şu yazdıklarım doğru mu değilmi onu araştırabilirsin..bu soruların cevaplarını bende bilmiyorum bizide öğrenip bilgilendirirsen sevinirim.Çünkü söz konusu bölgede hangi firma olursa olsun en az vereceği teklif yüzde 50'dir.hem ucuza al ihaleyi hemde en pahalı sen sat bence adaletli değil.tabiki proje olsun kalkınsın gelişsin lafımız yok.

vatandaş54
21.12.2017 09:42
Hiç seçim kaygısı yaşamayan bir belediye için bence fazla bile çalışıyorlar valla , çöp toplasalar yeter seçeriz gene.
Yılmaz
21.12.2017 09:24
Bu konuda size katılıyorum sayın Ugan.MHP IL başkanı burada yorum yazan arkadaşların iddia ettiği gibi konuyu mahkemeye taşıdı ise bunu neden yaptığı basın toplantısında evrakları ile açıklamadı.
arslan
21.12.2017 09:16
hayırdır siz ne kadar para aldınız? şehrin en güzel alanlarından biriydi. insanların sosyal faaliyetlerini yaptığı alan şimdi mordern yaşam merkezi oldu öyle mi yazıklar olsun sizin gibi düşünenlere.. artık cadde 54 arasında koşar çocuklarımız yürüyüş yapar. Sakaryalı değilim bu şehirdeki en büyük sorun VİZYON SAHİBİ ADAM YOK
Sakarya54
21.12.2017 08:32
bu sehrin bir suru oncelikleri varken yeni projelerin oncelikleri daha alt sıralarda dir. Bir Treni senelerdir devreye alamayan belediye ye yeni secimlerde oy falan yok.
mesut kantarcıoğlu
21.12.2017 00:16
MHP il başkanı cadde 54 projesinde Kamunun bilerek zarara uğratıldığını belirtip, bazı özel kuruluşların haksız kazanç elde ettiğini söylüyor! Sizin dedinizin ise trafik olduğunu yazıyorsunuz!!!Tebrikler!!!
mali
20.12.2017 23:58
Sayın Raif uğan;Kusura bakma bir konuyu anlayamayan ve sadece trafik sorunu gören bir zat hangi anlayışla tek gündemi cadda 54 mü diye sorar. Daha tek gündeme fransız kalmışsın ikinci gündemle yolunu şaşırmayasın. mesela Ada treni ile hiç haydarpaşa ya gidip gece 23.00 treni ile geri geldinmi.günübirlik haydarpaşa dan eminönüne geçip tekrar adapazarımıza döndün mü.sen bunun ne demek olduğunu anlayabilirmisin.????
mali
20.12.2017 23:48
GAR MEYDANININ ADI KALDI.GAR ÖKSÜZ KALDI.ARTIK ADAPAZARI TRENİN DE KONULU ROMAN DA YAZILAMAYACAK.YENİ NESİL ESKİ ROMANLARI OKUSA DAHİ ADA TRENİ DE NE İMİŞ? DİYECEK. BASIN OLARAK ÇOK HASSASSINIZ. TIPKI CADDE 54 E FRANSIZ KALINDIĞI GİBİ USULSÜZLÜK MÜ,O DA NE,ÖNEMLİ DEĞİL TRAFİK SORUNU DUR SADECE!!!!!
mali
20.12.2017 23:41
Tebrikler yılın en ödülüne layık görüldünüz.avukat a avukat mesleğini hatırlatmışsınız. ama siz haberci olarak neden hakkıyla haber yapmıyorsunuz. konuyu yargıya taşıdık beyanı sizce ne demek. fransız kalemşör selamlarım la...!!!
