"Milletimiz akın akın Yeniden Refah’a geliyor"

Son genel seçimde AK Parti ile yaptığı iş birliği ile mecliste temsil edilmeye başlayan Yeniden Refah Partisi Sakarya'da yerel seçimlere iddialı hazırlanıyor. İl Başkanı Hidayet Kaya, gazeteci Ekrem Ürdüç'e çalışmalarını ve hedeflerini anlattı

Ekrem Ürdüç
Ekrem Ürdüç Tüm Haberleri
"Milletimiz akın akın Yeniden Refah’a geliyor"
"Milletimiz akın akın Yeniden Refah’a geliyor"
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Yeniden Refah Partisi’nin potansiyel Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Sakarya İl Başkanı Hidayet Kaya, “Milletimizin umudu olduk. Vatandaşımız akın akın Yeniden Refah Partisi'ne gelmeye başladı. Bizim tek derdimiz millete hizmet” dedi.

Röportaj: Ekrem ÜRDÜÇ

Medyabar.com’a seçim sürecini değerlendiren Kaya, adaylık süreci, diğer partilerden gelecek isimlerin aday gösterilme ihtimali, yaşanan istifalar, olası ittifakları değerlendirdi. Seçim çalışmalarının merkezi olan il binasında gerçekleştirdiğim söyleşide Kaya partinin içinde bulunduğu süreci şöyle anlattı.

Yeniden Refah Partisi gerçekten Milli Görüşün temsilcisi mi?

Evet biliyorsunuz her ne kadar 5 yıllık bir partiysek 69 hareketinin, Milli Görüş'ün banisi Erbakan Hocamızın başlatmış olduğu bir hareketin temsilcileriyiz. Tabi hocamız vefat ettikten sonra belli bir süreçte de biliyorsunuz malum partiyle bir süre yola devam ettik.

Malum parti derken, Refah Partisini mi kast ettiniz?

Evet. Fatih Erbakan Genel Başkanımızın o süreçte Refah Partisinden ayrılışından sonrası Erbakan Vakfı kuruldu ve sonrasında da milli görüş temsilciği noktasında bir eksiklik hissedildi. Bunu da Allah razı olsun genel başkanımız genç yaşında, belki şu anda 43 yaşında ama 38 yaşındaydı o yıllarda, taşın altına elini koydu. Allah razı olsun kendisinden. Elhamdülillah o gün bugün 5 yıllık süreçte de şu ana kadar Türkiye Cumhuriyeti'nde yapılmayan bir kongreyle yani 40 bin üzerine katılımla çok güzel bir kongre gerçekleştirdik. Dolayısıyla 350 bine yakın bir üyeye ulaştık.

14 Mayıs seçimlerinde partiniz sizce etkili oldu mu?

Tabii ki. Bu süreçte belki birçok programlar ve geçen yıl da en son 2'inci olağan kongremizde de 65 binin üzerinde bir katılımla kongre yaptık. Türkiye siyasi tarihinde bir ilki gerçekleştiren Yeniden Refah Partisi en güzel kongrelerini yapmış ve elhamdülillah bugünlere kadar gelmiştir. Teşkilatımızın her gün bir basamak, bir adım yükselişte. Ve tabi biliyorsunuz 14 Mayıs'ta seçim vardı. Kendi listelerimiz ile kendi adaylarımızla Türkiye genelinde yüzde 3'e yakın bir oy aldık ve elhamdülillah 3 ilde 5 milletvekiliyle mecliste partimizi temsil ediyoruz.

Saha da partinize olan bir ilgi var bunu nasıl yorumluyor sunuz?

Evet, Yeniden Refah Partisinin nasıl kurulduğu ve bugünlere nasıl geldiğini vatandaşımız biliyor. Sahada da, gönüllerde de vatandaşımızın bir teveccühü var ve gün geçtikçe yükseliyor. Söylediğim gibi 350 bine yakın bir üyemiz var. En son hanım kollarımız 4 günlük bir üye çalışması yaptı.  4 günde şu anda binin üzerinde tam olarak bin elliye yakın bir üye yapıldı. Merkezde yapılan bir çalışma elhamdülillah. Yani şunu görüyoruz ki artık Yeniden Refah Partisi milletin umudu olma yolunda yol yürüyor ve vatandaşımız da akın akın Refah Partisi'ne gelmiyor. Bu bir gerçek.

