- G:

Kocaeli'de 8 Aralık Cuma günü elektrikler kesilecek! Tam 6 ilçede haftayı elektriksiz kapatacak!

8 Aralık 2023'te Kocaeli'nin 6 ilçesinde gerçekleşecek planlanmış elektrik kesintisi detayları belli oldu. Hangi mahalle ne zaman etkilenecek? İşte cevabı...

Emirhan Ağsakallı
Emirhan Ağsakallı Tüm Haberleri
mask

Kocaeli'de 6 ilçeyi kapsayan elektrik kesintisi yaşanacak

Kocaeli'ye bağlı ilçeler, Cuma günü yaşanacak büyük bir elektrik kesintisiyle karşı karşıya. Bu planlanan kesinti, bölgenin birçok noktasını etkileyecek. Vatandaşların günlük yaşantısını ciddi anlamda etkileyecek olan bu kesinti, özellikle belirtilen mahallelerde yaşayanlar için önem taşıyor.

8 Aralık 2023'te Hangi İlçe ve Mahalleler Etkilenecek?

8 Aralık 2023 Cuma günü boyunca Kocaeli'nin 6 ilçesinde farklı mahallelerde elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintinin sebebi, bölgedeki enerji dağıtım hatlarında yapılacak olan bakım ve onarım çalışmaları olarak belirtildi.

Kesintinin Ne Zaman Olacağı ve Hangi Mahallelerin Dahil Olacağı Belli Oldu

Planlanan elektrik kesintisi kapsamında etkilenecek mahalleler ve kesinti süreleri aşağıda detaylı olarak sıralanmıştır...

2/8
KOCAELİ - DERİNCE Planlanan Elektrik Kesintisi mask

KOCAELİ - DERİNCE Planlanan Elektrik Kesintisi

Derince ilçesinde 8 Aralık 2023 tarihinde 09:00 ile 17:00 saatleri arasında ÇINARLI, FATİH SULTAN mahallelerinde bazı sokak ve caddelerde planlanan elektrik kesintisi yapılacaktır.

Etkilenecek bölgeler arasında

GEZER SK., ISIL, KIRAÇ SK., NARLI SK., SARI LALE, SARI LALE SK., UFUKHAN SK., YALÇIN SK. gibi yerler bulunmaktadır.

ELEKTRİK KESİNTİLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİNİZ

3/8
KOCAELİ - KARAMÜRSEL Planlanan Elektrik Kesintisi mask

KOCAELİ - KARAMÜRSEL Planlanan Elektrik Kesintisi

Karamürsel ilçesinde 8 Aralık 2023 tarihinde 09:00 ile 17:00 saatleri arasında EREGLI, EREĞLİ, TEPEKÖY, AVCIKÖY, ÇAMDIBI, ÇAMDİBİ, FULACIK, KIZDERBENT, SEMETLER, YALAKDERE, EREGLI, EREĞLİ, TEPEKÖY mahallelerinde bazı sokak ve caddelerde planlanan elektrik kesintisi yapılacaktır.

