STK'lardan ortak açıklama, "İsrail bu cesareti İslam dünyasının suskunluğundan alıyor"

Sakarya Sivil Toplum Kuruluşları AKM önünde bir araya gelerek İsrail'in zulmüne tepki gösterdi. STK'lar adına açıklama yapan Atilla Yakar İsrail'in bu vahşeti yapma cesaretini İslam dünyasının suskunluğundan aldığını söyledi

Özkaya  Kaya
Özkaya Kaya Tüm Haberleri
STK'lardan ortak açıklama, "İsrail bu cesareti İslam dünyasının suskunluğundan alıyor"
STK'lardan ortak açıklama, "İsrail bu cesareti İslam dünyasının suskunluğundan alıyor"
+7
Video için play'e tıklayın

Sakarya Sivil Toplum Kuruluşları AKM önünde bir araya gelerek İsrail'in zulmüne tepki gösterdi. STK'lar adına açıklama yapan Atilla Yakar İsrail'in bu vahşeti yapma cesaretini İslam dünyasının suskunluğundan aldığını söyledi

STK'lardan ortak açıklama,

işte yapılan o açıklama: 

Kıymetli Basın Mensupları, Değerli Sakarya’nın Duyarlı Halkı, Sakarya Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri

Kıymetli Müslümanlar Ramazanınız mübarek olsun. Kur’an ayı olan Ramazan bizleri günahlarımızdan arındırsın. Oruçlarımızı, zekatlarımızı, sadaklarımızı bereketlendirsin. Bizi felaha ulaştırsın.

STK'lardan ortak açıklama,

Kıymetli Dostlar;

Bizler burada Ramazanı en rahat şekilde karşılarken yeryüzünün birçok yerinde milyonlarca Müslüman kardeşimiz açlık, sefalet ve gözyaşı içinde Ramazanla buluştu. Filistin toprağı Gazze ise Ramazanı yine bombalarla karşıladı.

Bugün bizler burada insanlığımız için, insan kalabilmek için, kardeşlerimiz için, zalimlere karşı duruşumuzu göstermek için, zalimin zulmünü unutmamak için, unutturmamak için beraberiz.

STK'lardan ortak açıklama,

Sakarya’nın duyarlı halkı; Terörist İsrail 6 aydır katliamlarına devam ediyor. Müslümanların hiçbir kutsalına saygı göstermeyen Siyonistler Ramazanda da çocuk, kadın, yaşlı demeden katletmeyi sürdürüyor.

Siyonist Faşistler tarafından Gazze işgalinin 175. günüde işlediği soykırım suç kayıtlarını ümmet adına utanarak sizlere duyurmak istiyoruz.

İşgal ordusu, 2,888 farklı katliam yaptı.

39.623 kişi şehit oldu.

14.350 çocuk şehit oldu.

28 çocuk açlık sonucu şehit oldu.

STK'lardan ortak açıklama,

9.460 kadın şehit oldu.

364 sağlık personeli şehit oldu.

48 Sivil Savunma görevlisi şehit oldu.

136 gazeteci şehit oldu.

7.000 kişi kayıp.

75.092 kişi enfekte oldu.

Hedef alınanların %73'nü çocuk ve kadın oluşturdu.

17.000 çocuk ebeveynleri ya da ebeveynlerinden biri olmadan yaşıyor.

STK'lardan ortak açıklama,

11.000 yaralının tedavi için seyahat etmesi gerekiyor.

10.000 kanser hastası ölümle karşı karşıya.

700.000 kişi yerinden edilmenin bir sonucu olarak bulaşıcı hastalıklara yakalandı.

8.000 kişi yerinden edilme nedeniyle viral hepatit enfeksiyonu oldu .

60.000 hamile kadın sağlık hizmetlerine erişim eksikliği nedeniyle risk altında.

350.000 kronik hasta, ilaçlarının verilmemesi nedeniyle risk altında.

STK'lardan ortak açıklama,

274 sağlık personeli tutuklandı.

2 milyon Gazzeli yerinden edildi.