Teşkilatlanma kapsamında Sakarya'da teşkilatlanmanın olmadığı ilçe var mı?

Bizim 16 ilçede de teşkilatlarımız kurulmuştu. Ama tabi ayrılanlar oldu. Mesela şu an Söğütlü de bir teşkilatımız yok. 15 ilçede teşkilatlarımız şu anda devam ediyor. Sadece Söğütlü noktasında bir eksiğimiz var. Ama tabii bazen bu bir siyaset biliyorsunuz bazen aşı tutmadı mı, tutmuyor. Söğütlü'de her ne kadar teşkilatımız olmasa da, Sakarya genelinde yüzde 5'lik bir oy almışız. Yani Söğütlü de teşkilatımızın olmadığı halde bir yüzde 3'e yakın bir oy aldığımızı biliyorum hatırladığım kadarıyla.

Hala Saadet Partisi'yle karıştırılıyor musunuz? Vatandaş bunu nasıl anlatıyorsunuz?

Zaman zaman karıştırılıyoruz  Saadet  Partisi'nden mi geldiniz, Refah Partisi'nde mi? diye soruyorlar. Tabi zaman zaman bu sorular geliyor. Biz Milli Görüş'ün temsilcileriyiz. Tabanda bizim bir ayrılığımız yoktur. Onlar da bizim kardeşlerimiz ve biz haliyle inanıyoruz ki, Milli Görüş'ün temsilcilik noktasında belki inşallah önümüzdeki kısa bir zaman zarfında tek çatı altında olacağız. İnşallah Milli Görüş'ün bugün gerçek temsilcisi Yeniden Refah Partisi çatısı altında yine kardeşlerimizle aynı yolu yürüyeceğimize inanıyorum.

Partinize Sakarya genelinde ve ülke genelinde bir eğilim var. Bunu nasıl karşılıyorsunuz?

Bu tamamen genel başkanımızın yürütmüş olduğu, 5  yıllık süreçte yapmış olduğu siyaset ile ilgili. Sadece Türkiye gündemi değil, dünya gündemini iyi takip ediyor. Bir nevi muhalefet görevi yapıyoruz. İttifakla meclise girsekte gerekli açıklamaları ve girişimleri zaman zaman yapıyoruz. Burada eleştirirken de diğer siyasi partilerin yaptığı gibi değil, olması gerektiği gibi yapıyoruz. Bütün sorunlara çözüm üretici bir noktadayız. Tabi biliyorsunuz ittifaka meclise girdikten sonra biraz daha ulusal basında yer bulmaşa başladık.

Cumhur İttifakı ile daha çok mu tanındınız?

Biliyorsunuz ki ittifaka girmeden önce Refah Partisi'nin belki Türkiye'nin her ne kadar 81 ilinde teşkilatımız olsa da, belki birçok kesim bilmiyordu. Ama şu an 80 milyona artık daha yakınız. Evet, insanlar Refah Partisi olduğunu biliyor ve bize güveniyor.

Yeniden Refah vatandaşı nasıl temsil ediyor?

Genel başkanımızın yapmış olduğu siyasi konuşmaları var. Fatih Erbakan ve bizler, vatandaşımıza cevap vermeye çalışıyor ve sesi olmaya çalışıyoruz. Biliyorsunuz ki, ülkemizde geçmişten beriye birçok mağdurlar var. EYT, emeklilerin maaş azlığı ve işsizlik gibi mağdur olan kesimler var. Evet, bu kesimlere başta olmak üzere hemen hemen her kesimin sözcülüğünü yapıyoruz. Genel başkanımız bunları her platformda, her konuşmasına, her basın açıklamasında dile getiriyor. Vatandaş, "Bizim sözcümüz Fatih Erbakan" diyor. Bugün baktığınızda muhalefet partilerde, mecliste 5-6 tane parti var. Muhalefete baktığınızda emin olun vatandaşın derdiyle dertlenen yok. Bir tek Fatih Erbakan var.

Size göre diğer muhalefet partileri ne yapıyor?

