Şehirden 19 Mayıs mesajları

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle Sakarya'nın önde gelen isimlerinden ve kurumlarından tebrik mesajları geliyor. Gelen tebrik mesajlarını sizler için derledik.

Şehirden 19 Mayıs mesajları
Şehirden 19 Mayıs mesajları
+5
Haber albümü için resme tıklayın

Tüm ülke, Atatürk'ün Türk gençliğine armağanı olan 19 Mayıs'ı kutlamaya hazırlanıyor. Kutlamalar için yapılan hazırlıklarda sona gelinirken, Sakarya'nın siyasileri ve kuruluşlarından da kutlama ve tebrik mesajları gelmeye devam ediyor.

VALİ KALDIRIM'IN 19 MAYIS MESAJI

Şehirden 19 Mayıs mesajları

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım yayımladığı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajında, Atatürk'ün 19 Mayıs'ı gençlere armağan etmesinin bir sebebi olduğuna değindi. Vali Kaldırım, "Şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından olan 19 Mayıs 1919 günü; milletimiz için, dört bir yanı kuşatılmış ve taksim edilme planları yapılan Aziz Vatanımızın bekası için bağımsızlık meşalesinin yakıldığı ve milli mücadelemizin başlangıcı olarak binlerce yıl hiç unutulmayacak büyük bir anlam ifade etmektedir.

104 yıl önce bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Samsun’da yakılan kıvılcım, yurdun her köşesini sararak büyüyen bu bağımsızlık ve kurtuluş meşalesi; birlik, beraberlik, cesaret, azim, kararlılık ve inançla yüklü bir milletin uyanışına, şahlanışına vesile olmuş ve eşsiz mücadeleler sonucunda Türkiye Cumhuriyeti’nin tam bağımsız bir şekilde kuruluşu ile taçlandırılmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bugünün gençlere armağan edilmesinin hepimiz için büyük bir anlamı vardır. “Gençler!.. Cesaretimizi güçlendirip devam ettiren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfanla, insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli sembolü olacaksınız” diyerek geleceğimizin teminatı gençlerimize olan inancını ve güvenini her fırsatta dile getiren Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, toplumları ayakta ve dipdiri tutan en büyük gücün gençlik olduğunu da her daim vurgulamıştır.

Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştıran bu üstün irade, inanç ve kararlılığı en iyi şekilde idrak ettiklerine şahit olduğumuz gençlerimizin, dün olduğu gibi bugün de ecdadımızın bize yadigârı olan bu aziz vatanı, her koşulda en iyi şekilde koruyup muhafaza edeceklerini ve bu uğurda gerektiğinde canlarını feda etmekten imtina etmeyeceklerini biliyor ve geleceğe daima umutla bakıyoruz.

Ayrıca; tarih boyunca toplumumuzu ayakta tutan en büyük gücümüz olan gençlerimizi kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, vatan ve bayrak sevdalısı, çalışkan ve üretken insanlar olarak yetiştirmenin en önemli görevimiz olduğuna inanıyoruz.

Yakın zamanda Ülkemizde meydana gelen ve asrın felaketi olarak adlandırılan deprem felaketlerine maruz kaldığımızdan dolayı deprem bölgesinde görevli olmamız hasebiyle bu özel günü her ne kadar gençlerimizden ayrı buruk bir şekilde kutluyor olsak da; Tarihin her safhasında çok büyük badireler atlatmış ve her zorluktan sonra yeniden ayağa kalkmasını bilmiş bu Aziz Millet, hangi koşulda olursa olsun; savaşlarda, afetlerde, kısacası her zorlukta, her sıkıntıda sımsıkı kenetlenmesini bilerek büyük bir sınav vermiş ve birlik beraberlik içerisinde el ele, gönül gönüle vererek her defasında yaralarını sarmasını bilmiştir. Kurtuluş Savaşı’nda verilen büyük mücadele, geçmişte yaşanan badire ve zorluklarda olduğu gibi yaşadığımız afetlerin ilk gününden bugüne kadar halkımıza her türlü hizmeti hızlı, etkin ve her ayrıntısını planlayarak en üst düzeyde veren Güçlü Devletimiz, gönlü yüce fedakâr milletimiz, genç gönüllülerimiz ile birlik, beraberlik içerisinde el ele vererek olağanüstü gayretler sarf etmiş ve büyük bir dayanışma, birliktelik ve kenetlenme örneği göstererek bu sıkıntıların da üstesinden geleceğimizi ve vatandaşlarımızın yaralarını tamamen sarma irademizi bir kez daha ortaya koymuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle bağımsızlık mücadelemizin 104’üncü yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu Aziz Vatan için canını feda eden Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden Kahraman Gazilerimizi rahmetle anıyor, geleceğimiz olan tüm gençlerimizin “19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor ve her birini sevgiyle kucaklıyorum" dedi.

