Şehrin yeni girişinde köprü direkleri yükseldi

Adapazarı ve Akyazı çıkışları arasında yapılan yeni otoban girişinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak kurulacak köprülü kavşağın ayakları yükseldi.

Haber albümü için resme tıklayın

MEDYABAR/
Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin çabalarıyla başlatılan 'yeni Otaban Girişi' projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Kuzey Marmara Otoyolu’nun da hizmete alınmasıyla birlikte otoyollara bağlantı ihtiyacı oluşan Sakarya’ya yeni otoban girişi için ilk kepçe vurulmuştu.

Geçen süre zarfında çıkış için yapılacak olan köprülüğü kavşağın beton direkleri yükseldi. Yükselen direklerin tamamlanmasının ardından kısa sürede de köprünün yapılması bekleniyor.

2 bin 500 metre uzunluğunda yeni giriş
Başkan Yüce, "Yeni otoban girişinin ilk etabının Erenler Pekşenler bölgesinden başlayıp Bekirpaşa Kozluk mevkiinde kurulacak olan yeni gişelerde son bulacağını ifade ederek 40 milyon TL’lik kamulaştırmanın Büyükşehir tarafından tamamlandığını söyledi. Bu projede en yakın girişi Arifiye’de olan otoyoldan Adapazarı, Erenler, Serdivan ve kuzey bölgesine girişte zaman kazandıracak yeni gişeler inşa edilecek. Transit ulaşım, lojistik ve ticaret ağına değer katacak, Karasu Limanı ve tüm OSB’lere alternatif oluşturacak 2 bin 500 metrelik bu yol aynı zamanda trafiğin kent merkezine dengeli şekilde dağılmasını sağlayacak." ifadelerine yer verdi.

20 Ağu 2022 - 11:53 Sakarya/ Adapazari- Güncel

medyabar.com son bir ayda 3.199.290 kez ziyaret edildi.