Sadece yaptıkları en iyi şey nedir derseniz. Birbirlerini eleştirmek, birbirlerini yerden yere vurmak. Millet umurlarında değil. Bizim sadece Sakarya değil, 81 il de ve 900 ün üzerinde de ilçe teşkilatlarımız var elhamdülillah. Yani güzel bir ekip oluştu. Ve gayretli bir çalışmanın tezahürünü bugün yaptığımız siyasette görüyoruz. Diğerleri kendi içinde çok karışık  durumdalar.

Seçim çalışmalarına gelirsek şu anda neler yapıyorsunuz? Sahada ne gibi seçim çalışmaları yapıyorsunuz?

Aday adayları noktasında bir çalışma yürütüyoruz.  Kasım ayının 15'inden sonra aday adaylığı süreci başladı ve bu ay sonuna kadar inşallah temayülleri de yapacağız. 31 Aralık'a kadar süreci yürüteceğiz. Tabi eğer elzem bir durum olmazsa  bütün ilçelerde temayülleri de yapmış olacağız. Ocak ayının ilk haftasında inşallah adaylıkları sonuçlandırmış olacağız.

Temayül dediniz dikkatimi çekti. Temayülleriniz nasıl oluyor? Yani mesela birden fazla aday olan ilçelerde tabana mı soruyorsunuz?

Birden fazla değil, tek aday olan ilçelerimiz ile ilgili de temayüller yapıyoruz. Tek adayımız da olsa, birden fazlada olsa, ilçe başkanlıklarımızın yönetimleri, hanım ve gençlik kolları olmak üzere bu kardeşlerimizin katılımıyla temayüller ve temaslar yapıyoruz.

Nasıl yapıyorsunuz? Temayül içeriğini öğrenmek istiyorum. Yani sandık mı kuruyorsunuz?

Hemen hemen her akşam bir ilçemizin temayül yoklamasını yapıyoruz. İlçemizde tek veya birden fazla adayımız da olsa herkes kendi hür iradesiyle sandığa gidiyor ve oyunu atıyor. Kimi başkan olarak görmek istiyorsa onu belirtiyor. Bir takım sorular soruyoruz. Kardeşlerimizin vermiş olduğu cevaplar aday belirlemede bir kriter oluyor. Tabi teşkilatımıza mutlaka dışarıdan gelmiş olanlar olabilir,. veya teşkilat içerisinden de olsa mutlaka temayüllere giriyor.

Temayül sonuçlarını açıklıyor musunuz?

Temayüllerin sonuçlarına bakmıyoruz. Burada il sorumlumuz ve bölge sorumlumuz öncülüğünde beraber sandığa gidiyoruz. Dolayısıyla sonuçları çuvallayarak genel merkezimize gönderiyoruz. Genel merkez SKM Başkanlığı değerlendirmesini yapıyor, her ne kadar tabii ki bizlerin de burada bir söz sahipliği var. Ama biliyorsunuz bu işin başı genel merkezimiz. Hem SKM, sonra da genel başkanımız tarafından değerlendiriliyor. Yani bu işin bir de Ankara’da mülakat çalışması var.  Bir mülakat yapılıyor SKM öncülüğünde. Ondan sonra aday açıklanıyor. Tabi sonrasında da istişaleri hep sürüdrüyoruz 

Diğer partilerden gelen adayları kabul eder misiniz ve başvurunun olmadığı ilçeniz var mı?

Tabii dışarıdan gelecek aday adaylarını değerlendiriyoruz. Evet ama eğer aday adayımız yoksa da, biz zaten bizim teşkilatlarımız Milli Görüş teşkilatlarının her zaman adayları vardır. Başta ilçe başkanlarımız bizim potansiyel belediye başkan adayımızdır. Ama dışarıdan gelenleri de eğerlendiriyoruz Yani dediğim gibi temayül veya istişareler sonucunda karar veriliyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi adayınız var mı? Aday başvurusunun olmadığı ilçede ilçe başkanları doğal adaysa, o zaman sizde il başkanı olarak büyükşehir belediye başkan adayısınız…

Şu an için başvuran yok. Ama ben şundan yanayım. Ben il başkanıyım diye kalkıp da milletvekilliğinde birinci sırada olacağım diye bir şey yok. Tabi teşkilatlarında illa belediye veya büyükşehir belediye başkanı olacağız diye de bir şeyimiz yok. Bizler de görev istenmez, görev verilir. Tabii ki teşkilatımızda, genel merkezimiz, genel başkanım başta olmak üzere yani başkan adayımız sizsiniz dediğinde tabii ki biz hiçbir zaman bayrağı yerde bırakmayız.

