Rıdvan Duran istifasını verdi süreci bekliyor!

Sakarya - Aile ve Politika Bakan Yardımcısı Rıdvan Duran, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı yolunda önemli bir adım attı. Duran, bugün bakanlığa resmi istifa dilekçesini sunduğunu açıkladı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Rıdvan Duran istifasını verdi süreci bekliyor!
Rıdvan Duran istifasını verdi süreci bekliyor!
Haber albümü için resme tıklayın


RIDVAN DURAN MEDYABAR'A KONUŞTU

Rıdvan Duran, medyabar.com editörüyle yaptığı özel açıklamada, "Bugün saat 14:00 itibariyle istifa dilekçemi bakanlığa sundum. Bildiğiniz üzere aday adaylığı başvuruları sona erdi. Ancak benim için aday adaylığı başvurusu aşaması henüz başlamadı. Şu an süreç kapsamında beklemekteyim." ifadelerini kullandı.

DURAN, SAKARYA'YA DÖNÜŞ YAPIYOR

Rıdvan Duran, istifasını takiben, bu akşam Adapazarı'na döneceğini ve hemen çalışmalara başlayacağını belirtti. Duran, "Sakarya'ya gelir gelmez AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret edecek ve çalışmalara start vereceğim" dedi.

Rıdvan Duran istifasını verdi süreci bekliyor!

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARININ AÇIKLANMA SÜRECİ

AK Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının açıklanması sürecinde, öncelikle İstanbul ve Ankara'nın ardından Sakarya'nın adayının belirlenmesi bekleniyor. Duran'ın adaylık süreci, partinin genel stratejisi ve zamanlaması çerçevesinde ilerleyecek.

Duran, istifasıyla ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Değerli hemşehrilerim,
Sakarya büyük sevda diyerek sizlerin nezdinde ve teveccühüyle hayırlı bir başlangıç yapmak için Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adaylığımı yapmış bulunuyorum. Bu zamana kadar Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle görevde bulunduğum kurumlarda daima ülkemize ve milletimize hizmet halindeydik. Son olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcılığı görevinde bulunarak, ülkemize ve milletimize bu alanda hizmet etme imkanı buldum.
Sakarya’mızda başlayan milletimize hizmet yolculuğumuzu yine şehrimizde sürdürmek için kollarımızı sıvadık. Bürokrasinin çeşitli kademelerinde edindiğim bilgi ve tecrübeleri şehrimiz için hayata geçirmek istiyorum. Biliyorum ki Sakaryalılar, her zaman en güzel hizmetlere layıktır. Hemşehrilerimiz şehrine daima büyük bir sevdayla bağlıdır.
Hizmette eşit, adil, kucaklayıcı ve kapsayıcı bir vizyon çizmek ve bu şuurla hizmet etmek idealiyle Şehrimdeyim. Sakarya’mızın jeopolitik konumunu fırsata çevirerek; ticarette, üretimde, teknolojide, tarımda, kültürde, sanatta, sporda, eğitimde ve şehirciliğin her alanında ilklere hep birlikte imza atacağımızı vurgulamak istiyorum. Bu şehrin potansiyelinin farkındayım, bu potansiyeli vizyoner dokunuşlarla yaşanabilir ve sürdürülebilir bir şehir kimliğine kavuşturmak için var gücümüzle çalışacağım.
Aday Adaylığı sürecimin bu vesileyle tekrar hayırlara vesile olmasını diliyor, siz değerli hemşehrilerime en derin hürmetlerimi ve saygılarımı sunuyorum.
BÜYÜK SAKARYA SEVDASIYLA NİCE GÜZEL YARINLARA.”
Rıdvan Duran istifasını verdi süreci bekliyor!

# RIDVAN DURAN İSTİFA ETTİ İLE İLİŞKİLİ:

01 Ara 2023 - 14:20 Sakarya- Siyaset --- Okunma

Mahreç  Haber Merkezi

Son bir ayda medyabar.com sitesinde 10.346.084 gösterim gerçekleşti.