Şehirden kandil mesajları...

Mevlid Kandili olması sebebiyle şehirden önemli isimler kandil tebrik mesajları yayınladı. Şehirde yayınlanan kandil mesajlarını sizler için derledik...

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz'in Mevlid Kandili mesajı;

Cenab-ı Allah'ın alemlere rahmet elçisi olarak gönderdiği, insanların en hayırlısı Sevgili Peygamber Efendimiz’in (S.A.V) yeryüzünü şereflendirdiği Mevlid Kandiline ulaşmanın bir kez daha huzuru ve mutluluğuna erişmiş bulunmaktayız.
Sevgili Peygamberimizin (S.A.V) dünyaya teşrif ettiği ve dünya tarihinin en önemli hadiselerinin başında gelen bu mübarek zaman dilimi, O’nun insanlığa bıraktığı kutlu mirası anlamak, hayatımızda rehber edinmek ve tatbik etmek için çok önemli bir fırsattır.
Bunun içindir ki; yaşamı boyunca yeryüzünde daima güzel ahlakın, adalet ve faziletin timsali olmuş, barışın, huzurun, hayır ve esenliğin tesis edilmesini sağlamış, iyilik ve güzelliği bizlere miras bırakmış olan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) yeryüzünü şereflendirdiği bu güzide günü; Sevgili Peygamberimizin bireysel ve toplumsal hayatımıza yön veren merhametini, adaletini, sabrını, cömertliğini, insanlığa ve topluma sunduğu değerleri ile yol gösterici öğütlerini anlama, bu anlayışla yaşama ve yenilenme için bir fırsat olarak görmeli, yaşayışını, Hadis-i Şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamalı, fikirlerini layıkıyla anlamak adına da bu zaman dilimini iyi değerlendirmeliyiz.
Bu şuur ve bilinci hayatına önder edinmiş kadim bir medeniyetin temsilcileri olarak; İslam dininin en güçlü kalesi ve güven kapısı Türkiye Cumhuriyeti’nin evlatları olan gençlerimizin de alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin bütün insanlığa rehber olmuş güzel değerlerini örnek alarak, gelecek nesillerin aydınlık mimarları olacaklarına inancımız tamdır.
Biz Müslümanlar için af ve mağfirete ulaşma, güzelliklere erişme vesilesi olan bu mukaddes gecenin; birlik, beraberlik ve kardeşliğimize vesile olmasını Yüce Allah’tan (C.C) niyaz ediyor, Aziz Milletimizin ve İslam Aleminin Mevlid Kandilini en kalbi dileklerimle kutluyor, yapılacak duaların, edilecek ibadetlerin makbul olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın, Mevlid Kandili mesajı

Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in, insanlığın yaşadığı en karanlık dönemde doğumuyla dünyayı şereflendirerek, yeni ve mutlu çağın doğmasına vesile olduğu gündür. Peygamberimizin gelişiyle birlikte, insanlık üzerine çöken kara bulutlar dağılmış, cehalet, haksızlık ve zulüm sona ermiştir.

Kendimizi Değerlendirmek İçin Bir Vesile

Peygamberimizin örnek hayatının her Müslüman için, alınması gereken derslerle dolu olduğunu belirten Başkan Alemdar, kandil gecelerinin bu hasletleri hatırlayarak kendimizi değerlendirmemiz için vesile olduğunu belirtti.
Yüce Rabbimizin rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede, ibadetlerin ve duaların kabul olmasını dileyen Başkan Alemdar, Mevlid Kandilinin tüm İslam alemine ve dünyaya barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen'in, Mevlid Kandili mesajı;