O zaman ilçe başkanları adayınız mı?

Benim ilçe başkanlarımın aday adayı olmasına ben çok sıcak bakmıyorum. Benim ilçe başkanın, benim adayım olsun isterim. Tabii ki aday adayı olabilecek olanlar olabilir mi? Olabilir. Ona da hay hay. Ama dediğim noktada Milli Görüş teşkilatı budur. Yani olması gereken budur. Biz görevi istemeyiz, görev verilirse de elimizden geldiğince, dilimizin döndüğünce de görevi yapmaya gayret ederiz.

A partinin adayı ben buradan aday olacağım diyerek gelirse on da temayül ve mülakat yapacak mısınız?

Tabi şimdi biz diyoruz ya bir aday adaylık süreci var. Bu ay sonuna kadar uzatıldı. Genel başkanımız her zaman söylüyor. Bu vatana, bu millete hayırlı hizmet yapacak olan her ne kadar dışarıdan veya içeriden biri varsa, gelsin başımızın üstünde yeri vardır. Gelen kardeşimizi ne yaparız diye istişare ederiz ve gerekirse görevlendirme yaparız. Biz bir ittifakta değiliz ama herkese bu kapı açık. Dolayısıyla sağcı, solcu veya başkasın olayı yok. Her ne kadar bu millete için liyakatli ise, işin ehli ise, erbabı ise evet deriz. Yani bu işi yapabileceğine kanaat getirilirse karar veriliyor. Gerekirse partimize davet de ederiz.

Akyazı'da bir istifa yaşandı. Partinizde aday adayı vardı Hasan Akcan’ın aday gösterilmesi nedeniyle geri çekildi. Mesela Hendek'te de bir örneği var, Hendek'te de böyle bir beklenti var. Tabanınızın tepkileri oluyor ve istifa edenler oluyor. İstifaları nasıl karşılıyorsunuz?

Akyazı baktığınızda birkaç tane aday adayımızın olduğu yerdi. Dolayısıyla tabi seçim süreçlerinde bunlar yaşanılan şeyler. Bunlara doğal bakıyorum. Yani bir anlık farklı gelişen olaylar olabiliyor. Sonuçta hepimiz beşeriz bu noktada. Ama bu kardeşlerimizi de inşallah en kısa zamanda tekrar teşkilatlarımıza kazanacağımıza yürekten inanıyoruz. Belki daha olay sıcak bu noktada. Yani yaptıkları etik olmayabilir ama sonuçta insanız diyoruz ya.. Bunları normal karşılıyorum, doğal karşılıyorum ama inşallah bu kardeşlerimizi tekrar davet ederek geleceklerine inanıyorum. Refah Partisi bütünüyle herkese partisi milli bir parti. Herkes bir gün Milli Görüşçü olacak diyelim.  Tamamen yerli ve milli düşünceye sahip bir Yeni Refah Partisi var. İnşallah inanıyoruz ki, Sakarya'daki 1 milyon 60 bin insan da gelsin ve bu çatının altında inşallah hep beraber vatandaşımıza, bu milletimize, kendimize hizmet edelim.

İlçelerin belediye meclislerinde aday çıkartmamak gibi durum olursa ittifak yapar mısınız?

Diğer partilerle bizim ittifak gibi bir durumu söz konusu değil. Yani bu noktada elhamdülillah yine Yeniden Refah Partisi'nin o noktada teşkilatları güçlüdür. Bu noktada eksiğimiz olacağını düşünmüyorum. Her ne kadar teşkilatımızın olmayan yerlerinde belki oralarda olur diye düşünüyorum. Yani oralar için de zaten görüştüklerimiz ve bize gelen talepler doğrultusunda hareket ederiz, ona göre değerlendiririz.

Belediye meclis üyeliğji adaylıklarına ilgi gösteriliyor mu?

Başvuruları yoğun geliyor şu an. Bizim teşkilatlarımızda liyakatli kardeşlerimiz var. Her zaman söylüyorum Milli Görüş bir okuldur ve bu okulda yetişen herkes de elhamdülillah  meclis üyeliği, belediye başkanlığı yapacak potansiyelde sahiptir.

