Her satırı rahatsız edici pedofili vakası. Sapancalı tarikat lideri ve kızının mide bulandıran hikayesi...

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Sapancalı Yusuf Ziya G.’in kızı H.K.G. ,babasının kendisini 6 yaşındayken imam nikahıyla ‘evlendirdiğini’, çocukluğu boyunca her gün cinsel istismara uğradığını iddialarını anlatarak şikâyetçi olması gözlerin yine tarikatlara çevrilmesine neden oldu. Küçük kızın Sapanca'da cinsel istismara uğradığını iddia ettiği sözlerinin her satırı rahatsız edici ifadeler yer alıyor...

+1
Haber albümü için resme tıklayın

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Sapancalı Yusuf Ziya G.’in kızı H.K.G. babasının kendisini 6 yaşındayken imam nikahıyla ‘evlendirdiğini’, çocukluğu boyunca her gün cinsel istismara uğradığını anlatarak şikâyetçi oldu. 6 yaşındayken 29 yaşındaki bir müritle imam nikahı kıyılan H.K.G. ifadesinde Sapanca İlçesinde yaşadığı cinsel istismarın kendisine bir oyun gibi gösterildiğini anlatıyor. 2012 yılında ise H.K.G.’nin cinsel istismarına yönelik soruşturmayı gizli ellerin örttüğü anlaşılıyor.

Birgün gazetesinden  Timur Soykan'ın haberine göre Sapancalı Yusuf Ziya G., Nakşibendiliğin Halidiye koluna bağlı İsmailağa Cemaati’nin liderlerinden. Müritlerinin yaydığı rivayete göre; İsmailağa Tarikatı’nın bu yıl ölen kurucusu Mahmut Ustaosmanoğlu, onun için “Hoca fabrikam” diyormuş. 1989’dan itibaren tarikatın merkezi Fatih Çarşamba’da vaazlar veren Yusuf Ziya G. daha sonra tarikatı yaymak için İstanbul Çengelköy’de görevlendirildi. 2006’da Hiranur Vakfı’nı kuran Yusuf Ziya G. İstanbul Sancaktepe’de dev bir külliye inşa ettirdi. Büyük kısmı kaçak olan yapıyı AKP’li Sancaktepe Belediyesi bu yıl imar değişikliğiyle yasal hale getirdi. Şimdi bu binada cübbeli ve sarıklı yüzlerce küçük çocuğa kuran kursu, hafızlık eğitimi veriliyor. Vakıf, her yıl milyonlarca lira bağış topluyor ve başka kentlerde dernekler açıyor. Müritler, Yusuf Ziya G.’e ‘Hocaefendi’, ‘Efendimiz’ diye hitap ediyor. Cübbeli Ahmet ve bazı siyasilerin ona övgüleri ve ziyaretleri bitmiyor.

Yusuf Ziya G.in kızı H.K.G. 1998’de İstanbul Fatih’te doğdu. Kadınların çarşaflı, erkeklerin uzun sakallı, cübbeli ve sarıklı olduğu tarikat dünyasında minik bir kız çocuğuydu. Tarikatın şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu, onun kaderini çizmişti. Kız çocukları okuyamazdı, saçları görünmezdi. Onun başı kapatılırken akranı erkek çocuklarının başına beyaz takke konulmuştu.


6 YAŞINDA İMAM NİKAHI VE TECAVÜZ

İddianameye göre:

Babası tarikatı yaymak için İstanbul Çengelköy’deki Hz. Hamza Cami Medresesi’ne gönderildi. Çengelköy’de müritlerin oturduğu bir apartmanda yaşıyorlardı. Karşı dairede tarikat mensuplarından Kadir İ. vardı ve 29 yaşındaydı.

Henüz 6 yaşındayken H.K.G’ye gelinliğe benzeyen beyaz bir kıyafet giydirdiler, Kadir’i gösterip “O artık senin kocan” dediler. Kadir onu bir fotoğraf stüdyosuna götürdü. Birlikte fotoğraf makinesine bakarken küçük kız evcilik oynadıklarını sanıyordu.

Yıllar sonra ifadesinde H.K.G. imam nikahı kıyıldıktan bir gün sonra yaşadıklarını şöyle anlattı:

.........ı. Ben ağladım. Kadir evlendiğimizi söyledi. Annem, babam nasıl evliyse bizim de evli olduğumuzu anlattı. ‘Sen benim karımsın, ben senin kocanım’ dedi. ‘Evliler böyle oyunlar oynar ama bu oyun kimseye söylenmez. Bak annenle baban kimseye söylemiyor’ dedi. Annem ile babam Kadir’e ‘Damadım’ diyordu.”

‘BABASI TESLİM EDİYORDU’

Bir yıl sonra H.K.G, anne ve babasıyla memleketleri Sakarya Sapanca’ya gitti. Kadir de yanlarındaydı. Sapanca’daki evlerinin ikinci katında Kadir, H.K.G.’ye tecavüz etti. H.K.G. önceleri anne ve babasının yaşadığı kabustan haberinin olmadığını düşündü. Ancak daha sonra Kadir ona babasının onayını aldığını söyleyecekti.

Çengelköy’deki evlerine döndüklerinde tecavüz devam etti. Annesi önce karşı çıkmıştı. Ancak babası Yusuf Ziya G., annesinin evde olmadığı günlerde H.K.G.’yi karşı dairedeki Kadir İ.’ye teslim ediyordu. Çocuk bunun normal olduğu yalanıyla kandırılıyordu. Annesi H.K.G.’nin saçlarını tarayıp Kadir’in yanına gönderiyordu.

2011’de babası, Sancaktepe’de büyük bir külliye kurmaya başlamıştı ve oraya yerleştiler. Küçük çocuğa 13 yaşındayken nişan, 14 yaşına geldiğinde ise düğün yapıldı. Düğünden sonra Kadir ile H.K.G. aynı evde yaşamaya başladı.

Düğünden 4 ay sonra, 17 Ağustos 2012 günü, annesi F. G. hastaneye götürdü. Adetlerinde düzensizlik vardı. Doktor çocuğa istismarı hemen anladı ve polise haber verdi. Savcılık soruşturma başlattı.

Ancak tarikatın gücü karşısında bir çocuk çaresiz, laiklikten koparılmış devlet acziyet içindeydi.

