Meme Estetiği Ameliyatları Ne Kadar Sürer?

Meme estetiği ameliyatları ne kadar sürer, ağrılı mıdır, nasıl yapılır gibi sorular çok araştırılıyor. Bilhassa da daha önce estetik operasyon geçirmeyenler bu sorulara cevap arıyor. Meme estetiği operasyonlarına dair tüm bu sorularınızın yanıtlarını ayrıntılı bir şekilde hazırladık.

Bu operasyonlar kendi içinde ayrılıyor. Hastanın talep ve göğüs durumuna göre hangi operasyonunun uygulanacağına karar veriliyor. Öte yandan her operasyonun işlem süresi de farklılık gösteriyor. Bu nedenle içeriğimizde her ameliyatı ayrı ayrı ele aldık. Her operasyonun detaylarını ve işlem süresini içeriğimizde bulabilirsiniz.

Meme Estetiği Ameliyatları Nelerdir?

Meme estetiği operasyonlarının süreleri hakkında detayları aktarmadan evvel ne olduğunu açıklamak gerekiyor. Bu noktada meme estetiği operasyonları memelerde rahatsız olunan durumların giderilmesi için uygulanıyor. Her kadının meme yapısı farklılık gösterir. Doğuştan oldukça büyük ya da küçük memelere sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra doğum ve emzirme gibi durumlardan kaynaklı memelerinizde şekilsel bozuklukları ve sarkmalar meydana gelmiş olabilir. Tüm bunların giderilmesi için meme estetiği operasyonları uygulanıyor. Meme estetiği ameliyatları ve türleri şunlardır:

Meme büyütme operasyonu

Meme küçültme operasyonu

Meme dikleştirme operasyonu

Bu ameliyatlar, hastanın durumuna göre uygulanır. Tek bir operasyon şeklinde yapılabildiği gibi kombine olarak da yapılabilir. Kombine estetik operasyon olup olmayacağına ameliyat öncesinde ya da ameliyat sırasında karar verilebilir. Kombine meme estetiği ameliyatları, iki ya da daha fazla operasyonunun aynı ameliyatta uygulanmasına verilen isimdir.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kadınların en sık başvurduğu estetik operasyon meme büyütme ameliyatı olarak dikkat çekiyor. Genel olarak her kadının meme yapısı, büyüklüğü farklıdır. Ancak bazı kadınların memeleri doğuştan yok denecek kadar küçük olabilir ve kişinin ilerleyen yaşlarında rahatsızlık duymasına neden olabilir. Bunun yanı sıra doğum yapmış, emzirmiş kadınların memelerinde zamanla da küçülme olabilir. Yaş faktörü de memelerin küçülmesinde etkin bir faktördür. Tüm bu ve benzeri durumlarda hastalar, meme büyütme estetiği operasyonlarına başvurur.

Yapılan silikon ameliyatı sonrası, meme istenen forma ve büyüklüğe kavuşmuş olur. Bu operasyon tamamen genel anestezi altında yapılıyor. Bu da operasyon boyunca hastanın ağrı hissetmeden uyuması demektir. Operasyondan önce doktor ve hasta iletişim halinde olur. Hasta doktora istediği ölçüleri ve beklentisini aktarır. Doktor ise hastanın bu talebe uygunluğunu analiz eder.

Ardından ise operasyonda takılacak silikon ya da protez memeye karar verilir. Operasyon sırasında açılan kesilerle beraber ilgili silikon veya protez meme yerleştirilir. Bu şekilde memenin hedeflenen büyüklüğe gelmesi sağlanır. Operasyon bu şekilde tamamlanmış olur. Hastalar genelde işlem dışında silikon memenin fiyatları hakkında da araştırma yapıyor.

Fiyatları: Operasyonun fiyat detayları uygulayacak doktora, operasyon türüne göre değişiyor.

Süresi: Meme büyütme operasyonları, yaklaşık 1-2 saat kadar sürer. Kombine ameliyatlarda bu süre artış gösterebilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yine bir diğer en sık başvurulan estetik operasyonlar arasında meme küçültme ameliyatı yer alıyor. Bu ameliyat, genel anestezi altında uygulanıyor. Bu nedenle de hasta hiçbir şekilde ağrı veya sızı hissetmiyor. Ameliyatın amacı, doğuştan büyük olan ve sağlık sorunlarına neden olan memenin küçültülmesi ve şekle sokulmasıdır. Operasyon sırasında memedeki fazla doku alınır. Alınan bu doku neticesinde meme küçülür. Küçülen memeye şekil verilerek operasyon tamamlanır.

Bu operasyon, kombine estetik operasyon halinde de yapılabilir. Doktorun gerek duyması ya da hastanın talep etmesi üzerine meme ucu estetiği operasyonu da ameliyata dahil edilebilir. Hatta genelde küçültme operasyonlarında, kombine operasyonların sıkça uygulandığını söylemek de yanlış olmayacaktır.

Fiyatları: Meme küçültme operasyonlarının fiyatları, değişkenlik gösteriyor. Tercih edeceğiniz doktor, hastane gibi kriterler fiyatları etkiliyor. Detaylı fiyat bilgisi için doktor ve hastanelerle görüşebilirsiniz.

Süresi: Meme küçültme operasyonları, genel olarak 3 saat kadar sürüyor.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kombine ameliyat olarak ya da tek başına yapılabilen bir diğer seçenek ise dikleştirme operasyonlarıdır. Sarkan memelerde sıkça uygulanır. Bu operasyon sırasında memenin formu düzeltilerek daha dik bir şekilde durması hedefleniyor. Genel olarak küçültme ve büyütme operasyonları ile eş zamanlı yapılır. Operasyon yine tamamen genel anestezi altında yapıldığı için hasta hiç ağrı hissetmez. Memenin sarkma durumuna göre operasyonun süresi farklılık gösterebilir.

Fiyatları: Fiyat aralığı oldukça farklıdır. Başvuracağınız hekimden net fiyat teklifi talep edebilirsiniz.

Süresi: Operasyon genel olarak 2 saat kadar sürmektedir.

Tüm bu operasyonlara karar vermeden evvel doktorların ve ilgili hastanelerin paylaştığı göğüs büyütme öncesi ve sonrası fotoğraflarına göz atabilirsiniz. Böylece hem doktor seçimi hem de talepleriniz netlik kazanacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz üzere tüm meme ameliyatı operasyonları genel olarak 1 ile 3 saat kadar sürmektedir.

22 Haz 2022 - 10:55 - Sağlık --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.435.815 kez ziyaret edildi.

Anket Sakaryalı gençler, üniversite eğitimi için hangi üniversiteyi tercih edersiniz?