Şehirden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajları

Şehrin önde gelen bürokratlarından ve siyasetçilerinden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajları

Şehirden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajları
Şehirden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajları
+11
Haber albümü için resme tıklayın

Vali Çetin Oktay Kaldırım'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Şehirden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajları

“Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir. İdare usulü, halkın geleceğini bizzat ve bilfiil idare etmesi esasına dayanır. Türkiye Devletinin hükümet şekli Cumhuriyettir” ifadeleriyle 29 Ekim 1923 tarihinde, bundan tam 99 yıl önce kahramanlık dolu büyük bir mücadele sonucu şanla, şerefle ilan edilen Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururu içerisindeyiz.

Milletimizin bağrından çıkmış, demokratik idarenin tam tekamül etmiş hali olan, yüksek fazilet, ahlaki değer ve nitelikleri içerisinde, erdemli, milli haslet ve değerlerine bağlı insanlar yetiştirmeyi gaye edinen ve bu minvalde halkımızın kalkınması, huzur ve refahına büyük katkı sağlayan Cumhuriyetimiz; Aziz Milletimizin her türlü hakkının korunduğu ve kendisini doğrudan ifade edebildiği müstesna bir Devlet yapısı ve idare sistemine sahiptir. Cumhuriyetimiz aynı zamanda toplumun farklı kesimleri arasında herhangi bir fark gözetmeden, onları aynı ülkü, gaye ve değerler etrafında buluşturan, idare edenlerle idare edilenleri ulusal egemenlik çatısı altında ve demokrasi çizgisinde bir araya getiren yegâne yönetim biçimidir.

Türk milleti olarak bizler, bu idareye çok büyük zorluklar, fedakarlıklar ve kahramanlık dolu mücadeleler sonrası kavuşabildik. Vatan toprakları üzerinde sahnelenmeye çalışılan iç ve dış tehditlere karşı el ele, omuz omuza, gönül gönüle kader birliği oluşturarak dünya tarihinde eşine rastlanmamış bir Kurtuluş Savaşı başlattık ve şanlı tarihimize altın harflerle yazdığımız bir mücadele örneği vererek tam bağımsız Cumhuriyetimizi kurduk. Bugün yıl dönümünü kutladığımız Cumhuriyetimizin simgesi olan al bayrağımız, rengini bağımsızlık ve hürriyetimiz uğruna can vermiş Kahraman Şehitlerimizin kanından ve Aziz Milletimizin şanlı direnişinden almaktadır.

Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını verenleri hiçbir zaman unutmadık ve ebediyete kadar da unutmayacağız. 2023 yılında büyük bir gururla 100. yılını kutlayacağımız Cumhuriyetimizi, belirlenen yüksek gaye ve hedeflere ulaştırmak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için üstlenmiş olduğumuz her görevi layıkıyla yerine getirmek uğruna birlik ve beraberlik içerisinde bıkmadan, usanmadan, yorulmadan büyük bir azimle çalışacağız.

Nitekim Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk milletinin her alanda çağdaş medeniyet seviyesine ulaşması amacıyla Cumhuriyetimizin ilelebet bağımsız yaşamasını istemiş ve “Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister” diyerek gelecek kuşaklara emanet etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; eşine az rastlanır şanlı bir mücadele sonucu bu aziz yurdu bize vatan yapan, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere; vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin huzur ve sükûnunu sağlayan ve bu kutsal amaç uğruna toprağa düşerek şehitlik mertebesine ulaşmış Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle, Gazilerimizi şükranla anıyor; Sakaryalı hemşerilerimizin ve tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.

---------------------------------

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun

Başkan Ekrem Yüce, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yılını kutladı. Yüce,  “Bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. Türkiye Yüzyılı vizyonuyla Sakarya’yı geleceğin güçlü Türkiye’sine hazırlamak için gayretle çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Cumhuriyetin 99. yılını kutlayan Başkan Yüce, Türkiye Yüzyılı vizyonu ile birlikte Sakarya’yı geleceğin güçlü Türkiye’sine hazırlamak için gayretle çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Şehirden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajları

 Başkan Ekrem Yüce, “29 Ekim 1923’te Türkiye Cumhuriyeti binlerce yıllık tarihimizin tezahürü olarak doğdu. Tarih boyunca hiçbir boyunduruğu kabul etmeyen, bağımsızlığına düşkün milletimiz; Kurtuluş Savaşı’nda tüm dünyaya gücünü göstermiştir.