10 YIL ÖNCE SORUŞTURMA NASIL ÖRTÜLDÜ

H.K.G. ifadesinde ona öğretilenleri söyledi. “17 yaşındayım, kendi isteğimle evlendim” dedi. Annesi Fatma Gümüşel de ezberlediği cümleleri tekrarlıyordu. Belli ki tarikat, devlet içindeki bağlantılarıyla olayı kapatmak için hamleler yaptı. Soruşturmada ilk olarak H.K.G.’nin doğum raporunun istenmesi gerekiyordu ama savcılık çok garip biçimde bunu talep etmedi. H.K.G.’yi kemik yaşının tespiti için Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne sevk ettiler. Tarikat orada hazırlıklarını yapmıştı. Küçük çocuk hastaneye götürülürken yanında babasının başkanı olduğu Hiranur Vakfı’nda çalışan M.E.M vardı. Kadir de oradaydı. H.K.G.’nin yerine kemik testine 21 yaşındaki bir kadını soktular. Hastaneden ayrılırken H.K.G., Kadir’in, M.E.M.a kızdığını duydu. Kadir “Kızın yaşı 18 olsa yeterdi, daha büyük birini niye getirdiniz…” diyordu.

4 ay sonra 10 Aralık 2012’de kemik yaşı raporu çıktı. 17 yaşında olduğunu beyan eden H.K.G.’nin yaşı raporda 21 görünüyordu. Buna karşın akıl almaz şekilde kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi. Acaba bu dosyanın kapatılması için kimler devreye girdi? Kimlerin desteğiyle tarikatın içindeki çocuk tecavüze mahkum bırakıldı? İsmailağa Cemaati’ni sık sık ziyaret eden siyasilerin bunda payı var mıydı?

AKP’li Sancaktepe Belediyesi, Hiranur Vakfı’nın kaçak binası için imar değişikliği yaptı. Binada çamaşırhane, yemekhane, çok sayıda derslik, salonlar, hatta mezbaha bile var.

RADYODA YAŞADIĞI İŞKENCEYİ DUYDU

H.K.G. büyüdükçe yaşadıklarının bir oyun olmadığını anlıyor, 6 yaşından itibaren yaşadığı cinsel istismarın altında eziliyordu. Bir gün radyo programında küçük kız çocuklarının evlendirilmesiyle ilgili konuşmaları duydu. Artık yaşadıklarının bir işkence olduğunu anlıyordu. Evden kaçmaya karar verdi ama babası engelledi.

İfadesinde sonrasını şöyle anlatacaktı:

“Bu olaydan sonra tekrar içime kapandım. İtaat etmeye çalıştım, ailemin sözünden çıkmadım. 17 yaşında hamile kaldım. Çocuk doğduktan sonra huzur buldum. Ancak çocuğumu benden aldılar. Cep telefonundan araştırdığımda 6 yaşında evlendirmenin normal olmadığını anladım.”

H.K.G. 18 yaşına geldiğinde resmi nikah kıyıldı. Geçmişin ağır yükü ruhuna çöküyordu. İstanbul Pendik’te gittiği kadın doktor “Bu adam sana tecavüz etmiş, 6 yaşından itibaren her gün tecavüz etmiş” dedi. Artık sürekli bu sözleri düşünüyordu.

Bu sırada gizlice sosyal medya kullanmaya başladı ve bir kadınla tanıştı. Ona hiç yaşamadığı çocukluğunu anlattı. Bu kadın ona şikayetçi olmasını söylüyordu, “Kadir ile konuşurken telefonunla ses kaydı al” dedi.

Daha sonra iddianameye giren bu ses kaydı bu çağda, bu dünyada, bu ülkede insanlığın utancı olmalı.

Kayıt özetle şöyle:

H.K.G: “Pendik’te gittiğim bir doktor vardı ya, o açık açık konuşmuştu benimle. Belki de haklıydı. ‘Bu adam sana 6 yaşında tecavüz etmiş, 6 yaşından 14 yaşına kadar her gün tecavüz etmiş…”

Kadir İ.: Tecavüzle ne ilgisi var… Nereye getiriyorsun lafı. Karının konuştuğu da saçmalık.”

Kadir İ.: “Her doktora gitmeyeceğin işte. Anan da öyle demişti. Yani bu yolda olmayan doktorlar iyi karşılamaz, uygun karşılamaz diye söylemişti zaten.”

H.K.G.: “Onun ilk başta yönlendirdiği doktor vardı. Ben ona söyledim işte böyle böyle.”

Kadir İ.: “Allah Allah… onların ağzı ile konuşuyorsun. Ya ne tecavüzü ne alakası var.”

H.K.G: Keşke 6 yaşında ilişkiye girmeseydik, kesin mutlu olurduk biz ya değil mi?”

Kadir İ.: “Yani orası öyle dediğin gibi de…”

H.K.G.: “6 yaşında nikahımız kıyılmayaydı. Keşke babam ilişkiye izin vermeseydi… Yani bu sıkıntıların hiçbiri olmazdı.”

Kadir İ.: “Var mı yapacak bir şey onu söyle. Dönebiliyoz mu.”

H.K.G.: Ama telafi de olmuyo.

Kadir İ.: “Yani tam bir hatadır. Gerçekten düşüncesiz, psikoloji. Bilmeden yapılmış olan bir hareket. Yanlış bir şey… Ha şu an ben kendi kız çocuğum olsa 6 yaşında evlendirir miyim. Evlendiririm. Ama o şekil bir şeye müsaade eder miyim. Etmem.”

H.K.G.: “Babam nasıl düşünmedi.”

Kadir İ.: “Hocaefendi her şeyi dört dörtlük mü düşünüyo. Bırak sende Allah Allah.”

H.K.G: “Yani kızım daha küçük, 6 yaşında. İlişkiyi kaldırabilir mi, kaldıramaz mı, insan bunu bilmez mi… Hadi bir defa, iki defa, sonra gözetlersin. Nasıl desem, kızının durumunu gözetlersin… Yıllarca böyle devam etti. Yani bir değil, iki değil. Her gün sıkıntı yani. Gerçekten çok büyük sıkıntı hocam.”

Kadir İ.: “Geriye dönülmüyo, dönülmüyo işte.”

H.K.G: “İşte, çünkü küçücüğüm. Anlam veremiyorum nasıl desem. Gerçekten zor, benim için zor yani. Benim açımdan da düşünmelisiniz. Babam da benim açımdan düşünmeli biraz.”

