- G:

Şehirden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle şehrin dört bir yanından kutlama mesajları geliyor. İşte şehrin önde gelen bürokratlarından ve siyasetçilerinden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama masajları...

mask

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle şehrin dört bir yanından kutlama mesajları geliyor. İşte şehrin önde gelen siyasetçileri ve bürokratlarından gelen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajları...

MESAJLARI GÖRMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİN...

2/23
mask

Vali Yaşar Karadeniz'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yıldönümü mesajı;

"Cumhuriyetimiz 100. Yaşında!

Kahramanlıklarla dolu büyük bir mücadele sonucu canla, başla, şanla ve şerefle 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen ve geleceğimizin teminatı ile dirilişin sembolü olan Cumhuriyetimizin 100. yılına kavuşmanın, gururunu ve coşkusunu milletçe hep birlikte yaşıyoruz.

Cumhuriyet, geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlayan, gurur verici atılımların ve başarıların sağlanması ve her türlü zorlu engelin aşılması mücadelesinde bizlere büyük ölçüde güç veren bir değerdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Türk Milletinin Karakterine ve Geleneklerine En Uygun İdare” diyerek bizlere miras bıraktığı Cumhuriyet, milletimizin birlik ve bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz verilmeyeceğinin en açık ifadesidir.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, milletimizle birlikte tüm dünyaya meydan okuyarak tarihin en büyük devrimlerinden birini gerçekleştirip Cumhuriyeti ilan ettikleri bu özel gün; Türkiye’nin bağımsızlığının, modernleşmesinin ve kararlılığının simgesi olarak adını tarihe altın harflerle yazdırdığı gündür. O dönemle aynı ruha sahip bugünün büyükleri, gençleri ve evlatları olarak bizler de; onların sarsılmaz azim ve kararlılığını örnek alacak, bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını verenleri ebediyete kadar unutmayacağız.

Bugün büyük bir gururla 100. yılını idrak ettiğimiz Cumhuriyetimizi, belirlenen yüksek gaye ve hedeflere ulaştırmak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için üstlenmiş olduğumuz her görevi layıkıyla yerine getirmek uğruna, birlik ve beraberlik içerisinde bıkmadan, usanmadan, yorulmadan büyük bir azimle çalışmaktayız.

Bu nedenledir ki; kadim bir medeniyetin mensubu ve taşıyıcılarını bünyesinde barındıran ve şanlı bir tarihin vücut bulduğu Türkiye Cumhuriyeti bugün; ilerleyen demokrasisi, gelişen ekonomisi, güçlü ordusu, zengin insan kaynağı ile ulusal ve uluslararası alanda giderek yükselen bir profil sergilemektedir. Özellikle son yıllardaki başarılarıyla tüm dünyaya ümit ve ilham veren Türkiye, halkının da özgüvenini yükselten bir ülke haline gelmiştir.

Türkiye’miz sanayi tesisleriyle, üniversiteleriyle, otoyollarıyla, eğitim ve sağlık alanındaki devasa gelişmeleriyle, tarım ve turizmdeki başarılarıyla, modern şehircilik uygulamalarıyla ve her alanda standartlarını yükselterek yarınlara güven ve umutla bakan bir ülke konumundadır. Sakarya’mız da bu olumlu gelişmelerden önemli ölçüde payını almış, bugün her yönüyle bölgemizin yıldızı parlayan bir ili konumundadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; mukaddes vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin taçlanarak Cumhuriyetimizin kurulduğu bu anlamlı yıldönümünde, Cumhuriyetimizi bize armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere; kanları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi milletçe rahmet, minnet ve şükranla anıyor, büyük Türk Milletinin ve tüm Sakaryalı hemşehrilerimizin Cumhuriyet Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.

Nice yüz yıllara!" 

MESAJLARI GÖRMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİN...

3/23
mask

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

" Milli Tarihimizin En Büyük Mücadelesi

Cumhuriyet rejiminin, Türk Milletinin Kurtuluş Savaşı’nda canı pahasına göstermiş olduğu fedakârlıklar karşılığında bir ödül olduğunu belirten Başkan Alemdar, milletimizin birlik ve beraberliğinin sonsuza dek milli mücadele ruhuna sahip olmasını dilediğini söyledi.

Milli mücadelenin ilk günlerinde ortaya konulan azmin bugünün kalkınmasında ve gelişiminde bir rehber olduğunun altını çizen Başkan Alemdar: "29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 100. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin bu büyük bayramını yürekten kutluyorum."

MESAJLARI GÖRMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİN...

4/23
mask

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 100. yıldönümü mesajı; 

Başkan Özen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında “Cumhuriyetimiz bu milletin hiçbir boyunduruk altına alınmayacağının ve güçlü yarınlara yürüme iradesinin en büyük nişanesidir. Aziz milletimiz, tarihte olduğu gibi bugün de söz konusu vatan olduğunda canını siper etmekten asla geri durmaz.

Sayısız savaşlara rağmen büyük destanlar yazmış, büyük zaferler kazanmış ve Cumhuriyetle taçlanmış olan bu milleti, başarıya taşıyan top tüfek değil, birlik ve beraberlik ruhu olmuştur. Bu anlamda Cumhuriyet, Türk Milletinin tarih sahnesinde yeniden var oluşunun adıdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün “en büyük eserim” dediği Cumhuriyet, geleceğimizin de en büyük güvencesidir. Cumhuriyetimizin ilanının 100. yıl dönümünde, birlik ve beraberliğin, azmin zaferi olan büyük mücadelenin bizi bu günlere getirdiğinin farkında olup, bizlere bırakılan mirası daha ileriye taşımanın gayreti içinde olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; bizlere bu toprakları ebedi yurt kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını, kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” İfadelerinde bulundu.

