Didim Tekne Turları ile Gezebileceğiniz Koylar

Aydın’ın en meşhur tatil beldelerinden biri olan Didim, hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çeken birçok farklı koya sahip. Doğrudan teknele...

Aydın’ın en meşhur tatil beldelerinden biri olan Didim, hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çeken birçok farklı koya sahip. Doğrudan teknelerle erişilen bu koylar, yoğun plajlara oranla daha sakin olması ve birçok farklı doğal güzelliği barındırması nedeniyle tercih ediliyor. Sabah saat 09:30 - 10:00 civarında başlayan tekne turları 6-7 saat boyunca devam ediyor ve günün büyük kısmını dolu dolu geçirmenizi sağlıyor. Akşam 17:00 sularında ise dönüş başlıyor…

Tekne turları yalnızca gezi amaçlı değil elbette. Didim koylarında gezerken verilen yüzme molalarını değerlendirebilir; masmavi sularda ve harika manzaralı koylarda güneşlenip yüzebilirsiniz. Didim tekne turlarıyla ilgili en çok merak edilen sorulardan bir diğeri de yemek seçenekleri oluyor. Tekne turlarına öğle yemeği dahil. Teknelerde genellikle ızgara tavuk, salata ve makarna şeklinde bir menü oluşturuluyor. Buna ek olarak içecekler ve kişisel harcamalar ise ayrıca ücretlendiriliyor. Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında düzenlenen bu tekne turları, insanlarla sosyalleşip çok keyifli dakikalar geçirmeniz için de önemli bir fırsat. Tekne turlarının Altınkum’dan başladığını da ekleyelim.

Didim’deki konaklama seçeneklerini görmek ve size en uygununu belirlemek için Didim otelleri sayfasına bakabilirsiniz. Buradaki filtreleme seçenekleri üzerinden bölgedeki en makul fiyatlı otelleri de listeleyebilirsiniz.

1- Akvaryum Koyu

Didim’de teknelerin sıklıkla uğradığı noktaların başında Akvaryum Koyu geliyor. Özellikle sakin ve sığ bir deniz tercih etmek isteyenler Akvaryum Koyu’na rağbet gösteriyor. Tekne turlarının ilk sıralarında da doğal olarak akvaryum koyu yer alıyor. Burada şnorkel, gözlük ve paletle üçlüsüyle hem deniz altı canlılarını görebilir hem de eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

2- Dalyanaki Koyu

Tekne turlarının diğer bir gözde mekanı ise Dalyanaki Koyu. Hiç rüzgar almayan bu koy, tamamen doğal bir liman görünümünde ve bu sebeple Akvaryum Koyu gibi oldukça sakin. Eskiden Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Sosyal Tesisleri olarak kullanılan bu bölgeye doğrudan karadan da erişim mümkün. Hatta bir balıkçı iskelesi de var.

3- Akademi Koyu

Çıplak gözle balıkları ve suyun dibini rahatlıkla görebileceğiniz Akademi Koyu, tekne turlarının yüzme için mola verdiği noktalardan bir diğeri. Burada toplamda 7 farklı koy bulunuyor ve bunların tamamı aynı isimle alınıyor. Ayrıca plajın olduğu koylara doğrudan karadan erişim mümkün.

4- Cennet Adası

Nimara yarımadasında bulunan Cennet Adası yine Didim tekne turlarıyla erişim sağlanan tam muhteşem bir yer. Zaten bunu isminden de rahatlıkla anlayabilirsiniz. Çok sakin ve bir o kadar da huzur verici bu adanın suyu oldukça berrak. Ek olarak buranın bir de plajı var ve yolları biraz zorlu olsa da özel araçla ulaşılabiliyor.

Didim’deki tekne turlarının özellikleri de merak ediliyor. İki katlı bu teknelerde genellikle 100 ya da 150 kişi oluyor. Gruplar halinde gelmeseniz de burada 6-7 saat boyunca birlikte olduğunuz insanlarla gerçekten samimi bir ortam oluşuyor ve çok eğleniyorsunuz.

Didim erken rezervasyon otelleri sayfası üzerinden erken Ekim-Kasım ve Aralık döneminde listeye dahil edilen erken rezervasyon otellerini görerek sezona göre çok daha uygun fiyatlı otellerde konaklama için yer ayırtabilirsiniz. Erken rezervasyon, daha uzun süre tatil planlaması yapmak isteyen ve daha uygun fiyatlarda daha iyi şartlarda konaklamak isteyen için gerçekten inanılmaz fırsatlar sunuyor. Üstelik garanti fiyat seçeneğinden dolayı aynı odanın başkası tarafından daha ucuza kiralanması mümkün olmuyor. Tüm bunların yanı sıra herhangi bir olumsuz durumda iptal iadesi alınabiliyor.

22 Eki 2022 - 17:45 - Türkiye --- Okunma

Son bir ayda medyabar.com sitesinde 11.018.487 gösterim gerçekleşti.