Kadir İ.: “Daha düne kadar, sen konuşana kadar biz böyle bir sıkıntının olduğunu bilmiyorduk ki ya Allah Allah…”

H.K.G.: “Ama insan nasıl bilmez.”

Kadir İ.: “Bilmiyo insan işte. Niye psikoloji mi okumuşum ben, okumamışım ki…”

H.K.G.: “Ama psikoloji bilmeye gerek yok ki bunu bilmek için… Küçücüksün daha. Mesela diyelim 6 yaşındayım. İşte nikahımız kıyılıyo. Sonra işte babam diyo ‘Bu damadım işte benim, falan.’ Yani çok normal bir şekilde herkes hayatına devam ediyo. Nasıl desem. Evde sürekli onun konusu var. Yani yetişkin bir kız gibi muamele ediliyo bana.”

Kadir İ.: “Ben seni öyle görmemiştim. Öyle gittim işte. Ufaklığın öyle geçti dediğin gibi. Ne bileyim ya…”

H.K.G.: “Annem saçlarımı tarar senin yanına gönderirdi beni.”

H.K.G. bu konuşmayı kaydettikten sonra çilesi devam etti. Kadir ile cinsel ilişkiye girmek istemiyor ve sürekli tecavüze uğruyordu. Tam 2 yıl önce, 30 Kasım 2020’de vücudunda morluklarla İstanbul Anadolu Savcılığı’na gitti ve şikayetçi oldu. Kaydettiği konuşmanın yanı sıra fotoğraflar sundu savcılığa. Bir fotoğrafta 6 yaşındaydı, üzerinde gelinlik vardı. Yanında 29 yaşındaki Kadir duruyordu. 13 yaşında nişanda ve çocukluğu boyunca Kadir ile çekilen fotoğrafları da dosyaya ekledi.

Kadir İ., Yusuf Ziya G.ve Fatma G., ifadelerinde H.K.G.’nin 16 yaşında nişanlandığını ve 17 yaşında evlendiğini savundular. 6 yaşında evlendirilmediğini ve tecavüze uğramadığını öne sürdüler. Kadir İ. konuşma kaydı için “Sık sık 6 yaşında evlendiğimizi ve tecavüze uğradığını söylüyordu. Kavga büyümesin diye onu onaylıyordum” dedi. H.K.G.’nin şikayetçi olduğu sırada vücudunda olan morlukların düşmesi nedeniyle olduğunu iddia etti.

DOĞUM KAYDI KANITLADI

Bu kez savcılık H.K.G.’nin doğum kaydını Sapanca Nüfus Müdürlüğü’nden istedi. 1998 doğumluydu, üstelik İstanbul’daki Fatih Özel Hastanesi’nde dünyaya gelmişti. Yani H.K.G.’nin ifadeleri doğrulandı. 2012’de doktorun ihbarıyla başlayan soruşturma sırasında sadece 14 yaşındaydı ve evlendirilmişti. O soruşturmada annesi, H.K.G.’nin 17 yaşında olduğunu söylemiş, kemik testinde yerine başkası girdiği için 21 yaşında olduğuna dair rapor düzenlenmişti. Savcılık bu sahtecilikle ilgili suç duyurusunda bulundu.

TUTUKLANMADILAR

H.K.G. işkence dolu yıllar sonunda ailesinden de şikayetçi olarak evi terk etti. Tecavüzcüden boşandı ve adalet istiyor.

Ancak bütün delillere karşın iki yıl boyunca şikayetiyle ilgili dava açılmadı. Ne tecavüzcü ne de annesi ile babası tutuklandı. Nihayet 30 Ekim 2022’de İstanbul Anadolu Başsavcılığı’nın iddianamesi tamamlandı. Savcı iddianamede H.K.G.’nin anne ve babasının tecavüze göz yumduğunu anlattı.

İddianamede Kadir İ., tarikat lideri baba Yusuf Ziya G.ile anne Fatma G.’in zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı suçunu işlediklerini belirtildi. Üç sanığın en az 27’şer yıl hapisle cezalandırılmaları istendi. Ayrıca savcı, Kadir İ.için cinsel saldırı suçundan da ceza talep etti.

Türkiye H.K.G.’nin yaşadıklarında sadece tarikatların istismar gerçeği ile yüzleşmiyor, laikliğin yok edildiği bir ülkede çocukların sahipsizliğine de tanık oluyor. 2012’de henüz 14 yaşındayken H.K.G. kurtarılabilirdi. Ama gizli eller ilk soruşturmayı örttü.

H.K.G. şimdi İstanbul’a uzak bir kentte kendine yeni bir hayat kurmaya çalışıyor. Babasının kurduğu ve yönettiği Hiranur Vakfı’nın Sancaktepe’deki külliyesinde ise onun tecavüze uğradığı yaşlardaki yüzlerce çocuk cübbeler içinde ‘hocaefendilerine’ boyun eğiyor.

03 Ara 2022 - 12:07 Sakarya/ Sapanca- Güncel --- Okunma

Son bir ayda medyabar.com sitesinde 10.930.193 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

88

Bir Kul... - https://www.instagram.com/reel/Cl5kN8mAFUL/?igshid=NTdlMDg3MTY=

Yazıklar olsun size ki bir Müslümana atılan iftirayı araştırıp soruşturmadan doğru habercilik adı altında yayınlayıp halkı galeyana getiriyorsunuz gerçi sizin olmayınız bu mahalle dedikodularını haber adı altında yayınlıyorsunuz yine kendinize yakışanı yaptınız helal... Ama olayın gerçek yüzü böyle şimdi biraz olsun habercilik gururunuz varsa ailenin açıklamasını yayınlayın tabi izin verilirse size

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 08 Aralık 11:48
89

Serhat - @Bir Kul... 88 nolu yoruma cevabı: Ne diyorsun sen …… insan !?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 09 Aralık 01:21
85

Eyt - Bu ülkede birkereden birsey olmaz diyen bir Zühre var

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Aralık 00:41
84

Ey Gözleri Körler - AKYAZI KUZULUKTA Kİ HAPİSTEKİ KENDİNİ ŞEYH ZANNEDEN SAPIK ENSAR VAKFINDAKİ ERKEK ÇOCUKLARA TECAVÜZ CAMİ İMAMI CAMİDE FUHUŞ CÜBBELİ,MAHMUTÇU,HİRACI ALLAH BELANIZI VERSİN GÜZEL DİNİMİZİ NE HALE DÜŞÜRDÜNÜZ.ÇÜKÜNÜZDE DÖNÜYOR MÜSLÜMANLIK BENİ ALKOL İÇERKEN GÖRÜP KAFİR DİYENLERDEN DAHA MÜSLÜMANIM.EN AZINDAN SİZİN GİBİ SÜSLÜMAN DEĞİLİM SAPIKLAR ADİLER ,AMA BUNLARI DESTEKLEYENLERİ DÜDÜKLEMEK LAZIM.RUH HASTALARI SAKALI PERDE,CÜBBEYİ İNSANLARI DUYGU SÖMÜRÜSÜNE ALET EDENLERİ ALLAH TEZ ZAMANDA CEZALANDIRSIN.UTANMADAN EZAN OKUNUNCA KOŞA KOŞA CAMİYE GİDERLER.

