Toçoğlu 'Sakarya çok farklı bir şehir olacak'

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, gerçekleştirilen özel programda iş adamlarıyla bir araya geldi.

Haber Resmi
Haber Resmi
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Erenler'de bir otelde gerçekleştirilen buluşmada SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, Başkan Danışmanları Prof. Dr. Atilla Arkan, Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Prof. Dr. Hamza Al ve çok sayıda davetli iş adamı yer aldı.

İhracat Atölyesi hayata geçiyor

Programda konuşan SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, "Öncelikle böyle bir ortam için Başkanımız Zeki Toçoğlu'na teşekkür ediyoruz. Yerel yönetimlerimiz iş dünyamıza çalışmalarıyla katkılar sunuyor. Geçtiğimiz süreçte OSB'lerin bir arada kümelenmesini sağladık. Kısa ve orta vadede yeni OSB'lerin hayata geçmesiyle birlikte 100 bin yeni istihdam ortaya çıkacak. Bu doğrultuda şehrimiz göç alacak. Karasu'ya BMC'nin savunma sanayi üssü yapılacak. Sadece 10 bin kişiye istihdam sunacak. Sakarya'ya gelecek nitelikli ile iş dünyamızın da kalifiyeli eleman ihtiyacı karşılanmış olur. Ayrıca SATSO olarak bir ilke daha imza atıyoruz ve ihracat atölyesini hayata geçiriyoruz. Bu güzel çalışmaları hep birlikte sürdürmeliyiz."

İyi niyetle çalışmalarımızı sürdürüyoruz

Başkan Zeki Toçoğlu, "Bugün sizlerin şehre bakışını, şehrimiz için görüşlerinizi istişare etmek için bir araya gelelim istedik. Zaman zaman bu gibi toplantılarla STK'larımızın, vatandaşlarımızın görüşlerini dinliyor, istişarelerde bulunuyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bir tarz doğrultusunda şehrimizin gelişimine katkılar sağlamaya çalışıyoruz. Şehrin topoğrafyasını bozmadan özgün bir şekilde gelişiyoruz. Tabi bu süreçte hemşerilerimizin de görüşlerini almaya özen gösteriyoruz. İş adamlarımızın birikimlerinin de katkı sunacağına inanıyoruz. Elbette eksikliklerimiz oluyor. Ancak iyi niyetle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu manada iş dünyamızın görüşlerini de can kulağıyla dinlemek istiyoruz" dedi.

Özgün bir şehir

"Sanayileşme konusunda ölçülü hareket ediyoruz. Hem seçici hem de dikkatli davranıyoruz. Çevresel anlamda hassasiyetlerimiz var. Sanayicilerimiz de çevre hassasiyetini gözetiyor. Atıksu arıtma kapasitemiz yüzde 80 seviyelerinde. İnsanlarımıza, doğaya, canlılara karşı sorumluluğumuz var. Yeni projelerimizi de bir bir tamamlayarak hizmete alıyoruz. TOPÇA Kavşağı'nda bir üst geçit inşa ediyoruz. Yazlık Kavşağı'nda bir proje hayata geçirdik. Milletimizin vergileriyle iş yapıyoruz. En az maliyetle çözümler üretiyoruz. Yapılaşmaya çok dikkat ediyoruz. Yüksek katlılara karşı duruşumuz net. Şehrimiz; mimarisiyle, arıtma tesisleriyle, yeşiliyle, parklarıyla, meydanlarıyla, OSB'leriyle gelişmeye devam ediyor. İnşallah Sakarya gelişimini sürdürecek ve çok farklı bir şehir olacak."

Kültürel çalışmalar

Kültürel çalışmalara da değinen Başkan Zeki Toçoğlu, "Kültür sanat alanında iyi bir konumdayız. Nitelikli programlara ev sahipliği yapıyoruz. Kültürel ve sanatsal faaliyetlerin gerçekleştirilebileceği mekanlar inşa ediyoruz. AFA'nın bulunduğu alana da yeni bir Kongre Merkezi kazandıracağız. Projemizi hazırladık. Yine Tarihi Alicanlar Konağı'nda sona geldik. İnşallah bu projemizde kültürün yeni adreslerinden biri olacak" diye konuştu.

