Mahkeme o firmanın alacaklılarına çağrı yayınladı! 15 gün içerisinde başvurun

Alanında Türkiye'nin en büyük şirketi olan Yılmaz Elektrik firmasının batışından Sakarya'da en çok etkilenen firmalar arasında yer alan elektrik taahhüt firmasının alacaklılarına yönelik çağrı yayınlandı

Büyütmek için resme tıklayın

MEDYABAR.COM -

Türkiye'deki enerji firmalarının en büyük yüklenicisi olan Yılmaz Elektrik, şubat ayının başında konkordato ilan etti.
Sakarya'da yaklaşık 30 firma ile işbirliği içinde olan Yılmaz Elektrik'in çoğunluğu çek olmak üzere Sakarya piyasasına 500 milyon liraya yakın borcu olduğu ifade ediliyordu.

Yılmaz Elektrik'in herkesi şoke eden durumunun ardından Sakarya'da iş yaptığı firmalar da ekonomik sıkıntıya girdi.
Firmanın şehirdeki en önemli iş ortaklarından 3K Özgür Elektrik isimli şirket de konkordato başvurusunda bulunmuştu.
Firmanın ardından şirket sahibi olan 3 kişi de kişisel durumları için konkortado başvurusunda bulunmuştu.

T.C. Sakarya Asliye Ticaret Mahkemesi, 3 aylık geçici mühletin ardından haziran ayının başında 3K Özgür Elektrik firması hakkında 1 yıl süre ile konkordato kesin mühleti kararı vermişti.

Mahkeme, şimdi de firmaya konkordato komiseri olarak atanan Prof. Dr. Ali Taş'ın alacaklılara yönelik çağrısıyla ilgili bir resmi ilan yayınladı.
Buna göre firma hakkında konkordato geçici mühlet kararı verilen 21 Şubat 2022 tarihinden öncesine dair alacakları bulunanların 15 gün içerisinde alacaklarını Prof. Dr. Ali Taş'a bildirmeleri gerekiyor.

Mahkeme tarafından yayınlanan ilan şu şekilde:

İ L A N
T.C. SAKARYA ASLİYE TİCARET MAHKEMESİNDEN
ESAS NO : 2022/247 Esas

KONKORDATO KOMİSERLİĞİ TARAFINDAN ALACAKLILARIN
ALACAKLARINI BİLDİRMEYE DAVET
3K ÖZGÜR ELEKTRİK İNŞAAT VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Sakarya Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 2022/247 esas sayılı dava dosyası kapsamında 03.06.2022 tarihli karar ile merkezi Sakarya'da olan Sakarya Ticaret Odasına 27271 sicil numarası ile kayıtlı 3K ÖZGÜR ELEKTRİK İNŞAAT VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ne 2004 sayılı İİK'nun 7101 sayılı kanunun 17.maddesi ile değişik 289. maddesi uyarınca 1(BİR) YIL süre ile konkordato KESİN MÜHLET kararı verilmiş olup, kesin mühlet kararı ile birlikte Prof. Ali Taş'ın konkordato komiseri olarak görevlendirilmesine hükmedilmiştir.
2004 sayılı İİK' nun 7101 sayılı kanunun 27. maddesi ile değişik 299.maddesi gereğince ve 288.madde uyarınca, konkordato kesin mühlet kararı alan, 3K ÖZGÜR ELEKTRİK İNŞAATVE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ'nden alacağı bulunanların geçici mühlete hükmedildiği tarih olan 21/02/2022 günü ve öncesine dayalı alacaklarını, konkordato komiseri “Prof. Dr. Ali Taş'a (Gerçek Kişilerde Kimlik Fotokopisi, Tüzel Kişi Alacak Kayıtlarında İse Noter Onaylı İmza Sirküsü Fotokopisi İle) veya vekilleri (Vekil Sıfatı İle Kayıt Yaptıracakların Avukatlık Kanunu 35. Maddesi gereği yalnızca avukatla temsil edilebileceği) aracılığıyla müracaat ederek, ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde alacaklarını İstiklal Mah. 2. Cadde Başcenter 5 A, Daire 2, Serdivan Sakarya Adresine posta yoluyla veya [email protected] e-postayla konkordato komiserine bildirmeleri gerekmektedir.
Alacak kaydı sırasında, geçici mühlet başlangıç tarihi olan 21/02/2022 tarihinden önce doğan yabancı para alacaklılarından alacak bildiriminin yapıldığı tarihten bir gün önceki TCMB döviz alış kuru üzerinden Türk Lirası karşılığının, alacağın paradan başka bir şey olması halinde bildirim tarihindeki para olarak değerinin gösterildiği, inceleme ve denetime elverişli hesap dökümünün bildirilmesi, duyurulur ve ilan olunur.
Alacaklarını bildirmeyen alacaklıların, borçlunun bilançosunda kayıtlı olmadıkça konkordato projesinin müzakerelerine kabul edilmeyecekleri ihtar olunur.
Not: Konkordato komiseri ile görüşme yapmak isteyen alacaklıların Prof. Dr. Ali TAŞ'a ait olan 0533 34........ numaralı cep telefondan randevu alarak görüşebilirler.
KONKORDATO KOMİSERİ
Prof. Dr. Ali TAŞ Yönetim Organizasyon SMMM

# YILMAZ ELEKTRİK İLE İLİŞKİLİ:

22 Haz 2022 - 19:35 Sakarya- Ekonomi --- Okunma

Son bir ayda medyabar.com sitesinde 11.541.218 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.