MESAJLARI GÖRMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİN...

5/23
mask

Sakarya Üniversitesi Rektörü Profesör Dr. Hamza Al'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı;

"Yarım asrını birlikte yürüdüğümüz Cumhuriyetimizin 100. yılına şahitlik etmenin ve birlikte inşa edeceğimiz Yeni Türkiye Yüzyılına girmenin heyecanını onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

Sakarya Üniversitesi olarak, bundan önce olduğu gibi Yeni Türkiye Yüzyılında da ülkemizin hedeflerini ve halkımızın ihtiyaçlarını önceleyerek insanlığa hizmet etmeye devam edeceğiz.

Cumhuriyetimizin nice başarılı yüzyıllarına büyük katkılar sağlayacak bir üniversite olma temennisiyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyor 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum.
Selam ve sevgilerimle"

MESAJLARI GÖRMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİNİZ...

6/23
mask

Sakarya Barosu Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız'ın  Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Başkan Yıldız mesajında, “Emperyalizme karşı; ete kemiğe bürünüp, bağımsızlık ateşiyle harlanan Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 100. yıl dönümünü milletçe gurur ve coşku içerisinde kutluyoruz. Cumhuriyetimiz, Türk Milletine verilmiş en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Çünkü, tarihin şeref sayfalarına kaydolan şanlı bir mücadele ile bizlere miras bırakılmıştır.

Cumhuriyet ile temel hak ve özgürlükler bireyle buluşmuş, halk egemenliği sağlanmış, çağdaş toplum olmanın göstergesi olan demokrasi en sağlıklı şekilde işleyemeye başlamıştır. Bu yönetim sistemini bizlere kazandıran Ulu Önderimiz, yol göstericimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ümüze minnettarız.

Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde kurulan ve Önderimizin en büyük emaneti olan Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde, bizlere Cumhuriyet'i armağan eden tüm kahramanlarımızı rahmet, saygı ve özlemle anıyoruz. Sakarya Barosu olarak Cumhuriyet değerlerini sonsuza dek savunmaya devam edeceğiz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Yaşasın Cumhuriyet!” dedi.

MESAJLARI GÖRMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİN...

7/23
mask

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı;

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yıl dönümünde Cumhuriyet'in Atatürk'ün önderliğinde, olağanüstü fedakârlıklarla elde edilen eşsiz zaferlerle kurulduğunu anımsatan İl Başkanı Tever, “Bugünlere nasıl geldiğimizi asla unutmadan, şanlı tarihimize ve aydınlık geleceğimize sımsıkı sarılmayı sürdüreceğiz. Geçmişle geleceği buluşturan ‘ Türkiye Yüzyılı’ anlayış ve vizyonuyla Cumhuriyet’i daha güçlü kılacak adımları atmayı, yeni ve kalıcı reformları hayata geçirmeyi sürdüreceğiz” ifadelerine değindi.

Milli egemenliğin yegâne güvencesi Cumhuriyet’in ilelebet yaşayacağını belirten Tever; “Cumhuriyet; demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmak; kalkınan, bağımsız ve güçlü bir Türkiye idealinden vazgeçmeden çalışmak demektir. 100. yılda bir kez daha idrak etmemiz gereken, bunun ödevimiz ve görevimiz olduğudur” dedi.

Tever mesajına şu sözlerle devam etti; “Cumhuriyet’imiz 100 yaşını doldurdu. Kuruluşu gibi, onu ayakta tutmak; hiç de kolay değildi. Dünya üzerinde, her açıdan stratejik öneme sahip bu toprakları işgalden, halkını esaretten kurtaran ve istikbalini şekillendiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman ecdadımızın emaneti başımız üstündedir. Doğru kavramak zorundayız ki; bu emaneti korumak ve ileri taşımanın gereği çok çalışmaktır. Memleketin her köşesine hizmet götürmektir, kalıcı eserler üretmektir. İçeride ve dışarıda birliğimizi, güvenliğimizi tehdit edenlere karşı dimdik durmaktır. Ekonomik, siyasi ve kültürel istiklâlimizi, bizi biz yapan değerlerimizi muhafaza etmektir. ‘Sizin başarınız; Cumhuriyet’in başarısı olacaktır.’ diyen Atatürk’ün altını çizdiği de tam olarak budur.

Bugünlere nasıl geldiğimizi asla unutmadan, şanlı tarihimize ve aydınlık geleceğimize sımsıkı sarılmayı sürdüreceğiz. Geçmişle geleceği buluşturan ‘Türkiye Yüzyılı’ anlayış ve vizyonuyla Cumhuriyet’i daha güçlü kılacak adımları atmayı, yeni ve kalıcı reformları hayata geçirmeyi sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere canları, kanları pahasına kurtuluş mücadelesi veren ve Cumhuriyet’i bize hediye eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. Tüm milletimizin ve Sakaryalı hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi. 

MESAJLARI GÖRMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİN...

8/23
mask

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı;

"Bizlere yüz yıl önce eşit yurttaşlık, özgürlük, barış ve demokrasi içerisinde var olan bir ülke sağlayan Cumhuriyetimizin 100. Yılı.

Ülkemizde Cumhuriyetin kuruluşu, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, emperyalist işgale karşı başlayan mücadelenin bağımsız, aydınlanmacı ve halkçı fikirlerle buluşmasıyla 100 yıl önce bugün gerçekleşti.

Cumhuriyet üzerinde yükseldiği tüm değerlerle birlikte kıymetli. Tam da bu yüzden Cumhuriyetin kurucu değerleriyle barışık; bağımsız, laik, eşit ve özgür bir ülke ısrarından vazgeçmiyoruz.

