• Anasayfa/
 • Anketler/
 • Büyükşehir Belediyesi tren garını Kent Park içine taşımak istiyor. Peki sizin düşünceniz nedir?

Anket

Büyükşehir Belediyesi tren garını Kent Park içine taşımak istiyor. Peki sizin düşünceniz nedir?

Anketimiz aşağıdaki şekilde sonuçlanmıştır.

 • 812
  %43.6
 • 1026
  %55.0
 • 26
  %1.4
Toplam Katılım 1864

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

80

luto - Gar tabiiki olduğu yerde kalmalı, bunu tartışmak bile abestir.Trafik mrafik saçmalığını mevzu edenler bilsinki sorun tren değil , kifayetsiz idareciler..

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 25 Ocak 02:07
75

Recep Eni̇s Çakir - evet taşınmalı bence trafik sorunu kalkar

benim tercihim budur

ama siz diyorsanız trafik yoğun olsun

ozaman yerinden

kalkmasın;

Yanıtla . 8Beğen . 8Beğenme 24 Ocak 16:08
73

Hakan Türkoğlu - Bu gar işi akp için yıllardır bitmeyen bir "RANT AŞKI" gerisi hikaye.18 yıldır Aziz Duran dönemi haricinde akp zihniyeti bu şehre ne verdi,hep boşa geçen zamanlar,yazık bu şehre,burada hizmet değil PARTİ FANATİZMİ önemli,Sakarya halkının bakış açısı bu maalesef.

Yanıtla . 4Beğen . 2Beğenme 24 Ocak 15:59
71

Molla - ..TAMAM DA, ŞU KORUCUK DUBLE YOLUNA BİR BAKIN. DÜN SAAT 16/30 SIRASINDA ANKA OKULU ÖNÜNDE BİR KADIN KARŞIYA GEÇERKEN DÜĞMEYE BASTI VE TRAFİK DURDU...BİZDE ARAÇLA DURDUK VE ARKADAN GELEN BAŞKA BİR ARAÇ ÖNDEKİ ARACA HAFİFÇE VURUP YER KAYKAN... AYDINLATMA DİREĞİNE GİRDİ YAZIK OLDU...YARALILAR VE ARABA PERT.PEKİ BURADA KALE VE ANKA OKULLARINA RUHSAT VEREN ANLAYIŞ,BURALARA ÜST GEÇİT YAPMAYI DÜŞÜNMEZ Mİ?

Yanıtla . 26Beğen . 1Beğenme 24 Ocak 09:36
81

Sakaryalı - @Molla 71 nolu yoruma cevabı: Kesinlikle doğru. Aynı yerde bugünde aynı şekilde kaza oldu. Hadi oldu bitti de yaya ışığa basınca zart diye kırmızı yanıyor. Lambaya saniye dk bisey koyulsa da yaya bastıktan sonra en azindan kaç saniye kaldı gören arac kendiliğinden yavaşlasa. Yaya da bir kaç saniye beklemiş sürücüler de uyarılmış olur

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Ocak 04:59
72

Soumlu - @Molla 71 nolu yoruma cevabı: Bu yolda bu bas geçler büyük sıkıntı acilen kaldırılmalı. Üst geçit şart Belediyenin oy için ucuz yoldan çözümü.

Yanıtla . 14Beğen . 0Beğenme 24 Ocak 11:47
70

İsmail Yürekli - Adapazarı Tren Garını ve Adapazarı - Haydarpaşa tren hattını eskisi gibi faaliyete geçiren siyasetçi kazanır. Geçmişte siyasette ve ticarette kaybedenler Adapazarı - İstanbul demir yolu bağlantısını kesenlerdir. Siyasetçilerimiz bunu iyi değerlendiremiyor. Doğru projeler üretilmeli ve faaliyete geçirilmelidir..

Yanıtla . 5Beğen . 4Beğenme 24 Ocak 09:24
69

Adil - Garın kaldırılmasına karşı olanlar demiryolcular ve sendika lobicileridir. Muhalifler zaten ne yapsan karşılar. Anketlik bir durum yok yapılmasına inanıyorsanız yapın. Yaptıktan sonra şuan eleştirenler bile dua edeceklerdir.