 Aziz milletimiz tüm zorluklara, tüm imkânsızlıklara rağmen Kurtuluş Savaşı’nda büyük bir zaferle galip geldi. Tarihte eşine az rastlanır bir zafer olan Kurtuluş Savaşı, milletimiz için bir dönüm noktası oldu.

 Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kahraman şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyorum.

 Türkiye Yüzyılı vizyonuyla Sakarya’yı geleceğin güçlü Türkiye’sine hazırlamak için gayretle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygularla hemşehrilerimizin ve aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi.

---------------------------------------------

“Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun”

 DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan, Cumhuriyet’in 99’uncu yılı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklama ile herkesin Cumhuriyeti Bayramı’nı kutladı.

Şehirden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajları

Erdoğan'ın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum.

“Cumhuriyetimizin kuruluşu aynı zamanda; umutsuzluk, yoksulluk, yılgınlık içinde olan milletin mücadelesiyle ve azmiyle nasıl sonuca ulaşılabileceğinin eşi bulunmaz bir örneği olmuştur. Milletçe ele ele vererek neler başarabileceğimize tarih defalarca şahit olmuştur”' diyen Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti bugün bazı sancılar çekiyor olsa da laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti olmanın sağladığı güçle, çağdaş dünyada yerini alan milletimizin fazlasıyla layık olduğu parlaklıkta bir geleceğe doğru yürümeyi fazlasıyla hak etmektedir dedi.

BAŞKAN KELEŞ: CUMHURİYET’E SAHİP ÇIKACAĞIZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş Cumhuriyet’in ilan edilişinin 99’uncu yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şehirden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajları

Başkan Keleş mesajında, “Birinci Dünya Savaşı sonrası işgal edilen topraklarımız Kurtuluş Savaşı ile birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve halkın destansı mücadelesi ile düşmandan temizlenmiş ve yeni bir devlet kurulmuştur. 99 yıl önce kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin yönetim şekli ise Cumhuriyet olarak belirlenmiş Gazi Mustafa Kemal Atatürk aziz Türk milletine Cumhuriyeti armağan etmiştir. 99 yıl önce bize emanet edilen Cumhuriyet’in ilan edilişinin 99’uncu yıl dönümünü kutlamanın haklı onurunu ve gururunu yaşıyoruz ancak bugünlerde hala mevcut hükümetin bazı yöneticileri Ata’mızın bize emanet ettiği Cumhuriyet’i hedef alan sözler söylemektedir. Demokrasiyi, laikliği, kardeşçe yaşamayı, bağımsızlığı hedef alan bu sözleri tasvip etmiyor, kınıyoruz.” dedi.


Başkan Keleş, Cumhuriyet Bayramı mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:
“99 yıl önce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefe ulaşmak için her zaman daha çok çalışacağız. Cumhuriyet’imize sahip çıkacak ve ilelebet yaşatacağız. Cumhuriyetimizin 99’uncu yılını kutladığımız bu günlerde geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürüme kararlılığındayız. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden de çok ehemmiyet vermekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin banisi Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor Cumhuriyet Bayramınızı yürekten en kalbi sevgilerimle kutluyorum.”

-------------------------------------------

Başkan Altuğ; “99 yıllık emanetimizi büyük bir onurla geleceğe taşıyacağız”

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Cumhuriyetin kuruluşunun 99. yıl dönümü vesilesiyle açıklamalarda bulundu.