Yanıtla . 12Beğen . 2Beğenme 05 Aralık 22:25
90

Adil - @Ey Gözleri Körler 84 nolu yoruma cevabı: Sizde ne utanma var ne ar .Birisi haber yapıyor hemen yorumlara diziliyor bizim çok bilmiş kafalar.Halbuki bizim ne yapmamız gerekir eğer mümin SEK tabi”“Ey İman edenler, bir fâsık size haber getirirse onu iyice araştırın”ayetin devamında Rabbimiz ne diyor “Yoksa cahillikle bir kavme kötülük edersiniz de sonra yaptığınız şeye pişman olursunuz.”

İşte cahilce saldıranlar oluverdiniz.Her kesinleşmiş bir suç olmadan bunu itham etmek suç değilimi.İtham edenin kardeşleri videoda böyle bir şeyin kesinlikle olmadığını ,kardeşlerinin düşük çocuk yaptıktan sonra psikoloji sinin bozulduğunu anlatıyorlar.Halk tv ve bir haber ekibi 28 subbatta ki gibi bütün camiayı lekeleyin siyasi rant elde etmek istiyor.Eceli gelen k...p cami duvarına …….

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 09 Aralık 01:55
78

Akilvi̇cdanbi̇li̇m - TARİKATLAR KAPATILSIN!!!!! BIKTIK SAPIK HİKAYELERİNDEN... AKILLARI FİKİRLERİ UÇKURLARINDA DÜNYA BUNLARIN UÇKURINDA DÖNÜYOR OLAN KÜÇÜCÜK ERKEK VE KIZ ÇOCUKLARINA OLUYOR BİR MİLLET HİÇ Mİ AKILLANMAZ ???

Yanıtla . 11Beğen . 1Beğenme 05 Aralık 15:02
77

Hodja - Kimsenin diyemediğini diyeyim.

Adam kızını 6 yaşındayken bir müride nikahlıyorsa, adet görmeye başladıktan sonra da bu kız çocuğu o adamla cinsel ilişkiye girdiriliyorsa ve bu (bize göre saçma) evlilik dindar (tarikatçı) birileri tarafından yapılıyorsa, teşrih (otopsi) masasına yatırılması gereken dindir.

Dinin (islamın) ne olduğu ne olmadığı adam akıllı tartışılmalıdır. Çünkü adam, Ebubekirin kızı Aişeyi peygambere verdiği gibi vermiştir. Kendince sünneti tatbik ediyordur.

Az önce dikkat çekmeye çalıştığım gibi, din arabın örfünü kültürünü de ihtiva eder mi? Yoksa o dönemki adetler, günlük yaşama dair gelenek görenek dinden soyutlanmalı mıdır? Yani demem o ki; Tarikatçılara söveceğinize, islamcıların böyle sıkı bir yüzleşmeye gitmemesine kızın.

Ya da yaratıcının neden bir update (güncelleme) yapmadığını sorgulayın.

Yanıtla . 7Beğen . 5Beğenme 05 Aralık 13:41
83

Hodja - @Hodja 77 nolu yoruma cevabı: Sen ya okuma bilmiyorsun ya da beynin uyku modunda kalmış. Benim bu sapıklığı bu sübyancılığı desteklediğimi de nereden çıkardın?

Diyorum ki; bu adamların (tarikatçıların) muhakeme yetisi yok. Arabın 1500 yıl önceki örfünü töresini din diye kabulleniyor, sünnet işlediğini sanarak el kadar sabiyi diri diri öldürüyorlar.

O sabinin babasını değil, bu bataklık düşünceyi tartış diyorum. Sivrisinekle uğraşma, bataklığı kurut diyorum. Kapiş?

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 05 Aralık 16:59
79

Zindiksavar - @Hodja 77 nolu yoruma cevabı: Bacak kadar bile değil bak ufacık el kadar çocuk neyi açıklamaya çalışıyorsun daha behey ....

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 05 Aralık 15:03
75

Daruleman - Ya bir kişinin yaptığı densizlikten dolayı bütün insanlığa vurmamiz yanlış bunu yapanda göz yuman da tabiki cezasını çeksin bende medresede yetiştim 11 sene boyunca ne gördüm ne duydum bize Allah'ın ilmi peygamberinin sünneti aile büyük akraba vs. Adap öğretildi kanım dondu okurken bunları dediğim gibi her mecliste bir çürük vardır Rabbim bu çürük iğrenç insanlardan bizi muhafaza etsin benimde evladım var Allah'ım sen evlatlarımızı koru

Yanıtla . 6Beğen . 9Beğenme 05 Aralık 01:52
80

Bindebirşans - @Daruleman 75 nolu yoruma cevabı: binde bir şansın varmış

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 05 Aralık 15:04
74

Tavuk Çobanı - Umarım haber yanlış ve yalandır. Yalan değilse de Allah belalarını versin. Kahrı perişan etsin.

Lakin bir kişinin yaptıgı hata davaya mal edilemez. CHP de olan tecavüz ve tacizleri AKP de olan tecavüz ve tacizleri veya herhangi bir partide toplulukta cemaatte tarikatta dernekte ki dernek adı altında kumar ve fuhuş yapıldığını hemen hemen her gün haberlerde görüyoruz. Yani patetes çuvalindan çıkan bir çürük patates için bütün çuvalı atmiyoruz. Ama çürük pateteside imha ediyoruz . Bunlarida asın imha edin.