Yanıtla . 10Beğen . 9Beğenme 24 Ocak 08:54
67

Namık - ızmıt merkez dekı sehırın gobegınden kaldıralı yıllar oldu tren ıstasyonu ordakı beledıye ladırdıgında akp ıdı sakarya dakı bır gar ıstasyonu nu yıllardır agızlarda gezıyor kaldıracak bır babagıyı baskan lazım oda ekrem yucedır kaldırılmasından yanayız sehırın akısı ve gusellesmesı onemlıdır

Yanıtla . 9Beğen . 6Beğenme 24 Ocak 03:21
66

Yilmaz - 1- Gar kesinlikle taşınmamalı. Bilakis modernize edilmeli. Ankara YHT Garı örnek alınarak 1. Geçide kadar alt kısmı tren istasyonu ve bekleme salonları üst katları da AVM - kafe ve kitapçı vs dükkanlar şeklinde çok katlı modern bir yapıya dönüştürülebilir.

2- Adaray tekrar hizmete alınmalı ve izmit merkeze kadar işlemeli

3- Adapazarı - Korucuk , Adapazarı - Serdivan - Kampüs - Şehirlerarası Otobüs Terminali - 1.OSB - Erenler - Adapazarı hatları birbirine entegre edilmiş , aktarma istasyonlarıyla şehrin birçok farklı noktasına ulaşım sağlanacak hafif raylı sistem ağı ile şehir trafiğine kalıcı ve köklü projeler üretilmeli.

4- Dörtyol - Yeni Cami arasında bulunan ve şehrin ana giriş kapısı olan bu güzergahın yolun her iki yanı kentsel dönüşüm uygulanarak tüm yapıların kaldırılarak modern bir şehre yakışır 4'er şeritli gidiş ve geliş olmak üzere yolun genişletilmesi ve çevre düzeninin yapılması

5 - Dörtyol Sanayinin tamamının kentsel dönüşüm kapsamında tüm yapıların yıkılıp, yerine şehir hastenesi, otel, fuar alanı, alışveriş merkezi, modern sanayi yapıları ,sosyal tesisler, ve üniversite fakülteleriyle Sakarya'ya yakışır bir görünüm kazandırılmalı...

Tüm bu yukarıdaki maddeler şehrin trafik sorununun çözümünde önem arzediyor. Umarım şehri yönetenler topu ayaklarında çevirip çevirip taça atmazlar.

Yanıtla . 18Beğen . 2Beğenme 24 Ocak 03:12
78

Veli - @Yilmaz 66 nolu yoruma cevabı: Tespitlerin yerinde lakin bunu yapacak siyasetçi ve yöneticiler nerede?Tespitlerin yapılsa ilimiz yaşanacak illerin başında gelir.Oy garantisi var,sorunlarla niye uğraşsınlar ki.Koltuk altlarında sefalarını sürsünler.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 24 Ocak 19:01
65

Cemil Tahtacı - Gar yerinde kalmalı ve morarnize edilmeli. Adaray yeniden hizmete alınmalı ve Sapancaya kadar gitmeli.

Yanıtla . 22Beğen . 8Beğenme 23 Ocak 20:59
64

send isci - niye taşıyorsunuz iki tane dalçık yapın ama hatıralar yerinde kalsın

Yanıtla . 24Beğen . 9Beğenme 23 Ocak 19:34
63

Bilal Asmaoğlu - Her gelen neden garı taşimak istiyor anlam veremiyoruz karaman camiliye raylı taşimacılık yapılsa burasıda merkez kullanılsa hemzemin geçitler yer altına alınsa daha iyi olmaz mı herşeyin kolayını seçmekk ne guzel dimi sonra hizmet yaptık diye önümüze koyun ne guzel dünya

Yanıtla . 19Beğen . 5Beğenme 23 Ocak 18:13
68

Kimim - @Bilal Asmaoğlu 63 nolu yoruma cevabı: Çünkü şehri ikiye bölüyor . Trafiğe neden oluyor.

Yanıtla . 5Beğen . 8Beğenme 24 Ocak 08:40
62

Erdal - GELİŞMİŞ BÜTÜN ÜKELERDE VE ŞEHİRLERDE DEMİRYOLU ULAŞIMLARI ŞEHRİN MERKEZİNE KADAR GELMEKTEDİR.ALMANYADA FRANSADA JAPONYADA ÇİNDE TREN İSTASYONLARI ŞEHİRLERİN ORTA YERİNDEDİR.DEMİR YOLUNU KALDIRARAK DEĞİL KARAYOLLARINI PLANLAYARAK ULAŞIM İÇİN ÇÖZÜM ARAYIN.YOL KENARLARINA PARKI YASAKLAYARAK ÇÖZÜM ARAYIN.DEMİRYOLUNU MERKEZDEN UZAKLAŞTIRDIĞINIZDA ŞEHİRLER ARASI YOLCU TAŞIMACILIĞINDA OTOBÜS BİLET FİYATLARININ NE KADAR YÜKSELDİĞİNİ GEÇMİŞTE HEP BERABER GÖRDÜK.SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN VE DEVLETİMİZİN DEMİRYOLLARI YATIRIMLARI ORTADA İKEN MEVCUT TRENİMİZİ KALDIRMAK,UZAKLAŞTIRMAK BU MİSYONA İHANETTİR.BU TREN ŞEHRİN MERKEZİNE GELMELİDİR.