Şehirden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajları

Başkan Altuğ kutlama mesajında şunlara değindi:

“Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyor ve 2023'teki 100. yıla ulaşacak olmanın heyecanına da şimdiden yaşıyoruz. 29 Ekim 1923, bağımsızlığını ve özgürlüğünü her şart altında korumaya and içmiş bir milletin bu uğurda yapmış olduğu fedakâr mücadelenin tarihidir. Türk Milleti olarak Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hedefiyle ilerlerken geçmişimizin sorumluluğunu da asla unutmadık. Cumhuriyetin ilanı ile birlikte Türkiye’de bir kalkınma dönemi başlamış; ekonomi, siyasal, sosyal, kültür ve sanat alanları başta olmak üzere her alanda adımlar atılmıştır. Bizler bağımsızlığını ve ekonomisini tırnaklarıyla kazıyarak bu günlere ulaşan bir milletiz. Yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz her zaman tüm gücüyle çalışacaktır. Geçmişten aldığımız 99 yıllık emanetimizi kadar büyük bir onurla geleceğe taşıyacağız.

“99. yılı kutladığımız bu anlamlı günde Cumhuriyet tarihimizin en önemli ve büyük projelerinden olan yerli otomobilimiz TOGG tesislerinin açılışında TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yanında SATSO olarak bizler de yer alacağız. Zor şartlarda kurulan Cumhuriyetimizin yıl dönümünde tarihi bir projeyi hayata geçiriyor olmanın gururunu yaşayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; bizlere bu toprakları ebedi yurt kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını, kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Üyelerimiz ve Aziz Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”

---------------------------------------------

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Cumhuriyetin ilanının şanlı Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olduğunu söyledi.

Şehirden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajları


Başkan Tever, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, Türk Milleti’nin ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm’ ilkesiyle eşi görülmemiş bir zafer kazanarak bu zaferi Cumhuriyetle taçlandırdığını kaydetti.

99. yılını kutladığımız Cumhuriyetin, aziz Türk Milleti’nin her türlü zorluk ve imkânsızlığa rağmen örnek vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla gösterdiği kahramanlığın eseri olduğunu belirten Başkan Tever, mesajında şunları bildirdi: “Türk Milleti tarih sahnesinden silinmek üzereyken, kadın erkek, genç yaşlı demeden hür yaşama şuuruyla tek vücut olmuş, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde destanlar yazarak tarihe geçmiştir. Büyük zafer, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanıyla taçlanmıştır. Cumhuriyetin ilanı şanlı Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olmuştur.

Sınır güvenliğimizden, ekonomik saldırılara kadar, egemenliğimizi hedef alan çok yönlü tehditler günümüzde de kesintisiz sürmektedir. İç ve dış tehditlerden, FETÖ Terör Örgütü tarafından düzenlenen 15 Temmuz hain darbe girişimine kadar yaşadığımız saldırılar bizi asla kutlu yürüyüşümüzden alı koyamayacaktır.

Ülkemiz; kadim tarihi birikimi, köklü devlet tecrübesi ve bir asra yaklaşan Cumhuriyet birikimi ile tüm saldırıların üstesinden gelebilecek güç, kudret ve birikime sahiptir. Bütün iç ve dış tehditlere karşın Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Cumhuriyetimizi bizlere emanet eden ecdadımızın mirasına sonsuza kadar sahip çıkacağız. Cumhuriyetimizi daha nice yıllara, çok daha güçlü, çok daha müreffeh bir şekilde taşıyacağız.

Türk Milleti, Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetlerin ötesine doğru yürüyüşünde önemli bir ivme kazanmıştır. Cumhuriyetimizin 100. yılında 2023 vizyonumuz çerçevesinde hedeflerimize de adım adım yaklaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının, Türkiye Cumhuriyeti için ‘muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma’ hedefini de gerçekleştireceğiz. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde büyümeye gelişmeye devam edeceğiz. Türkiye Yüzyılı’na da emin adımlarla ilerliyoruz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yâd ediyor, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Şehirden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajları

Başkan Alemdar mesajında; Gazi Mustafa Atatürk'ün ‘En Büyük Eserimdir’ diyerek Türk milletine emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıl dönümüne erişmenin gururunu ve mutluluğunu yaşadığını ifade etti.
Milli Tarihimizin En Büyük Mücadelesi
Cumhuriyet rejiminin, Türk Milletinin Kurtuluş Savaşı’nda canı pahasına göstermiş olduğu fedakârlıklar karşılığında bir ödül olduğunu belirten Başkan Alemdar, milletimizin birlik ve beraberliğinin sonsuza dek milli mücadele ruhuna sahip olmasını dilediğini söyledi.
Başkan Alemdar, Cumhuriyet kazanımlarına dikkat çektiği açıklamasını “Bu duygu ve düşüncelerle; bizlere bu toprakları ebedi yurt kılan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün silah arkadaşlarını, kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bu vesile ile bütün hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.” diye tamamladı.