Yanıtla . 4Beğen . 9Beğenme 04 Aralık 18:48
69

Farketmez - (GENÇ) RUMZULU ARKADAS 4 SAHİT LAZIM DEMİŞ YAHU TECAVÜZ EDEN KİŞİ YANINA 4 KİŞİ ALIP MI TECAVÜZ EDİYO;TACİZLER TECAVÜZLER HER ZAMAN İKİ KİŞİ ARASINDA OLUR EEE SENİN DEDİGİNE GORE 4 SAHIT YOKSA SIKINTI YOK YAPTIGI YANINA KALACAK OYLEMİ COK CAHİL BİR İŞNSANSIN MADEM 4 SAHIT LAZIM SENİN YAKINLARINDAN BİRİNİN BASINA BOYLE BİSEY GELİRSE SEN 4 SAHİT ARARSIN=))

Yanıtla . 18Beğen . 2Beğenme 04 Aralık 10:43
71

Adnan bey - @Farketmez 69 nolu yoruma cevabı: aramaz çünkü bunlar o tip olaylara alışklar her halde ve yazıkki olup bitenlerede duyarsızlar cehalet böyle bişi her halde

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 11:56
67

Emekli - burada bu rezilliği savunanları görünce böyle olaylar bitmez tükenmez diye düşünüyorum bunların tamamı sapkınlar topluluğu .

Yanıtla . 19Beğen . 1Beğenme 04 Aralık 10:35
66

VATANDAŞ - TARİKATLAR KAPATILSIN!!! ÇOCUKLAR TECAVÜZE UĞRAMASIN!!! ALLAH BELANIZI VERSİN!!!!

Yanıtla . 33Beğen . 3Beğenme 04 Aralık 09:11
91

Adil - @VATANDAŞ 66 nolu yoruma cevabı: Bu haberle sol Cenap iskama saldırmak ve rant elde etmek istiyor.Kardeslrinin videosunu dinleseniz ya böyle bir seye ihtimal bile yok diyorlar diğer üç kardeşi.Ama gaye bağcıyı yanı İslami kötülemek .Gercek er geç çıkacak.İtham edilenler doğru değilse yüzünüzün halı ne olacak .

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Aralık 02:03
76

ADA OFİS DEMİRCİOĞLU - @VATANDAŞ 66 nolu yoruma cevabı: Adını vermeyeceğim bir üniversite de yine adını vermeyeceğim bir prof öğrencisini taciz etti. ama kimse üniversiteler kapatılsın demiyor. Hayırdır.

Yanıtla . 5Beğen . 8Beğenme 05 Aralık 09:02
65

Din Istismarcıları - Böyle tarikat cemaat hepsi kapatılsın bu cocugun yasadıkları çok üzücü mim bilir daha ne cocuklar var. Destek verenler helak olun geberin pislikler size ne dense az gelir

Yanıtla . 21Beğen . 3Beğenme 04 Aralık 09:03
64

Adalet. - HALA TARIKATLARLA UĞRASIYORMUSLAR .

SECIMLER YAKLASINCA.

AKYAZIDAKI TARIKATCINIZA NE OLDU.

ENSAR VAKFINIZDA NE OLDU.

HAYATINIZ GERCEKLERI OGRENMEK DEGIL.

BU ADAMIN PESINDEN GIDENLER .

KIZLARINA KADINLARINA IYI BAKSINLAR

Yanıtla . 27Beğen . 4Beğenme 04 Aralık 08:24
63

Nadine Emir - seçimler yaklaştığı için mübarek insanları lekeliyorsunuz yazıklar olsun

Yanıtla . 7Beğen . 51Beğenme 04 Aralık 01:27
62

Nadine Emir - seçimler yaklaştığı için insanları lekelemeye çalışıyorlar yazıklar olsun

Yanıtla . 3Beğen . 46Beğenme 04 Aralık 01:25
59

Arif - Böyle haberi duyunca ne yapmamız gerekli onu yapalım.Hucurât suresi, Kuran-ı Kerim’in 49. suresidir. “Ey âmenû olanlar! Eğer bir fâsık size bir haber getirirse, o zaman araştırın. Yoksa cahillikle bir kavme kötülük edersiniz de sonra yaptığınız şeye pişman olursunuz.” ayet bunu anlatıyor.

DİKKAT edelim.Haberi kim getirmiş.

Yanıtla . 7Beğen . 24Beğenme 04 Aralık 00:07
58

Arifiyeli - Bu haber de Yazılanlarla Mahmut efendi ve cemaatini lekelemeye çalışılıyor.Mahmut efendi kaderini çizdi ne demek ya.Yusuf hoca şeyh değil ki tarikat lideri olsun.Tarikatlar edep ve haya öğretilen eğitim yerleridir.Varsa bir istismar kişiye Maral edilir.Cemaate ve Sllah dostuna değil.

Yanıtla . 23Beğen . 57Beğenme 03 Aralık 23:47
55

Sakaryalı - Bu insan olamaz dogruysa. ..Camiller bomboş. yatsı namazından sonra. dünya vakit var. yok abiymiş. ablaymış. falan kursmuş. sonuç vahim. ÇOCUK. AKŞAM. EVİNE GELECEK AGA..

Yanıtla . 40Beğen . 1Beğenme 03 Aralık 23:10
54

Karaman Beyi - iğrenç bir durum.insan çocuğuna bunu yapar mı

Yanıtla . 33Beğen . 0Beğenme 03 Aralık 22:48
53

Abdulcabbar - Müritler toplanmış hadiyin yalan habermiş gercek oldugunu bildiginiz halde kimse kimseye iftira atamaz müslümanım elhamdullah diyen yalan söylemez ama siz dini kullanan yalancılarsınız utanmazlar...

Yanıtla . 38Beğen . 3Beğenme 03 Aralık 22:42
51

Meraktan - Sapanca Ak Parti İlçe Başkanı ile bağlantısı var mı bu zındıkların !!

Yanıtla . 22Beğen . 5Beğenme 03 Aralık 22:25
47

Serdivanli - Seçimler geliyo ya yalan dolan iftira herşey olur herkes nasıl inanmak istiyorsa öyle inanır

Yanıtla . 12Beğen . 66Beğenme 03 Aralık 21:23
52

Türk - @ Serdivanli 47 nolu yoruma cevabı: Seçimle ne alakası var sapıklığın???Yoksa sapıkları savunan partiler mi var???Sen niye gocundun???