Yanıtla . 30Beğen . 3Beğenme 23 Ocak 16:09
76

Hasan - @Erdal 62 nolu yoruma cevabı: Çünkü diğer ülkelerdeki binalar tarihi bina

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 24 Ocak 18:21
61

İyi̇ Düşünceler - MERHABA TREN GARINDAN KORUCUKA TREN HATTI KURSALAR ZATEN TRAFİK RAHATLAR BOŞ ARAZİ MİLLET BAHÇESİNİN YANINIDAN ŞEKER FABRİKASININ KÖŞESİNDEN ONDAN SONRASI ÇARK DERESİ KIYISIN DAN TREN HATTI %100 SAKARYA TRAFİĞİ RAHATLAR GARI KALDIRMAK SAÇMALIKTIR BEN CE BUNU LÜTFEN İYİ DÜŞÜNÜN

Yanıtla . 16Beğen . 1Beğenme 23 Ocak 14:39
60

Gönül Belediyeciliği - TEK SIKINTI BU KALDI.

EVET ŞUAN SAKARYA'NIN TEK SORUNU TREN GARI.

TEBRİKLER.

Yanıtla . 13Beğen . 3Beğenme 23 Ocak 14:22
59

Doğrucu - Bu kesinlikle maksatlı bir anket. Kesinlikle TAŞINMAMALI! Hemzemin geçit, demiryolunu değil, kara yolunu değiştirerek çözülür. Dünyanın her yerinde böyledir. Ayrıca dünyanın en önemli şehirlerinde ŞEHRİN GARI DAİMA MERKEZDEDİR! Kimleri zengin etmeye çalışıyorsunuz, dolmuşçuları mı?! Şehrin kültürüne, ulaşım merkezlerine, eskiden günümüze kalan ne varsa herşeye göz diktiniz. Yeter artık!

Gar halkındır, yerinde kalmalıdır!

Yanıtla . 19Beğen . 3Beğenme 23 Ocak 14:04
58

Sakaryalı - Garın taşınmasının kime ne zararı var acaba

Bazen eleştirmek için elestiren insanlar oluyor sınır oluyoruz bir projeyi de destekleyin be kardeşim hafif raylı sistem için bir adım olan bu projeyi oluşturan belediyeye önce raylı sistem yapılmali gibi elestiriler geliyor

Bu proje zaten onun için garı kentparka taşıyıp mevcut garı ise yenileyerek hafif raylı sistem (tramway) için bir durak haline getirmek istiyorlar bu projenin şehire ne gibi zararı olabilir ? Soruyorum..

Lütfen haberleri iyice okuyup da yorum yapalım.

Sehir trafigine en güzel çözüm projelerinden birine ayak olacak bir adımdır bu

Teşekkürler sbb

Inş en kısa zmanda istemeyenlere inat hayata geçer bu proje.. ??

Yanıtla . 5Beğen . 15Beğenme 23 Ocak 13:08
57

Sakarya - Arkadas,

Gar Tasindi peki ya Yeri ? Trafigi nasil rahatlatacak ?

Tren saatlerini veya Adaray denilen Ulasim aracinin saatlerini insanlarin kullana bilecegi sekilde olusturulsa bir cok insan kullanir bunu. Madem harabe bi hali var, tadilat edilsin ve Seferler veya Saatleri duyenlensin ki Vatandas kullana bilsin. Ben Suriyeliler icin yeni bir Park daha acilmasini istemiyorum.

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 23 Ocak 13:03
56

ismet aktaş - devamdan bu sorunlar seçilmeden önce vardı.Çözümü bilmiyordunda neden yönetime talip oldun.Yetersizliğini niye Sakarya lı çeksin şeklinde suçlamalarım uzar durur.Üzüm yemekse maksat şunları söyleyebilir.

1.Mevcutu iyileştirecek projeler üretmeliyiz.Gar Adapazarının öz evladıdır.Aynı yerde kalmalı ve ulaşım ağı trenin artırılmalıdır.neden aynı partiden olmasını mahalli ile iktidarın aynı olması istenir.