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Kurtuluş Savaşında hayatını kaybeden şehitlerimizi minnetle anıyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.
Yaşasın Cumhuriyet!"

MESAJLARI GÖRMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİN...

9/23
mask

SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tamer Birlik'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı;

Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SASİAD), Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tamer Birlik yayımladığı mesajda, "Kurtuluş mücadelemizle temelleri atılan cumhuriyetimizin ilan edilişinin 100. yıldönümünü kutlamanın haklı gururu içerisindeyiz. Tarih boyunca bağımsızlık ruhundan taviz vermemiş yüce milletimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde sayısız destana imza atarak bu cennet vatanı bizlere emanet etti. Bizler de bu aziz vatanı, canları pahasına bizlere bırakan atalarımızın emanetlerine sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe hazırlıyoruz.

Türk Milleti sarsılmaz inancıyla, vatanı için canını feda ederek, yaşadığı topraklarda düşmana karşı tüm dünyayı kendine hayran bırakacak bir zafere imza atmış, destanlar yazarak tarihe geçmiştir. Bu büyük zafer, 29 Ekim 1923'te Cumhuriyetin ilanıyla taçlanmıştır. 100 yıl boyunca kazanılan bu değerleri yaşatmak ve daha da ileri taşımak hepimizin görevidir. Bizler de iş dünyası olarak, bugüne kadar olduğu gibi Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında da ülkemizi yeni hedeflerine ulaştırmak ve müreffeh ülkeler seviyesine çıkarmak için azim ve kararlılıkla üretmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin 100. yaşını  kutluyorum. Nice yüz yıllara" dedi.

MESAJLARI GÖRMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİN...

10/23
mask

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ'un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı;

" Türkiye Cumhuriyeti olarak köklü tarihimizin temellerinde yükselen, gelişim, dönüşüm ve değişim kabiliyetine sahip, güçlü bir mazinin birikimi ile yeni bir asra “merhaba” diyoruz. Ülkemizin 100. Yaşı kutlu olsun. Türkiye Cumhuriyeti sonsuza dek yaşasın.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına gururla adım attığımız bugünlerde; değerlerimizle, ülkemize kazandırdıklarımızla, kaybettiklerimizin yerine yenilerini koyarak, manada yorgunluğa müsaade etmeden, yüzümüzü geleceğe dönerek milli fıtratımızda olan üretimin ve ticaretin merkezinde büyüyen yüzyıllık bir ülkeyiz. Özgür ve çağdaş medeniyet seviyesine ulaşmak için mücadeleyi hiç bırakmamış bir milletin ‘Cumhur' olarak yeniden doğuşunun 100. Yılını kutluyoruz. Şüphesiz bu kıymeti muhafaza etmek ve yüceltmek adına mücadelemiz her daim devam edecektir. Ne mutlu bize! Ne mutlu türküm diyene!

Hedeflerimiz çok büyük. Lakin deneyimlerimiz ve referanslarımız da bir o kadar güçlü. Durmadan ilerlemeliyiz. 100. Yıla ulaşmanın gururunu yaşadığımız bir dönemde iş dünyası olarak da, her türlü zorluk karşısında atalarımızdan aldığımız güç ve ilhamla ekonomi alanında günün koşullarına uygun olarak daha kalkınmış ve müreffeh bir Türkiye için var gücümüzle çalışmaya ve yeniliklerin öncüsü olmaya devam edeceğiz. Yüzyıl evvel başlayan bu tarihin bize emanetini her geçen gün çıtayı çok daha yükselterek taşımaya gayret edeceğiz. Hür müteşebbisler olarak girişimcilik kültürünü güçlendirmeye, yeni girişimleri ekonomiye kazandırmaya mecburuz. Elbette bizler de 100 yılı aşkın köklü bir tarihe sahip Odamızın köklerinden aldığı deneyim ve güçle, her daim genç kalacak ideallerimizle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Vatanını en çok seven görevimi en iyi yapandır!" düsturuyla “Üreten Türkiye’nin Üreten Sakarya’sı” olmaya devam edeceğiz.

Cumhuriyet bir dönüm noktasıdır, halkın tam bağımsızlığıdır, Türk milletinin sonsuza kadar yaşayacağının ispatıdır. Bu büyük mirasın mimarları; büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet minnet ve şükranla anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Bu vesileyle özellikle İsrail’in Filistin halkına uyguladığı saldırıyı da lanetle bir kez daha kınıyorum, bu şiddet bir savaş değil katliamdır. Bu şiddet hakkaniyetli bir şekilde barışçıl yoldan çözülmelidir"

MESAJLARI GÖRMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİN...

11/23
mask

ASRİAD Sakarya Şube Başkanı Rıdvan Ulusal'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı;

Asrın İş Adamları Derneği (ASRİAD) Sakarya Şube Başkanı Rıdvan Ulusal, 29 Ekim dolayısıyla paylaştığı mesajda Cumhuriyetin 100'üncü yılını kutladı.

Başkan Ulusal; "Hayalini kurduğumuz " Türkiye Yüzyılı" başladı. Devletimiz ve milletimiz için hayırlı olsun. Mazlum coğrafyaların umudu Türkiye Cumhuriyeti devletimizin 100 yılı kutlu olsun. Asriad olarak 'İkinci Asrın' inşası için hazırız. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı tebrik ederiz" açıklamalarında bulundu.

MESAJLARI GÖRMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİN...