mali
20.12.2017 22:43
sn.RAİF UĞAN ve haberi trafik yoğunluğundan başka bir sorun göremeyen MEDYABAR haber politikası; MHP il başkanı AV.SN M.LEVENT BÜLBÜL konuyu ve hassasiyetini ihale şartnemelerini ve ihaleden sonraki değişiklikleri anlaşılır bir dil ve üslupla ve üzerine basa basa kamu yararı-kamu zararı şeklinde SAKARYA'LI HEMŞERİLERİNİN DE DİKKATİNE VE BU KANALIN EN DOĞRU İLETİŞİM ARACI OLAN KIYMETLİ BASINIMIZ KANALI İLE PAYLAŞMIŞTIR. Konunun yargıya MHP teşkilatı olarak taşıdıklarını da basın ile paylaşmıştır.sayın kalemşörün sn.M.LEVENT BÜLBÜL' ÜN avukat olduğunu vurgulaması konuya ne kadar FRANSIZ olduğunun delilidir. Medya nın hayat kaynağı nın önemini takdir ediyorum.Ama bu okuyucu ile buluşması ve o nun bilgilenme hakkı da var.
Abdülmelik YAVUZ
20.12.2017 22:23
Sayın UĞAN, Konu hakkında bu yazınız da sizin ikinci yazınız sanırım. MHP İl Başkanı Sayın BÜLBÜL bundan önceki basın toplantılarında ilgililer ve yetkililer tarafından konuya açıklık getirilmesini istemişti. Bir önceki basın açıklamasında konuyla ilgili cevap verilmediği için konuyu yargıya götürdüklerini ifade etmişti. Takip ettiğim kadarı ile Başkanın da ifade ettiği gibi konu adeta Sakarya kamu oyundan kaçırılmak istenmekte,yerel basında gündem yapılmamakta. Cadde 54 'ün iş imkanından, getirisinden bahsetmişsiniz:Zaten Başkan, projeye karşı olmadığını ifade etmekte, ihale sürecini sorgulamakta. Sanırım siz de Sayın Başkanı dinlemeden yazıyı kaleme almışsınız. Konu yargıya intikal etmiş, artık hükmü yargı verecek. Hayırlısı olsun.
herşeyigörengöz
20.12.2017 18:47
sayın uğan bizde sizin neden bu kadar yandaş yazılar yazıp mhp'ye yüklendiğinzi anlamış değiliz. tutturdunuz bir iş istihdamı gidiyor. ama ihale evraklarının saklandığını, ruhsatın saklandığını, belediyeye proje ile ilgili yazılan evrak talep dilekçelerinin tamamın red yediğini hiç yazmayıp sorgulamıyorsunuz. satışa çıkan rezidansları sorglamıyorsunuz. yandaş müteahhitler için usulsüzce büyütülüp küçültülen caddeleri hiç sorgulamıyorsunuz. ama bilin sorgulayan insanlar var bu şehirde. her ne kadar sayıları bir elin parmağını geçmesede.inşallah bunlar gün yüzüne çıktığında, açılan davalar sonuçlandığında, alınan yürütmeyi durdurma kararları açıklandığında da böyle yazarsınız diyeceğim fakat biz sizin medya anlayışınızı bildiğimiz için .....
Ramazan Yılmaz
20.12.2017 17:22
Sakaryada benim gördüğüm en büyük sorun, yapılan her ise muhalafet etmek.Bu bugün cadde 54 yarın bir başkası.
rauf kosvalı
20.12.2017 16:50
Yüz küsur senelik ADA Trenimizi Gar'a istiyoruz. Unutmadık, unutturmayacağız. Basın olrakta sizden ricamızs, bunu gündemde tutmanız, halkın sesi olmanızdır.Tüm Sakarya basınından destek olduğuna, SATSO imza kampanyası ile desteklediğine göre, tren merkez Gar'a gelecektir. Gelmezse bu belediy idaresine oy yok. Gündemden düşürmeyelim,i unutturmaya çalışanlara fırsat vermeyelim. TRENİ HAR'A İSTİYORUZ, İSTİYORUZ, İSTİYORUZ.
Online Ziyaretçiler