Yanıtla . 40Beğen . 7Beğenme 03 Aralık 22:41
41

SAKARYA/hendek - haberin menşei bigün...halk tv

TIMUR SOYKAN " din düşmanı "

Yanıtla . 18Beğen . 67Beğenme 03 Aralık 19:50
57

SAKARYA/hendek - @SAKARYA/hendek 41 nolu yoruma cevabı: haberin doğruluğunu ispatlayabilirmisin ? HAYIR . şahsıma karaktersiz diyene kadar kendi karakterinle ilgilen. bire densiz " her yazılan her çizilen doğru olsaydı ' dezenformasyan sosyal medya kanunu çıkmazdı. INŞAALLAH tez zamanda doğru açıklamalar yapılacak...

Yanıtla . 4Beğen . 23Beğenme 03 Aralık 23:44
43

Türk - @SAKARYA/hendek 41 nolu yoruma cevabı: Sen haberin kaynağını araştırana kadar,böyle bir sapıklığı nasıl baskılamaya çalışıyorsun onun rezilliğinden utan,karaktersiz …

Yanıtla . 47Beğen . 5Beğenme 03 Aralık 20:12
40

SAKARYA/hendek - haberin menşei ' birgün gazatesi ' MEDYABAR haberin doğruluğu varmı ?

" timur soykan " kimdir ? halk tv nin neyi olur ? halk tv kime hizmet eder.... çamuru at izi kalsın... bu işleri bırakın. asperagas haber atmayın / BU HABERIN DOGRULUNU ARASTIRICAM olmayan birşeyi kopyala yapıştır yaptıysanız gerekli mercilere PAZARTESİ GÜNÜ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUCAM o zaman görüşürüz ...

Yanıtla . 17Beğen . 67Beğenme 03 Aralık 19:47
44

Aga54 - @SAKARYA/hendek 40 nolu yoruma cevabı: Niye bu kadar kızdın aga tarlkatlarda bu gibi olaylar var sende o tarlkata mensubsun demek

Yanıtla . 34Beğen . 11Beğenme 03 Aralık 20:41
42

Abdulcabbar - @SAKARYA/hendek 40 nolu yoruma cevabı: Nöbetçi savcılık vardır pazarteyiyi bekleme acıttıysa hemen git dogrular acıtır halının altına süpürün gitsin....

Yanıtla . 27Beğen . 10Beğenme 03 Aralık 20:06
39

Lanet Olsun Bole Duzen - Allah bin belanizi versin insalllahhhhh nasil dokundun cocuga !!!!o baba denen ……. nasilll kiydi kucucuk yavruya aklim almiyor

Yanıtla . 52Beğen . 3Beğenme 03 Aralık 19:12
38

Adalet. - ENSAR VAKFINDA TECEVUZE

BIR KEREDEN BIR SEY OLMAZ

DIYEN AKPLI BAKAN VARKEN .

AKPLI SANCAKTEPE BEL.

KULLIYEYE IZIN VERIRKEN.

BUNLARIN BAŞLARI SECDEYE DEGİYOR

ZIHNIYETI BUDUR IŞTE.

FESLI KADIR KEŞKE YUNAN KAZANSAYDI

DEDIGI ZAMAN GIKI CIKMAYAN ADALET

HÜKÜMET.AKP..

EGER BU IĞRENC OLAY AZIZ NESIN VAKFINDA

YADA AKPLI OLMAYAN DERNEKLERDE OLSAYDI

YONETICILERI.KURUCULARI

ALAYI ICERDEYDI...

Yanıtla . 54Beğen . 10Beğenme 03 Aralık 19:05
56

Kesinlikle - @Adalet. 38 nolu yoruma cevabı: Benim aklımdan geçenleri aşağıdaki arkadaş sağolsun yazmış.Benim takıldığım suçlaman şerefsizce Kadir Mısıroğlu na attığın aşağılıkça iftira.Sen o videoyu sonuna kadar izle neden böyle demiş anlamaya çalış.Senden zor bir şey istediğimin farkındayım çünkü sende onu anlayabilecek beyin yok.

Yanıtla . 3Beğen . 16Beğenme 03 Aralık 23:10
49

Acı gerçek - @Adalet. 38 nolu yoruma cevabı: O bakanın açıklamasını izlemediğin belli oldu. Senin de ahabere ve halktv ye kayıtsız şartsız inanan tiplerden hiç bir farkın yok. Balan böyle BİR olay oldu diye bir çok şubesi olan vakfı kapatamayız dedi. Videoyu izle ondan sonra salla. Ayrıca ensar sapığı 508 yıl ceza aldı. Sıkı dur bu sapık ensarın çalışanı değildi. MEB de öğretmendi... cahillik okumak ve araştırmakla iyileşen bir hastalıktır

Yanıtla . 9Beğen . 15Beğenme 03 Aralık 22:03
37

Veysel - Devlet yetkilileri mutlaka gerekeni yapacaktır. Buradan saçma sapan yorumlara gerek yok suç suçu işleyenleri bağlar kimsenin genelleme yapma hakkı yok. Geçen hafta tacizci dolmuş şöförü vardı bütün dolmuş çuları aynı kefeye koyamayız. Bu arada tarikatçı falan da değilim ancak sakin olmalı haberi takip etmeli. Bütün yorumlarda nefret ve beddua var eğer bunlar doğru ise bende bu nefret ve beddulara katılıyorum ancaaaakkkk gerçek başka bir şey çıkarsa ALLAH cc bizi af etsin karşımıza gerçek hoca efendileri çıkarsın. Burada yorum yapan kardeşlerim Allah cc sizleri, beni ve ailelerimizi hayırlı insanlar ile karşılaştırsın

Yanıtla . 10Beğen . 13Beğenme 03 Aralık 18:39
35

Kaynarcalı - sakaryada 90 yakın cemaat tarikat var bunların hepsinin ofisleri var bunlara ruhsat veren belediyeler neden bu mahluklara ruhsat veriyorsunuz 6 yaşında cocuk nasıl yani olamaz bunu yapanları kent meydanında asmak lazım kaynarcadada cübbeli değişik kıyafet le geziyorlar bunların hepsi doların peşinde allah derler son model mercedese binerler bunlar şeytandan beterler ey iktidar akp mhp görevinizi yapın

Yanıtla . 36Beğen . 7Beğenme 03 Aralık 18:23
34

Cübbesiz - bunların tamamı zındık insana benzemez mahluklar.

Yanıtla . 26Beğen . 7Beğenme 03 Aralık 18:20
33

Sapancali - Sapanca da oturan biri olarak buna sebep olan böyle tarikat kisvesi altında bunca rezilliğe göz yuman bu ilçedeki bütün herkesi dünyayı başlarına yıkmaya davet ediyorum.