BAŞKAN YÜCE'DEN 19 MAYIS MESAJI

Şehirden 19 Mayıs mesajları

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak sözlerine başlayan Başkan Yüce, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadelenin tüm kahramanlarını saygıyla anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Gençlerimize inanıyor ve güveniyoruz
Başkan Ekrem Yüce, “19 Mayıs, her türlü zorluğa, imkansızlığa rağmen yeniden dirilişin sembolü olmuş, milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde neler başarabildiğini gösterdiği gün olarak tarihteki yerini almıştır. Ecdadımızın istiklâli ve istikbali uğrunda sergilediği kahramanlıkları genç nesillerimize aktarıyor, Türkiye Yüzyılı hedeflerimizi gençlerimizle birlikte sürdürüyoruz. Biz gençlerimize inanıyor ve güveniyoruz. Bu duygularla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını saygıyla anıyorum”

SATSO BAŞKANI ALTUĞ'UN MESAJI

Şehirden 19 Mayıs mesajları

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ bir mesaj yayımladı. Altuğ, yayımladığı mesajda Türk milletinin birliğine ve bütünlüğüne vurgu yaptı.

Başkan Altuğ mesajında büyüyen Türkiye’yi daha aydınlık yarınlara ulaştırmanın iyi eğitim almış gençlerin çabasıyla mümkün olacağına dikkat çekerek şunları dile getirdi;

“19 Mayıs, Türk milletinin birlik ve bütünlüğüne yönelik saldırılar veya tehditler karşısında yılmadığının ve vatanı uğruna gerektiğinde canını feda ederek birliğinin ve bağımsızlığının elinden alınmasına fırsat vermeyeceğinin simgesi olmuştur.

19 Mayıs 1919’da atılan milli mücadele süreci içerisinde Türk Ulusu, Büyük Önder Atatürk’ün önderliğinde başlatılan var olma mücadelesini emsalsiz bir zaferle, bağımsızlık mücadelesini kazanmıştır. Bugün bu gurur gününün 104. Yılına ulaşmanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu büyük günü Türk gençliğine armağan etmesi, onlara olan inancını ve güvenini göstermektedir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan uluslar, geleceğe güvenle bakabilirler. Ülkemizin en büyük yatırımı dinamik, girişimci ve üretken gençleridir. Bu ülkenin gerçek sahibi olan gençlerimizi gittikleri her yolda destekleyerek ve asla yalnız bırakmayarak geleceğimizin emin ellerde olmasını gayret edeceğiz; onlara daima güveniyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anıyor, Türk Gençliğinin ve tüm Türk Milleti’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

BAŞKAN ALEMDAR'DAN 19 MAYIS MESAJI

Şehirden 19 Mayıs mesajları

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajı yayınladı.

19 Mayıs tarihinde, Samsun’da yakılan bağımsızlık ateşiyle Türk milletinin bağımsızlık ve istikbal uğruna neler yapabileceğini ve neleri göze alabileceğini tüm dünyaya gösterdiğini ifade eden Başkan Alemdar;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkması, millet iradesine dayanan tam bağımsız devlet kurma yolunda atılan ilk adım olmuştur. Bugünün gençlere armağan edilmesi, onlara verdiği değeri ve duyduğu güveni ifade etmektedir.
Bizler, genç nesillerimizin gelecekte çok daha iyi imkanlara kavuşması, dünya gençleriyle rekabet edebilecek donanıma, birikime sahip olabilmeleri için var gücümüzle çalışıyor, her türlü imkan ve kaynaklarımızı gençlerimizin geleceği için seferber ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, kutsal vatan topraklarımızı düşman işgalinden kurtararak bizlere emanet eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve dualarla yâd ederken, aziz milletimizin ve yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum” ifadelerini kullandı.

CHP SAKARYA MİLLETVEKİLİ TAŞKENT'İN MESAJI

Şehirden 19 Mayıs mesajları

CHP Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent, yayımladığı mesajda, Türkiye'nin tarihi bir dönemecin eşiğinde olduğunu ifade etti. Taşkent, "Ülkemiz bir kere daha tarihi bir dönemecin eşiğindedir. Bu dönemeç, tıpkı 104 yıl önce olduğu gibi bugün yine bağımsızlığın, direnişin, bir arada mücadelenin önemini bizlere işaret etmektedir. 19 Mayıs 1919’un 104. yıl dönümünde Samsun’a çıkan büyük önderimiz ve devrimcimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadelesi bizlerin umut ışığıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün ve halkımızın bu tarihi mücadelesi bugün hala bizlerin yolunu aydınlatmakta; her türlü karanlığa karşı aydınlık yarınları umut etmemizi sağlamaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti tarihi bağımsızlık mücadeleleri ile doludur. Bizler bu tarihten, geçmişimizden, gençlerimizden aldığımız güç ile mücadelemizi büyütmeye devam ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece bu eşsiz günü değil geleceğimizi de gençlerimize emanet etmiştir. Geleceğimizi inşa etmek için bugün gençlerimizle yan yana büyüttüğümüz mücadelemizin, yarın onlara en büyük armağanımız olması için yılmadan, yorgunluğa ve umutsuzluğa kapılmadan çalışmaya devam edeceğiz.

