Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

İddialar doğruysa yatacak yeriniz yok sizin

02.04.2018 16:11

 

Cuma günü Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanı Ali Doğan Eroğlu yaptığı basın toplantısında Akyazı Belediyesinin son 4 yılını değerlendirdi.

Bu toplantıda çok önemli noktalara da değinirken başkan Hasan Akcan hakkında da önemli iddialarda bulundu.

 

Ali Doğan Eroğlu'nun, kurulduğu günden bu güne bir çok müteahhit değiştiren yapımı yılan hikayesine dönen az sayıda da olsa daire alanları hayal kırıklığına sürükleyen Yıldız Konutları hakkındaki açıklamaları çok düşündürücüydü.

 

MHP İlçe Başkanı Eroğlu'nun iddialarına göre, belediye başkanı Hasan Akcan bir türlü bitirilemeyen Yıldız konutlarını kurtarma adına meclisten 10 Milyon Lira kredi yetkisi aldı.

 

Başkan Akcan, belediye şirketi olan Ak Belde Aş üzerinden Yıldız Konutlarının kamuoyunda oluşan güvensizlik nedeniyle bir türlü satılamayan, henüz bitmemiş olan daireleri almış ve belediye meclisinden aldığı yetki ile 10 Milyonluk krediyi bu yolda kullanarak Yıldız Konutlarını kurtarma operasyonuna girmiş.

 

Ödenemeyen vergi ve SGK borçları nedeniyle ihalelere dahi katılamaz duruma düşen Ak Belde Aş üzerinden 10 Milyon kredi çekerek alınan daireler hangi amaçlarla kullanılacağı ise muamma.

 

MHP İlçe Başkanı Ali Doğan Eroğlu'nun yaptığı açıklamalar bununla da bitmiyor. 

 

Eroğlu'nun iddialarına göre Akyazı Belediyesi Ak Belde AŞ.de çalışan işçilerin maaş aldığı banka ile yapılan ve işçilerin hakkı olan promosyonlarını işçilere ödenmedi...

 

Düşünün temizlik işlerinde saatlerce çöp toplayan, bizlerin çöp dökerken bir dakika bile dayanamadığımız kokuları akşama kadar ciğerlerine dolduran İşçileri hakkı olan para bu...

 

Düşünün ki; bu pis kokuları ciğerlerine doldurup aldığı Asgari ücretle zor geçinirken, çocuğunun istediği ayakkabı, pantolon veya bir oyuncağı alamayıp aylar sonraya öteleyen.

 

Eşinin istediği bir elbiseyi "Hanım maaş kira bakkal çakkal dağıttık bitti, İnşallah ilerleyen aylarda alırız" diyerek evinden mahcup işe giden işçi kardeşimin hakkı olan bu parayı... 

 

Yine söylüyorum;

 

Bu iddia benim değil Milliyetçi Hareket Partisi Akyazı ilçe başkanının iddiası.

 

Eğer bu iddialar doğruysa zor şartlarda çalışan işçilerin hakkı olan bu parayı alıp cebine indirenler sizlerin yatacak yeri var mı acaba?

 

Bu paraları cebine indirenler bu gece evinize gidip başınızı yastığa koyduğunuzda bir daha düşünün...


Medyabar.com bugun 8240 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 4073 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler