Lise öğrencileri eğitim için STK'ları gezdi

Erenler Yunus Çiloğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi Tekstil Teknolojisi öğrencileri, kendi alanlarında üretim yapan STK'lara mesleki eğitim gezisine gittiler.

Erenler Yunus Çiloğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi, mesleki eğitim verdiği öğrencilerini sektördeki temsilcileriyle buluşturmaya devam ediyor. Bunun için düzenlenen mesleki eğitim gezileri kapsamında tekstil teknolojisi alanında öğrenim gören öğrenciler, STK firmalarına ait fabrikaları ziyaret ettiler.

Müdür Yardımcısı Enver Adıyahşi ve alan öğretmenleri Türkan Ölmez ile Şadiye Salman'ın nezaretinde gerçekleştirilen mesleki eğitim gezisinde, 10. ve 11. sınıf öğrencileri, alanlarıyla ilgili gelişmeleri sektörde uygulamalarıyla birlikte gözlemleme imkânı buldular.

STK'ların üretim alanlarını öğrencilere gezdirirken, öğrencilere tekstil, terbiye, örme, dokuma, baskı gibi işlemlerin işletmede hangi iş akışıyla gerçekleştiğini, işlenen kumaş çeşitlerini ve bunların hangi makine ve teçhizatlarda üretim sürecinden geçtiği anlattılar. Öğrencilere gelecekteki iş imkânları hakkında bilgiler verdiler.

18 Mart 2014 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.858.781 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?