Sakarya'da bisikletli zabıtalar göreve başladı!

SBB Başkanı Ekrem Yüce, bisikletli zabıtaların bu bayramda Sakarya'da, Adapazarı, Serdivan, ve Erenler'de göreve başladığını duyurdu.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

MEYDABAR.COM/

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AKOM'da düzenlediği basın toplantısında Adapazarı, Serdivan ve Erenler sokaklarında  biiskletli zabıtaların göreve başladığını duyurdu. 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan Bisikletli Zabıta Ekipleri, ilçeye hızlı ve modern bir şekilde hizmet sunarak, çevreye ve ekonomiye de katkı sağlayacak. İlk olarak Adapazarı, Serdivan ve Erenler'de başlayan bisikletli zabıtalar bu 3 ilçedeki veriler sonrası tüm Sakarya'da yaygınlaşacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı bisikletli zabıtalarını AKOM'da basın mensuplarının karşısına çıkardı.  AKOM' da gerçekleşen programda konuşan Büyükşehir belediyesi başkanı Ekrem Yüce, ''Her gün yatırım ve hizmet açılışı yapıyoruz. Sakarya bun layiktir. Nerde bir yenilik görüyorsak onu şehrimize uyguluyoruz. Çalışmalarımızın bir tanesinde bisikletli zabıta ekibi , ardından da motosikletli zabıta ekibini kuruyoruz. Vatandaşlarımızın daha iyi ve huzurlu alış veriş yapabilmesi için zabıtalarımız her açıdan çalışacak. bisiklet ekonomik, sportif bir araç.

Bisikleti her geçen gün yaygınlaştıracağız. Dünya bisiklet şehri olma ünvanını kullanıyoruz. Şehrimizde yapılmayan yenilikleri yapıyoruz. Artık uluslararası şehirlerle rekabet yapıyoruz. Şehrimizde bisiklet yollarımız var daha da büyüyerek devam ediyor. Bisiklet dostu şehir ünvanımızı kullanarak yeni bir yenilik yapıyoruz. Bisikletli zabıta timini kurduk bu zabıtalarımız araçların giremediği cadde ve kaldırımlarda görevlerini yapacaklar.'' dedi

17 Haz 2022 - 16:06 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.235.310 kez ziyaret edildi.

Anket Sakaryalı gençler, üniversite eğitimi için hangi üniversiteyi tercih edersiniz?