Sakarya'da partinizin kaç üyesi var?

7 bin 500 oldu ve hergün bu bu sayı artıyor. 

Genel başkanın önümüzdeki günlerde Sakarya'ya gelme durumu var mı?

Anadolu buluşmaları kapsamında biliyorsunuz belki birçok illerde günlük programlar yapılıyor. Eş zamanlı bütün ilçelerde programlar yapılıyor. Nasip olursa belki Ocak ayı gibi gelebilir. Tabi kış ayına girdiğimiz için daha çok şu an doğu bölgesinde kar kış şartları daha ağır olduğundan dolayı buraya ağırlık verildi. Kendisini bekliyoruz. Yani böyle bir program yapacağız inşallah.

Peki adayların tanıtım ile ilgili genel bir program yapacak mısınız Sakarya'da?

Tabi tabi o noktada genel başkanımızın katılacağı belki müsaitse meydanda bir platform kurarak ya da ayrı bir salonda bazlı bir inşallah aday tanıtım toplantımız olacak.

Genel Başkan AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir temas halindeydi geçtiğimiz günlerde. Bir ittifak olursa nasıl değerlendirir siniz?

Genel başkanımız üç dört aylık bir süreçte de birkaç televizyon programında da bunu değerlendirdi. Biz tabi ki İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirler derken bütünüyle büyük şehirleri kapsamıyor. Mesela bunun içerisinde Sakarya yok. İstanbul, İzmir ve Ankara var. Gerçi buna ilgili bir açıklama yapılmadı ama şu anlık sadece büyükşehirler bazında bir ittifak söz konusu olabilir. Bir görüşme olabilir, kısmi bir ittifak olabilir. Yani bu memleket geçmişten beri CHP zihniyetinden neler çekti hepimiz biliyoruz. Yaptıkları hizmetleri de geçmişte biliyoruz. İstanbul 9 yılında belediyeyi kazandığımızda ise o dönemin Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dı. Çöpler mahallelerde, sokaklarda yığınlar oluşturmuştu. Evet, işte o dönemin işte çalışanlar greve gitmişlerdi bildiğim kadarıyla ve dolayısıyla çöpler bile toplanmaz hale gelmişti. Milli görüş geldi o sorunlar çözüldü. İşte geçmişte o yaşanılanlar tekrar yaşanmaması adına biz varız. Bu noktada İstanbul ve Ankara çok önemli. Türkiye için önemli illerimiz, büyükşehirlerimiz, inşallah bu noktada ittifak olacağını düşünüyorum.

Peki Sakarya için de Büyükşehir Belediyesi anlamında da AK Parti desteklenecek denilirse?

Büyükşehirlerde kesin böyle bir şey açıklanırsa buna yapacak bir şey yok. Ama şunu da söyleyeyim. Mesela Malatya ve Manisa büyükşehrimiz. Doğru mu? Evet. Bunlar için adaylarımız açıklandı. Yani eğer ki büyük şehirlerde ittifak yapılacak denilirse bakın biz daha aday açıklamadık. Açıklanan adaylarımız bizim o illerdeki adaylarımız olur.  Bununla ilgili genel başkanımızın da bir açıklaması var. Genel başkanımız bugüne kadar açıklanan 130'un üzerinde belediyemiz, belediye başkan adayımız var dedi. Bu adaylarımız eğer ittifak olsa da adayımızdır dedi. Yani öyle kabul edilmesi gerekiyor ittifak olunursa. Yani büyük şehirlerde olacağını düşünmüyorum. Kısmi olacaktır diye düşünüyorum.

Sakarya’da Cumhur İttifakının desteklenmesi istenirse?

Sakarya'da yapılacaksa da ben tabi ki sonuçta genel başkanımızın veya istişarenin alacağı karara saygılıyım. Genel merkezimizin alacağı karardır. Haliyle saygı duyarız. Yani bu noktada da gerekeni yaparız. Yani problem yok. Ama çok da bu noktada bir şey olacağını düşünmüyorum, işin gerçeği.  Tabi ki biz Sakarya'yı seviyoruz Sakarya için evet ederiz. Bu millete hayırlı hizmetler yapacak olan kim olursa onu destekleriz, onun yanında da dururuz. Derdimiz millet ise olmamız gereken yerde ve durmamız gereken yer de de dururuz.

