Toyota'dan "Keşke orada çalışsaydım" dedirtecek haber! Maaşlara ara zam yaptılar. İşte oranlar...

Standartlara göre maaş zamlarını nisan ayında yapan Toyota Türkiye, çalışanlarını sevindiren bir karara imza attı. Otomobil devi, bu yıla mahsus olarak tüm çalışanlarına ara zam yaptı. AYRINTILAR...

Haber albümü için resme tıklayın

MEDYABAR.COM -

Üretimini Sakarya'nın Arifiye ilçesinde yapan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ( Toyota Türkiye), sürpriz bir karara imza attı.
Standartlara göre maaş zamlarını nisan ayında yapan Toyota Türkiye, ülkedeki ekonomik gelişmeleri göz önünde bulundurarak ara zam kararı aldı.

BİR DEFAYA MAHSUS ARA ZAM KARARI

MEDYABAR'ın edindiği bilgiye göre, bir defaya mahsus olmak üzere tüm Toyota çalışanlarına yüzde 35, taşeronda çalışanlara ise yüzde 28,5 oranında zam yapıldı.
1 Aralık'tan itibaren hesaplara yatacak maaşlara yansıyacak olan zam binlerce Toyota çalışanını sevindirdi.

NİSAN'DA REKOR ORANDA ZAM YAPMIŞLARDI

Sakarya'da üretim yapan en büyük sanayi şirketi olan Toyota, nisan ayındaki standart maaş artışında da çalışanlarına yüzde 91,3'ten yüzde 200'e varan oranlarda zam yapmıştı.

TÜRK GENEL MÜDÜR

Geçtiğimiz yıl aralık ayında Toshihiko Kudo’nun yerine şirketin Genel Müdür ve CEO'luğu görevine getirilen Erdoğan Şahin'in, şirketin hedeflerine ulaşmasının yanı sıra çalışanların refahı için de hassas şekilde çalıştığı ifade ediliyor.

24 Kas 2022 - 15:20 Sakarya/ Arifiye- Ekonomi --- Okunma

Son bir ayda medyabar.com sitesinde 10.873.408 gösterim gerçekleşti.