2.Şehir içi ulaşımın kökten yenilenmesi.Minübüs dolmuş araç hizmetlerinin dönüştürülmesi.

3.Raylı sistem ağının iyi belirlenmesi ve merkezden doğu güney batı kuzey hatlarının oluşturulması.

4.Şehrin önemli kavşaklarına ışıklı ışıksız değil alt üst geçişlere uygun olarak projelendirilerek trafik akışının sağlanması.

5.şehre gelen ilçe ulaşım araçlarının kuzeyde kuzey terminaline , doğu bat ve güneyde dörtyol bölgesinde uygun bir yere kadar gelmesinin düşünülmesi. Bu bçlgelerden de raylı sistem ağı ile merkeze gelinmesi..

Çözümler belli..Yeterki azimli ve kararlı olmaktır.

Efendim yanlış olursa yapılmasa daha iyidir şeklinde düşünürsen o vakit vatandaşa sorayım diyerek beceriksizliği ortaya koymuş olursunuz.

ÇALIŞAN HATA YAPAR EKSİKLİKLERİ TASHİHİ EDER.ÇALIŞMAYAN BAHANELER ÜRETİR.

kalın sağlıcakla..

Yanıtla . 7Beğen . 4Beğenme 23 Ocak 12:38
55

Süleyman Türk - Sakarya da idareciler otobüs ve dolmuşçulardan korkuya raylı sisteme geçemiyorlar. Türkiye de raylı sistemlerin araçlarının üretilip; raylı sistemin kullanılmadığı il olarak tarihe geçer. Oysa raylı sistem en düşük maliyetle ilimizin dört bir yanına ulaştırılabilir. Hem trafik sorunu çözülür hem de insanlar insan gibi taşınmış olur.

Yanıtla . 14Beğen . 1Beğenme 23 Ocak 12:20
54

ismet aktaş - Bir dönem bir milli eğitim bakanı bu okullar olmasa ne kadar güzel yönetirim milli eğimi demiş.Beceriksizliğin mantığı böyle.efendim tren garı olnasa trafik daha iyi olur şu olmasa böyle güzel olur şeklinde tembel öğrencinin uydurduğu bahaneler gibi uzat dur anlamsız mantıksız bahaneleri..Aslında ufku olmayanın üreteceği bahaneleri öne sür de dur.

Bir kere ortada sorun varsa çözümün mevcutu ortadan kaldırarak değil mevcutu iyileştirerek çözüm bulundurulmalıdır.Peki neyse söyle de biz de yapalım diyeceksiniz.Aslında bir şeyler söyleyebilirim ama sana şunu da söylemedem geçemiyeceğim.devam

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 23 Ocak 12:16
53

Şehrin Abisi - Şehir merkezi trafiği taşımaz hale geldi merkezin genişlemesi adına kent parka taşınması lazım o

Yanıtla . 6Beğen . 11Beğenme 23 Ocak 10:01
52

Toprak - dolmuş terörü kalkmadan bu şehir düzelmez yollar da yetmez.tranvay gelse de şunlardan kurtulsak..Kırmızı dolmuş minibüsle yarışıyor. Minibüs otobüsün önüne geçme derdinde. Arada olan vatandaşa oluyor. Dörtlüyü yaktımı tamamdır. Her şey ona serbest.Akıl almayacak yerlerde durabilirler.

Yanıtla . 14Beğen . 1Beğenme 23 Ocak 10:00
51

Gerçekler - Tren garını taşımak belediyenin projesi değil merkezi yönetimin tavsiyesi. Önceki yönetimden kalan borç belediyeyi yürümez hale getirdi. Yoksa sorun üç tane geçit değil. Tren garı arazisi çok değerli ve satılıp belediyenin borçlarına gidecek. Belediye Sakaryalıyı gerçekten düşünüyor ve trafiği rahatlatmak istiyorsa bu dolmuş denen çağ dışı sistemi kaldırsın. Vatandaşın ucuz ulaşım imkanını elinden almaya çalışmasın. Tren garı zaten olması gereken yerdedir. Her iki yılda bir bu konunun gündeme gelmesi de artık rahatsız edici hale geldi.

Yanıtla . 13Beğen . 1Beğenme 23 Ocak 09:28
49

İsmail Yürekli - Adapazarı'nın en önemli özelliklerinden biri Şehrin merkezine kadar gelen tren yolu ve dolayısıyla tren gar'ı... Hemzemin geçit sıkıntıları üst geçitlerle aşılmalı... Adapazarı-Haydarpaşa tren hattı eskiden olduğu gibi çalışmalı.

Yanıtla . 16Beğen . 4Beğenme 23 Ocak 08:41
48

Doğrucu Davut - Oh ne ala garı kaldıralım dertler bitsin.Kudüs cafdesinin ve Milli egemenlik caddesinin sahibi TCDD.Otoparkın olduğu arazi kimin TCDD nin.Minibüslerin kalktığı yer kimin TCDD'nin Trenler günde on dakika geçidi kapatmasına rağmen tüm gün kapatıyormuş gibi kamuoyu oluşturan kim, Belediye.İki yıl önce TCDD Alt üst geçit yapalım masrafı biz verelim dediği halde kabul etmeyen kim?Garı düzeltmeden önce Türkiyede en kalitesiz hizmeti veren minibüs ve dolmuşçuları düzeltip birbirine sistemleri entegre edin.Sarı ışık yanmayan trafik lambalarını, kavşakları optimize edin sonra kaldırın garı.Halkın ucuz ve toplu ulaşım hakkını gasp etmeyin.

Yanıtla . 15Beğen . 6Beğenme 23 Ocak 01:43
47

Oktor - Her şehrin hafızası vardır, evvelden beri biliriz ki tren Sakarya şehir merkezine kadar girer, bunu engellerseniz hafıza kaybolur, kimliğini kaybeder, zaman içinde araç sayısı artmıştır, şehir tren hattının iki yakasına dağılmıştır doğru ancak bunu treni şehir merkezine almayarak değil farklı yollar ile çözebilirsiniz, hemzemin geçiti yerin altına al, yayalar için altgeçitler yap, ama trene dokunma, Adapazarı treni ile güzel...

Yanıtla . 16Beğen . 1Beğenme 23 Ocak 01:20
46

Ender - Gayet iyi, çarşıdan istediğin vasıtaya binebilirsin. Senelerdir böyle, güzel.

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 23 Ocak 01:03
44

Zeki - Ben olsam garı ve rayları kaldırırım sonrasında orda yeşil alan ve yürüyüş yollarının yanısıra rant alanları oluştururdum. Bu sayede oradan gelen parayla şehir içi raylı sistemi finanse ederdim. 1 taşla 2 kuş vururdum. Hem şehri bölen duvarları yıkar hem de şehrin en çok istediği raylı sistemi olması gereken kullanılacak bir güzergahta yapardım. Atıl olan rayı söker yerine şehre gerçekten hizmet edecek tramvay taşımacılığına geçerdim.

Yanıtla . 4Beğen . 14Beğenme 23 Ocak 00:27
50

Adil - @Zeki 44 nolu yoruma cevabı: Çok mantıklı kardeşim.

Yanıtla . 1Beğen . 4Beğenme 23 Ocak 09:06
43

Fikir - Gar kalksın kentparka taşınsın nostaljik tren yeni camiden başlasın eski garın ordan kentpark yeni istasyona uğrasın ve kentparkın içinden millet bahçesine gitsin.

Yanıtla . 1Beğen . 9Beğenme 23 Ocak 00:22
42

Biri - Keşke surda yapılan anket sonuçlarını yani halkın ne istediğini gorseler

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 22 Ocak 23:20
40

54kere54 - avrupada bütün tren garları şehirlerin göbeğine başlıyor önüde meydan işte bu anlayana

Yanıtla . 19Beğen . 2Beğenme 22 Ocak 19:34
45

Hasan - @54kere54 40 nolu yoruma cevabı: Gar taşınmamalı diyenlerin sunabildiği tek doneleri avrupada böyle vs. Bu ne kadar cahil bir toplum olduğumuzu gösteriyor.

Yanıtla . 4Beğen . 10Beğenme 23 Ocak 00:32
39

Usta - Bazı arkadaşlar şuan ki garı haydarpaşa garı sanıyor galiba. Şuan ki imkanlar çerçevesinde garın taşınmasının kime ne zararı var bina sanki osmanlı eseri tarihi bina. Eskimiş köhne bir betonarme bir binadan bahsediyoruz. Savunamıyorsunuz bile ne komik bir durum dediğiniz tek şey avrupada da böyle bla bla. Yapmayın arkadaşlar burası Sakarya her şehrin kendine ait dinamikleri var kaldı ki kentpark ya da mithatpaşaya gitse ne olur orası merkez değil mi? İsterseniz ev adresinizi yazın oraya uzasın mı diye de anket yapalım. Muhaliflikte bir yere kadar ön yargılarınızı yıkın ve şehri biraz seviyorsanız bu projeye destek verin. Belediyenin ayakları yere basan en güzel projesi budur diyebilirim. Nostaljik saçmalığından da inş. vazgeçilir.