Yeniden Refah Partisine İl Başkanı ve potansiyel Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ne mesaj vermek istersiniz?

Yeniden Refah Partisi'ni takip etsinler. Yeniden Refah Partisi, gün geçtikçe çığ gibi büyüyor. İnanıyoruz ki, 2028 seçimlerinde inşallah önce 2024 seçimlerinde yerelde iktidar olacağımıza inanıyorum. Ondan sonra da 2028 seçimlerinde de Genel Başkanımız Doktor Fatih Erbakan inşallah bu memleketin Cumhurbaşkanı olacaktır. Bundan şüphemiz yok. İnşallah hayırlısı olur. Tabi dediğim gibi vatandaşımızın son dönemlerdeki son üç buçuk aylık bir süreçte yani üye bazında da bizlere katılımıyla partimizi takip etmeye başladılar ve akın akın da gelmeye başladılar. Allah'ın izniyle de öncelikli olarak 81 ilde inşallah kazanırsak ve Sakarya'da kazanırsa hem 89, hem de 94 yıllarındaki belediyeciliğinin tekrarını yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Dolayısıyla bize inanın. Bizim geçmişimiz, geleceğimizin de teminatıdır. Beyaz bir sayfamız var. Tek derdimiz var bu millete hizmet. Elhamdülillah aynı yolda, aynı şuurla inşallah tekrar belediyeleri geri alarak ve aynı hizmetleri yapacağız.

25 Ara 2023 - 14:55 Sakarya- Siyaset --- Okunma

Mahreç  Ekrem Ürdüç

Son bir ayda medyabar.com sitesinde 11.811.689 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

24

İsa Soyyiğit - Yeniden refah partisi gümbûr gümbûr geliyor ..milli gorüş belediyeciliği hakim olacak

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Ocak 13:51
23

Ortayolcu - ELEK OLMUŞSUNUZ BAŞKAN.. AKP DEN DÜŞEN OYLARI ALTTAKİ ELEK OLARAK SİZ TOPLUYORSUNUZ.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 26 Aralık 15:24
20

Pişman - Babasını partisini terk ettiği, babasının dava arkadaşlarını terk ettiği, son bölen olduğu, masadan kaçıp Akşener gibi masaya döndüğü, önce ekseri teşkilatlar cumhur ittifakına hayır dedi, bu ittifakta yer almıcaz deyip, bir gün sonra bu ittifaka girdiği, veraset davalarındaki ve genel merkez binasını alma gibi konularda sevimsiz ve güvensiz hali, babasının çizgisinde olmadığını, güven kaybettiğini, 21 yıllık tüm kirlere alet olduğunu, adeta iktidarın deterjanı olduğu için bitmiştir

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 25 Aralık 22:48
21

Geyveli Deli - @Pişman 20 nolu yoruma cevabı: hdp ye destek vermesinde

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 26 Aralık 09:20
19

Halktan Biri - Tebrik ve takdir ediyorum. Yolunuz açık olsun. Gerçek adil düzen yıll sonra kaldığı yerden devam edecek. ülkeye Baharın sizinle yeniden geleceğine inanıyorum. Başarılar...

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 25 Aralık 21:41
14

Şalvarlı Memet Hoca - Geleceğinizde geçmişiniz gibiyse vah milletin haline.mollalar şıhlar şeyhler cemaatler tarikatlar dergahlar.

Yanıtla . 4Beğen . 2Beğenme 25 Aralık 19:36
13

Akyazılı 5461 - NE KADAR BÜYÜK BİR YALAN AMAN ALLAHIM AKIN AKIN HEE EVET AKIN AKINDI HÜKÜMETİN KANATLARI ALTINA GİRENE KADAR KAYIĞA BİNDİ İŞİ BİTTİ MESALA BEN SÜREKLİ GÖRÜYORUM ÜYELİKTEN AYRILIP GELECEK PARTİSİNE KATILIYORLAR BENDE DAHİL OLMAK ÜZERE BELKİ BENİM YAZDIKLARIM SİZ DOSTLARA YALAN GELEBİLİR AHA GELECEK PARTİSİ ORDA GİDİN SORUN ABİ YRP SİZE KAÇ KİŞİ GELDİ DİYE SELAMLAR SAYGILAR ?

