Müzik Klip Yayınlatma Konusunda Profesyonel Destek

YouTube Türkiye'nin en büyük müzik platformu Netd müzik klip yayınlatma sanatçıların en merak ettiği konulardan biridir. İster amatör olsun ister prof...

YouTube Türkiye'nin en büyük müzik platformu Netd müzik klip yayınlatma sanatçıların en merak ettiği konulardan biridir. İster amatör olsun ister profesyonel her sanatçı eserinin daha fazla dinleyiciye ulaşmasını ve kitlesinin genişlemesini arzu etmektedir. YouTube'un Türkiye bazındaki en prestijli ve abone sayısı en yüksek kanalı olan Netd Müzik 23,2 milyon abone sayısı ile zirvede yer almaktadır.

Doğan Holding bünyesinde faaliyet gösteren NetD ünlü yahut amatör her sanatçıya kapılarını açmıştır. Dijital mecranın en büyük çaplı şarkı ve video klip yayınlama platformu olan şirket, eğlence ve müzik içeriklerine sahiptir. Her gün onlarca sanatçının video kliplerini yayımladığı platform, birçok yapım şirketi ile çalışmaktadır. Öte yandan kendi plak şirketi, label şirketi ve dağıtımcı ile çalışan sanatçılara da açıktır.

Dijital mecraların en kapsamlı video yayımlama platformu müzisyenlerin, şarkıcıların ve prodüktörlerin ilk seçimi olmaktadır. Bu YouTube kanalından yayınlanan eserler daha büyük kitlelere ulaşabilir, keşfedilebilir ve yüzlerce yorum ve beğeni alabilmektedir. Söz konusu kanal üzerinde her türden eser yayınlanır ve paydaş yapım şirketlerinin içeriklerine yer ayrılır.

Netd Müzik Klip Yayınlatma Koşulları

YouTube Netd Müzik klip yayınlatma için gerekli bazı koşullar vardır. Bunlar arasında; yapım şirket, label yahut dağıtım şirketi tarafından lisanslanmış bir müzik eseri, telif hakları ihlali içermeyen özgün ve yaratıcı içerik, bir video klip yahut görüntü tabanlı bir video içeriği şeklinde sıralanabilir. Kanalın sabit bir ücretlendirme politikası olmamakla birlikte komisyon ve masraflar anlaşmalara göre şekillenebilmektedir. Türkiye'nin öncü YouTube kanallarından bir tanesi olan kanal, klip fiyatları konusunda şirketlerin anlaşmaları ve fiyat politikalarına göre bazı ücretlendirme paketleri sunmaktadır.

Özellikle bağımsız sanatçıların merak ettiği ücretlendirme konularında yanılgıya düşülmemesi adına doğru araştırma ve analiz yapılmalıdır. Bu noktada düşünülmesi gereken verilecek ücret değil, alınacak faydadır. 23 milyondan fazla kişiye ulaştırabileceğiniz ve bunu analizleri ile birlikte raporlayabilmenize imkan sunan kanal, sanatçılara diğer alanlarda da öncülük edecektir. Bu kanalda sevilen ve trendlere giren eseriniz, televizyon ve radyolarda da ilgi görecektir.

Müzik Onair Company bünyesinde yer alan yapım şirketi Müzikonair Records aracılığıyla şarkınızı Netd Müzik kanalında yayınlatmanız oldukça kolaydır. Bununla birlikte kendi label şirketinizi kurmanız da mümkün olmaktadır. Resmi bir lisansa sahip olan her türlü müzik içeriği Netd kanalında yayımlanabilmektedir. Fakat öncelikli olarak bilinmesi gereken bazı prosedürler vardır. Bunlardan bazıları sözleşmeler, telif anlaşmaları muvafakatname gibi bir dizi süreç ve maddeden oluşmaktadır. Kanal ile paydaş olan yapım şirketleri sayesinde ek ücret ve ek komisyonlar ödemeden sistematik olarak klibinizi yayınlatmanız olasıdır. Sanatçı kataloğu geniş olan ve Netd ile partner olan plak şirketleri emin olun ki işinizi kolaylaştıracaktır.

Netd Müzik Klip Yayınlatma Ücretleri

Netd müzik klip yayınlatma konusunda çok fazla kural koyan bir yapıya sahip değildir. Değişen ve gelişen müzik endüstrisi ve müzik teknolojilerine uyumlu olmak ve zamanı yakalayabilmek son derece önem arz etmektedir. Dinleyicilerin beklentilerini bilen, tüketim alışkanlıklarını analiz edip doğru strateji belirleyen bu noktada iyi bir ekip ile çalışan sanatçılar her daim çağa ayak uydurabilmektedir. Nitekim 4K video klipler çekmeniz bunu da YouTube'un en büyük müzik kanalında yayımlamanız bir sanatçı olarak prestijinizi oldukça artıracaktır. Öte yandan nitelikli bir PR çalışması ile eserinizin yahut şarkınızın daha çok insana ve kitleye ulaşmanızı sağlayabilirsiniz.

Son derece uygun ve makul ücretler doğrultusunda Netd YouTube kanalında şarkınızı yayımlatmanız mümkündür. Kısa sürede hatırı sayılır ve çok ciddi bir dinleyici kitlesi elde etmek için şarkınızı milyonlara ulaştırmanın en doğru yolları arasında yer alır. Geride bıraktığımız her gün daha fazla dijitale doğru ilerleyen müzik dinleme ve tüketim alışkanlıklarını doğru analiz eden ve yorumlayan şirketler ile çalışmanız gerekmektedir. Netd Müzik üzerinden şarkı yayınlatmak isteyen kişiler muzikonair.com üzerinden daha detaylı bilgi ve hizmet alabilmektedir.

ilandır

11 Ara 2022 - 14:12 - Türkiye --- Okunma

Son bir ayda medyabar.com sitesinde 10.930.193 gösterim gerçekleşti.