Yanıtla . 16Beğen . 19Beğenme 22 Ocak 18:32
38

Akademisyen - Bir de bu açıdan bakın Kudüs caddesi ve Milli Egemenlik caddesi yani demiryolunun yanındaki çark caddesine paralel caddelerden bahsediyorum. Bu caddeler şehrin en önemli trafik yükünü taşıyan insan hareketinin olduğu caddeler. Peki şuan ki durumlarına ne demeli akşam saatlerinde yürümek bile tehlikeli bir canlılık yok demiryolu tarafı ölü alan. Bu caddelerin atıl durumda olmasının tek sebebi demiryolu çitleridir. Raylı sistem yine olsun ama ağır tren setleri değil tel gerektirmeyen tramvay olsun. Şehrin iki yakasını bir araya getirin. Boğazı olmayan şehirde boğaz trafiğine gerek yok. Bu projeye insan ve yaya hareketliliği açısından bakın şehrimiz için büyük fırsat bu proje.

Yanıtla . 6Beğen . 9Beğenme 22 Ocak 18:24
37

Esnaf - Arabamı katlı otoparka parkediyorum çark caddesine gideceğim yolum 1 km uzuyor sırf demiryolu çitleri olduğu için. Çark caddesi başta olmak üzere esnaf kaldırılmasını istemesi gerekir.

Yanıtla . 10Beğen . 13Beğenme 22 Ocak 18:17
32

Muhammed - TREN GARI BU ŞEHRİ ALENEN 2 YE BÖLÜYOR HEMZEMİN GEÇÖİTLERDE ÖZELLİKLE AKŞAM SAATLERİ VE RAMAZANLARDA MUAZZAM BİR TRAFİK SIKIŞIKLIĞI MEYDANA GELİYOR. O KALKMAMALI DİYENLER NEYE DAYANARAK KALKMAMALI DİYEBİLİYOR ANLAMIŞ DEĞİLİM

Yanıtla . 13Beğen . 22Beğenme 22 Ocak 17:28
31

Adali56 - Muhalif olmak için kalkmasın yerinde kalsın diyolar düşünsenize gar kalkmış yeni camideki ve donatımdaki ilçe garajları orta garaj uzun çarşı arkası yenikent dolmuşlar cadde arkası serdivan dolmuşları ve tüm dolmuş hatları komple tek bir yerde gar binasının orada toplansa hemzemin geçitlere alt geçit üst geçit trafik sorunu kalmaz şehirde hemde bir nizam olur kargaşa biter şehiriçi

Yanıtla . 12Beğen . 10Beğenme 22 Ocak 17:17
30

Medya Dedektifi - gidin Avrupa 'daki kentlerde gar binalarını ve şehrin merkezindeki konumlarını bir inceleyin... Oraları yönetenler rant peşinde değil hizmet peşinde koşmuşlar... örnegin Berlin Gar merkezinde muhtelif yönlere doğru yerin yedi kat altında metro hatları mevcuttur...toplu taşıma , şehrin kalbine ve herkese hizmet verir.. Ücrette gittiğin istasyon kadar farklı, farklıdır...

Yanıtla . 15Beğen . 1Beğenme 22 Ocak 16:36
28

Sakaryasevdalısı - gelişmiş ülkelere bakınız her şehirde tren mevcut, siz yıllardır boşa yatırım yaparak gerekli önlemleri almazsanız trafik olur tabi ki, sivilce çıkmış kolunuzu kesmek gibi,kolu kesmek değil, önemli olan sivilceyi engellemek, topçalara yapılan üst geçitin parası hem zemin geçitler için kullanılsa idi. Sakaryaya faydalı olurdu. önemli olan yatırımları doğru yapmak son 20 yıldır. sakaryaya yapılan yatırımların şehire hiçbir katkısı yok.

Yanıtla . 15Beğen . 1Beğenme 22 Ocak 15:36
26

halkın düşüncesi - gar kalsın diyenler gar esnafı ve çevresi heralde

Yanıtla . 12Beğen . 13Beğenme 22 Ocak 15:33
34

Mali - @halkın düşüncesi 26 nolu yoruma cevabı: Bende senin gibi düşündüm reis

Yanıtla . 2Beğen . 6Beğenme 22 Ocak 18:10
25

Recai gölcük - Önce yazlık kavşağı ve serdivan konak hastanesi kavşaklarını yeniden düzenleyin sonra gara bakarsınız.Bu bölgelerde trafik yoktu kavşak yaptınız trafik tıkandı teşekkürler toçoğlu..