12/23
mask

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (SESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Alişan'ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

"CUMHURİYETİ KORUMAK EN TEMEL VAZİFEMİZ

100 yıllık şanlı cumhuriyetimizin Türkiye’nin daha güçlü geleceğe yönelik en büyük güvencesi olduğunu ifade eden Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Alişan, “Milletin kendi iradesini kendi eline, bizzat direnerek ve savaşarak aldığı Cumhuriyetimiz bugün 100 yaşında ulu bir çınardır. Bizlere düşen en temel vazife Cumhuriyetimizi dün olduğu gibi bugün de yaşatarak geleceğimize bırakacağımız en büyük miras olmasını sürdürmektir” dedi.

100. YILIMIZ KUTLU OLSUN

Esnaf ve sanatkârlar olarak Cumhuriyetin kazanımlarının en büyük zenginlikleri olduğunu ifade eden Alişan, “Bizler alın teri ve emeğimizle Cumhuriyetin dünü, bugünü, yarınıyız. Bizlere Cumhuriyeti armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına bu vesile ile sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Bu vatanı bizlere emanet eden aziz şehitlerimizin kutsal ruhlarına sonsuz saygı, minnet ve dualarımızla Cumhuriyet Bayramımız ve cumhuriyetimizin 100. Yılını kutluyoruz”

MESAJLARI GÖRMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİN...

13/23
mask

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu'nun  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı;

Filizfidanoğlu mesajında, “Ülkemizin en geniş iş dünyası teşkilatı ve bir sivil toplum kuruluşu olarak, Cumhuriyetimizin yüz yıllık hikâyesinden ve kazanımlarından dolayı gurur duyuyoruz.” dedi.

"MÜSİAD; milli ve manevi değerleri benimsemiş, ahlak ve dürüstlüğü ilke edinen, hak ve hukukun gözetilmesi ile adil paylaşım ve dayanışma gibi evrensel değerleri bünyesinde barındıran, çevre duyarlılığı yüksek, toplumsal gelişime katkı sağlamayı ve yardımlaşmayı öne çıkaran, bağımsız ve erdemli bir iş insanları derneğidir.

MÜSİAD’ın vizyonu; tüm dünyada güvenilen, üretim ve yenilikçilikte lider, gündem belirleyen, ülkesine ve milletine ekonomik refah sağlayan, erdemli iş insanlarının oluşturduğu bir sivil toplum kuruluşu olmaktır.

Ülkemizin en geniş iş dünyası teşkilatı ve bir sivil toplum kuruluşu olarak, Cumhuriyetimizin yüz yıllık hikâyesinden ve kazanımlarından dolayı gurur duyuyoruz.

Tam bir asrı geride bırakmış, muhteşem bir medeniyetin ve köklü bir tarihin vârisi olan Cumhuriyetimiz, yüz yıl önceki gibi genç ve dinamik... Bizler, tıpkı yüz yıl önceki gibi heyecanla, ülkemizin yerli ve milli kalkınmasının önünü açmak için “bir ve beraber” olmanın ve millî iradenin gücüne inanarak, azimle çalışıyoruz.

Bizler, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, “ Türkiye Yüzyılı” hedefimize doğru, emin adımlarla yol alırken, MÜSİAD olarak kuruluş değerlerimiz ve misyonumuz çerçevesinde ülkemizin ve milletimizin refahı için bıkıp usanmadan çalışmaya devam ediyoruz.

Bizler inanıyoruz ki, Cumhuriyetimizin kazanımları sayesinde yüz yıldır edindiğimiz tecrübe ve bakış açısı; önümüzdeki “Türkiye Yüzyılı”nda da bizlere kalkınma, istihdam ve katma değer hedeflerimiz doğrultusunda yol gösterecektir.

MÜSİAD, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, milletimizin bağrından doğan bir iş birliği platformu olarak, etkin insani ve ticari diplomasi faaliyetleri icra eden en önemli sivil toplum kurumlarının başında gelmektedir. Bizler, attığımız her bir adımda, tarihi misyonumuzun farkında olarak hareket etmeye çaba gösteriyoruz.

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını idrak ettiğimiz için mutlu ve gururluyuz. MÜSİAD olarak “Bir ve Beraber” olmanın gücüne, “Biz’in Gücü”ne inanıyoruz. Türkiye, Türkiye’den daha büyüktür ve daha adil bir dünya mümkündür. Bu idealle ve kararlılıkla yolumuza Türkiye Yüzyılı’nda da devam edeceğiz. Muhteşem mazimizden güç olarak parlak bir âtiyi inşa edeceğiz.

Şunu çok iyi biliyoruz ki, Cumhuriyetimizin tüm kazanımları, ülkece birbirimize sahip çıkmamız sayesinde olmuştur. Millî ve manevi değerlerimiz etrafında kenetlenerek bayrağımızı dünyanın her köşesinde dalgalandıracağız.

Tam 100 yıl önce, bağımsızlığımızın nişanesi olan Cumhuriyet’in kurucusu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; Cumhuriyetimizin bugünlere gelmesine vesile olan tüm kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı ve Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun."

MESAJLARI GÖRMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİN...