Yanıtla . 29Beğen . 5Beğenme 03 Aralık 18:15
28

Genç - BEN BÖYLE İKİ ÜÇ OLAY DAHA DUYMUŞTUM SONRADAN BUNLARIN İFTİRA OLDUĞUNU MAHKEME KARARINDA DAHİ ŞAHİTLERDEN İFTİRA OLDUĞU ÇIKMIŞTI. DİNİMİZDE BİLE CİNAYETE 2 ŞAHİT YETERKEN ZİNADA 4 ŞAHİT İSTER BEN BU OLAY NETLEŞMEDEN İNSANLARA İFTİRA ATANLARDAN OLMAK İSTEMİYORUM

Yanıtla . 15Beğen . 52Beğenme 03 Aralık 16:58
72

Eyt - @Genç 28 nolu yoruma cevabı: Demek ki çok yakınına Allah göstermesin tecavüz edilse ve o kızcağız sana gelip tecavüze uğradım dese sen diyeceksin ki kıza bana 4 şahit getir sana inanayım ve mahkemeye gideyim. Senin gibi yobazlar yüzünde bu memleketin iki yakası bir araya gelmiyor.

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 12:33
68

Farketmez - @Genç 28 nolu yoruma cevabı: 4 SAHİT NASIL OLCAK BİRİ SANA TECAVÜZ EDERKEN YANINA 4 KİŞİYLE Mİ GELİYO?ADAM TENHADA SANA TECAVÜZ ETSİN 4 KİŞİ GÖRMEDİ DİYE SUCSUZ MU SAYILACAK COK CAHİLSİN YA SEN

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 10:37
60

sapanca - @Genç 28 nolu yoruma cevabı: kardeşim bunun için dört kişi seyretmesimi lazım.madem suçları yok çıksınlar kızı kocası babası yok desinler.

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 00:19
46

Tarafsız.. - @Genç 28 nolu yoruma cevabı: Ne iftirası,kendi kızı anlatıyor her şeyi,olayları bizzat yaşayan kız çocuğu yani,inanmak istemezsen inanma sen yine ..

Yanıtla . 22Beğen . 2Beğenme 03 Aralık 21:17
27

Cahil - Bunu bir baskası anlatsa iftira dersiniz al iste kendi kızı anlatıyor Türkiyenin başına gelmiş geçmiş en büyük kötülük TARİKAT denilen bu yapilanmalardır ibadet allah ile kul arasindadır bir kitap var kuranıkerim diye al oku ibadetini yap tarikat nedir yani kuranda anlatamadilar bunlarmi anlatacak dogruyu ilk iş tarikatların yasaklanması ve gerekirse tarikat yapilanmasinda olanlara ceza verilmesi gerekir

Yanıtla . 45Beğen . 6Beğenme 03 Aralık 16:57
26

CEZA - gözümle görsem inanmam yazan var !!! tabiki inanılmazsın bir insan!! bak insan!!! diyorum müslüman demiyorum; hoca demiyorum; bir insannnn! böyle bir şey nasıl yapar yada gören nasıl engel olmaz ,hastane çalışanı buna nasıl yataklık yapar, hayal gücünü kullanıp film seneryosu yazsan bu kadar kahpece yavşakça şeyler yazamaz insan. bunları yapmayı bırak; seneryosunu yazmaya insanın hayal gücü nasıl yeter inanamıyorum

Yanıtla . 31Beğen . 1Beğenme 03 Aralık 16:52
25

Şalvarlı Memet Hoca - Çok şükür bu sapıkların yüzünden bize cehennemde boş yer kalmaz.bunların peşinden koşanlarında Allah belalarını versin.

Yanıtla . 43Beğen . 6Beğenme 03 Aralık 16:47
23

Adadan - Haber doğru mu bilmiyoruz.Kaynak birgün gazetesi olunca şüpheyle bakıyorum habere.Medyabarın habercilik anlayışı...Kopyala yapıştır sayfa doldur...

Yanıtla . 17Beğen . 48Beğenme 03 Aralık 16:29
50

Acı gerçek - @Adadan 23 nolu yoruma cevabı: @Haydee Yallah tecrübe konuyor sanırım

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 03 Aralık 22:05
32

adadan - @Adadan 23 nolu yoruma cevabı: sen ne yazdığımı okuyup da anlayacak kadar büyü sonra yorum yaz

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 03 Aralık 18:10
31

Haydee Yallah - @Adadan 23 nolu yoruma cevabı: Aralarına katıl sanada yapsınlar bir imam nikahı o zaman emin olursun.

Yanıtla . 24Beğen . 5Beğenme 03 Aralık 17:37
30

Haydee Yallah - @Adadan 23 nolu yoruma cevabı: Aralarına katıl sanada yapsınlar bir imam nikahı o zaman emin olursun.

Yanıtla . 16Beğen . 2Beğenme 03 Aralık 17:36
22

adalı - bunların neresi müslüman,batsın sizin tarikatınız. ateistler bile sizin kadar İslama zarar vermiyor.

Yanıtla . 39Beğen . 2Beğenme 03 Aralık 16:18
20

Türk - Kendi çocuğunu bunları yapan bir başkasının evladına hiç acımaz. Bu mahlukları bir daha hiç çıkmamak üzere cezaevine koyacaksın. Asıl olması gereken idam fakat oda bizim ülkemizde yok maalesef. O yüzden idam Meclis’e getirilmeli bak ondan sonra sapık mı kalır terörist mi kalır ülkede…

Yanıtla . 31Beğen . 2Beğenme 03 Aralık 15:57
19

Allah Birdir - bu tarikat seviciler kiylarini karilarini bunlara teslim etsin. hepinizin de allah belasini versin . Allah birdir ve Hz Muhammed onun elcisidir baska da araci ada tarikat yoktur. Siz tarikatlara inananlar hepiniz sapkin asagiliksiniz .

Yanıtla . 25Beğen . 7Beğenme 03 Aralık 15:30
17

Roman Çocuğu Samet - Arap kültürünü din zannetmeyin...