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 25 Aralık 19:31
22

Tufan - @Akyazılı 5461 13 nolu yoruma cevabı: Çağrı Gencer bey aman bu dediklerinizi semazen abimiz İbrahim fil duymasın.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Aralık 14:45
15

Çağrı Gencer - @Akyazılı 5461 13 nolu yoruma cevabı: İnanmak istemediğin belli...sp nin yönetimi sırf haset fesatlık ve kıskançlık ile cellatlarının bıçağına boyun uzattı...yaladı. safını şaşırdı. Pırıl pırıl kadrolarının günahına girdi....Şaşırtan demeçler verdiler...millî görüş şuurunu kaybettiler...

Bu şuur kimsenin tekelinde de değil...kimde var bu doğrultuda icraati mücadelesi varsa doğru yoldadır...

Adres Yeniden Refah'tir . Görmeyen göz kördür. Son seçimde aldıkları oy belli...ittifaka girerek safını belli etmiştir. Vekil kazanmıştır...ittifak yanlışlarında uyarıcı fren olmuştur.

Sattı..diyenler halt ermiştir...

Vahdet şarttır.

İktidarla Akp nin kirlenen Kadrolarına takviye güçtür.

Bu gavur yasalı maneviyatsız eğitimde yetişmiş kadro zordur.

Değişim ve dirliş mücadelesi kolay değildir.

Reis bunu bilir...

Yanıtla . 2Beğen . 4Beğenme 25 Aralık 20:02
12

Osman - Bu kadar korkmayın yeniden Refah Partisi hızla yükseliyor isteseniz de istemesenizde

Yanıtla . 3Beğen . 6Beğenme 25 Aralık 19:20
11

Kentaşdiz - Neden duvarda Atatürk 'ün resmi yok siz Atatürk'e karşı bir partimisiniz

Yanıtla . 5Beğen . 3Beğenme 25 Aralık 19:00
16

Melik Can - @Kentaşdiz 11 nolu yoruma cevabı: Fotoları... dar gelirli refaha mi kavuşacak...Türkiye çağı mı yakalayacak...ölüden resimden çıplaklık tan medet uman ahmaklar uyanmaya cak mısınız? Bir olup kuvvet olun ürettim güçlü olun ülke bizim bayrak bizim...birbirinizin fikrine değerlerine saygılı olun... fitne hainliktir

Yanıtla . 0Beğen . 3Beğenme 25 Aralık 20:11
09

Borani - akın akın:)

sıraya sok başkan gelenleri

hiç bir baltaya sap olamamış yavru erbakana koşsunlar bakalım

babası huzur islamda derdi,artık para islamda

Yanıtla . 4Beğen . 2Beğenme 25 Aralık 18:15
08

Kazım Balta - Ağır ağır gelsinler, izdiham oluyor..

Yanıtla . 13Beğen . 1Beğenme 25 Aralık 17:11
07

Merkci - Hidayet kendi köyüne ne fayydası olmuşta millete ne yapıcak

Yanıtla . 9Beğen . 1Beğenme 25 Aralık 17:11
06

Pulsss - Hidayet Kaya 10 numara adam. Hidayet kaya dan başkası il başkanlığı yapamaz

Yanıtla . 2Beğen . 10Beğenme 25 Aralık 16:08
02

Melik Can - Reis yalnız değilsin..Yeniden Refah Kadroları göreve hazır... Herşey İslâm ve ümmet için...Önce vatan Önce bayrak ve büyük birlik yani Vahdet için...İri diri ve güçlü ordu için...Aynı safta.

Yanıtla . 5Beğen . 8Beğenme 25 Aralık 15:22
17

Melik Can - @Melik Can 02 nolu yoruma cevabı: Terbiyesiz. Rahatsızlığınız nedir? .T.fikri beyan etmek yalamak mı, her halde yalama tiryakisisiniz.

edep adap sahibi olmak bu sistem de kolay değil

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 25 Aralık 20:12
10

Çubuk 54 - @Melik Can 02 nolu yoruma cevabı: her yeri yalamışsın..helal olsun valla:)

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 25 Aralık 18:16
01

Bakmayan - Rahmetli Necmettin Erbakan sağ olsaydı bu partiye oy vermezdi.

Yanıtla . 10Beğen . 4Beğenme 25 Aralık 15:16