-------------------------------------------

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Şehirden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajları

Başkan Babaoğlu yayınladığı mesajında; “Hiçbir zaman dayatmalara ve esarete boyun eğmeyen Büyük Türk Milleti istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nda dünya tarihinde görülmemiş bir kahramanlık destanı ile zafere ulaşmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Türk Milleti’nin canı pahasına verdiği bu mücadele 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle adeta taçlandı ve tarihe adını altın harflerle yazdırdı.

YENİDEN DİRİLİŞİN SİMGESİ

Cumhuriyet, bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü, dayanışmamızı sağlayan eşitliği ve özgürlüğü oluşturan, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin simgesidir. Bu cennet toprakların bölünemeyeceğinin ve ilelebet payidar kalacağının en büyük kanıtıdır. Cumhuriyet bizim için özgürlüktür, hürriyettir, demokrasidir, yaşam şeklidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet ile birlikte ilk adımlarını attığı atılımlar bugün de aynı azim ve kararlılıkla atılmaktadır. Ülkemiz bugün artık sadece bölgesinin değil, dünyanın yakından takip ettiği güçlü bir devlet haline gelmektedir.

KAHRAMAN TÜRK ORDUSU

Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünlere kolay gelmediğini, Atalarımızın bizlere emanet ettikleri bu topraklar uğruna yüz binlerce şehit verildiğini ve bir o kadar da gazimizin bulunduğunu unutmamakla mükellefiz. Milletimiz için bu toprakları vatan kılan değerlere sonuna kadar sahip çıkarak yolumuza devam edeceğiz.

RAHMETLE ANIYORUZ

Bu gururlu gün dolayısıyla, başta büyük devlet adamı ve eşsiz komutan Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,  dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan, vatanımızın ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü için can veren tüm aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, kahraman gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyorum. Cumhuriyetimizin 99. Yıldönümü kutlu olsun. Yaşasın Cumhuriyet ”dedi.

----------------------------------------------

MÜSİAD Başkanı İsmail Filizfidanoğlu’ndan Cumhuriyetin 99.Yılı Kutlama Mesajı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir basın açıklaması yaptı.

Şehirden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajları

 CUMHURİYETİMİZİN 100.YILI KUTLU OLSUN.
Bugün; birçoklarının imkânsız dediği çetin bir mücadelenin ardından kazandığımız hür irademizin, özgürlüğümüzün tescili Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 99. Yıldönümünü milletçe gurur coşku ve heyecan içerisinde kutluyoruz. Cumhuriyetin 99. yılında daha güçlü, daha kararlı, daha çok çalışan ve daha çok başaran bir Türkiye var.

 Ecdadımızın Bize Bıraktığı Mirasın Değerini Bilmeliyiz.

 100 yıllık bu tarih, aziz milletimizin zor zamanlarında nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren ve geleceğimiz için hayat dolu örneklerle doludur. Milletçe birlik ve beraberliğimizin tescillendiği bugün, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir kenetlenme, milli birlik ve beraberliğimizi gösterme günüdür. Bugün, geçmişte yaşadığımız ve hiçbir zaman unutmamamız gereken o kötü günlerde yaptığımız sıkı kenetlenmeyi, birlikte hareket etmeyi, düşmanlara karşı gösterdiğimiz inançlı tutumu başarıyla sonuçlandırdığımız gündür. Aziz şehitlerin acılarını, kahraman gazilerimizin fedakarlıklarını da yüreğimizde hissediyoruz. Türk milleti olarak ecdadımızın bizlere bıraktığı mirasın değerini bilmeli, bu topraklara sahip çıkmalıyız. Bizler MÜSİAD Ailesi olarak, ülkemize ve milletimize ekonomik başarılar kazandırma amacındayız. Ticari gücümüzü arttırma ve ülkemizi ulusal arenada daha iyi temsil etme noktasında çalışıyoruz. Allah bizlere muvaffakiyet nasip etsin.