06 Şubat 2018 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.968.749 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

18

Bunlara inanan varmı? - Bunlara inanan var mı artık merak ediyorum. Fakat slogan bulma işini güzel yapıyorlar. "SAKARYA ÇOK FARKLI BİR ŞEHİR OLACAK" gerisi Fasa Fiso. Sürekli otellerde yemekli toplantı. Sonuç Sıfır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Şubat 15:20
17

Gerçek proje yapın - Bu millet raylı sistem ağının bir an evvel kurulmasını istiyor sayın Başkan minibüslerde ayakta gitmekten biktık artık lütfen tramvay gelsin artık.izmit sakarya arasında banliyö hattı kurulsun hazır ray var çok işçi memur kullanan var.bunlarla ilgilenin lütfen milletin işine yaramayan projelerden uzak durun yazık milletin paralarına

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Şubat 15:20
16

Şoför - Önce yaptıklarına bakalım yazlık kavşağı rezalet ssk kavşağı eşi benzeri yok yenicami kavşağı u dönüşü yapmak için el freni çekmek lazım konak hastanesinin karşısındaki kavşak millet birbirine sürtmemek için kaldırıma çıkacak nerdeyse yollar köstebek yuvası YAPACAĞIN YENİ PROJELERİN BUNLARDAN FARKLI OLMAZ SAYIN BAŞKAN

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Şubat 15:20
15

Bir bilen - Sen önce köstebek yuvasına dönmüş asfaltları düzelt

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Şubat 15:20
14

derya - 15 yıldır sanki bu şehri başkası yönetiyor, resmen milletle dalga geçiyor hemde gülerek...yazıklar olsun...ey Sakarya hala bunlara, bu yalanlara inanıp seninle adeta dalga geçenlere gereken cevabı vermiyecekmisin?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Şubat 15:20
13

sana oy yok - Beğenmediğimiz aziz duran bile senden iyidi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Şubat 15:20
12

vatandaş - Benim anlamadığım başkanla ilgili haberlerin altındaki yorumlara bakıyorum bir tane olumlu yorum yapan yok peki bu adam oyu kimden alıyor

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Şubat 15:20
11

sakaryalıvatandaş - GÖRDÜK SİMDİYE KADAR HERŞEYİ 2019 SON THE END

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Şubat 15:20
10

nefes - Orada bir sürü fabrikatör var. Hem az para verirler, hem eleman yokluğundan şikayet ederler. Birde sigortasız çalıştırdıkları insanlar cabası. Fabrikalarında insan mısın hayvan mı belli değil. Herkese yetki verilmiş, horoz gibi ötüp dururlar... Tey Tey, başkan bunlarla zor be...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Şubat 15:20
09

Derviş - Seçim zamanı milletle,seçimden sonra iş adamlarıyla gezen Toçoğlu;2019 sensiz çok farklı olacak.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Şubat 15:20
08

sakaryalı - yazlık kavşağı gibimi çok farklı olacaksa ...yerel seçimlere kadar iş yapmayın....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Şubat 15:20
07

mualli54 - Kusura bakmayın Sakarya''AYNI TAS AYNI HAMAM'' misali aynı kalır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Şubat 15:20
06

Yıldırım - 2031 deki büyük depremi gözönüne alarak yapın.vizyonlu olun biraz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Şubat 15:20
05

Obişu - Sakarya'ya köy diyenler yanıbaşımızdaki düzceye baksın aaaaa onlarda tramvay varmış

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Şubat 15:20
04

send işçi - zaten büyük köyüz koskocaman büsbüyük köy olacaz demek istemiş sabırım başkan :d 1 milyon nüfuslu hemde

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Şubat 15:20
03

Sakaryalı - İşim dolayısıyla her iş günü İzmit'e gidip gelmekteyim. Ada treni merkeze gelmediğinden dolayı yolculuğumuzu mecburen otogardan kalkan küçük ve hurda otobüslerle yapmaktayım, benim gibi her iş günü bu yolculuğu yapmak zorunda olan binlerce insan (işçi, memur, öğrenci, vb.) İzmit'e gidip gelmelerde büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Bu sıkıntının tek sorumlusu ada treninin merkeze gelmesine izin vermeyen Toçoğlu'dur. Son iki dönemdir Toçoğlu'na oy veren biri olarak kendi adıma söylüyorum "bin tane oyum olsa bir tanesini Toçoğlu'na verirsem şerefsizim"...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Şubat 15:20
02

Sakaryali - Sen gidersen olabilir ama kalirsan anca geriye gider bu şehir

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Şubat 15:20
01

erhan ay - yazlık kavşağındaki rezaleti inşallah topça kavşağında yapmazsınız..nokta

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Şubat 15:20


Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?