Etkilenecek bölgeler arasında

ALP, ANAFARTALAR, BULUT SK., ÇAKIR AHMET, DAR, ESEN YALI SK., IHLAMUR SK., İSKELE SK., KARAMANOGLU, KIRLANGIÇ, KIRLANGIÇ SK., KIZILÜZÜM, KIZILÜZÜM CD., KORDONBOYU., KÖROGLU MEHMET, KÖROĞLU MEHMET SK., MEHMET YUSUF BORA, MÜREN SK., ORKİNOS SK., SELVİCİK CD., SÜLEYMAN ÇELEBİ SK., ŞEHİT SK., ŞEHRİYAR SK., AVCIKÖY MERKEZ MEVKII, AVCIKÖY MERKEZ MEVKİİ KÜME EVLER, BAĞDAT, BOZKURT MEVKII, BOZKURT MEVKİİ, BOZKURT MEVKİİ KÜME EVLER, ÇAMDIBI MERKEZ MEVKII, ÇAMDİBİ MERKEZ MEVKİİ KÜME EVLER, ÇINARLI CD., FULACIK MERKEZ MEVKII, FULACIK MERKEZ MEVKİİ, FULACIK MERKEZ MEVKİİ KÜME EVLER, GÜLERSOY SK., ISTANBUL, İSTANBUL SK., KIZILAGAÇ MEVKII, KIZILAĞAÇ MEVKİİ KÜME EVLER, PEKMEZCİ SK., PENDİK SK., SADIK SK., SEMETLER MERKEZ MEVKII, SEMETLER MERKEZ MEVKİİ KÜME EVLER, VALIDE KÖPRÜ, VALIDE KÖPRÜ MEVKII, VALIDE KÖPRÜ MEVKII KÜME EVLER, VALIDE SULTAN, VALİDE KÖPRÜ CD., YALAK DERE, YALAK DERE CD., 3236, ALP SK., AYNALI SAZAN SK., BARBAROS HAYRETTİN BULVAR, BAYIR SK., BORA SK., BOYAOVA SK., CAN SK., CÜNEYT KURBAN SK., DALGA SK., DAROVA SK., DEFNE CD., DEMİR SK., GÖKÇE SK., GÜMÜŞ SK., HASAN ERGİN SK., HASBEYLER YAYLASI SK., ISPARI, İNCİ SK., İSPARİ SK., İZMİT CD., KADİFE SK., KARAMANOĞLU, KARAMANOĞLU SK., KARAMÜRSEL, KARAMÜRSEL CD., KORDONBOYU, KUMYALI, KUMYALI CD., MEHMET YUSUF BORA CD., MELANURYA SK., MURATÇIKLI SK., MÜMİN YILDIZ SK., ORUÇ REİS SK., SARDALYA SK., SARI ŞABAN CD., SEHRIYAR, SELANİK CD., ŞAFAK SK., TURNA SK., YONCA, YONCA SK. gibi yerler bulunmaktadır.

ELEKTRİK KESİNTİLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİNİZ

4/8
KOCAELİ - KARTEPE Planlanan Elektrik Kesintisi mask

KOCAELİ - KARTEPE Planlanan Elektrik Kesintisi

Kartepe ilçesinde 8 Aralık 2023 tarihinde 09:00 ile 17:00 saatleri arasında DERBENT, SIRINSULHIYE, ŞİRİNSULHİYE mahallelerinde bazı sokak ve caddelerde planlanan elektrik kesintisi yapılacaktır.

Etkilenecek bölgeler arasında

ALİ EFENDİ SK., BAKKAL SK., BARUT SK., DEĞİRMEN VADİSİ SK., DOĞUŞ CD., ELVEDA SK., HALK SK., HEYBE, HEYBE SK., MECİT SK., MESCİT SK., ÖMERAĞA SK., RUMELI, RUMELİ SK., SARMASIKLAR, SARMAŞIKLAR SK., SIRINAGA, SÖNMEZLER SK., ŞİRİNAĞA CD., TURCAN, TURCAN SK., UZUN YOL, UZUN YOL SK. gibi yerler bulunmaktadır.

ELEKTRİK KESİNTİLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİNİZ

5/8
KOCAELİ - İZMİT Planlanan Elektrik Kesintisi mask

KOCAELİ - İZMİT Planlanan Elektrik Kesintisi

İzmit ilçesinde 8 Aralık 2023 tarihinde 09:00 ile 15:30 saatleri arasında YESILOVA, YEŞİLOVA mahallelerinde bazı sokak ve caddelerde planlanan elektrik kesintisi yapılacaktır

Etkilenecek bölgeler arasında

ASLI, AYKAR, AYKAR SK., BIBERIYE, BİBERİYE SK., BURÇAK SK., CESUR, CESUR SK., DEĞİŞİM SK., ECE SK., ERİK SK., ERMAN SK., GAMZE SK., HALİDE EDİP ADIVAR CD., HAYRANLAR, KARDEŞ SK., KASSEL SK., KUTLU SK., MASUM SK., SEGAH SK., SELİN SK., SERPİL SK., ŞEHİT BURHAN SARI SK., ŞEHİT NECMİ SEMERCİ SK., TUTKU SK., ZIRVE, ZÜBEYDE HANIM CD. gibi yerler bulunmaktadır.

ELEKTRİK KESİNTİLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİNİZ

6/8
KOCAELİ - KANDIRA Planlanan Elektrik Kesintisi mask

KOCAELİ - KANDIRA Planlanan Elektrik Kesintisi

Kandıra ilçesinde 8 Aralık 2023 tarihinde 09:00 ile 17:00 saatleri arasında AKÇAOVA, ÇALCA, KUBUZCU, SELAMETLİ mahallelerinde bazı sokak ve caddelerde planlanan elektrik kesintisi yapılacaktır.