 Cumhuriyetin 99. yıl dönümü vesilesiyle birlik ve beraberliğimizin timsali olan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi gönül borcu ve saygıyla anıyor, MÜSİAD ailesi adına tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyor, Aziz şehitlerimize Allah’tan Rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla anıyorum.

-----------------------------

Zafer Partisi Sakarya İl Başkanı Aydın BAHAR  'dan Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı...
Zafer Partisi Sakarya İl Başkanı Aydın BAHAR  29 Ekim Cumhuriyetin Kuruluşunun 99. Yılı Münasebetiyle Yayınladığı Mesajında Tüm Vatandaşların Cumhuriyet Bayramını Kutladı...

Şehirden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajları


"Cumhuriyetimizin 99. yılını büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. Milletimizin karakterine işlemiş bağımsızlık ve özgürlük inancı, yine milletimizin azim ve fedakârlığıyla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bir ulusun yeniden doğuşuna vesile olmuştur. Cumhuriyet; bu inancın ve yeniden doğuşun bize bıraktığı en değerli mirastır.
Cumhuriyetimizin her alanda gelişmesi ve geçmişten bu yana gelen bütün değerleriyle ilelebet var olması ortak sorumluluğumuzdur. Görevimiz; cumhuriyete olan sorumluluğumuza yakışır şekilde, yorulmadan çalışmaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en kalbi duygularımla kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum."

----------------------------------------------------

Vatan ve Hürriyet Derneği Genel Başkanı Yaşar Dursun

Şehirden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajları

Vatan ve Hürriyet Derneği Genel Başkanı Yaşar Dursun, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Dursun, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Türk Milletinin modern ilmin ışığında gelişmesine, sevgi hoşgörü ve kardeşlik duyguları içerisinde geleceğin her zaman daha güzel olacağı umudu ile yaşamasına vesile olan Atatürk'ün Türk milletine hediyesi Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun" 

----------------------------------------

Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan'ın mesajı

Şehirden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajları


Ulu Önder in ‘’Türk Milleti’nin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare Cumhuriyet İdaresidir’’ diyerek ilan ettiği ve ‘’ Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar kalacaktır’’ sözü ile bizlere bıraktığı en büyük değerin 99. yılını onurla kutluyoruz. Büyük zaferin sonucunda , geçmişimizle gurur, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayacak Cumhuriyet , sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda çağdaşlaşma, bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceği bir devrimdir.
Cumhuriyeti anlamak, genç kuşaklara anlatmak, kadın erkek eşitliğine bilime, laikliğe, hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye sahip çıkmak ülkemizi daha ileriye taşımak ve bunun bilincinde olmak görev ve sorumluluğumuzdur. Cumhuriyetin ilanı ve devamındaki devrim yasalarıyla sosyal, siyasal, ekonomik haklarımızın yanında, kadın olarak da varım diyebilmenin tarihidir. O nedenle en çok da kadınlara kutlu olsun.
Bizler geçmişin kuruluşunda olduğu gibi geleceğin inşaasında da her zaman kararlılıkla ayakta olacağız.
Çağdaş uygarlık hedefimize yönelik bir devlet ve toplum yapısının temelini oluşturan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını , şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun.

--------------------------------------------------------

DEVA Partisi Serdivan İlçe Başkanı Aktaş'tan 29 Ekim Mesajı

Şehirden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajları


Deva Partisi Serdivan ilçe Başkanı Ömer Aktaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesi ile mesaj yayımladı... Deva Partisi Serdivan İlçe Başkanı Ömer Aktaş 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Aktaş, mesajında şu ifadelere yer verdi: "29 Ekim tarihi şan ve şerefle dolu yüce ulusumuzun düşmana karşı vermiş olduğu destansı ve onurlu mücadelesini tamamladıktan sonra, bir fazilet ve erdem yönetimi olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıl dönümü ülkemize hayırlı olsun. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk "Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." dediği Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin bu büyük bayramını yürekten kutluyorum.” dedi.

--------

28 Eki 2022 - 21:00 - Güncel --- Okunma

Son bir ayda medyabar.com sitesinde 12.031.731 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.