Dünyaca ünlü LOHR, yeni Valohr Plato’yu görücüye çıkarttı! Artan taleplere cevap geldi: LOHR kalitesi Valohr Plato ile yollara indi

50 yılı aşkın süredir yük ve insan taşımacılığı sistemleri tasarımı, üretimi ve pazarlaması alanında dünya çapında ismini duyuran ve uzmanlaşan Fransız Şirketi Lohr, yeni markası Valohr çatısı altında ürettiği Plato isimli yol treylerini Sakarya’daki fabrikasında görücüye çıkarttı.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

LOHR KİMDİR?

Robert Lohr tarafından 1963 yılında temelleri atılan Lohr Endüstri, merkezi Duppigheim Fransa’da bulunan ve 50 yılı aşkın süredir yük ve insan taşıma sistemleri tasarımı, üretimi ve pazarlaması alanlarında dünya çapında uzmanlaşmış bir firma olarak günümüzde 3 kıtada 7 fabrikasında 1500 çalışanıyla varlığını sürdürmektedir. 120 mühendis ve teknisyenin görev aldığı AR-GE merkeziyle otomobil nakliye araçları konusunda lider konumunu sürdürürken ayrıca demiryolu faaliyetleri geliştirerek sürdürülebilir hareketlilik ve otonom sürüş alanındaki faaliyetlerini de sürdürmektedir.

2004’TE TÜRKİYE’YE GELDİ

3 kıtada 7 fabrikası bulunan Lohr Endüstri, 2004 yılında Lohr İstanbul Taşıt Araçları Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’ni kurmuş ve Hendek İlçesinde bulunan Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki kendi tesislerinde üretime başlamıştır. Otomobil nakliye araçları konusundaki uzmanlığını burada da sürdüren Lohr, ağırlıklı olarak Eurolohr EHR 100, Eurotale ve SHR Fourgon modellerinin üretimlerine devam etmekte ve hem Türkiye hem de çevre ülke pazarlarına bu modelleriyle varlığını sürdürmektedir.

VALOHR PLATO’YU TANITTI

Piyasadan gelen talepleri değerlendiren ve Lohr Grubu olarak alınan ürün çeşitlendirme kararı sonrasında Lohr İstanbul Taşıt Araçları Sanayi Ticaret Anonim Şirketi bünyesinde yaklaşık 20 yıldır devam eden çalışmalar neticesinde edinilen tecrübelerden doğan yeni Valohr markası çatısı altında üretilen standart yol treyleri serisinin ilk tipi Plato, Hendek İlçesi’ndeki üretim tesisinde ilk kez görücüye çıktı. 

Sektör temsilcileri, Lohr kullanıcıları ve davetlilerin büyük beğenisini alan Valohr Plato; saç kapaklı, tente üst yapısız açık bir yarı römorktur. 5 bin 950 kilogram ağırlığı ile ön plana çıkan Valohr Plato, 3 adet BPW dingil ve pnömatik süspansiyon, çift devreli ve AT regülasyonlarına uygun fren sistemi, led aydınlatma ve kalkar dingil ile donatılmıştır. Şase, ön duvar ve kapaklar ise Lohr kalitesiyle sıcak daldırma galvaniz ile kaplanmakta ve böylelikle zamana dayalı korozyon tamamen önlenmektedir.

TANITIMI GENEL MÜDÜR ÇAKMAKÇI YAPTI

Yeni ValohrPlato’nun tanıtımını yapan Lohr İstanbul Taşıt Araçları Sanayi Ticaret Anonim Şirketi Genel Müdürü Cemil Tanar Çakmakçı, “Lohr Grubu olarak Türkiye’de yer almaya karar verdiğimiz 2000’li yılların başından beri dışarıda örneklerini gördüğünüz oto-taşıyıcı araçlarımızla hizmet vermekteyiz. Burada hem iç piyasaya hem de yurt dışı piyasasına araçlar gönderiyoruz. Bunun dışında Pazar beklentileri doğrultusunda yeni bir ürünümüz olan Valohr markamız ile standart yol tipi treyler imalatına da başladık” dedi.

25 May 2022 - 11:51 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.087.414 kez ziyaret edildi.