14/23
mask

Büyük Birlik Partisi MKYK üyesi Yasin Kobal'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı;

"Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını; Avrupa’da devam eden ve dünya barışını tehdit eden savaşın; Filistin’de, aralarında binlerce çocuğun da olduğu sivillerin hedef alındığı, artık bir soykırıma dönüşen katliamların gölgesinde kutluyoruz. Savaşların, ölümlerin, göçlerin, açlığın, yoksulluğun, insana dair, insanlığa dair tüm değerleri yok ettiği bölgemizde, Türkiye, bir huzur ve barış adası olarak, güven içinde varlığını devam ettiriyor. Milletimizin Anadolu topraklarındaki varlığı, 100 yıl önce topraklarımızdan temizlediğimiz devrin işgalcileri tarafından hala “sorun” olarak görülmesine rağmen ayaktayız. İşgal ve yok etme teşebbüsleri hüsranla sonuçlandıktan sonra, ekonomimizin gelişmemesi, dünya Türklüğüyle bağlarımızın yeniden kurulmaması için, Cumhuriyet tarihi boyunca bize musallat ettikleri, ayaklanmalara, darbelere, terör örgütlerine; bu komplo ve tertiplere, doğrudan ve kendi menfaatlerine göre şekillendirdikleri uluslararası kuruluşlar aracılığıyla destek olmalarına rağmen ayaktayız. Sadece Türklerin hakim olduğu dönemlerde barış içinde yaşayan Ortadoğu’da; sömürülerini devam ettirmek için hareket alanımızı sınırlamaya, bizi güçsüz bırakmaya çalışanların, ülkemize uyguladıkları baskılara, askeri, siyasi, ekonomik yaptırımlarına rağmen ayaktayız. 100 yıl boyunca yaşadığımız onca badireye rağmen, bölgemizde ve dünya üzerinde, soydaşlarımıza, dindaşlarımıza ve dünya mazlumlarına, el uzatabilecek, kucak açabilecek güce sahibiz. 

Bunu, en çok, 100 yıl önce, sağlam temeller üzerine kurduğumuz ve hayatlarımız pahasına yaşattığımız Cumhuriyetimize borçluyuz. Daha güçlü olacağız. Türkiye Cumhuriyeti, bölgemizde örneklerine sıkça rastladığımız, “bahşedilmiş” ya da “kurdurulmuş” bir devlet değildir. Türkiye Cumhuriyeti’nin, kuruluş ve varoluş hikayesinin her sayfasında, şehitlerimizin kanı, annelerin ve evlatların gözyaşı bulunur. Vatanımıza, devletimize, milletimize ve inançlarımıza bağlılığımız, binlerce yıl, hür ve bağımsız bir şekilde yaşamamızı sağladı. Vatanımıza, devletimize, milletimize ve inançlarımıza bağlılığımızı devam ettirdiğimiz sürece, devletimizi sonsuza dek yaşatacağız. Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünü ve Aziz Milletimizin Cumhuriyet Bayramını; dünya üzerindeki mazlumlarının acılarının son bulmasına, birlik ve beraberliğimizin daim olmasına vesile olması dileklerimle kutluyorum. Başta, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, varlıklarını devletimizin ve milletimizin varlığına armağan eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, rahmetle ve saygıyla yad ediyorum."

MESAJLARI GÖRMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİN...

15/23
mask

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu'nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı;

"Cumhuriyet, Türkiye'nin modernleşme yolundaki en önemli adımlarından biridir ve 29 Ekim, Cumhuriyetimizin ilanının yıldönümünü coşkuyla kutladığımız bir gündür. Cumhuriyet, toplumun her kesimine eşit haklar ve fırsatlar sunarak, kadınlarımızın da toplumsal hayatta daha aktif bir rol oynamasının kapılarını açmıştır. Bu nedenle, Cumhuriyetin kuruluşu kadınlar için büyük bir dönüm noktasıdır.

Laiklik, din ve devlet işlerinin ayrılmasını sağlayarak toplumsal çeşitliliği ve farklı inançları koruma altına alır. Bu da özellikle kadınların kendi inançlarına özgürce sahip olmalarını ve eşitlikçi bir toplumda yaşamalarını destekler.

Cumhuriyetin 100. yılında kadınlar olarak, bu değerlere daha fazla sahip çıkmalı, laiklik ilkesini ve Cumhuriyeti korumalıyız. Kadınlar, toplumun teminatıdır ve eşitlikçi bir Türkiye için mücadelemizi sürdüreceğiz.

Cumhuriyet’in temellerinde eşit emeği olan isimler, Halide Edip, Gördesli Makbule, ardından Bahriye Üçoklar, Türkan Saylan gibi büyük insanların anıları, bize her zaman yol göstermeye devam edecektir. Son yıllarda ulusal bayramlarımızın sevincini yaşamamıza engel olmak isteyenler, bilmelidir ki ulusal bayramlar, halkın kendi tarihine saygı gösterdiği ve onurlandığı günlerdir. Bizler, en zor koşullarda bile başımızı dik tutacak, umutlarımızı canlı tutacak ve kararlılıkla ilerlemeye devam edeceğiz” 

MESAJLARI GÖRMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİN...

16/23
mask

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı Zafer Adalet’in Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı bayram mesajı;

"Mustafa Kemal Atatürk laik, demokratik, bağımsız bir Türkiye vizyonuyla hareket etmiş ve ülkeyi bu ilkelere göre yeniden inşa etmiştir. Atatürk’ün mirası Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığının bir kutlaması ve geleceğin bir ilham kaynağıdır.

Mustafa Kemal Atatürk 28 Ekim 1923 akşamı çalışma arkadaşlarına “Yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz.” dedi ve ertesi gün Meclis açıldığında Türkiye’de Cumhuriyet resmen ilan edildi.

Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bugün Cumhuriyet değerlerimizin ne anlam ifade ettiğini çok daha iyi anlıyoruz. Atatürk diyor ki “Çağdaş bir Cumhuriyet kurmak demek ulusun insanca yaşamasını bilmesi insanca yaşamanın neye bağlı olduğunu öğrenmesi demektir.”

İnsanca yaşamak; her alanda insanın özgürleşmesi; toplum ve devlet yaşamında, inançlarda, değerler sisteminde, ahlakta erdemli olması ve aklı, bilimi, bilimsel ve laik düşünceyi dünyasal işlerde yol gösterici olarak benimsemesidir.