Yanıtla . 22Beğen . 2Beğenme 22 Ocak 15:15
33

Galip54 - @Recai gölcük 25 nolu yoruma cevabı: Yazlık kavşağına girenler çıkana kadar ne güzel dualarla yolculuk ediyo bir heyecan adrenalin monoton hayatımıza bir renk yazlık kavşağını seviyoruz :))

Yanıtla . 15Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 17:47
23

Adil - Gar yerinde kalsın diyenlerin tek bir tane mantıklı açıklaması var mı lütfen yorumlara yazın. Göremedim çünkü algı oluşturmak adına sahte oylarla anket oluşturulmaz. Katılım sayısının gözükmesi algı yapıyor doğru bir anket değil.

Yanıtla . 9Beğen . 17Beğenme 22 Ocak 14:34
27

Hasan Tahsin - @Adil 23 nolu yoruma cevabı: Senin gibi düşünmeyince insanlar algı mı oluşturuyor oluyor? Gar tabi ki yerinde kalmalı kardeşim, bütün şehre dağılım / ulaşım en kolay o bölgeden oluyor. Merkezi dolmuş durakları da ilçe terminalleri de en yakın oraya, insanlar tek vesait ile ulaşıp trenine binip gidebilmeli. Asıl sorun geçitler için battı çıktı yapılması ya da treni o bölgede üstten götürmeyi düşünmemeleri.

Yanıtla . 14Beğen . 5Beğenme 22 Ocak 15:36
19

Biri - Günde 4 defa olan tren seferleri ne kadar etkiliyor acaba trafiği tasisak mi tasimasak mi konusu yapılıyor . Nerde o eski tren seferleri

Yanıtla . 24Beğen . 1Beğenme 22 Ocak 14:28
36

Kadı - @Biri 19 nolu yoruma cevabı: Zaten seferler yok denecek kadar az şehri duvar gibi bölmenin kime ne faydası var hem çevre esnafı bariyerler kalkınca rahat eder herkes mutlu olur.

Yanıtla . 4Beğen . 6Beğenme 22 Ocak 18:15
18

SelKara - Tren Garı taşınsın. Yerine de Büyükşehir Belediyesi Binası yapılsın. Ne o kıç kadar binada hizmet veriyorlar. Külliyeden neyimiz eksik. Başkanım yap oraya kocaman gösterişli bir bina. tüm birimlerini al içine. millet bahçesi yapma sakın. Suriyelilere eğlence yeri çıkmasın.

Yanıtla . 6Beğen . 17Beğenme 22 Ocak 14:27
24

Eray - @SelKara 18 nolu yoruma cevabı: Büyük binaya taşınınca ne olcak yatırım betona nasıl olsa havadan gelen para...

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 22 Ocak 15:09
20

Ahmet - @Detay 17 nolu yoruma cevabı: Taşınmamalı diyenler alternatif olarak yer altından bahsediyor taça atar gibi. Yapmayın Allah aşkına şehre ihanet etmeyin yer altından Sakarya gibi bir zeminde tren mi gider gitse bile maliyeti ne olur düşündünüz mü? Nedir bu ısrarınız anlamak mümkün değil.

Yanıtla . 3Beğen . 11Beğenme 22 Ocak 14:28
16

Magrip - Mithatpaşa kışlasıyla donatımdaki geçidin arasında kalan belediye garajının olduğu alana yeni bir gar binası yapılabilir. Hem ilçe garajına yakın, hem orta garaja yakın hem de yoğunluğun yaşandığı iki hemzemin geçitte trafik oluşturulmamış olur.

Arifiye YHT tren saatlerine uygun ADARAY ve Adapazarı - İstanbul tren seferleri mutlaka arttırılmalı...

Mevcut tren garını da Tarihi tren garı müzesine, üst katlarını da kütüphaneye çevirirsiniz toplum yararına iyi bir iş yapılmış olur.

Yanıtla . 14Beğen . 8Beğenme 22 Ocak 13:42
15

yeni nesil - Büyükşehir belediyesinin böyle bir düşüncesi varsa eğer, ulusal bir mimarlık yarışması ile projelendirmesi gerekir. şehir için çok önemli bir karar ile ilgili hemen karar verilmemeli, tartışılmalı. eskiyi yık yeniyi yap anlayışından uzaklaşılmalı. koruma kültürümüzü geliştirmeliyiz.

