Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

CHP Sakarya'da kartlar yeniden karılacak

30.12.2017 19:10
CHP Sakarya İl Başkanlığı kongresi beklenildiği gibi Erdoğan Isır'ın rahat bir şekilde başkan seçilmesi ile sonuçlandı.

Aslına bakarsanız, daha delege seçimlerinde, rüzgârın parti içi muhalefetten yana esmeye başladığı belli olmuştu. Adapazarı İlçe Kongresini Fatma Kurtuluş"un kazanması sonrası, İl Kongresinde muhalif cephe perdeyi kapatmayı planlıyordu.


Hiç unutmuyorum; CHP Adapazarı İlçe Kongresinde, ortaya çıkan  matematik sonrası, Ayca Taşkent'in aday olmayacağını söyleyen CHP'li duayen isme, Taşkent'in aday olacağını ifade ettiğimde şaşırmış, " Kazanamayacağı çok net belli olan bir kongrede; neden aday olur ki ? '' demişti.

Anlaşılan o ki, Ayça Taşkent şartlar aleyhine olmasına rağmen, siyaseten onurlu bir davranışla aday oldu. Belkide, son ana kadar delegelerin desteğini alacağını düşündü.

Şurası kesin ki ; CHP de Genel Merkez nezdinde siyaset basamaklarını hızla tırmanan Milletvekilli Engin Özkoç var.

Ancak milletvekilliğinin başından bu yana, Sakarya da kendi partilileri ile bir türlü o ahengi yakalayamayan bir Özkoç'da var.

Kuşkusuz bu duruma gerek Özkoç, gerekse onun karşısında olanlar, kendi pencerelerinden farklı bakıyorlardır.

Şimdi medyaya birlik ve beraberlik mesajları verilse de; Engin Özkoç, İl Başkanı Erdoğan Isır , Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş, İl ve ilçe yönetimindeki bir çok ismin birbirlerinden hiç hazzetmediklerini parti içinde herkes tarafından biliniyor.


Sözün özü; 2019 seçimleri öncesi CHP de güç savaşlarının yaşanacağı çok aşikar. Şurası çok net ki, CHP Sakarya da kartlar yeniden karılacak.

Medyabar.com bugun 76387 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 3882 kere okundu
YORUMLAR 5 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
kuzeyli
31.12.2017 13:24
diğer haberde yaptığım yorumu yineleyim sakarya da mv li adaylığı ecevit keleş ve erdoğan ısır yada şaban koludra arasında gider zaten ilk ikiye giremeyen buyukşehir adayı olur engin bey de istanbul yada ankaradan aday gösterilir . engin beyi sakarya örgütü ezelinden beri sevmez çünkü mv olmadan önceki örgüt ile ilişkilerine bakın ve şimdiki ilişkilerine bakın insanın burnu havaya kalkınca önündekileri görmez oluyor . malesef chp nin sakarya tarihine kara bir leke olarak kazınacak . öyle mecliste hazır cümleler kurarak bağırarak konuşmalar ile örgütün sempatisini kazanamayacağını halen anlayamamış
Ertan Şen
31.12.2017 12:24
Eski il başkanı son derece yetersizdi. İyi niyetli olabilir ama arada bir bir yerlerde 15-20 kişi ile basın açıklaması yapmaktan başka hiç bir şey yapmadı.
ÖZCAN ÇAMDAĞ
31.12.2017 12:20
CHP NİN PROBLEMİ VEKİL DEĞİLKİ. LİSTELERİN TAMAMIN BAKIN ANLARSINIZ. ESKİLER YENİDEN GELİYOR BİR DAHAKİ SEÇİME DİĞER TANIDIK BİZİM ÇOCUKLAR GELİYOR. HEP BİZİM MUHALLENİN ÇOCUKLARI. AYÇA TAŞKENTEKİBİ VEYA ÖZGÜR ARIK EKİBİ KAYBETMİŞ. ÖBÜRÜ KAZANMIŞ. SEVGİSİZ KİN NEFRET SİYASETİYLE NEREYE KADAR. ZAHMETSİZ PAZARLIKLARLA GELİNEN HİÇ BİR NOKTANIN BEREKETİ OLMAZ. GENEL BAŞKANINI VEKİLİNİ ARKADAN OYANLARIDA BİR GÜN GELİR ONLARIDA OYARLAR. BU CHP SAKARYANIN KANGREN OLMUŞ İKİ YÜZLÜLÜĞÜ. ADAMOĞLU ADAMLARA KİMLİĞİNİ TAŞIYANLARA SAYGIM SONSUZ. BEKLEMEYİ SEVERİM.
Rahmi Derbent
31.12.2017 11:30
Sayın Ugan; yazdıklarınıza katılıyorum.Yillardan bu yana CHP içindeyim.Rahmetli Ünal Ozan zamanından bu yana bizdeki kısır çekişmeler bitmedi.Bitecegide yok.Simdi seçilen Il ve Adapazarı örgütü ile taban tabana zıt milletvekilimiz Engin Özkoç var.Secimlerede çok az bir zaman var.Ilginç gelişmeler yaşanacağı aşikar. Birde kimse şunu unutmasın burada CHP'li delegelerin büyük bölümü Özkoç' a olan kırgınlıkları nedeni ile karşı listeye oy verdi.Milletvekilimiz Özkoç delege seçimlerinden bu yana ortaya çıkan resmi çok net olarak görmeli.
Ramazan Yılmaz
30.12.2017 23:23
Bu CHP"lileri anlamak zor.Ozkoc Kılıçdaroğlu'nun gözdesi.Adam parti sözcüsü ama aynı ilgi ve desteği kendi ilindeki örgütten görmüyor.Ha ; Erdoğan Isırıda il başkanlığı kesmez orasida ayrı bir gerçek.CHP Sakarya'da hiç bir şey yapmasada bir milletvekilliğini her halükarda alır.Iste asıl çekişme birinci sırada kimin aday olacağında yaşanır..
Online Ziyaretçiler