Atatürk, Türk ulusunun, insanca, insana yaraşır bir yaşam düzeyine erişmesi için Cumhuriyet kurmuştur.

Atatürk, Kurtuluş Savaşlı Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü sağlamış, Türk ulusunu tutsaklıktan, dahası yok olmaktan kurtarmıştır. Türkiye topraklarının bölünmez bütünlüğünü, Türk ulusunun bağımsızlığını korumak; bu tür yıkımların bir daha yaşanmaması için Cumhuriyeti kurmuştur.

Atatürk, şöyle diyor ; “Biz, köylünün fakirleşmesi, traktörüne çift hayvanlarına el koymak; köylüyü üretemez duruma düşürmek, köylünün ürününü değersiz kılmak için değil; gerçek üretici olan köylüyü, milletin efendisi olmak için cumhuriyeti kurduk. Biz esnafımız zor durumda kalsın, işyerlerini kapatsın, çalışamaz duruma gelsin diye değil, işçimizin, esnafımızın, köylümüzün hakkı olan refaha kavuşması için cumhuriyeti kurduk.”

Atatürk diyor ki; “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu, o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Mazide muktedirken, bütün kuvveti ile çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin istikbale güvenle bakmaya hakkı yoktur.”

Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün bize bahşettiği güzellikler anan değil anlayan bir toplum olmamızı dilerken, Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi, çağdaş Cumhuriyet için emek verenleri saygı ve minnetle anıyorum.
Ruhları şad, mekanları cennet olsun."

MESAJLARI GÖRMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİN...

17/23
mask

Sakarya Genç Girişimciler ve İş İnsanları Derneği Başkanı Zafer Bekdemir'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı;

" Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, zamanının çok ötesinde ve hâlâ geçerli olan vizyonuyla milletimize armağan ettiği ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılını’ büyük bir gururla kutluyoruz. Cumhuriyet; Millî Mücadele’nin, İstiklal Savaşı’nın sonucunda elde edilen başarının tacıdır.

Cumhuriyet, ilerici ve öngörülü yaklaşımlarıyla bizlere çağdaş bir toplum olmanın bütün anahtarlarını sunmuştur. Hayalimizdeki daha çok güçlü Türkiye yarınlarına ulaşmak için çağdaş bir eğitim sistemi ile yetişmiş, özgür düşünen, bilim-kültür-sanat alanlarında iyi yetişmiş, sosyal sorumluluk sahibi gençlerimiz, ilk yüzyılımızda olduğu gibi ikinci yüzyılımızda en önemli gücümüz olacaktır.

Çağdaş ve uygar bir Türkiye’de hep birlikte; bilimden aldığımız güçle, huzurla ve güvenle yaşamaya devam edeceğimiz ikinci yüz yılımız için onları cesaretlendiriyoruz. 100 yıllık geçmişimizden aldığımız güç ve inanç, gençlerin azmi ve başarısıyla daha da ileriye taşınacaktır. Cumhuriyetimizin ilk yüzyılında atılan temeller, oluşturulan birliktelik sayesinde ikinci yüz yılımızda güçlü ve mutlu bir geleceğimiz olacak.

AR-GE faaliyetlerine öncelikli yatırımlar yapmak. Bilimsel, teknolojik yenilikleri teşvik etmek. Ülkeyi bilim ve teknoloji üssü haline getirmek. İleri teknolojileri en yaygın şekilde geliştirip, kullanmak önceliğimiz olacak. Cumhuriyetimizin yüzyılını coşkuyla kutlarken diğer taraftan da yeni yüzyıl için dünyanın takip edeceği yenilikleri hayata geçirmek yeni görevimiz olacak. Her zamankinden daha çok çalışarak 100 yıllık Cumhuriyetimize yakışır işlere imza atacağız” dedi

Türk milletinin tarih yolculuğundaki varoluş mücadelesi cumhuriyetin ilanı ile taçlanmıştır. Bağımsızlık düşüncesi ile inşa edilen Türkiye Cumhuriyeti, istiklal mücadelemizi zafere ulaştıran birlik ve beraberlik ruhunun büyük eseridir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz. 100. yıl yolunda Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

MESAJLARI GÖRMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİN...

18/23
mask

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı İbrahim Şahin'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı;

“Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun. Nice Yüzyıllara”

“Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın büyük coşkusu, gururu ve heyecanı içindeyiz. Türk Milleti için Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyetin kuruluşu önemli bir dönüm noktası olmuştur. Bu nedenle Cumhuriyet, korunması ve ödün vermeden yaşatılması gereken en değerli varlığımızdır. Cumhuriyet; tarih boyunca yazılan kahramanlık destanının taçlandığı bir anıt; bağımsızlık, eşitlik ve özgürlük idealleriyle dolu bir miras ve ülkemizin küllerinden doğduğu, ulusumuzun kaderinin değiştiği kurtuluş mücadelesinin tacıdır. İşte bu miras ve geçmişten aldığımız sorumluluğu, daha da büyüterek sürdüreceğiz.

100 yıllık Cumhuriyetin, ülkemizi bugün getirdiği medeniyet seviyesinden asla taviz vermemeliyiz, bu seviyeyi yeterli de görmemeliyiz. Daha çok çalışmalıyız. Cumhuriyet, bizi birbirimize bağlayan en önemli bağdır. Cumhuriyetimizi korumak ve kollamak, hepimizin en kutsal vazifesi olmalıdır.

