Başkan Yüce: ''Bizim için her yer risk bölgesidir''

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarısını yaptığı "Çok kuvvetli yağış" tehlikeli anlamına gelen turuncu uyarının ardından Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce AKOM'da bir basın toplantısı düzenleyerek beklenen hava hadisesi için tüm önlemleri aldıklarını duyurdu.

Haber albümü için resme tıklayın

Geçtiğimiz günlerde AFAD bir uyarı yayınlayarak Batı Karadeniz'deki bazı illeri uyarmıştı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise sarı renkli olan Sakarya'nın durumunu kırmızı alarmın bir altı olan tehlikeli anlamına gelen ve sıklıkla yaşanmayan hava hadisesi Turuncu alarma çevirdi.

Bu alarm seviyesinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AKOM'da bir basın toplantısı düzenleyerek olası felaketler için önlem aldıklarını söyledi. Başkan Yüce,

Yüce, “Hayat akışının aksamaması, can ve mal güvenliğinin sağlanması için azami hassasiyet gösterecek, 7/24 esasıyla hareket edeceğiz. 357 personel, 43 kazıcı yükleyici, 32 kamyon, 75 ekip aracı, 5 paletli ekskavatör, 17 kanal aracı ve 33 vidanjör olmak üzere 205  araç ve iş makinemizle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan gibi olumsuzlukları bertaraf edeceğiz. Vatandaşlarımızı da yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı tedbirli olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

27 Haz 2022 - 16:39 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.392.892 kez ziyaret edildi.

Anket Sakaryalı gençler, üniversite eğitimi için hangi üniversiteyi tercih edersiniz?