168 hükümet merkezi işgal tarafından tahrip edildi.

100 okul ve üniversite işgal tarafından tamamen tahrip edildi.

305 okul ve üniversite işgal tarafından kısmen tahrip edildi.

227 cami işgal tarafından tamamen yıkıldı.

294 cami işgal tarafından kısmen tahrip edildi.

STK'lardan ortak açıklama,

3 kilise işgal tarafından hedef alındı ve tahrip edildi.

70,000 konut birimi işgal tarafından tamamen tahrip edildi.

290.000 konut işgal tarafından kısmen tahrip edildi ve oturulamaz hale getirildi.

70.000 ton patlayıcı işgal tarafından Gazze'ye atıldı.

32 hastane işgal tarafından hizmet dışı bırakıldı.

53 sağlık merkezi işgal tarafından hizmet dışı bırakıldı.

159 sağlık kuruluşu işgal tarafından hedef alındı.

126 ambulans işgal ordusu tarafından hedef alındı.

200 arkeolojik ve tarihi miras alanı işgal tarafından tahrip edildi.

Bu rakamların hiçbiri sadece rakam değildir ve Filistinliler rakamlardan ibaret değildir. Bugüne kadarki acı bilanço İzzetin timsali direnen Gazze’nin onuru bizlerin ahiretteki zor sualidir.

Tarihin hiçbir döneminde tüm dünyanın gözlerinin içine baka baka böyle bir vahşet yaşanmadı. Peki, Terörist İsrail bu kadar vahşeti yapma cesaretini nereden alıyor.

STK'lardan ortak açıklama,

Hepimiz biliyoruz ki İslam dünyasının suskunluğundan alıyor. Terörist İsrail’i bu vahşeti umarsızca yapmaya sevk eden ikinci neden ise ABD başta olmak üzere İsrail’in terörist kardeşleridir.

Kötülüğü bu kadar varlığında sembolleştirmiş, var olmak için düşmanlıktan beslenen Siyonizm bölge barışının önündeki en büyük engel ve dünya barışına büyük bir tehdittir. Bu Siyonist düşünce tüm insanlığın vicdanında en tehlikeli terör örgütü olarak kabul edilmeli nesillerimizi bu bilinçle donatmalıyız.

On milyonluk terörist Siyonist örgüt bilinçleri dumura uğratılmış Müslümanları esir almış. Müslüman halkların başındaki bir kısım uşaklar tarafından İsrail şımartılmıştır. İçimizdeki bazı beyinsizler üç kuruşluk dünya menfaati için hala terörist İsrail’e mal satmaya devam etmektedirler.

STK'lardan ortak açıklama,

Hala içimizde İsrail ve destekçilerinin mallarını alanlar var. Üç kuruşluk yiyecek, içecekle, deterjanla mı İsrail yıkılacak diyen gafiller var. İsrail belki sadece birkaç ürün boykotu ile yıkılmaz ama ne yiyip içtiğimize dikkat etmezsek bizlerin izzeti yıkılıyor/yıkılacak farkında mıyız?

Hisseden, duyarlılık gösteren, insan kalabilen kişiler olarak yapılması gereken çok işimiz/sorumluluklarımız var. Tarih her şeyi kaydetmektedir. Gelecek nesillerin bu vahşeti anarken bizi ve ülkemizi yazacağı yeri biz belirleyeceğiz. İsrail terörüne karşı çıkan başta Güney Afrika olmak üzere Venezüella, İspanya, İrlanda gibi ülkeleri ve batılı halkları da tarih unutmayacaktır.

Ümmetin birliği esastır, Kudüs Davası birleştirici bir ruha sahiptir ve fitne haramdır. Kudüs Davası çerçevesinde ve Gazze’deki soykırıma karşı duyarlı Müslümanlar millet ve mezhep farkı gözetmeksizin bir araya gelmek zorundadır.

Son olarak siz değerli kardeşlerimize de şunu hatırlatmak istiyoruz.