Bu vesileyle, tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ülkemizin bütünlüğü uğruna canını vermiş tüm aziz şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyoruz. Nice Yüzyıllara…”

19/23
mask

Bilişim Sektörü Dernekleri Federasyonu TÜBİFED Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Kırık'ın Cumhuriyet Bayramı mesajı;

 “Cumhuriyetimizin 100. yılında, büyük bir gurur ve coşku içindeyiz. Tarihi bir ana tanıklık ediyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında, geçmişimize minnettarız, bugünümüze güveniyoruz ve yarınımıza umutla bakıyoruz. Bu büyük mirası gelecek kuşaklara daha da güçlü bir şekilde aktaracağız.

28 Ekim 1923 günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Efendiler! Yarın Cumhuriyet’i ilan edeceğiz.” sözüyle 29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyetimizin bugün 100. Yılını kutlamanın onurunu yaşıyoruz.

Bu tarihi günde bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenmeliyiz. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında, birlik ve beraberlik içinde daha büyük başarılar elde etmek için el birliğiyle çalışmalıyız. Cumhuriyeti atalarımız kurdu, onu yükseltecek ve yaşatacak olan bizleriz. Sözümüz olsun. Cumhuriyetimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Bu mutlu günde büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

MESAJLARI GÖRMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİN...

20/23
mask

Türk Veteriner Hekimler Birliği ve Sakarya Veteriner Hekimler Odası'ndan kutlama mesajı

Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Volkan Toker, Cumhuriyetin 100'üncü yılı için bir kutlama mesajı yayınladı.

"Türk Veteriner Hekimleri Birliği olarak Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla kutluyoruz!

Yediden yetmişe herkes gibi büyük mirası gelecek nesillere taşımanın gururunu yaşıyoruz. Bu varoluş yolculuğuna önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile katkı veren tüm meslektaşlarımıza minnettarız.

Kurtuluş Savaşı sırasında dayanıklı sığır vebası serumu ile sığır vebası salgını kontrol altına alınarak ordunun lojistik gücünü yeniden kazandırarak Kurtuluş Savaşı’nın seyrini değiştiren Veteriner Hekim Ord. Prof. Dr. Süreyya Tahsin Aygün başta olmak üzere hayatı pahasına ülkemizin bilimine katkıda bulunan, o günün koşullarında aşı üreten, sonraki yıllarda toplum sağlığı, hayvan sağlığı ve refahı, ülkenin hayvan varlığı konusunda fedakarca çalışan sayısız veteriner hekim tarihimizde yerini almıştır. Bu sayededir ki aşı üreten kurumlarımız, bilimsel temelde üretime destek olan kurumlar kurulmuş, hayvan sayımız artmış ülkemiz kendine yetebilen bir ülke haline gelmiştir.

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP), Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü (WOAH) ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) bir araya gelerek - tek sağlık - yaklaşımıyla gelecekteki pandemileri önlemeye ve sağlığı sürdürülebilir bir şekilde geliştirmeye yönelik uluslararası taleplere yanıt verebilmek için Tek Sağlık Ortak Eylem Planını (2022–2026) (OH JPA) geliştirmişlerdir. Bu eylem planında; önümüzdeki yıllarda salgınlar, gıda kıtlığı, antibiyotik direnci, iklim krizi sorunlarına dikkat çekmişlerdir. Veteriner hekimler, bu ortak eylem planının ana unsuru olup; hayvan sağlığının korunması ve refahının geliştirilmesi, global açlığa karşı savaş, zoonoz hastalıkların önlenmesi, gıda kalitesi ve güvenliğinin sağlanması, çevre ve biyoçeşitliliğin korunması, hayvancılığın geliştirilmesi alanında yaptıkları çalışmalarla bir ülkenin en yaşamsal alanlarında görev yapmaktadırlar. Bir anlamda ülkemizin bağımsızlığının teminatıdırlar.

Ülkeler hayvanlarının ve insanlarının sağlığını korumak için 1935 de Cenevre de “Beynelmilel Cenevre Veteriner sözleşmesi” imzalamışlardır. Ülkemizin de taraf olduğu bu anlaşma TBMM’de çıkarılan 3243 sayı ile kanunlaşmıştır. Bu kanuna göre veteriner hekimliği hizmetleri; merkezde Bakanlığa doğrudan bağlı Veteriner İşleri Genel Müdürlüğü, taşrada ise veteriner işleri il/ ilçe müdürlükleri, laboratuvarlar, araştırma enstitüleri, haralar vb. şeklinde teşkilatlandırılmıştı. Böylece hızlı hareket edebilen kurumsal altyapısı güçlü bir teşkilat yapısıyla salgınlar önleniyor, koruyucu hekimlik hizmetleri en üst seviyede veriliyor, hayvan varlığımız artıyordu.

Ancak 1984 yılında yürürlüğe konulan 212 Sayılı KHK ile Cumhuriyetin en köklü kurumlarından biri olan Veteriner İşleri Genel Müdürlüğü ortadan kaldırılmıştır. Böylece 1984 yılından başlayarak Cumhuriyet’in tarım ve hayvancılık kazanımlarını yıpratan ve giderek yok eden bir süreç yaşanmıştır. Bu tarihe kadar Tarım ve Orman Bakanlığı içinde özerk, dinamik bir yapı olan veteriner hekim teşkilatlanması yok sayılmış, Veteriner İşleri Genel Müdürlüğü ve bağlı il ve ilçe müdürlükleri, tarımsal uzmanlık kurumları, aşı üretim merkezleri kapatılmış, üreticiyi ithalatla terbiye etme süreci başlamıştır. Bu durum üretimde sürdürülebilirliği yok etmiş, üretici giderek artan oranda üretimden çekilmiştir. Bu durum, biz veteriner hekimler açısından artık ülkemiz için adeta beka sorunu olabilecek duruma gelmiştir. Bu nedenlerle kaygılarımızı kamuoyuyla paylaşmak, yetkililerden adım atmasını talep etmek için bu basın açıklamasının tam da 100. yılda yapılmasına karar verilmiştir.