Yanıtla . 46Beğen . 7Beğenme 03 Aralık 15:12
16

Adnan bey - ve hala bunlara yardım olan saftirkler var bu alemde ama adamlar haklı dini kullanarak milleti bir güzel söğüşlüyorlar haram zehir zıkım olsun yedikleride içtikleride bunlarda her yol var vallah

Yanıtla . 26Beğen . 5Beğenme 03 Aralık 14:36
14

Fuat - Bu sakallıların alayı sapık insan kendi çocuğuna 6 yaşında bu rezillikleri din adı altında yaşatır mı ya ? Rezil herifler ama devran dönecek bu dünyada da öbür dünya da hesap vereceksiniz..

Yanıtla . 39Beğen . 6Beğenme 03 Aralık 14:08
13

Nutuk - “Ey millet! İyi biliniz ki,Türkiye Cumhuriyeti,şeyhler,dervişler,müritler, mensuplar memleketi olamaz.En doğru, en gerçek tarikat medeniyet tarikatıdır."(30.8.1925) NUTUK

Yanıtla . 59Beğen . 8Beğenme 03 Aralık 13:59
11

Acı - Haber gerçekse o çocuğun yerine muayeneye başkasının sokulmasından haberdar olan doktor varsa Sende cehenneme git doktor.

Yanıtla . 37Beğen . 0Beğenme 03 Aralık 13:56
10

Kötüler Için Cehennem - Evlatlarını evlerinde büyütmek yerine bu insanlara teslim eden aileler Allah'ın huzurunda hesap vereceksiniz.Evlat en güzel ana babasının yanına yakışır.Okutursun büyütürsün vakti geldiğinde evlendirip torun seversin.Her kız çocuğunun yaşadığı böylesi azaplar sizi yaksın İnşallah.

Yanıtla . 32Beğen . 2Beğenme 03 Aralık 13:54
09

Kötüler Için Cehennem - Haber doğruysa Yüce Allah bu babayı susan anneyi ve o çocukla evlenen mahlukatı cehennem ateşinin en altına koysun.Yavaş yavaş yansınlar ki o kızcağızın çektiği acıların kefareti olsun.Siz Allah'ın kutsalını ne savunabilir nede anlatabilirsiniz.Siz önce insan olmalıydınız Ucubeler .......

Yanıtla . 37Beğen . 3Beğenme 03 Aralık 13:51
12

Adalı - @Kötüler Için Cehennem 09 nolu yoruma cevabı: Önce koğuşta bir cehennem !

Yanıtla . 14Beğen . 0Beğenme 03 Aralık 13:57
08

Hadi Bakalım - bu gerçek yaşanmış bir olaysa ve sapanca hala ayaklanıp bunların kökünü kazımadıysa onlara lanet eden kendini iyi ve normal sayanlara da yazık

onlar için bu zaten normal bunlara müdahaleyi bunun yanlış olduğunu düşünen ve bilenler gerekirse falakayla sizler anlatmalısınız

Yanıtla . 26Beğen . 2Beğenme 03 Aralık 13:48
05

Vatansever - tüm tarikatların içi böyle rezillik ve pislik dolu iğrenç insanlar yapılması gereken acil iş

suriyeli ve benzeri bedevileri kovmak

tarikat ve cemaatlerin tamamını lav etmek.

Yanıtla . 29Beğen . 16Beğenme 03 Aralık 13:39
04

Abdulcabbar - Ne oldu sarıklı salyalılar savunun hoca efendilerinizi....

Yanıtla . 31Beğen . 10Beğenme 03 Aralık 13:24
61

Adil - @Ali Asker 03 nolu yoruma cevabı: Bakınız Allah’ımız Hücurat suresinde Kuran-ı Kerim’de ne buyuruyor. “Ey iman edenler! Eğer bir fâsık size bir haber getirirse, o zaman araştırın. Yoksa cahillikle bir kavme kötülük edersiniz de sonra yaptığınız şeye pişman olursunuz.” Bunu yayanlar kim fasık kim bakınız lütfen.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 00:31
24

Ahmet - @Ali Asker 03 nolu yoruma cevabı: Demek ki senin de bir yaran var Ulan kitapsız bademleme diye lügat'a pedofolinin sarıklı versiyonunu Sokmuşsun

Yanıtla . 12Beğen . 3Beğenme 03 Aralık 16:36
15

5196 - @Ali Asker 03 nolu yoruma cevabı: noldu işine mi gelmedi? yalan habermiş..Taciz ve tecavüzleri yalan haber diye kapata kapata bugün ki Türkiyeye geldik.

Yanıtla . 22Beğen . 4Beğenme 03 Aralık 14:21
02

Sakarya - Yazıklar olsun size

Birde herkese ders veriyorsunuz

Allah sizleri nasıl kabul edecek acaba

Bu millet manyak bunlara nasıl inanırlar

Bunları hadım edeceksiniz hiçbir cinsel ilişkiye giremesinler

Bu zamana da bunlara inananlar var anlamıyorum

Yanıtla . 30Beğen . 4Beğenme 03 Aralık 13:09
01

Mantık - Artık yemezler bu fadime şahin ve aczimendi taktiklerini hadi ordan hadi ordan buradan size ekmek çıkmaz böyle birşeye gözümle görsem inanamam

Yanıtla . 15Beğen . 34Beğenme 03 Aralık 12:38
82

Komedi - @Mantık 01 nolu yoruma cevabı: Geçenlerde 12 yaşındaki kızla skandalı çıkan sapık tarikat şeyhimidir nedir onu da savunmuşlardı bunlar akıllanmaz.....

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 05 Aralık 15:13
81

Komedi - @Mantık 01 nolu yoruma cevabı: aynen bütün fetvaları bile iliski üzerine ahahahh kim kime nikah düser vs vs

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 05 Aralık 15:11
21

Çubuk 54 - @Mantık 01 nolu yoruma cevabı: dene bir ..ver kızını madem çok güveniyosun..

bişey yaparlarmı gör

arada sen bile gidersin

adamlar uçkur manyağı olmuş.

herşeye halleniyolar

Yanıtla . 16Beğen . 5Beğenme 03 Aralık 16:09
18

Fuat - @Mantık 01 nolu yoruma cevabı: O zaman kendi çocuğunu ver de gözünle gör.

Yanıtla . 19Beğen . 5Beğenme 03 Aralık 15:16
07

Yok Daha - @Mantık 01 nolu yoruma cevabı: sorun orada zaten.şıhların şeyhlerin ^^kerametlerine^^görmeden inanırsınız.böyle şeyleri görseniz de inanmazsınız

Yanıtla . 27Beğen . 4Beğenme 03 Aralık 13:47