Biliyoruz ki, hukuk ve adalet için, emek için, özgürlük için çalışan gençlerimizi hiçbir kuvvet yıldıramaz; tıpkı Samsun’da bağımsızlık mücadelesi veren gençlerimiz gibi…

Mustafa Kemal Atatürk’ün ve kurucu irademizin bizlere miras bıraktığı azim ve kararlılık içinde, millet egemenliği, laiklik ve demokrasinin hakim olduğu bir Türkiye ümidiyle bağımsızlığımızın nişanesi olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, bağımsızlık mücadelemizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum "dedi.

MÜSİAD SAKARYA BAŞKANI FİLİZFİDANOĞLU'NUN MESAJI 

Şehirden 19 Mayıs mesajları

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği  (MÜSİAD) Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, 19 Mayıs mesajı yayımladı. Filizfidanoğlu mesajında, “19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak Anadolu’nun bağımsızlık meşalesini yakan Gazi Mustafa Kemal’in gençlerimize armağan ettiği bu önemli günün 104’nci yıldönümünü mutluluk ve coşkuyla idrak ediyoruz.

Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği; istiklal şuuruyla yetişen siz asil ruhlu gençlerimize emanettir. Bu nedenledir ki; bizler MÜSİAD olarak, gençlerimizi el üstünde tutuyor, gençlerimizin geleceğine yatırım yapmayı, bu ülkenin geleceğine yatırım yapmak olarak düşünüyoruz. Gençlerimizin de damarlarındaki asil kan ve sahip oldukları milli ruh ve şuur ile ülkemizi bugünkü seviyesinden çok daha ileriye götüreceklerine inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; bize bugünü armağan eden Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kutsal vatan topraklarımızın bütünlüğü ve milletimizin selameti için canlarını feda ederek şehadete intikal eden aziz şehitlerimizi ve şehadete şahitlik eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet, şükran ve saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan tüm gençlerimizi, sporcularımızı ve halkımızı saygıyla selamlıyor, bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

ÖZÇELİK İŞ SENDİKASI SAKARYA ŞUBE BAŞKANI CÜNEYT YÜKSEL'İN MESAJI

“19 Mayıs 1919, Türk Ulusunun uyandığı, emperyalizme başkaldırdığı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ya İstiklal, Ya Ölüm” diyerek ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği gündür. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı özgürlük hareketi, tüm yurda yayılmış, milletimizin azim ve kararlılıkla birleşerek giriştiği milli mücadele sonucunda zaferle taçlandırılmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle Atatürk’ün geleceğimizin teminatı olarak gördüğü gençlerimizi yürekten selamlar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104. yıl dönümünü en içten duygularımla kutlarım” dedi.

BARO BAŞKANI YILDIZ'DAN 19 MAYIS MESAJI

Sakarya Barosu Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Şehirden 19 Mayıs mesajları

19 Mayıs’ın gençlere inanmanın ve güvenmenin simgesel tarihi olduğunu ifade eden Baro Başkanı Yıldız, “Laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin güvencesi gençlerimizin ve tüm ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Ulusumuzun bağımsızlık hareketini 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlatarak tüm emperyalist planları bertaraf eden başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle anıyorum. Önderimizin hayata geçirdiği ilkelerimizi, geleceğimiz olan gençlerimizle sonsuza dek yaşatmayı sürdüreceğiz” dedi.

19 May 2023 - 09:53 - Güncel --- Okunma

Son bir ayda medyabar.com sitesinde 11.335.941 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

04

Sakaryali54 - Cumhuriyetimize ve onun kurucusu M.K.Ataturk e nefret ve saldırıların ayyuka çıktığı şu dönemde bazı kutlama mesajları samimi gelmiyor.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 19 Mayıs 11:31
03

Vatandaş - cumhuriyet karşıtı riyakarlardan büyük kutlama

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 19 Mayıs 10:41
02

Atta Akp - DÜNYA LIDERI

ÜLKESINI KURTULUŞ SAVASINDAN

GALIP GETIREN .

CUMHURIYETI KURAN .

VE ÖLÜMÜNE KADAR .

15 YIL TÜRKIYEYI

EVET EVET SADECE 15 YIL.

DÜNYANIN SAYILI ULKELERI

YAPAN.

ULU ÖNDER ATATURK.

BU DUNYA DURDUKCA

SENIN ONUNDE SAYGIYLA EGILECEZ,.

BIRAK FESLI KADIRLER GIBI

KESKE YUNAN KAZANSIN.

BIRAK DINAYET ISLERI BASK.GIBI

BIR RAHMET DUA ETMESIN .

BIRAK MILLI BAYRAMLARDA,

ANITKABIRE GITMESIN.

BIRAK ATATURK ISMANI .

ANDINIZI KALDIRSALAR BILE .

SENIN RESMIN TIT TIR TITRETIYOR

BIRILERINI

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 19 Mayıs 10:39
01

Anne - Yüce Atam bu milleti yokluktan sarayin zulmunden adaletsiz yönetiminden ingilizin yunanin zulmünden vatan millet sevdasi icin mücadele göstererek TÜrkiye Cumhuriyetini biz milletine kazandiran mavi gozlü dev adam Allah mekaninı Cennet etsin sana adina var ettigin bu vatana el uzatan ellerede cehennemi nasip etsin Ne Mutlu Türküm diyene

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 19 Mayıs 10:35