On binlerce canın katledilmesine rağmen, Gazze’nin baştanbaşa yok edilmesine rağmen İslam dünyasında hala susan yöneticiler var. Bu katliamlar karşısında artık sözünde bir anlamı kalmadı bu vakitten sonra İslam dünyasındaki bu acziyet artık kabul edilemez

Yöneticilerden bir şeyler isterken de kendimizi masum görmeyelim.

STK'lardan ortak açıklama,

ABD ve Siyonistlerin yerleşimci olarak isimlendirdikleri işgalci terör çetelerinin uluslararası alanda terör örgütü statüsüne alınması ve yaptıkları terör faaliyetlerine karşı uluslararası mücadele için girişimlerde bulunulmalıdır.

Bizlere düşen en önemli görev mallarımızla kardeşlerimize destek olmaktır. Ramazan ayının rahmet ve bereketini Filistin’deki, Gazze’deki kardeşlerimizle paylaşalım. Gazze’de yiyecek bulamadığı için iftarını sadece suyla açan Müslümanlar var. Sahurunu suyla yapan Müslümanlar var. Açlıktan karınlarına taş bağlayan Müslümanlar var.

Tüm gücümüzle kardeşlerimizin yaralarını saralım. Zekâtlarımızı kırkta bir değil daha fazla verelim bu sene. İnfaklarımızı sadakalarımızı daha çok artıralım bu Ramazanda.

Gazze’ye yardımlar istenilen miktarlarda olmasa da bir şekilde giriyor. Onlarca yardım kuruluşumuz Gazze’ye yardım ulaştırıyor.

Açıklamamıza son verirken şu mübarek Ramazan gününde Rabbimizden Gazze’de, Doğu Türkistan’da ve tüm dünyadaki mazlum insanları felaha çıkarmasını niyaz ediyoruz.

Katılımınız için teşekkür ediyor sizleri Allaha emanet ediyoruz.

Sakarya Sivil Toplum Kuruluşları Adına Sakarya İlme Hizmet ve Kuran Kursu Derneği

30 Mar 2024 - 13:24 Sakarya/ Adapazari- Güncel --- Okunma

Mahreç  Özkaya Kaya

Son bir ayda medyabar.com sitesinde 11.818.430 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

10

Aa.bey. - İsraille bu gemicikler ticareti yapıldığı sürece ve Adanada başta olmak üzere Türkiyemizdeki USA Üsleri kapatılmadığı sürece hiç ama hiç kimse israilin kılına dokunamazzzzzzzzzzzzz ve bu adamlar öle bizimkiler gibi paralı maralı bedelli medelli aasksrlik yapmadığı gibi asla çürük ürük raporu falanda almadan gönüllü askerlik yapıyorlar ve herkezin evinde ve de omzunda M-16 sı var Bellerinde ise Jerika marka süperman bir İsrail yapımı silah var hatta elinde UZİ si olan bir çokda aile var ve bunlarda savaşa hazırlık ve ilim bilim tavan yapmış durumda Türkiyemize domatez fidesi başta olmak üzere her türlü tank bakımlarını yapan mhendisilerde bunlarda artı her tür savaş uçağı ön bakımları gene bunlard ayapılıyor heyyyyyyyyyyyyyyyyyy ve civarındaki bir tek islam ülkesi bunlara bırak salrırmayı silah bile doğrultamıyorlar İstersen sataş vede dalaş Hayfa açıkalrında 2 dev usa Amerikan uçak gemisi üzerindeki korkunç savaş makineleriyle hazır kıta bekiliyorlar sen istediğin kadar eylem yap İsrail Bayrağı yok onlarda çokta korkuyorlar,hatta ödleri patlıyor!Amman Sakaryadaki bu eylemciler bize saldırırlar falan diye!orda hiç bir İsrailli askerden kaçmak içinnyalana dolana baş vurmaz gider eğitimini alır ve vururda vurur ve Dünyada sessiz sedasız kalırrrrrrrrrrrrrrrr ne nato ne ab ned ehiç kimse onlara dokunamazzzzzzzzzzzzz dokunamıyordaaaaaaaa yalanmı?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Mart 01:10
09

