SGK'dan Serdivan'da milyonluk arsa satışı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) alacaklarına karşılık haciz edilen Serdivan'daki iki adet arsayı açık artırma yöntemiyle satışa çıkartıyor

Hükümetin belirlik aralıklarla yaptığı vergi ve prim ödemesi yapılandırmalarına karşı özellikle Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) milyarlarca liralık alacakları bulunuyor.

SGK, bu alacaklarını tahsil etmek için borçlularının paraya çevrilecek haczi kabil mal varlığını haczederek satışı yoluna gidiyor.

Bu kapsamda ilimiz Serdivan ilçesi Yukarıdereköy Mahallesi'nde bulunan ili adet arazi 10 Ekim Salı günü açık artırma yöntemiyle satışa sunulacak.

Arazilerden biri 6 bin 850 metrekare, diğer ise 6 Bin 700 metrekare yüzölçümüne sahip.

Birinci arazi için muhammen bedel 1 Milyon 350 bin lira, ikinci arazi için ise 430 bin lira olarak belirlendi.

Arazilerin üzerinde ruhsatsız ve kaçak yapılar olduğu bilgisi de yer aldı.

SGK İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şu şekilde:

Alacaklarını 6183 sayılı kanuna göre yapan Sosyal Güvenlik Kurumu alacaklarını tahsil etmek için borçlularının paraya çevrilecek haczi kabil mal varlığını haczederek satışı yoluna gitmektedir.

Bu zamana kadar binlerce menkul gayrimenkul ihale / pazarlık usulü satılarak geliri kurum kasasına konulmuştur.

Şu anda https://internetd1.sgk.gov.tr/SatisIlanlariSunumu/adresinde 100 menkul açık arttırma yolu ile 100 den fazla menkul pazarlık usulü ile onlarca gayrimenkul açık arttırma yolu ile satış ilanları içinde bulunmaktadır.

SGK icra satışları için muhammen bedelin %7,5 i kadar teminat verilmesi gerekli olup menkul mallarda 3 iş günü gayrimenkullerde 10 iş günü vade verilmektedir. Satış İhaleleri tüm vatandaşlarımıza açık olup teminatı veren kimliği ile ihaleye katılabilir.

İlimizde yapılandırmalardan sonra 1 milyar liradan fazla alacağı işin icra haciz ve satışlarına devam etmekte olup satışta olan menkul ve gayrimenkuller ile muhammen bedelleri ektedir.

Sosyal Güvenlik kurumunun satışları https://internetd1.sgk.gov.tr/SatisIlanlariSunumu/ adresinden satışlar takip edilmektedir.

09 Ekim 2017 - Ekonomi --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.901.119 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?