Büyükşehir aday adayı Rıdvan Duran; "Biz de bu kutlu yarışta varız"

Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için Bakan Yardımcılığından istifa eden Rıdvan Duran AK Parti Sakarya İl Başkanlığı ziyaretinde; "Biz de bu kutlu yarışta varız" dedi

Emirhan Ağsakallı
Emirhan Ağsakallı Tüm Haberleri
Büyükşehir aday adayı Rıdvan Duran; "Biz de bu kutlu yarışta varız"
Büyükşehir aday adayı Rıdvan Duran; "Biz de bu kutlu yarışta varız"
Video için play'e tıklayın

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için Bakan Yardımcılığı görevinden ayrılan Rıdvan Duran, ilk ziyaretini AK Parti Sakarya İl Başkanlığına yaptı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Rıdvan Duran, 31 Mart 2024'te gerçekleşecek yerel seçimler öncesinde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için görevinden ayrılarak AK Parti Genel Merkezinde başvurusunu gerçekleştirdi.

Rıdvan Duran Sakarya'daki saha çalışmalarına AK Parti İl Başkanlığı ziyaretiyle de resmen başlamış oldu.
İl Başkanı Yunus Tever ile görüşen Rıdvan Duran, MEDYABAR muhabiri Emirhan Ağsakallı'ya yaptığı açıklamada; "Temayülün ardından son gün istifa ettim. İl Başkanlığımıza hem teşekkür için hem de geç kalmış bir ziyareti gerçekleştirmek için geldim. İlçe teşkilatlarımızı da gezeceğiz. Cumhur İttifakının tüm teşkilatlarıyla bir araya gelerek, kenetlenerek 16 ilçe belediyesini ve büyükşehiri tekrar kazanmayı sağlamak için el birliğiyle ne yapabileceğimizi istişare edeceğiz. Biz de bu kutlu yarışta varız diye teşkilatlarımıza haber veriyoruz. Kimin aday olacağına; önce anketler nazarında vatandaşlarımız, sonra teşkilatlarımız ve büyüklerimiz karar verecekler; biz de ona göre yol yürüyeceğiz inşallah" dedi.

Rıdvan Duran Kimdir?

Adapazarı Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı, Adapazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürü, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı, SASKİ (Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi) Yönetim Kurulu Üyeliği, Sakarya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcılığı, Anadolu Ajansı İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi - Kültür A.Ş. Genel Müdürü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü olarak idari görevlerde bulundu. Rıdvan Duran, 8 Nisan 2022 Cuma günü Cumhurbaşkanı atama kararıyla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcılığına atandı. Duran, 14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından yeniden aynı göreve atandı.

02 Ara 2023 - 14:06 - Siyaset --- Okunma

Mahreç  Emirhan Ağsakallı

Son bir ayda medyabar.com sitesinde 10.703.451 gösterim gerçekleşti.