Ahmet - Allah Müslümanlara kafirlere karşı cihad etme ve bedelini de şehitlik mertebesi ile mükafatlandırmayı vermiştir bu soykırım başladığından beri sokaklarda şov yapmaktan başka ne yaparsınız siz sahi mavi Marmara davasını da sis satmadınız mı anam babam sana feda olsun ya Resulullah salya sümük ağlamaktan İslam'ı peygamberi Kur'an'ı istismar edip cebi doldurmaktan başka ne yaparsınız siz bakın Amerika'da bir tane denizci asker İsrail konsolosluğunda canlı canlı kendini yaktı ve bu adam kafir Allah bilir belki kalbin müslümandan yanadır ben onu bilemem ama yaktı bir tepki verdi dünyaya siz sadece şov yaptınız ulan bir taneniz bir saçınızı kesin bir şey yapın kemalizm'e 100 yıldır cihad edenler İsrail'e bir gün bile Cihat edemediler o mertebe Deniz gezmişler Mahir çayanlara nasip olmuş olmuş 6-7 gün savaşları 1970'ler el fetih saplarında Türk devrimciler İsrail komandoları tarafından şehit edilmiş düşünsene devrimciler Filistin topraklarının bağımsızlığı için İsrail'i komandolarla savaşmış bizim dinciler 6 filoya secde edip Amerikan bayrağını seccade yaparken bu adamlar İsrail komandoları ile savaşıyormuş hepinizi o kadar iyi tanıdık ki özellikle Ergenekon balyoz amirallere suikast ıslak imza Zirve ve benzeri fethullahçı kumpas davalarında Kemalist Aydın subay yazar insanların silivri'ye atıldığı zaman da hepinizi gördük bizim dinci örgütlerin darbelere karşı 70 milyon ve Genç siviller bizzat Fethullah çı tarafından tertiplenip kurulmuş kurucuları şu anda firari durumda haklarında tutuklama kararı vardır bunlarla beraber Türk ordusunu tırtıkladınız mazlumder isim de vereyim çıktınız hesapta 28 Şubat'ı sarıkız ayışığı ve benzeri darbe girişimlerine fethullah'ın kumpas davalarına karşı kemalizmi Cumhuriyeti bu ülkenin kurucu değerlerine yerle bir ettiniz fethullah'la cia ile Amerika ile bir olup Türk ordusunun temellerine dinamit döşediniz unuttuk mu zannediyorsunuz o günleri hepiniz suçlusunuz öyle ya Türkiye'nin her yerinde Türkçe olimpiyatları yapıldı Sakarya'da hem sta

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Mart 22:15
08

Sakaryalı - yanlış yerde eylem yapıyorsunuz filistine sahip çıkacaksanız akp il binası önünde eylem yapacaksınız.

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 30 Mart 20:16
07

Garip - Suriyelileri ve Afkanlıları kim ülkeye soktuysa İsrail ondan cesaret alıyor, çünkü kılavuz o.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 30 Mart 19:35
04

Ali yılmaz - Gösteri yapmak için dönemin başbakanından izin aldınızmı ?

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 30 Mart 17:04
01

Hendekli Biri . - Akp ve Tayyip varolduğu sürece kimse İsraile zarar veremez

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 30 Mart 14:54
05

Anka 3 - @Hendekli Biri . 01 nolu yoruma cevabı: Teyze üzerine vazife olmayan işlere maydonoz olma,çocuklarınla vakit geçir,yemek yap,bulaşık yıka bak ya :)

Yanıtla . 0Beğen . 4Beğenme 30 Mart 17:11
03

Anne - @Hendekli Biri . 01 nolu yoruma cevabı: Kardeş kusura bakma sinirle yanlış anladım aynen öyle

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 30 Mart 15:31
02

Anne - @Hendekli Biri . 01 nolu yoruma cevabı: He heee gemileri gönderen mal alıp mal satan dış güçler demi Israille geç onları sen bence adam gibi tarafsız tv izle gerçekleri gör bence ticaret bakani bile itiraf etti dini imani para olan adamlar filistin görmez

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 30 Mart 15:30