Yanıtla . 19Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 13:03
13

Tamk - YOK; İLLA GAR BİNASINI YIKIP, ŞEHİR MERKEZİNDE AVM YAPACAKLAR.

Yanıtla . 16Beğen . 4Beğenme 22 Ocak 12:19
21

Mahmut - @Tamk 13 nolu yoruma cevabı: Gar binasını yıkacağız diyen kim orası müze olarak durabilir. Hem yıkılsa ne olur binaları heykelleri kutsamak ne kadar doğru. Yeşil alanları görmüyor musunuz? Ozaman bende size siz yeşile karşısınız mı diyeyim. Direnmeyin proje süper proje.

Yanıtla . 1Beğen . 11Beğenme 22 Ocak 14:30
11

Murat - Dün alman belediye başkanı sakarya yı ziyaret etmiş.hazır gelmişken sorsaydınız...

Yanıtla . 6Beğen . 2Beğenme 22 Ocak 12:15
10

Uzman - Şehir merkezine raylı sistem gelsin. Eyvallah. Buna itiraz yok. Ama bu ağır tren hattı şehri bölüyor fiziki engel çıkarıyor. Bu ağır tren hattı kaldırılıp yol ile eş düzey yayaların rahat hareket edebildiği tramvay hattı kurulmalı. Şuan ki tren ihataları şehri bölüyor hem yayalar hem de araçlar sıkıntı yaşıyor. Şehrin kimyası değişir muhakkak yapılmalı proje.

Yanıtla . 13Beğen . 12Beğenme 22 Ocak 12:11
22

Mahmut - @Uzman 10 nolu yoruma cevabı: Yorumu ayakta alkışladım.

Yanıtla . 2Beğen . 5Beğenme 22 Ocak 14:31
09

Deli - Bu fikri kim düşündüyse şehir adına ödül verilmelidir. Madem yerin altına alınmıyor bu şekilde de yürümüyor ozmn en iyi seçenek bu şehir merkezinin içinde ve trafiğe engel değil daha ne olsun. HELAL OLSUN.

Yanıtla . 3Beğen . 9Beğenme 22 Ocak 12:11
08

Uzun Adam - Özelleştirilsin bence. Adapazarı halkının oturduğu evleri özelleştirsen bile sesi çıkmaz :)

Yanıtla . 21Beğen . 8Beğenme 22 Ocak 12:10
07

Okur - Hazır gar binası, kentpark zaten yakını, hemzemşngeçitlrt kalksın vagon fabrikasına gelmeden tren yeraltına insin, eski yerine gelsin

Yanıtla . 3Beğen . 5Beğenme 22 Ocak 12:08
12

Ensar - @Okur 07 nolu yoruma cevabı: sanki almanyada yaşıyoruz devlet batmış para yok yer altına insin yer üstüne çıksın biz düşünemedik sağol kamil.

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 22 Ocak 12:19
06

okan - Taşınacağı yeri de yazsaydınız ankette daha iyi olurdu. Taşınsın taşınmasına da şehir merkezinden çok uzak bir yere taşınmasının vatandaşa çok faydası olmaz.

Yanıtla . 4Beğen . 8Beğenme 22 Ocak 11:51
04

DELİ MURTAZA :) - WAY ARKADAŞ SENELER OLDU ŞU TREN MESELESİNİ KÖKÜNDEN ÇÖZECEK BİR VATAN EVLADI ÇIKMADI ŞU MEMLEKETTE

Yanıtla . 11Beğen . 3Beğenme 22 Ocak 11:18
03

Ismail Sen - Bosalan gar,in yerine dolmus duragi yapmazsiniz heralde

Yanıtla . 11Beğen . 2Beğenme 22 Ocak 11:11
02

Fikret Alan - Avrupa da hele büyük kentlerde tren istasyonları şehirlerin tam içinde,merkezlerindedir.İnsanlar,rahatça gidecekleri yerlere ulaşsınlar diye.Bizim şehrimizde toplu ulaşım önceki belediye başkanları tarafından tu kaka edildiği için,şehrin içindeki trafik adeta İstanbul trafiğine dönmüştür.Bunun tek çaresi istasyon meydanını kaldırmak değil,acilen raylı sistemi hayata geçirmektir.

Yanıtla . 22Beğen . 2Beğenme 22 Ocak 10:51
01

Yaaaas - Kime soz verildide hangi yandaşlara onu aciklayinda bilelim değilmi

Yanıtla . 14Beğen . 3Beğenme 22 Ocak 10:47