Etkilenecek bölgeler arasında

ABDIPASA MEVKII, ABDİPAŞA MEVKİİ KÜME EVLER, AKÇAOVA MERKEZ MEVKII, AZAKLI MEVKII, AZAKLI MEVKII KÜME EVLER, AZAKLI MEVKİİ KÜME EVL, AZAKLI MEVKİİ KÜME EVLER, ÇALCA MERKEZ MEVKII KÜME EVLER, ÇALCA MERKEZ MEVKİİ KÜME EVLER, KOCAÇALCA MEVKII, KOCAÇALCA MEVKII KÜME EVLER, KOCAÇALCA MEVKİİ KÜME EVLER, KUBUZCU BÖCEKLER MEVKII, KUBUZCU BÖCEKLER MEVKİİ KÜME EVLER, TEPE KÖY MEVKİİ KÜME EVLER, TEPEKÖY MEVKII, TEPEKÖY MEVKİİ KÜME EVLER gibi yerler bulunmaktadır.

ELEKTRİK KESİNTİLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN SIRALAMAYI TAKİP EDİNİZ

7/8
KOCAELİ - GEBZE Planlanan Elektrik Kesintisi mask

KOCAELİ - GEBZE Planlanan Elektrik Kesintisi

Gebze ilçesinde 8 Aralık 2023 tarihinde 09:00 ile 16:00 saatleri arasında AKSE mahallelerinde bazı sokak ve caddelerde planlanan elektrik kesintisi yapılacaktır.

Etkilenecek bölgeler arasında

456., 456. SK., 555., 556., 556. SK., 557., 557. SK., RAHMİ DİBEK CD. gibi yerler bulunmaktadır.

8/8
Sıkça sorulan sorular mask

Sıkça sorulan sorular

Elektrik kesintisi nedir?

Elektrik kesintisi, elektrik enerjisinin belirli bir bölgedeki iletim veya dağıtım sistemlerindeki bir sorun nedeniyle kesilmesidir.

Elektrik kesintileri neden olur?

Kesintilere birden çok sebep neden olabilir, örneğin doğal afetler, ekipman arızaları, aşırı yüklenme, bakım çalışmaları vb.

Elektrik kesintisi ne kadar sürer?

Kesinti süresi genellikle kesintinin nedenine ve şebekenin onarım süresine bağlıdır. Kısa süreli kesintiler birkaç dakika sürebilirken, daha ciddi sorunlar günlerce devam edebilir.

Elektrik kesintisi durumunda ne yapmalıyım?

Kesinti durumunda yapılması gerekenler arasında şunlar bulunabilir: güvenli bir şekilde elektrikli cihazları kapatma, acil durum lambalarını kullanma, cep telefonlarını şarj etme, gıda bozulmasını önlemek için buzdolabını mümkünse açmama vb.

Elektrik kesintisi sırasında acil durum lambaları çalışır mı?

Evet, acil durum lambaları genellikle kendi pil güç kaynaklarına sahiptir, bu nedenle elektrik kesintisi sırasında çalışabilirler.

Elektrik kesintisi sigortama zarar verebilir mi?

Kesintiler genellikle sigorta sistemine zarar vermez. Ancak, kesinti sonrasında ani bir enerji dönüşü olduğunda cihazlar zarar görebilir.

Elektrik kesintilerini önlemek mümkün mü?

Kesintileri tamamen önlemek zor olsa da, belirli önlemler alarak etkilerini azaltmak mümkündür. Örneğin, düzenli bakım, ekipman güncellemeleri ve aşırı yüklenmeyi önleme gibi.

Elektrik kesintilerine karşı bir jeneratör kullanmalı mıyım?

Bu kişisel bir tercih ve ihtiyaç meselesidir. Jeneratörler, elektrik kesintileri sırasında enerji sağlamak için kullanılabilir, ancak doğru kullanım ve bakım önemlidir.

Bu sorular, genel olarak elektrik kesintileri hakkında bilgi sağlamak üzere kullanılabilir ve kişinin özel durumuna bağlı olarak daha spesifik sorular da ortaya çıkabilir.

07 Ara 2023 - 10:20 Kocaeli- Güncel --- Okunma

Mahreç  Emirhan Ağsakallı

Son bir ayda medyabar.com sitesinde 11.509.551 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.