Mübarek gecelerin toplum hayatımızda vazgeçilmez bir yeri vardır. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin dünyaya teşrifleri dolayısıyla kutladığımız Mevlid Kandili de bu özel günlerin başında yer almaktadır.
Peygamber Efendimizin doğumu karanlıkları aydınlığa çevirirken insanlığa rahmet ve güzellikler sunmuştur. Bugün hepimiz Peygamber Efendimizi anlamaya, O’nun engin sevgi ve hoşgörüsüne, izzet ve keremine, rehberliğine muhtacız.
Mevlid Kandili’ni, Peygamber Efendimizi ve onun bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı layıkıyla anlamak için önemli bir vesile kabul etmeliyiz. Sevgili Peygamberimizin dünyaya gönderilişi, Yüce Allah’ın bütün insanlara en büyük nimetlerinden birisidir. İnsanlık için yepyeni bir gün doğmuştur. Peygamberimizin hayatını okumaya ve anlamaya, O’nun engin sevgi ve hoşgörüsüne, izzet ve keremine, her biri ayrı bir hakikat taşıyan sözlerine kısacası onun rehberliğine olan ihtiyacımız her zamankinden fazladır.
Peygamberimizin dünyaya teşrif ettiği bu mübarek gecede, Yaradan’ın sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden ve gönüllere umutla huzuru dolduran o yüce rahmetinden hepimizin faydalanmasını dilerim. Bu mübarek gecenin tüm dünyada barışa, huzura ve refaha vesile olmasını diliyor; Sapancalı hemşehrilerimin ve tüm İslam âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyorum.

 Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’un Mevlid Kandili mesajı

Kandiller bizleri bir arada ayakta tutan, duygu birliğinin, kardeşliğin, hoşgörünün, paylaşmanın ve dayanışmanın önde kutlu ve mübarek gecelerdir. Sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) doğum gününü temsil eden bir Mevlid Kandilini daha idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Anlamına yakışır, şekilde manevi duygularımızın canlandığı, kendimizi sorgulamamıza vesile olan bir gece olmasını dilerim.
Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandilinin bütün İslam âleminin, üyelerimiz başta olmak üzere tüm Sakaryalı hemşehrilerimizin, Mevlid Kandilini kutluyor; birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Başkanı Fatih Sevindik'in, Mevlid Kandili mesajı

Mevlid-i Nebi’nin tüm İslam aleminin ve insanlığın huzur ve mutluluğuna vesile olmasını temenni eden Başkan Sevindik, "Bizim dinimiz kötülüklerden, zulümden, zararlı her şeyden uzak durmamızı; iyilik ve ihsana yönelmemizi emretmektedir.

Bunların en güzel yolu ise yaratılanların en hayırlısı olan Peygamber Efendimizin (SAV) hayatını ve hadislerini örnek almamızdır. Bu vesileyle Mevlid Kandili, Peygamber Efendimizin (SAV) yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını hatırlamak, düşünmek ve anlamak için büyük bir fırsattır" dedi.


Gelecek Partisi Sakarya İl Başkan yardımcısı ve iletişim Başkanı Hüseyin Güner'in, Mevlid Kandili mesajı

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in dünyaya teşriflerinin yıl dönümünü idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Güner, Mevlid Kandili'nin tüm insanlık için sağlık ve esenlik getirmesini diledi.
"Sevgili Peygamberimizin örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz
Âlemlere rahmet olarak dünyaya gelen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) doğduğu gece olan bu mübarek geceyi idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz.
Bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderilen ve insanların en hayırlısı olan Peygamber Efendimiz’in yeryüzünü şereflendirmeleri insanlık tarihinin en müstesna en önemli hadiselerinden biridir.
Dinimizin emirlerini insanlığa ulaştıran gerek hayat tarzı, gerekse söz ve düşünceleriyle yaratılış ve var oluşun sırrını anlamaya, bilgi, inanç ve selâmete çağıran peygamberimiz, bütün ahlâki güzellikleri yaşayarak öğütleyen örnek bir şahsiyettir.
Sevgili Peygamberimizin örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz.
Bu gece; Peygamberimizin hayatını, mesajlarını yeniden hatırlayacağımız, düşüneceğimiz ve insanlığa getirdiği bütün değerleri anlayıp, hayatımızı O'nun güzel ahlakıyla güzelleştirebileceğimiz bir manevi yenilenme fırsatıdır.
Bu vesileyle tüm milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Kandili'ni en içten dileklerimle kutluyor, ülkemize ve tüm insanlık âlemine sağlık ve esenlikler getirmesi temennisiyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

26 Eyl 2023 - 18:00 - Yaşam --- Okunma

Muhabir  Haber Merkezi

Son bir ayda medyabar.com sitesinde 10.049.461 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.