Ülkemizde yeniden hayvansal üretimin arttırılması, hayvan varlığı açısından kendine yetebilen bir düzeye gelmesi, hayvan ve toplum sağılığı ile yeterli ve güvenilir gıda için gerekli adımların gecikmeden atılması gerekmektedir.

Bu amaç için; veteriner hekimlik hizmetleri 3243 sayılı kanunla kabul edilen Cenevre sözleşmesine uygun şekilde yeniden yapılandırılmalıdır. Çünkü 3243 Sayılı Kanun hala yürürlüktedir. Anayasamızın 90’ıncı maddesinin son fıkrasında “Usulüne göre yürürlüğe konulmuş milletlerarası antlaşmalar kanun hükmündedir. Bunlar hakkında Anayasaya aykırılık iddiası ile Anayasa Mahkemesine başvurulamaz” hükmü bulunmaktadır. Kamuda uygulanan veteriner hizmetleri idari yapılanması 3243 Sayılı Kanunun 3. Maddesine aykırılık teşkil etmektedir. Bu talebimizi içeren dilekçemizi Türk Veteriner Hekimleri Birliği ve 56 Veteriner Hekim Odası mesleki derneklerimiz, vakıflarımız ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Makamı’na sunacağız. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

MESAJLARI GÖRMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİN...

21/23
mask

Sakarya Eşraf Platformu Başkanı Faruk Kır, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Kır'ın mesajı;

"Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 100. yılına girdiğimiz bu günden tam 100 yıl önce bu bize bu coğrafyayı vatan kılan başta Cenabı Allah’a üstün zekası cesareti, feraseti ve devlet adamlığını ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e vatana düşman çizmesi girmesin namusa el değmesin diye canından geçen ecdadımızı rahmet minnet ve şükranla anıyor ülkemizin bir daha böyle mucizelere mecbur kalmamasını temenni ediyorum diyerek , iyi ki varsın Cumhuriyet."

MESAJLARI GÖRMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİN...

22/23
mask

Türkiye Kamu-Sen Sakarya İl Temsilcisi Kenan Toka’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı;

“Bilindiği üzere; Bugün Türk Yüzyılı olarak ifade ettiğimiz Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılını idrak ediyoruz.

Sonsuza kadar yaşatmak için ant içtiğimiz Vatanımızın Cumhuriyet Bayramı hepimize kutlu olsun.

Bu kutlu günün özel anlam ve önemine binaen; 29 Ekim tarihinde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, Milli Mücadele kahramanlarımızın, vatanın istiklali için kanlarını vatanına aziz toprağına döken tüm şehitlerimizin, Kara Fatmalar, Sütçü İmamlar, Hasan Tahsinler, Gördesli Makbuleler, Tayyar Rahmiye Hanımlar , Şerife Bacılar , Halime Çavuşlar, Fevzi Paşa, Kazım Karabekir'ler , Nezahat Onbaşı, Şahin Beyler ve Yörük Ali Efelerin , ahirete intikal eden gazilerimizin aziz ruhlarına okuduğumuz duaları hediye ettik sen kabul eyle Allah'ım.

Bugün Filistin’de, Gazze’de terör devleti katil İsrail ve destekçilerini buradan bir kez daha şiddetle kınıyoruz. Dün Hocalı’da, Azerbaycan’da, Bosna’da, Doğu Türkistan’da her nerede bir Müslümana soyadaşımıza kim zulüm ettiyse Rabbim onları kahru perişan eylesin. Tüm dünyanın gözleri önünde yaşanan insanlık dramına dur diyecek, çare olarak gözünün içine bakılan Türk vatanını sen koru Yarabbim.

Vatanın bölünmez bütünlüğü ülkenin bekası dalgalanan Al Sancağın, Cumhuriyetin ne kadar önemli ve vazgeçilmez olduğunun önemi bugünlerde daha da anlam kazanmıştır. Yedi düvele baş kaldırmış toprağı vatan eyleyenlerin evlatları olarak üstümüze düşen, vatanın ve nesillerimizin geleceği için çok çalışmak, devletimizin bizlere tevdi ettiği kamu görevlerimizi en iyi şekilde ifa etmektir.

Peygamber Efendimizin “Vatan sevgisi imandandır” sözünü, “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” diyen Atatürk’ün sözünü şiar edinin.

Türkiye Kamu-Sen olarak ülkemizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlar esenlikler dileriz.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

CUMHURİYETİMİZİN 100 NCÜ YILI KUTLU OLSUN

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE….”

MESAJLARI GÖRMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİN...

23/23
mask

Şehrin sevilen simalarından Aytaç Çapoğlu'nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı;

"Cumhuriyetin 100. yılında tüm Sakaryalıların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum."

29 Eki 2023 - 12:19 - Güncel --- Okunma

Son bir ayda medyabar.com sitesinde 12.211.657 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

01

Denetmen - CUMHURİYET BAYRAMINA MİLLİ DEĞERLERE ATATÜRK'E DEVLET'E BAĞLILIĞIYLA TANINAN İLİMİZ SENDİKACISI KENAN TOKA VE YÖNETİMİNİ KUTLUYORUM KAMUSEN ÜYELERİNİN DOĞRU KARARI VERDİKLERİNİ DÜŞÜNÜYORUM. İLİMİZİ ÜLKEMİZİ İLGİLENDİREN KAMUSAL ALANDA YAPTIKLARI İCRAAT VE FAALİYETLERİ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 30 Ekim 09:35