İçişleri Bakanı Efkan Ala, yoluna Sakarya'dan başladı...

Kabinedeki değişikliğin ardından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen Efkan Ala memuriyete Sakarya'da başladı...

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda çocuğunun adı geçen bakanlardan biri olan İçişleri Bakanı Muammer Güler'in yerine Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala getirildi.

DIŞARIDAN ATANAN 2. BAKAN

AK Parti hükümetleri döneminde dışarıdan atanan ilk bakan 2010 yılında Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu olmuştu. Davutoğlu 2011'de yapılan Genel Seçimlerde Konya'dan milletvekili seçilmiş ve görevini sürdürüyor. Ala ise milletvekili olmadığı halde kabineye giren 2. bakan oldu.

EFKAN ALA KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olan Ala, 1988'de kaymakamlık stajına başladı. İki yıl Sakarya Valiliği maiyet memurluğu, bir yıl İngiltere'de hizmet içi eğitimden sonra, ikişer yıl Dernekpazarı, Kabataş ilçelerinde kaymakamlık, Tunceli'de vali yardımcılığı yaptı. İçişleri Bakanlığı'nda Eğitim Şube Müdürlüğü, İller İdaresi Daire Başkanlığı, Turizm Bakanlığı'nda Eğitim Genel Müdürlüğü ve Müşavirlik görevlerinde bulunan Ala, Batman valiliğinden sonra 14 Eylül 2004 tarihinde Diyarbakır Valiliği'ne atanmıştır. 10 Eylül 2007'de Başbakanlık Müsteşarlığı görevine getirilen Ala, evli ve iki çocuk babası.

26 Aralık 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.988.285 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?